Jump to content

ΖΤΕ Nubia Ζ7 Mini


gdimitris
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εκανα παραγγελια ενα κοματι για εναν φιλο μου απο το vιckmaill και αλλο ενα κοματι απο το νεο καταστημα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5783856#post5783856

 

Εχετε να κανετε καποια προταση για φθηνα ακουστικα ? Ποιο ''προτυπο'' εξοδου εχει αυτο το τηλεφωνο ?

 

χεχε το ήξερα οτι δεν θα αντεχες στον πειρασμό!

Laza Lee
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κατεβαίνει και εδώ! Προτείνεις clean install ή να την περάσω απο πάνω μπας και γλιτώσω την βαβούρα με installing shiet? :p

 

 

 

Έχω την εντύπωση οτι δεν γίνεται με τα smartphones να κάνεις βιντεοκλήση μέσω παρόχου. Δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ βασικά για να σου πώ την αλήθεια.

 

Καλημέρα σε κάθε περίπτωση προτείνω clean install λόγο αλλαγής ρυθμίσεων του module-

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

την πέρασα στο μίνι του αδερφού μου.

Μια ερώτηση: η κινέζικη εφαρμογή Handbook, που χρησιμεύει;

 

το handbook είναι ένα extension της nubia σαν το photo της google...απλά δεν το χρεισιμοποιείς

 

----- προσθήκη μηνύματος 39 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οταν παταω για εξερχομενη κληση τοτε μαυριζει και δεν μου επιτρεπει να κανω καμια αλλη ενεργεια , χωρις να καλυπτω το ακουστικο

 

Δοκίμασε να αλλάξεις rom

Link to comment
Share on other sites

το handbook είναι ένα extension της nubia σαν το photo της google...απλά δεν το χρεισιμοποιείς

 

εννοώ, χρειάζεται κάπου; Αν το σουτάρω θα έχω πρόβλημα; Δεν θα δουλεύει κάτι άλλο;

Link to comment
Share on other sites

εννοώ, χρειάζεται κάπου; Αν το σουτάρω θα έχω πρόβλημα; Δεν θα δουλεύει κάτι άλλο;

 

δεν το βγάλαμε γιατί χρησιμοποιεί κάποιες λειτουργίες της φωτογραφικής βιβλιοθήκης , video etc βάλτο στον φάκελο accesories και άστο εκεί. :)

Link to comment
Share on other sites

οταν παταω για εξερχομενη κληση τοτε μαυριζει και δεν μου επιτρεπει να κανω καμια αλλη ενεργεια , χωρις να καλυπτω το ακουστικο

 

Δοκίμασε να αλλάξεις ρομ όπως σου είπε ο smartdigi μήπως και διορθωθεί το πρόβλημα.

Εάν δεν, έχει θέμα ο σενσορας εγγύτητας (proximity sensor) όπου είναι υπεύθυνος για να απενεργοποιεί την οθόνη όταν την πλησιάζεις στο πρόσωπο, και το τηλέφωνο θέλει επισκευή.

Link to comment
Share on other sites

To μάθαμε κι αυτό , στο τελευταίο newsletter αποκαλύφθηκε το coolicool :p

Ανήκει στο efox-shop.com (παιδάκι του) χαχαχαχαχα ξεχάσανε να αλλάξουν συνδέσμους :lol:

 

Έχω την εντύπωση ότι ένας τα χει όλα με διάφορα ονόματα όπως τα κινομαγαζιά στην ελλάδα , Ο The king of china stores!:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

To μάθαμε κι αυτό , στο τελευταίο newsletter αποκαλύφθηκε το coolicool :p

Ανήκει στο efox-shop.com (παιδάκι του) χαχαχαχαχα ξεχάσανε να αλλάξουν συνδέσμους :lol:

 

Έχω την εντύπωση ότι ένας τα χει όλα με διάφορα ονόματα όπως τα κινομαγαζιά στην ελλάδα , Ο The king of china stores!:lol::lol::lol:

 

Χωριό που φαίνεται, κολαούζο, δεν θέλει Oι σελίδες, πρακτικά, είναι ίδιες. Μόνο το ονομα αλλάζει :lol:

 

πως αλλαζω ROM?

 

Ρίξε μια ματιά στις προηγούμενες σελίδες μιας και τα παιδιά εδώ έχουν γράψει τι πρέπει να κάνεις επακριβώς :rtfm:

Link to comment
Share on other sites

Κε smartdigi μπορείτε να μας πείτε τι κάνατε στη Rom και είναι πιο smooth να το πω;πιο ελαφριά;πιο "γλυκεία";πιο γα@@@@;Δε κολαει πουθενά και η διαχείριση μπαταρίας 10% επιπλέον αν δε κάνω λάθος;

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Κε smartdigi μπορείτε να μας πείτε τι κάνατε στη Rom και είναι πιο smooth να το πω;πιο ελαφριά;πιο "γλυκεία";πιο γα@@@@;Δε κολαει πουθενά και η διαχείριση μπαταρίας 10% επιπλέον αν δε κάνω λάθος;

 

Φίλε @CRISPAF77 τι κάναμε? Το καταδύναμην....:lol:

Σοβαρά τώρα δοκιμάζουμε κάποιους κώδικες σε κάθε update που να κάνουν την εμπειρία του χρήστη ξεκούραστη και το τηλέφωνο το ίδιο.

Απλά διαβάζουμε διάφορα μιλάμε και δοκιμάζουμε, μόλις έχουμε καλό αποτέλεσμα κάνουμε update. :happy:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε @CRISPAF77 τι κάναμε? Το καταδύναμην....:lol:

Σοβαρά τώρα δοκιμάζουμε κάποιους κώδικες σε κάθε update που να κάνουν την εμπειρία του χρήστη ξεκούραστη και το τηλέφωνο το ίδιο.

Απλά διαβάζουμε διάφορα μιλάμε και δοκιμάζουμε, μόλις έχουμε καλό αποτέλεσμα κάνουμε update. :happy:

 

 

 

Μπράβο σας σε οτι κάνετε πάντως.Μήπως γνωρίζετε αν θα βγάλουν τα παιδιά απο τας εξοχάς multilang rom καλη ωρα όπως η 9.42;

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο σας σε οτι κάνετε πάντως.Μήπως γνωρίζετε αν θα βγάλουν τα παιδιά απο τας εξοχάς multilang rom καλη ωρα όπως η 9.42;

 

Η 9.42 βασίζεται στην 1.42 , δεν νομίζω ότι ενδιαφέρεται κανείς από τους ανατολικούς για από δω μεριά. Αφού έκαναν update thn 1.62 με ρυθμίσεις Ασίας και Αμερικής. Από δω δεν ρωτάνε...:)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε @CRISPAF77 τι κάναμε? Το καταδύναμην....:lol:

Σοβαρά τώρα δοκιμάζουμε κάποιους κώδικες σε κάθε update που να κάνουν την εμπειρία του χρήστη ξεκούραστη και το τηλέφωνο το ίδιο.

Απλά διαβάζουμε διάφορα μιλάμε και δοκιμάζουμε, μόλις έχουμε καλό αποτέλεσμα κάνουμε update. :happy:

 

Όντως το τηλεφωνάκι φυσάει και φαίνεται αεράτο!

 

Βρήκα ένα περίεργο bug όμως και δεν ξερω αν μπορείτε να κάνετε κάτι. Στον μαμα launcher έχω 2 οθονιές, την κεντρική και μία γειτονική. Όταν είμαι, λοιπόν, στην γειτονική και με το δάχτυλό μου πατήσω τέρμα δεξιά και το σένρω αριστερά για να α αλλάξει η οθονιά τότε ξαφνικά με πετάει στην κεντρική και την σέρνει στην γειτονική. Αν κατάλαβες σφύρα κλέφτικα :p

 

Και κάτι άλλο, είναι δυνατόν να αλλάξουμε το EQ του ακουστικού του τηλεφώνου; Στο viber ακούω τον συνομιλητή πολύ μπάσο και επειδή είμαι ολίγον κουφός με ενοχλεί να προσπαθώ να μαντεύω τι λέει. Με ακουστικά ακούγεται κανονικά, το ακουστικό ίσως να είναι περίεργο...

Link to comment
Share on other sites

Όντως το τηλεφωνάκι φυσάει και φαίνεται αεράτο!

 

Βρήκα ένα περίεργο bug όμως και δεν ξερω αν μπορείτε να κάνετε κάτι. Στον μαμα launcher έχω 2 οθονιές, την κεντρική και μία γειτονική. Όταν είμαι, λοιπόν, στην γειτονική και με το δάχτυλό μου πατήσω τέρμα δεξιά και το σένρω αριστερά για να α αλλάξει η οθονιά τότε ξαφνικά με πετάει στην κεντρική και την σέρνει στην γειτονική. Αν κατάλαβες σφύρα κλέφτικα :p

 

Και κάτι άλλο, είναι δυνατόν να αλλάξουμε το EQ του ακουστικού του τηλεφώνου; Στο viber ακούω τον συνομιλητή πολύ μπάσο και επειδή είμαι ολίγον κουφός με ενοχλεί να προσπαθώ να μαντεύω τι λέει. Με ακουστικά ακούγεται κανονικά, το ακουστικό ίσως να είναι περίεργο...

 

έχεις ανοιχτό ή άνοιξες κάποια στιγμή το split screen?

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όσον αφορά τον ήχο είναι δύσκολο να κάνουμε αλλαγές διότι η ZTE έχει

1.DTS

2.Virtual surround

3.Virtual Speaker

4.Clear sound processor

 

Έχει γεμίσει το κινητό extensions στο ui της

Link to comment
Share on other sites

έχεις ανοιχτό ή άνοιξες κάποια στιγμή το split screen?

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όσον αφορά τον ήχο είναι δύσκολο να κάνουμε αλλαγές διότι η ZTE έχει

1.DTS

2.Virtual surround

3.Virtual Speaker

4.Clear sound processor

 

Έχει γεμίσει το κινητό extensions στο ui της

 

Ναι, το είχα ανοίξει για να δώ αν δουλεύει.

 

Με λίγα λόγια θα πρέπει να είμαι με ακουστικά; ffs

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το είχα ανοίξει για να δώ αν δουλεύει.

 

Με λίγα λόγια θα πρέπει να είμαι με ακουστικά; ffs

 

Με λίγα λόγια ναι με ακουστικά, το split screen κολλάει στην μνήμη του launcher. την πατήσαμε κι εμείς δοκίμασε να καθαρήσεις την cache του launcher μήπως το σώσεις, διαφορετικά reinstall...

Δεν βρήκα ενδιαφέρον στο splitscreen ...anyway

Link to comment
Share on other sites

Με λίγα λόγια ναι με ακουστικά, το split screen κολλάει στην μνήμη του launcher. την πατήσαμε κι εμείς δοκίμασε να καθαρήσεις την cache του launcher μήπως το σώσεις, διαφορετικά reinstall...

Δεν βρήκα ενδιαφέρον στο splitscreen ...anyway

 

Fml με τα ακουστικά...

Όσο για τον launcher, τζίφος η υπόθεση. Μάλλον θα πάω για reinstall (αφού κάνω το πολυπόθητο repartition :p) το felek mine. :cry:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Μία ερώτηση θελω να θέσω και γω:

Ας υποθέσουμε ότι έχω δύο κάρτες sim. Μία 3g και μία μόνο data 4g.

Μπορώ να ρυθμίσω το κινητό να δουλεύει μόνο GSM στη μία και μόνο LTE στην άλλη?

Ή θα πρέπει η μπάντα να είναι κοινή και στις δύο slots?

Ευχαριστώ

 

Υ.Γ Συγχαρητήρια για την καλή δουλειά που κάνετε και μοιράζεστε στο εν λόγω thread

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Μία ερώτηση θελω να θέσω και γω:

Ας υποθέσουμε ότι έχω δύο κάρτες sim. Μία 3g και μία μόνο data 4g.

Μπορώ να ρυθμίσω το κινητό να δουλεύει μόνο GSM στη μία και μόνο LTE στην άλλη?

Ή θα πρέπει η μπάντα να είναι κοινή και στις δύο slots?

Ευχαριστώ

 

Υ.Γ Συγχαρητήρια για την καλή δουλειά που κάνετε και μοιράζεστε στο εν λόγω thread

 

Η zte έχει ρυθμίσει το Ζ7 να κόβει από όπου μπορεί ενέργεια. Δηλαδή όταν δουλεύεις Lte ή 3G στο ένα slot το δεύτερο αναγνωρίζει την ανάγκη σου ότι χρειάζεσαι μόνο 2G και γυρίζει μόνο του. Εν κατακλείδι το κινητό δουλεύει στο 80% της ημέρας στην αναμονή 2G-2G ή 3G-2G, 2G-3G ανάλογα τι έχεις ανοίξει. Simple smart!

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

YΓ.Ευχαριστούμε !

Link to comment
Share on other sites

Η zte έχει ρυθμίσει το Ζ7 να κόβει από όπου μπορεί ενέργεια. Δηλαδή όταν δουλεύεις Lte ή 3G στο ένα slot το δεύτερο αναγνωρίζει την ανάγκη σου ότι χρειάζεσαι μόνο 2G και γυρίζει μόνο του. Εν κατακλείδι το κινητό δουλεύει στο 80% της ημέρας στην αναμονή 2G-2G ή 3G-2G, 2G-3G ανάλογα τι έχεις ανοίξει. Simple smart!

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

YΓ.Ευχαριστούμε !

 

Οπότε στην ουσία έγω του ορίζω πχ ότι η slot αυτή θα έχει μόνο 4g/3g οπότε η άλλη θα έχει αναγκαστικά 2g.

Eπίσης να ρωτήσω αν υπάρχει δυνατότητα 4g/3g και στις 2 slot (παράδειγμα η μία ιντερνετ, η άλλη HD voice αν υποστηρίζει)

Aν σου είναι εύκολο, ανέβασε κάποια στιγμή ένα screenshot με το μενουδάκι με τις μπάντες να το δω.

 

Επιμένω για τον εξής λόγο:

Στο σπίτι η Κοσμοτε έχει σήμα μόνο σε 2g

η Vodafone έχει τα πάντα. Οπότε θέλω να σιγουρέψω ότι η μία θα είναι μόνιμα 2g για να μην χάνω κλήσεις και η άλλη 4g/3g ή σκέτο 4g

Link to comment
Share on other sites

Οπότε στην ουσία έγω του ορίζω πχ ότι η slot αυτή θα έχει μόνο 4g/3g οπότε η άλλη θα έχει αναγκαστικά 2g.

Eπίσης να ρωτήσω αν υπάρχει δυνατότητα 4g/3g και στις 2 slot (παράδειγμα η μία ιντερνετ, η άλλη HD voice αν υποστηρίζει)

Aν σου είναι εύκολο, ανέβασε κάποια στιγμή ένα screenshot με το μενουδάκι με τις μπάντες να το δω.

 

Επιμένω για τον εξής λόγο:

Στο σπίτι η Κοσμοτε έχει σήμα μόνο σε 2g

η Vodafone έχει τα πάντα. Οπότε θέλω να σιγουρέψω ότι η μία θα είναι μόνιμα 2g για να μην χάνω κλήσεις και η άλλη 4g/3g ή σκέτο 4g

 

όταν ορίζεις ποιά sim θα έχει data αυτή ορίζεις και για 3g-4g , όχι δεν δουλεύουν μαζί τα slots σε data μόνο data-voice (gsm) ή το αντίθετο.

 

Band

2G GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz

3G WCDMA: 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz

4G FDD-LTE: B1 / B3 / B7 MHz

SAR 0.5 W/Kg

SIM Card Slot Dual Sim, Micro Sim, supports W+G / G+G

Link to comment
Share on other sites

όταν ορίζεις ποιά sim θα έχει data αυτή ορίζεις και για 3g-4g , όχι δεν δουλεύουν μαζί τα slots σε data μόνο data-voice (gsm) ή το αντίθετο.

 

Band

2G GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz

3G WCDMA: 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz

4G FDD-LTE: B1 / B3 / B7 MHz

SAR 0.5 W/Kg

SIM Card Slot Dual Sim, Micro Sim, supports W+G / G+G

 

Άρα το W+G εννοεί ότι το W περιλαμβάνει 3g/4g και το G 2g?

Ευχαριστώ πάρα πολύ για την άμεση βοήθεια, νομίζω είμαι έτοιμος να παραγγείλω :)

Link to comment
Share on other sites

Άρα το W+G εννοεί ότι το W περιλαμβάνει 3g/4g και το G 2g?

Ευχαριστώ πάρα πολύ για την άμεση βοήθεια, νομίζω είμαι έτοιμος να παραγγείλω :)

 

ακριβώς έτσι:)

Link to comment
Share on other sites

From Official Nubia Team 26.11.2014

 

Update Programme

 

Dear nubia users Hello everyone!

 

Thank you very much for a long time on the attention and support nubia, nubia UI optimized pre-update, is about to enter a new phase, the recent ROM update schedule is as follows:

1, Z7Max will conduct a weekly basis ROM update, a weekly output beta version;

2, Z7Max V1.48 version released this week, is expected in late December or early release 4G telecom experience a single card version and the corresponding channel version;

3, Z7mini expected in late December or early release 4G telecom experience a single card version and the corresponding channel version;

4, released in mid-December program Z7 series next version, and thereafter gradually adapting Z5S, Z5Smini, X6 and other models;

5, planned for early December to provide Z7Max native Android L trial version (Android L native version, only for the experience, not later maintenance);

6, planned in mid-January to provide Z7max, Android L Z7mini beta version of.:rolleyes:

 

ROM update program and follow-up time of the node if the adjustment, we will promptly announce everyone.

Once again, thank you for your attention and support.

Thank you!

 

Καλό Σαββατόβραδο!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...