Jump to content

Φοιτητικό πακέτο Vodafone CU


zipperant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λεει για το Δίοδος που έπαιζε μεσω εδετ και το οποιο μάλλον το έχουν κόψει όλοι. Δεν νομίζω οτι αφορά το cu xclusive double play που υπήρχε στο site.
Link to comment
Share on other sites

Δεν αναφέρεται τίποτα για το CU Exclusive Internet. Για το σκέτο ADSL λέει, που μπορούν να το έχουν όλοι. Αυτό θα κοπεί και το ADSL University, είναι πολύ παλιά υπηρεσία, από εποχές HOL...
Link to comment
Share on other sites

ποσα χρηματα μενουν αν βαλω 10 ευρω καρτα απο τους φορους;εβαλα 10αρα και ειχα 8.87€ και σημερα μπηκα στο cu app και βλεπω 7.97 ,οχι οτι μου λειπουν τα 90 λεπτα,αλλα πως χαθηκαν;αφου δεν ενεργοποιησα κατι.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Edited by karlito13
Link to comment
Share on other sites

8,93 μπαίνουν με ανανέωση 10€. Μήπως συνδέθηκε η συσκευή σου στο internet και σου πήρε 1€;
Link to comment
Share on other sites

μου εδωσε με ολα τα καλουδια γυρω στα 1800 mb,οποτε δεν νομιζω να ειναι αυτο,μπορω να δω καπως τι χρεωθηκα;αν βαζεις καποιο ατομο στην λοστα του "παρε να χεις" σε χρεωνει;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν θυμάμαι να έχει χρέωση από το πάρε να'χεις. Μήπως είχες χρησιμοποιήσει κάποια υπηρεσία(π.χ. επέκταση υπολοίπου) που σου αφαρεί κάτι από την επόμενη ανανέωση;
Link to comment
Share on other sites

οχι τιποτα τετοιο,πρπχθες ενεργοποιησα το φοιτητικο και εβαλα 10ευρω καρτα και δεν ενεργοποιησα τιποτα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Λιγάκι περίεργο. Παρακολούθησέ το, και αν θες επικοινώνησε μαζί τους μπας και βγει άκρη σχετικά με τη χρέωση.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις calling tune? Αυτή τη ******* που όταν σε παίρνουν ακούνε το τραγούδι που έχεις επιλέξει. Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Λεει για το Δίοδος που έπαιζε μεσω εδετ και το οποιο μάλλον το έχουν κόψει όλοι. Δεν νομίζω οτι αφορά το cu xclusive double play που υπήρχε στο site.

 

άρα τώρα πια δεν θα υπάρχει φοιτητικό σταθερό ίντερνετ? ούτε στον Οτε? αλλά και το προπληρωμενο σταθερό ίντερνετ της nova στα ίδια λεφτά πέφτει με 15 ευρώ τον μήνα για 12 μήνες τα καταβαλεις όμως όλα μαζί στην αρχή. συγνώμη

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

γινετε απενεργοποιηση το callme back ή να μπλοκαρω καποιον αριθμο;με εχει τρελανει στα call me back ενας πακιστανος και τον καλω πισω και δεν μιλαει καν ελληνικα,μου ερχοντε μνμτα call me back 5-6 ηωρα το πρωι απο αυτον.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

γινετε απενεργοποιηση το callme back ή να μπλοκαρω καποιον αριθμο;με εχει τρελανει στα call me back ενας πακιστανος και τον καλω πισω και δεν μιλαει καν ελληνικα,μου ερχοντε μνμτα call me back 5-6 ηωρα το πρωι απο αυτον.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Σπίτι νοικιάζεις;

http://www.vodafonecu.gr/gr/upiresies-cu/eidikes-upiresies/upiresies-diktuou/

Call me Back

 

Σύμπτωμα 43: Στέλνεις "σήμα"!

 

Tip: Σε περίπτωση που θέλεις να σταματήσεις να λαμβάνεις μηνύματα από την υπηρεσία, μπορείς να καλέσεις δωρεάν στο 1326.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω.οχι τιποτα δεν νοικιαζω,δεν ξερω που βρηκε τον αριθμο μου.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

άρα τώρα πια δεν θα υπάρχει φοιτητικό σταθερό ίντερνετ? ούτε στον Οτε? αλλά και το προπληρωμενο σταθερό ίντερνετ της nova στα ίδια λεφτά πέφτει με 15 ευρώ τον μήνα για 12 μήνες τα καταβαλεις όμως όλα μαζί στην αρχή.

Το διοδος/εδετ ηταν παλιο επιδοτούμενο πρόγραμμα για φοιτητές,πρέπει να ειχε ξεκινήσει πριν 8 χρονια ή και παραπάνω.

Προφανως θα υπάρχει φοιτητικό ιντερνετ απο τις εταιρίες,απο οσες θελουν να διαθέσουν τέτοιο πρόγραμμα.Αν δεν κανω λάθος οι τρέχουσες φοιτητικές που υπάρχουν δεν έχουν σχέση με το διοδος.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που καθέ μήνα δίνουν <<νέα παράταση>> στα 1200 sms του Xclisive 7 δεν το καταλαβαίνω! Αφού εδώ και πάνω από 1 χρόνο παίρνει συνέχεια παράταση.....
Link to comment
Share on other sites

Θα ήταν μάγκες αν βάζανε 2gb κάθε καθημερινή του Φεβρουαρίου και οχι συνολικά 2gb για 28 ημέρες! Έτσι θα χτυπούσαν την προσφορά του dataκαλόκαιρου της WU όπου εκεί δίνοταν 1gb κάθε μέρα για 2 μήνες!

 

Είχε καλύτερη προσφορά η CU το καλοκαίρι. Κάθε μέρα 1,5GB για 62 ημέρες.

 

Παιδιά με βεβαίωση απο την γραμματεία βγάζουν καινούργιο πακέτο;

 

Λογικά ναι, αλλά το καλύτερο θα ήταν να ρωτήσεις στο chat του cu!

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Είχε καλύτερη προσφορά η CU το καλοκαίρι. Κάθε μέρα 1,5GB για 62 ημέρες.

 

Μα που; Δεν διαφημίστηκε κάπου...

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

ενεργοποιησα την καρτα νεων,καθε 10 ευρω ισχυουν για 30 μερες;δλδ με μοα 10ευρω καρτα την βγαζω ενα 2μηνο;6699314e24a45603fd71f9bd60366e67.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

ενεργοποιησα την καρτα νεων,καθε 10 ευρω ισχυουν για 30 μερες;δλδ με μοα 10ευρω καρτα την βγαζω ενα 2μηνο;6699314e24a45603fd71f9bd60366e67.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Ναι φίλε μου έτσι ακριβώς! Εκτός εάν θες να βάλεις κάποιο πακέτο περισσότερες από 2 φορές/μήνα!

Link to comment
Share on other sites

Πήρα sms από το AcademicID που με ενημερώνει ότι "Η ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ΑΚΑΔ. ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΜΕ ΑΡΙΘΜΟ xxxx-xxxx-xxxx ΕΧΕΙ ΕΓΚΡΙΘΕΙ"

Και έχω τον αριθμό της.

 

α) Μπορώ από τώρα (χωρίς την φοιτητική ταυτότητα από το κατάστημα Voda στα χέρια μου) να μιλήσω με το chat του CU να μου το κάνουν φοιτητικό;

β) Τα δωρεάν 1000΄προς όλους και 200ΜΒ που δίνουν για 3 μήνες με ενεργοποίηση του φοιτητικού CU από πότε ξεκινάνε; Πχ αν επικοινωνήσω αύριο, θα έχω τα 1000+200 από αύριο (ή από 1 Μαρτίου) και θα τα έχω για 3 μήνες ως και όλο τον Απρίλιο ή (με συμφέρει αφού έχω πλήρη πακέτα απ'όλα για όλο το Φλεβάρη σε άλλη εταιρία) να επικοινωνήσω με chat CU την 1 Μαρτίου (για τα τσαμπε 1000+200 λέω, έτσι;) ώστε να τα έχω και το Μάρτη και τον Απρίλη και όλο το Μάη;

Link to comment
Share on other sites

Το πιθανότερο είναι πως θα σου ζητήσουν να τους στείλεις κάποιο αποδεικτικό. Αν δεν έχεις φοιτητική ταυτότητα στα χέρια σου ενδεχομένως να κάνει κάποια βεβαίωση σπουδών. Τα δωράκια θα στα δώσει τη στιγμή που θα γίνει η μετατροπή σε φοιτητικό.
Link to comment
Share on other sites

Το πιθανότερο είναι πως θα σου ζητήσουν να τους στείλεις κάποιο αποδεικτικό. Αν δεν έχεις φοιτητική ταυτότητα στα χέρια σου ενδεχομένως να κάνει κάποια βεβαίωση σπουδών. Τα δωράκια θα στα δώσει τη στιγμή που θα γίνει η μετατροπή σε φοιτητικό.

 

Μέσω chat δε ζητάνε κανένα αποδεικτικό αφού γίνεται χωρίς επισύναψη η συνομιλία.

 

Αν ξέρει κάποιος άλλος (ακριβώς) στα παραπάνω α) και β) ΑΣ μου πει.

Πχ 19/2/2017 ενεργοποιείται φοιτητικό:

Τα 3 μηνιαία δωράκια για:

1) 19/2 έως 19/3

2) 1/3 ως 1/4

και 3) 1/4 ως 1/5

 

ή

1) 1/3 ως 1/4

2) 1/4 ως 1/5

και 3) 1/5 ως 1/6

 

Άρα αφού έχω ήδη καλύψει τα πάντα σε πακέτα για Φλεβαρη από άλλη εταιρία , με συμφέρει να επικοινωνήσω με chat CU την 1/3 ή ΟΧΙ;

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

Μέσω chat δε ζητάνε κανένα αποδεικτικό αφού γίνεται χωρίς επισύναψη η συνομιλία.

 

Αν ξέρει κάποιος άλλος (ακριβώς) στα παραπάνω α) και β) ΑΣ μου πει.

 

 

Σου ζητάνε να τους στείλεις e-mail σε διεύθυνση που θα σου υποδείξουν.

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...