Jump to content

Φοιτητικό πακέτο Vodafone CU


zipperant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με τα ιδιωτικά πανεπιστήμια τύπου ΙΕΚ τι ισχύει που συνήθως είναι διετής φοίτηση;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πάντως εγώ έχω 7900' προς CU με αυτά και με αυτά.. είναι κρίμα να μου τα πάρουν :lol::lol::p

Κ εγω 10 χιλιαδες προς cu και 14 χιλιαδες προς ολους !! :Ρ :Ρ

:superman:
Link to comment
Share on other sites

Κ εγω 10 χιλιαδες προς cu και 14 χιλιαδες προς ολους !! :Ρ :Ρ

Με έφαγες στην στροφή χαχα, καλά για να έχεις τόσα προς όλους σημαίνει οτι αγοράζεις κάθε μήνα πακέτο ;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Η φάση που έγραψα έγινε κανονικά σε κατάστημα Voda, το τρίτο νούμερο κόπηκε τα άλλα 2 παραμένουν ως τώρα εκτός και άμα παιχθεί και άλλο κόψιμο. Mark ο φίλος σου είχε πολύ παλιά ταυτότητα ΕΑΠ? Η δικιά μου έχει μόνο ημερομηνία εγγραφής και τπτ άλλο.

 

Sent from my OP3

Link to comment
Share on other sites

Του 13 είχε από ότι θυμάμαι.

 

Πάντως χωρίς πάσο με βεβαίωση σπουδών να το δώσει δεν είναι κατακριτέο. Κάτι τέτοιο έγραφαν κάποτε ότι κάνουν σε όσους έχουν περάσει σε σχολή και δεν έχουν πάρει πάσο.

Link to comment
Share on other sites

το έχω γράψει και παλιότερα, αλλά θα το επαναλάβω γιατί τότε έιχαμε άλλο μοντερέητορ οπότε καλό είναι να βοηθάμε.

 

Κάποια στιγμή πέρσι έχασα το πορτοφόλι μου όπου μέσα υπήρχε το πάσο μου από το μεταπτυχιακό.

Όταν έβγαλα καινούριο πάσο και πήγα να το παραλάβω από κατάστημα βόντα, μου ζήτησαν κάτι ψιλά για επανέκδοση και μου έδωσαν ΑΠΟ ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ κι άλλο νούμερο. Τους είπα ότι ήδη έχω ένα και μου είπαν "δεν πειράζει κρατήστε το". Το έδωσα στον αδερφό μου και όλα καλά το χρησιμοποιεί χωρίς πρόβλημα.

Συνεπώς, τι με αποτρέπει από το να...χάσω κανά 2-3 φορές το πάσο μου και να καβατζώσω όλη μου την οικογένεια; Προφανώς τίποτα.

 

Αφήστε που φέτος ξεκίνησα παράλληλα κι άλλο μεταπτυχιακό και με το καινούριο πάσο μου δώσανε και τρίτο νούμερο. Αυτό το έδωσα στην γυναίκα του αδερφού μου και το χρησιμοποιεί κι αυτή χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Οπότε είναι προφάνες το τι κάνει η βόντα και γιατί αναλάβανε αυτοί το έργο "μοίρασμα πάσο".

Κι εξίσου προφανές μου φαίνεται και τι κάνουν αυτοί που, προφανώς με τις ευλογίες της βόντα, παίρνουν τηλέφωνα και τρομοκρατούνε ότι θα κόψουνε το φοιτητικό για να το κάνεις συμβόλαιο, ακόμα κι αν το πάσο σου είναι ακόμα σε ισχύ.

Link to comment
Share on other sites

Πράγμα που ενισχύει την άποψη ότι μπορείς να έχεις 1 αριθμό/πάσο. Που στην τελική κακό δεν είναι. Το να προσποιηθείς ότι το έχασες πολλές φορές και να πάρεις και άλλα νούμερα, μπορεί να πιάσει αλλά μπορεί και όχι.
Link to comment
Share on other sites

ολα αυτα ππυ γράφεται ειναι μεμονωμένα περιστατικά που κατα κύριο λογο βασίζονται σε βαρεμάρα του υπαλλήλου να ελέγξει.....

 

και κατά την δική μου ταπεινή αποψη δεν αποτελούν τον κανόνα....

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι καθόλου μεμονωμένα. Και εγώ 3 φοιτητικά έχω με 3 διαφορετικά πάσα.

Τις προηγούμενης σχολής του μεταπτυχιακού και της τρέχουσας.

Είναι όλα όμως σε άλλα ονόματα ( της γυναίκας και της νύφης μου )

Link to comment
Share on other sites

δεν διάβασες τι έγραψα Βασίλη πριν μερικα ποστ....

 

δεν αναφέρομαι σε περίπτωσεις πασων μεταπτυχιακού και πτυχίου....

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ μαζί σου. Σύμφωνα με την εμπειρία μου δεν δώθηκαν δωρεάν έξω από σχολές.

Αυτό που έγινε είναι ότι το 2014 η Vodafone δεχόταν βεβαίωση σπουδών τον Σεπτέμβριο πριν βγεί το πάσο, και τότε πολλοί πήραν δεύτερο φοιτητικό με το πάσο.

Πολλοί επίσης έλαβαν φοιτητικό με το λεγόμενο dummi κωδικό (geofak) . Αυτά είναι γνωστά και δεν συμβαίνουν πλέον.

Αλλά όπως λέει και ο Mark_K σήμερα ισχύει το 1 ανά πάσο.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Λετε να παω να μεταβιβασω τον εναν αριθμο στο ονομα της μητερας μου;αλλα φοβαμαι μην χαθει το φοιτητικο οπως ειχε αναφερει ο Mark.οπως προειπα εχω 2 φοιτητικα στο ονομα μου με 2 διαφορετικα πασο.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

γιατί να το μεταφέρεις στο όνομα της μητέρας σου;;;; , αστο στο δικό σου και δώσε της το νούμερο.....

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ μαζί σου. Σύμφωνα με την εμπειρία μου δεν δώθηκαν δωρεάν έξω από σχολές.

Αυτό που έγινε είναι ότι το 2014 η Vodafone δεχόταν βεβαίωση σπουδών τον Σεπτέμβριο πριν βγεί το πάσο, και τότε πολλοί πήραν δεύτερο φοιτητικό με το πάσο.

Πολλοί επίσης έλαβαν φοιτητικό με το λεγόμενο dummi κωδικό (geofak) . Αυτά είναι γνωστά και δεν συμβαίνουν πλέον.

Αλλά όπως λέει και ο Mark_K σήμερα ισχύει το 1 ανά πάσο.

 

Και το 2013 (ίσως και 2012, δεν θυμάμαι ακριβώς πότε έβγαλα το φοιτητικό νούμερο όταν άρχισε να μοιράζει τα πάσο η Vodafone) αυτό γινόταν. Εγώ είχα βγάλει το φοιτητικό νούμερο σε κατάστημα με βεβαίωση σπουδών (όχι Σεπτέμβριο), αφού η τότε νέα τότε φοιτητική μου ταυτότητα δεν είχε ισχύ πάσου, έχοντας ήδη κλείσει τα 7 χρόνια σπουδών.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.να κανω και εγω μια ερώτηση.πριν ενα χρονο περίπου ειχα κανει φοιτητικό τι ειχε ξανει ενα παιδι απο σαλονικα, πριν 3 μήνες εβγαλα καρτα χρεωστική απο την εθνική τραπεζα,μου ζητησαν να τους φερω δηλωμένο χαρτι απο το νουμερο μου πηγα στην Vodafone και το ονοματεπώνυμο μου ηταν κανονικα και ειχε μεσα αλλη διεύθυνση και σε αλλη πόλη, βεβαια αυτοι με κοιταξε λιγο περίεργα.αλλα δεν μου ειπε τιποτα.υπαρχει περιπτωση να μου κοψουν το νουμερο?

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

γιατί να το μεταφέρεις στο όνομα της μητέρας σου;;;; , αστο στο δικό σου και δώσε της το νούμερο.....

 

Sent from my L200 using Tapatalk

 

 

 

Γιατι εχω 2 στο ονομα μου με διαφορετικα πασο βεβαια και φοβαμαι μην με παρουν να μου κουν εχω 2 και μου κοψουν το ενα..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Και το 2013 (ίσως και 2012, δεν θυμάμαι ακριβώς πότε έβγαλα το φοιτητικό νούμερο όταν άρχισε να μοιράζει τα πάσο η Vodafone) αυτό γινόταν. Εγώ είχα βγάλει το φοιτητικό νούμερο σε κατάστημα με βεβαίωση σπουδών (όχι Σεπτέμβριο), αφού η τότε νέα τότε φοιτητική μου ταυτότητα δεν είχε ισχύ πάσου, έχοντας ήδη κλείσει τα 7 χρόνια σπουδών.

 

Και έχεις 11 χρόνια από την εγγραφή σου στην σχολή (7 ως το 2013 και άλλα 4 χρόνια ως τώρα) και πιθανόν έχεις αποιφοτήσει ή κλπ.

Και δε σε έχει καλέσει η Voda ακόμα, όπως το φίλο παραπάνω....ΟΚ> Εεεε δε θ'αρχιζε κάποια στιγμή;

Αυτό είναι το νόημα της ύπαρξης των φοιτητικών;

Ήρθε η "ώρα" κ η Voda "παίζει καλά" το "παιχνίδι".

 

 

.............................................

Εν τέλει, νομίζετε, ότι δεν τα ξέρει (μπορεί και υπόψιν της αλλά "με μέτρο", όχι όπως η άλλη) αυτά η Voda;

Και άλλα , πάρα πολλά που δεν μπορούν να ειπωθούν, ίσως "χειρότερα" από όσα λέμε/λέτε εδώ, που ήταν προφανές ότι θα συνέβαιναν στην Ελληνική αγορά "καταναλωτών".

 

Σιγά-σιγά, ΑΝ πει ο καθένας (Με ειλικρίνεια, όση μπορεί, έτσι;) την "αλήθεια" του,

θα αποκαλυφθούν πόσα # φοιτητικά έχει ο καθένας/κάθεμια στο όνομά του (όχι στα πάσα του, ΟΚ?)

Λέτε να μην τα'ξερε αυτά η Voda;

 

Μα 11 χρόνια ? > ? ΟΚ.:D

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

Αφενός το γεγονός ότι παρακολουθώ ένα θέμα τώρα δεν σημαίνει ότι απαραίτητα έχω ακόμα φοιτητικό. Αφετέρου υπάρχουν πάντα τα μεταπτυχιακά και διδακτορικά προγράμματα για να μπορείς να συνεχίσεις να είσαι φοιτητής και να δικαιούσαι κανονικά το φοιτητικό CU. Ας μην καταλήγουμε σε συμπεράσματα αβίαστα.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

ολα αυτα ππυ γράφεται ειναι μεμονωμένα περιστατικά που κατα κύριο λογο βασίζονται σε βαρεμάρα του υπαλλήλου να ελέγξει.....

 

και κατά την δική μου ταπεινή αποψη δεν αποτελούν τον κανόνα....

 

Sent from my L200 using Tapatalk

 

Σα να έχουν μαζευτεί πολλά μεμονωμένα περιστατικά πάντως... Φυσικά ο εκάστοτε υπάλληλος αν θέλει μπορεί να ελέγξει και να μη δώσει φοιτητικό αριθμό σε κάποιον που δεν τον δικαιούται... Ωστόσο είναι σαφές ότι υπάρχει γενική γραμμή και χαλαρότητα της Voda προς τους υπαλλήλους για να βαριούνται συχνά στους ελέγχους... Αν ήθελε η Vodafone, οι υπάλληλοι μια χαρά θα έκαναν τη δουλειά τους... Ωστόσο δε θέλει... ;)

Link to comment
Share on other sites

μην μπερδεύονται μερικοί στον ιδιωτικό τομέα οι υπάλληλοι δουλεύουν πολλαπλάσια της αμοιβής τους οπότε θα συμφωνήσω με τον προλαλησαντα...δεν είναι αργοσχολη δημόσια υπηρεσία η Vodafone απλά εφαρμόζει τέτοια πολιτική ανοχής για να διατηρηθεί το πελατολόγιο της.
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Εγώ άλλο φοβάμαι. Αν όντως είναι έτσι όπως τα λέτε (2-3-5 φοιτητικά ο καθένας, κόλπα, παραθυράκια κλπ), υπάρχει ο κίνδυνος να αρχίσει η εταιρεία να μπαίνει μέσα, με αποτέλεσμα να χαλάσει το φοιτητικό CU και να έχει την τύχη του φοιτητικού F2G (ξεχείλωμα-μπαχάλεμα).
Link to comment
Share on other sites

Εγώ άλλο φοβάμαι. Αν όντως είναι έτσι όπως τα λέτε (2-3-5 φοιτητικά ο καθένας, κόλπα, παραθυράκια κλπ), υπάρχει ο κίνδυνος να αρχίσει η εταιρεία να μπαίνει μέσα, με αποτέλεσμα να χαλάσει το φοιτητικό CU και να έχει την τύχη του φοιτητικού F2G (ξεχείλωμα-μπαχάλεμα).

 

No problem από αυτό.

Και το λέω εγώ που (ειλικρινά , όσο κι αν ακούγονται τυπικά "κάπως") ενδιαφέρομαι για το καλό των εταιριών κινητής.

Σε αντίθεση, πιστεύω ότι το φοιτητικό CU θα φτιάξει και άλλο πιο πολύ. Και μένει να το δούμε.

Το θέμα είναι: ΟΚ. Η εταιρία τα ξέρει αυτά. Γνωστόν ότι θα συνέβαιναν σε τέτοια αγορά Ελλήνων καταναλωτών.

 

ΟΚ. Η εταιρία μπορεί να τα ψάξει αυτά (και >2sim/όνομα και το >4-5 χρόνια φοιτητής)

Το νόημα του φοιτητικού το'χει διατηρήσει η Voda (σε σχέση με την άλλη). Τώρα ήρθε η ώρα να δούμε:

Τί θα κάνει;

Γιατί ό,τι κάνει δε θα'ναι μόνο για φέτος.

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι έτσι, δηλαδή αν η Voda δε σκοπεύει να χαλάσει το φοιτητικό της, τότε εκ των πραγμάτων θα αναγκαστεί (προκειμένου να μη μπει μέσα) να γίνει πιο αυστηρή, τόσο στη χωρήγηση νέων φοιτητικών αριθμών, όσο και στη διατήρηση των ήδη υπαρχόντων (ληγμένα, διπλά κλπ). Μη μας κακοφαίνεται λοιπόν, αν δούμε να κόβεται το φοιτητικό CU σε κάποιους.
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι έτσι, δηλαδή αν η Voda δε σκοπεύει να χαλάσει το φοιτητικό της, τότε εκ των πραγμάτων θα αναγκαστεί (προκειμένου να μη μπει μέσα) να γίνει πιο αυστηρή, τόσο στη χωρήγηση νέων φοιτητικών αριθμών, όσο και στη διατήρηση των ήδη υπαρχόντων (ληγμένα, διπλά κλπ). Μη μας κακοφαίνεται λοιπόν, αν δούμε να κόβεται το φοιτητικό CU σε κάποιους.

Μα γιατί να μπει μέσα; Νομίζεις ότι της κοστίζει κάτι; Πλέον και οι κλήσεις σε άλλα δίκτυα τους κοστίζουν ελάχιστα. Το μόνο πρόβλημα που μπορεί να έχουν είναι παράπονα από συνδρομητές συμβολαίου, οι οποίοι πληρώνουν 50+ ευρώ τον μήνα για να έχουν λιγότερα από ότι ένας με φοιτητικό. Μόνο αν δουν μαζικές μετακινήσεις από συμβόλαια σε καρτοκινητα θα κάνουν κάτι. Αλλιώς δεν νομίζω να ασχοληθούν.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...