Jump to content

Φοιτητικό πακέτο Vodafone CU


zipperant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά είμαι καινούργιος στην φοιτητική κάρτα cu

Τους 3 πρώτους μήνες μου είπαν δεν θέλει ανανέωση. Στα δίνει δώρο

Μετά τους 3 μήνες τι πρέπει να κάνω; Ποτέ πρέπει να βάζω κάρτα για να μην χάνω τα λεπτά από τον προηγούμενο μήνα και γενικά να έχω όλες τις αρετές του φοιτητικού πακέτου; Αυτό το student exclusive 5 έχω σκοπό να χρησιμοποιώ

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι καινούργιος στην φοιτητική κάρτα cu

Τους 3 πρώτους μήνες μου είπαν δεν θέλει ανανέωση. Στα δίνει δώρο

Μετά τους 3 μήνες τι πρέπει να κάνω; Ποτέ πρέπει να βάζω κάρτα για να μην χάνω τα λεπτά από τον προηγούμενο μήνα και γενικά να έχω όλες τις αρετές του φοιτητικού πακέτου; Αυτό το student exclusive 5 έχω σκοπό να χρησιμοποιώ

 

Καρτα βαζεις,απο 5€ ονλαιν.Βαζε καρτα και ενεργοποιησε το πακετο πριν ληξει για να μεταφερονται λεπτα.Τα 600' προς CU και τα 600MB μπαινουν αυτοματα,μεταφερονται ολα.Ο πατερας μου εφτασε 3.000' προς ολους για πλακα σε 2-3 μηνες και 4,500' για CU.Κρατησε και χρηματα,για προσφορες 1+1.Εχει μικελ,στερ/οντεον,blue star ferries,brothers in law και αλλες με 20 λεπτα το μηνυμα στο 54646.Επισης μπορεις και 10€ το διμηνο(παιρνεις 500Mb για ενα μηνα απο το Just surf bonus και αλλα 500 για 15 μερες λογω ονλαιν ανανεωσης ή ανανεωσης σε καταστημα).Επειδη εχουν οι δικοι μου,μια χαρα ειναι και αξιζει.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καρτα βαζεις,απο 5€ ονλαιν.Βαζε καρτα και ενεργοποιησε το πακετο πριν ληξει για να μεταφερονται λεπτα.Τα 600' προς CU και τα 600MB μπαινουν αυτοματα,μεταφερονται ολα.Ο πατερας μου εφτασε 3.000' προς ολους για πλακα σε 2-3 μηνες και 4,500' για CU.Κρατησε και χρηματα,για προσφορες 1+1.Εχει μικελ,στερ/οντεον,blue star ferries,brothers in law και αλλες με 20 λεπτα το μηνυμα στο 54646.Επισης μπορεις και 10€ το διμηνο(παιρνεις 500Mb για ενα μηνα απο το Just surf bonus και αλλα 500 για 15 μερες λογω ονλαιν ανανεωσης ή ανανεωσης σε καταστημα).Επειδη εχουν οι δικοι μου,μια χαρα ειναι και αξιζει.

 

Δηλαδή αν πάρω τηλέφωνο και μου λέει ότι τα λεπτά προς όλους λήγουν στις 10 του μηνός πρέπει στις 9 του μηνός να ανανεώσω;

Όταν λες ανανέωση online πως γίνεται αυτό;

Βάζοντας 5€ Κάρτα πχ από κατάστημα, ποσά χρήματα μαζί με τους φόρους μπαίνουν κανονικά;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν πάρω τηλέφωνο και μου λέει ότι τα λεπτά προς όλους λήγουν στις 10 του μηνός πρέπει στις 9 του μηνός να ανανεώσω;

Όταν λες ανανέωση online πως γίνεται αυτό;

Βάζοντας 5€ Κάρτα πχ από κατάστημα, ποσά χρήματα μαζί με τους φόρους μπαίνουν κανονικά;

 

Ναι μια μερα πριν καλυτερα,γιατι ληγουν την ωρα που εβαλες το πακετο.Αμα βαλεις 5€,μενουν 4,46€ και το πακετο ειναι 4,03€.Omline ανανεωση γινεται απο το MyCU App ή απο το site κανοντας λογαριασμο.Μπορεις απο την ενιτητα ο λογαριασμος μου να κανεις ανανεωση βαζοντας καρτα απο περιπτερο ή μεσω πιστωτικης καρτας/paypal.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ναι μια μερα πριν καλυτερα,γιατι ληγουν την ωρα που εβαλες το πακετο.Αμα βαλεις 5€,μενουν 4,46€ και το πακετο ειναι 4,03€.Omline ανανεωση γινεται απο το MyCU App ή απο το site κανοντας λογαριασμο.Μπορεις απο την ενιτητα ο λογαριασμος μου να κανεις ανανεωση βαζοντας καρτα απο περιπτερο ή μεσω πιστωτικης καρτας/paypal.

 

Δυστυχώς δεν έχω λογαριασμό στο Vodafone cu και δεν μπορω κιόλας να κάνω

Για διάφορους λόγους

Θα αρκεστώ με τα 5€ από κατάστημα

Άσε που η εφαρμογή στο iPhone μου τρώει μπαταρία στο παρασκήνιο χωρίς λόγο

Την είχα βάλει 2-3 μέρες και την έσβησα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν έχω λογαριασμό στο Vodafone cu και δεν μπορω κιόλας να κάνω

Για διάφορους λόγους

Θα αρκεστώ με τα 5€ από κατάστημα

Άσε που η εφαρμογή στο iPhone μου τρώει μπαταρία στο παρασκήνιο χωρίς λόγο

Την είχα βάλει 2-3 μέρες και την έσβησα

Αληθεια; Γιατι στα Android των γονιων μου δουλευει μια χαρα.Για μενα βαλε την ή κανε ανανεωση μεσω υπολογιστη.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Αληθεια; Γιατι στα Android των γονιων μου δουλευει μια χαρα.Για μενα βαλε την ή κανε ανανεωση μεσω υπολογιστη.

 

Θα το ψάξω. Ευχαριστώ

Τις τρεις πρώτους μήνες θα μου ανανεώνει δωρεάν από όσο ξέρω.

Είμαι ακόμα στον πρώτο μήνα όποτε έχω ακόμα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Θα το ψάξω. Ευχαριστώ

Τις τρεις πρώτους μήνες θα μου ανανεώνει δωρεάν από όσο ξέρω.

Είμαι ακόμα στον πρώτο μήνα όποτε έχω ακόμα

Αμα θες να βαλεις καρτα,βαλε 5€ μεσα για να παιρνεις1+1 κωδικους.Συνηθως παιρνουμε μικελ και οσες φορες εχω παρει κωδικο μονο μια φορα δεν περασε.Ειναι θεμα ομως και καταστηματος.Ας πουμε στα Μικελ της Λεπτοκαρυας(στην πιερια) οι κωδικοι περνανε καθως και στη Θεσσαλονικη στα μικελ χαριλαου,βενιζελου(με τσιμισκη γωνια).Γενικως περνανε στα περισσοτερα αν οχι σε ολα.Εχει τυχει σε μικελ την 1η φορα που εδωσα να περασει και μετα απο λιγες μερες να μη τον περνανε

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Αμα θες να βαλεις καρτα,βαλε 5€ μεσα για να παιρνεις1+1 κωδικους.Συνηθως παιρνουμε μικελ και οσες φορες εχω παρει κωδικο μονο μια φορα δεν περασε.Ειναι θεμα ομως και καταστηματος.Ας πουμε στα Μικελ της Λεπτοκαρυας(στην πιερια) οι κωδικοι περνανε καθως και στη Θεσσαλονικη στα μικελ χαριλαου,βενιζελου(με τσιμισκη γωνια).Γενικως περνανε στα περισσοτερα αν οχι σε ολα.Εχει τυχει σε μικελ την 1η φορα που εδωσα να περασει και μετα απο λιγες μερες να μη τον περνανε

 

Είμαι επαρχία

Έχουμε mikel αλλά δεν δουλεύει τόσο και δεν μ αρέσει ο καφές τους. Είναι και ακριβό

Καλύτερα να τα δώσω στην Vodafone

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Είμαι επαρχία

Έχουμε mikel αλλά δεν δουλεύει τόσο και δεν μ αρέσει ο καφές τους. Είναι και ακριβό

Καλύτερα να τα δώσω στην Vodafone

 

Παιδια είναι υποχρεωμένοι σε όλα τα καταστήματα ΜΙΚΕΛ να δέχονται τους κωδικούς! Το έχω ρωτήσει και στην Vodafone και στα κεντρικα των ΜΙΚΕΛ και μου είπαν πως όλα τα καταστήματα συμμετέχουν κανονικά στη προσφορά και κως δεν υπάρχει κάποιο που να μην συμμετέχει και να εξαιρείται της προσφοράς :)

Link to comment
Share on other sites

Είμαι επαρχία

Έχουμε mikel αλλά δεν δουλεύει τόσο και δεν μ αρέσει ο καφές τους. Είναι και ακριβό

Καλύτερα να τα δώσω στην Vodafone

Δεν ειναι τοσο ακριβο,αμα παρεις σε πλαστικο.Αμα ειναι να κατσεις ναι,ειναι ακριβο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Παιδια είναι υποχρεωμένοι σε όλα τα καταστήματα ΜΙΚΕΛ να δέχονται τους κωδικούς! Το έχω ρωτήσει και στην Vodafone και στα κεντρικα των ΜΙΚΕΛ και μου είπαν πως όλα τα καταστήματα συμμετέχουν κανονικά στη προσφορά και κως δεν υπάρχει κάποιο που να μην συμμετέχει και να εξαιρείται της προσφοράς :)

 

Στα μικελ Κατερινης δεχονται κωδικο μονο για take away. Γενικα οπως τους βολευει ολους.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κατονόμασε το μαγαζί στην εξυπηρέτηση πελατών και όταν ξαναπάς δεν νομίζω να σου πουν μόνο για πακέτο ;)
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Στα μικελ Κατερινης δεχονται κωδικο μονο για take away. Γενικα οπως τους βολευει ολους.

 

Ακριβως,λεπτοκαρυα παντως ξερω και για εντος μαγαζιου και take away περναει κανονικα.Και εγω επειδη πηγαινα οταν πρωτοξεκινησε η προσφορα,επαιρνα καθε μερα καφεδακι.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι τοσο ακριβο,αμα παρεις σε πλαστικο.Αμα ειναι να κατσεις ναι,ειναι ακριβο.

 

Εδώ είναι. Έχει δίπλα μαγαζιά με 1.2€ και αυτοί πουλάνε σε πλαστικό 2€ και 2.5€

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι. Έχει δίπλα μαγαζιά με 1.2€ και αυτοί πουλάνε σε πλαστικό 2€ και 2.5€

 

Mikel Λευκός Πύργος Σαλλόνικα:

α) Όχι 1+1 ως τις 10 πμ που έχουν το φρέντο εσπρέσσο 2€.

β) Όχι 1+1 Σαβατοκύριακα για κάθισμα: ΜΟΝΟ για take away 2 φρέντο εσπρέσσο και οι 2 στα 2€.

 

 

Επίσης , καλώς ήρθα και εγώ στο φοιτητικό CU.....:D

Link to comment
Share on other sites

Mikel Λευκός Πύργος Σαλλόνικα:

α) Όχι 1+1 ως τις 10 πμ που έχουν το φρέντο εσπρέσσο 2€.

β) Όχι 1+1 Σαβατοκύριακα για κάθισμα: ΜΟΝΟ για take away 2 φρέντο εσπρέσσο και οι 2 στα 2€.

 

 

Επίσης , καλώς ήρθα και εγώ στο φοιτητικό CU.....:D

Πότε σου λέει ότι λήγει το υπόλοιπο σου;

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι. Έχει δίπλα μαγαζιά με 1.2€ και αυτοί πουλάνε σε πλαστικό 2€ και 2.5€

 

Και θεσσαλονικη τα ιδια,εχω everest σχεδον διπλα,καθως και mikel & coffee island πιο μακρια.Και μερικα μαγαζια μικροτερα.Τα μικελ δεν ειναι τοσο ακριβα,αλλα σε καποια μαγαζια η εξυπερετηση ειναι κλαφτα.Και οταν εχει κοσμο ειδικα,ακομα χειροτερα.Την Παρασκευη,παω everest πριν το σχολειο γυρω στις 8:05 με μια ουρα απο το ταμειο εως την πορτα(8 ατομα ημασταν).Μεσα σε 6 λεπτα με 2 υπαλληλους και εναν τριτο που μπηκε μας εξυπερετησαν ολους.Μονο σε ενα μικελ το ειδα αυτο,στη Λεπτοκαρυα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Mikel Λευκός Πύργος Σαλλόνικα:

α) Όχι 1+1 ως τις 10 πμ που έχουν το φρέντο εσπρέσσο 2€.

β) Όχι 1+1 Σαβατοκύριακα για κάθισμα: ΜΟΝΟ για take away 2 φρέντο εσπρέσσο και οι 2 στα 2€.

 

 

Επίσης , καλώς ήρθα και εγώ στο φοιτητικό CU.....:D

Κανονικα ειναι ανεξαρτητως προσφορων,αλλα ενταξει.Για ΣΚ που δεν το δεχονται αμα θες να καθισεις,απλα απαραδεκτο.Παντως ξερω απο φιλο στα μικελ βοτση(Εθνικης Αντιστασεως χαμηλα) περνανε κωδικοι και Μικελ Χαριλαου στην πλαστηρα περασα κανονικα σημερα το πρωι.Στα Μικελ Βενιζελου(με Τσιμισκη γωνια) εχω περασει.Αμα πας προς Ανατολικα,πανε στα μικελ της Καραμανλη(αυτα που ειναι προς Χαριλαου μετα το φαναρι με την 25ης Μαρτιου).Εγω παντως σε αυτα στη Καραμανλη εχω περασει μια φορα και μια φορα δεν δεχονταν.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Πότε σου λέει ότι λήγει το υπόλοιπο σου;

 

Κανονικά ό,τι ίσχυε πριν το κάνω φοιτητικό.

 

Θα σου πω από μεθαύριο 1/3 που θα βάλει τα 600 τι θα λέει....:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,εχουν παρει κανεναν σας τηλεφωνο απο τα καντρικα της vodafone οταν οταν ηταν νεος στο φοιτητικο;το εχω εδω και ενα μηνα,μου εδωσε ο ξαδερφος μου το πασο του,και με πηραν σημερα ν μου πουν οτι 3 μηνες δεν χρειαζεται να βαλω καρτα και οτι αν μου τα εξηγησαν αυτα στο καταστημα κτλ...επισης κατι που με παραξενεψε ειναι που με ρωτησαν αν χρησιμοποιω καποιον αλλον αριθμο,γιατι εχω και ενα ακομα φοιτητικο με αλλο πασο στο ονομα μου που χρησιμοποιει η μητερα μου.

 

edit:το τηλ ηταν απο το 2106702868

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Edited by karlito13
Link to comment
Share on other sites

Ναι και εμένα με πήραν τηλέφωνο να με καλωσορίσουν στο φοιτητικό CU όπως και επίσης με ρώτησαν αν είμαι ικανοποημενος και αν έχω δεύτερο κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Αα λεω και γω π σ με πηρανε ετσι!!Το

μηνυμα για τα 600+600 mb ποτε ερχεται;Ειδα για αυτον τον μηνα εχουν μπει τα 600+600 στο vodafone cu app αλλα δεν μου ηρθε μηνυμα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Πότε σου λέει ότι λήγει το υπόλοιπο σου;

Πήρα τα 600'+600 MB, αλλά η ημερομηνία λήξης του υπολοίπου μου παρέμεινε η ίδια (18 Μαρτίου).

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου, από ότι είχα δει στις 16/2 έληγε στις 18/8. Πλέον γράφει 25/8, χωρίς να έχω κάνει κάποια ανανέωση.

 

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου, από ότι είχα δει στις 16/2 έληγε στις 18/8. Πλέον γράφει 25/8, χωρίς να έχω κάνει κάποια ανανέωση.

 

 

Sent from my XT1562

Και μένα πήγε τώρα 29/8 επίσης χωρίς ανανέωση, γενικά όπως του έρθει πάει σχεδόν πάντα όμως ενα 6μηνο πάνω κάτω

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...