Jump to content

Φοιτητικό πακέτο Vodafone CU


zipperant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για πόσο,χρόνο μιλάμε απο την λήξη του πάσου εως το κόψιμο;;; ;

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

για πόσο,χρόνο μιλάμε απο την λήξη του πάσου εως το κόψιμο;;; ;

 

Sent from my L200 using Tapatalk

 

Δεν υπάρχει συγκεκριμένη απάντηση... Εμένα πχ το πάσο δεν ίσχυε ούτε καν όταν έβγαλα το φοιτητικό (~2011) και ακόμα έχω πρόσβαση στα φοιτητικά πακέτα... Επίσης δεν υπάρχει καν ακόμα ακριβής απάντηση, στο αν και πότε θα κοπούν καθολικά τα φοιτητικά, σε όσους έχει λήξει το πάσο...

Link to comment
Share on other sites

Ίσως έχει ξαναγραφτεί αλλά ξέρει κανείς ποια πακέτα έχει το CU special, εννοώ το πακέτο του CU που γίνεται μετά το φοιτητικό; Edited by elephant
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και από εμένα, μου έδωσε σήμερα η κόρη μου ένα φοιτητικό cu. Δεν έχει ενεργοποιηθεί ακόμα και μετά τα παραπάνω που διάβασα θέλω να ρωτήσω αν αξίζει τον κόπο λόγο του ότι η κόρη μου φέτος θα πάρει πτυχίο και λογικά το πάσο της δεν θα έχει ισχύει και θα χάσω τα προνόμια.....

Το πρόγραμμα που έχω τώρα είναι ένα στρατιωτικό (εταιρικό) πακέτο vodafone με μηδενικό πάγιο που μαζί με 750mb δεδομένα (δεν θα με χάλαγε λίγο παραπάνω :)) πληρώνω 10-13€ περίπου τον μήνα.

Τι λέτε, να προχωρήσω στην αλλαγή;

Ευχαριστώ

Να έχεις υπομονή με τους ανθρώπους...δεν ξέρεις τι ζόρια κουβαλάει ο καθένας...
Link to comment
Share on other sites

Ίσως έχει ξαναγραφτεί αλλά ξέρει κανείς ποια πακέτα έχει το CU special, εννοώ το πακέτο του CU που γίνεται μετά το φοιτητικό;

 

Με ενα απλό search θα στα βγαζε, ίδια με τα x-clusive είναι απλά με τα μισά λεπτά ομιλίας

 

Το πακέτο CU Special 5 που προσφέρει 500’ λεπτά ομιλίας προς όλα τα εθνικά δίκτυα κινητής και σταθερής και 200ΜΒ Internet για 30 μέρες με χρέωση 5€, μετονομάζεται σε CU Special 6 και θα παρέχει πλέον 500’ λεπτά ομιλίας προς όλα τα εθνικά δίκτυα κινητής και σταθερής και 400ΜΒ για 30 μέρες με χρέωση 6€.

 

Το πακέτο CU Special 7 που προσφέρει 600’ λεπτά ομιλίας και 100 μηνύματα προς όλα τα εθνικά δίκτυα κινητής και σταθερής και 600ΜΒ Internet για 30 μέρες με χρέωση 7€, μετονομάζεται σε CU Special 8 και θα παρέχει πλέον 600’ λεπτά ομιλίας και 100 μηνύματα προς όλα τα εθνικά δίκτυα κινητής και 1024ΜΒ για 30 μέρες με χρέωση 8€.

Από 7 Νοεμβρίου 2017 μεταβάλλονται τα παρακάτω εμπορικά διαθέσιμα πακέτα για τους συνδρομητές Vodafone CU που είναι εγγεγραμμένοι στην προσφορά CU Special, (προσφορά για συνδρομητές CU που έχουν ολοκληρώσει τις σπουδές τους και δεν είναι πλέον φοιτητές), ως εξής :

 

Το πακέτο CU Special 6 μετονομάζεται σε CU Special 7 και η χρέωσή του μεταβάλλεται από 6€ σε 7€. Τα λοιπά χαρακτηριστικά του πακέτου παραμένουν αμετάβλητα.

Η χρέωση του πακέτου CU Special 8 μεταβάλλεται από 8€ σε 8,5€. Τα λοιπά χαρακτηριστικά του πακέτου παραμένουν αμετάβλητα.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και από εμένα, μου έδωσε σήμερα η κόρη μου ένα φοιτητικό cu. Δεν έχει ενεργοποιηθεί ακόμα και μετά τα παραπάνω που διάβασα θέλω να ρωτήσω αν αξίζει τον κόπο λόγο του ότι η κόρη μου φέτος θα πάρει πτυχίο και λογικά το πάσο της δεν θα έχει ισχύει και θα χάσω τα προνόμια.....

Το πρόγραμμα που έχω τώρα είναι ένα στρατιωτικό (εταιρικό) πακέτο vodafone με μηδενικό πάγιο που μαζί με 750mb δεδομένα (δεν θα με χάλαγε λίγο παραπάνω :)) πληρώνω 10-13€ περίπου τον μήνα.

Τι λέτε, να προχωρήσω στην αλλαγή;

Ευχαριστώ

το φοιτητικό θα βγαίνει λιγότερο από αυτά που δίνεις....

 

τωρα για τον αν και πότε θα στο κόψουν, ρισκάρεις....

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

το φοιτητικό θα βγαίνει λιγότερο από αυτά που δίνεις....

 

τωρα για τον αν και πότε θα στο κόψουν, ρισκάρεις....

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Μάλλον θα κρατήσω το προηγούμενο

Ευχαριστώ και καλό βράδυ

 

 

Στάλθηκε από το HM NOTE 1LTE μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να έχεις υπομονή με τους ανθρώπους...δεν ξέρεις τι ζόρια κουβαλάει ο καθένας...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα,

Νομίζω έχει γραφτεί πολλές φορές, ότι τα πακέτα του φοιτητικού και τα δωρεάν mb της μηνιαίας προσφοράς ισχύουν στην ΕΕ

Ακόμα ισχύει αυτο; γιατί σε 10 μέρες φεύγω στην Γαλλία και δεν ξέρω ποια κάρτα να πάρω...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα,

Νομίζω έχει γραφτεί πολλές φορές, ότι τα πακέτα του φοιτητικού και τα δωρεάν mb της μηνιαίας προσφοράς ισχύουν στην ΕΕ

Ακόμα ισχύει αυτο; γιατί σε 10 μέρες φεύγω στην Γαλλία και δεν ξέρω ποια κάρτα να πάρω...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλησπέρα,

 

Λογικά θα ισχύει ακόμα. Ωστόσο, αν ήμουν στη θέση σου, θα έκανα μια ανανέωση και θα ενεργοποιούσα ένα πακέτο προς όλους για να είμαι σίγουρος.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα,

Νομίζω έχει γραφτεί πολλές φορές, ότι τα πακέτα του φοιτητικού και τα δωρεάν mb της μηνιαίας προσφοράς ισχύουν στην ΕΕ

Ακόμα ισχύει αυτο; γιατί σε 10 μέρες φεύγω στην Γαλλία και δεν ξέρω ποια κάρτα να πάρω...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ιταλια και Γερμανια παντως παιζουν κανονικα τα δεδομενα και τα λεπτα.

Πηγαν προσφατα γερμανια.Σε roaming με vodafone Γερμανιας παιζει κανονικα το φοιτητικο cu(γιατι αν εχει δικτυο vodafone στην χωρα που πας μονο σε αυτο εχεις πληρη περιαγωγη).

Λεπτα απο το xclusive 8 πακετο επαιζαν κανονικα(μπορεις τα 600' απο τα 1200' να εχεις εξω απ οσο εχω διαβασει).

Απο MB,εκτος απο τα 600Mb με 6€ ισχουν τα giga day,giga week,giga sk,γκιγκανυχτες.Εχουν ορια ορθης χρησης,μονο με sms γραφοντας Y στο 1252 βλεπεις αν εχεις ξεπερασει το οριο ή οχι.Σε MyCu και τηλεφωνικα δεν το αναφερει.

Τα just surf bonus,παρε να χεις και τα 500Mb με την 1η ανανεωση του μηνα απο 10€ ισχυουν και σε περιαγωγη.Καθως και τα 600Mb καθε 1η του μηνα και το cu shake,και το 1GB απο το xlcusive 8 πακετο.

Αν εχεις δικαρτο κινητο με 2η καρτα αλλης εταιρειας ή cu απλο ανανεωσε την.Εβαλε η μανα μου και εκει χρονο ωστε να μην εχει θεμα με το φοιτητικο cu.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

γιατι αν εχει δικτυο vodafone στην χωρα που πας μονο σε αυτο εχεις πληρη περιαγωγη.

.

Όχι βέβαια. Δεν ισχύει σε όλες τις χώρες . Π.χ. στην Μάλτα που είμαι, παρέχεται πλήρης περιαγωγή στην Vodafone και στην GO, και μερική περιαγωγή στην Μελίτα.

Κατά τα άλλα δύο vodafone φοιτητικά το δικό μου και της γυναίκας μου παίζουν κανονικά και εδώ.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Ιταλια και Γερμανια παντως παιζουν κανονικα τα δεδομενα και τα λεπτα.

Πηγαν προσφατα γερμανια.Σε roaming με vodafone Γερμανιας παιζει κανονικα το φοιτητικο cu(γιατι αν εχει δικτυο vodafone στην χωρα που πας μονο σε αυτο εχεις πληρη περιαγωγη).

Λεπτα απο το xclusive 8 πακετο επαιζαν κανονικα(μπορεις τα 600' απο τα 1200' να εχεις εξω απ οσο εχω διαβασει).

Απο MB,εκτος απο τα 600Mb με 6€ ισχουν τα giga day,giga week,giga sk,γκιγκανυχτες.Εχουν ορια ορθης χρησης,μονο με sms γραφοντας Y στο 1252 βλεπεις αν εχεις ξεπερασει το οριο ή οχι.Σε MyCu και τηλεφωνικα δεν το αναφερει.

Τα just surf bonus,παρε να χεις και τα 500Mb με την 1η ανανεωση του μηνα απο 10€ ισχυουν και σε περιαγωγη.Καθως και τα 600Mb καθε 1η του μηνα και το cu shake,και το 1GB απο το xlcusive 8 πακετο.

Αν εχεις δικαρτο κινητο με 2η καρτα αλλης εταιρειας ή cu απλο ανανεωσε την.Εβαλε η μανα μου και εκει χρονο ωστε να μην εχει θεμα με το φοιτητικο cu.

Σας Ευχαριστώ πολύ θα πάρω λογικά και μια γερμανική (Aldi Talk) που έχω σε περίπτωση που δεν παίζει το φοιτητικό

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

φίλος εχει εδω και 4 χρόνια φοιτητικό χώρις να είναι φοιτητής το πηρε σε αλλου ονομα που ηταν τοτε φοιτητης,σε κουβέντα που είχαμε μου ειπε οτι δεν ελεγχουν ποτε τα φοιτητικα αν ο αλλος ειναι ακομη φοιτητης και δικαιουτε ακομη φοιτητικο ισχυει αυτο;επισης εμαθα οτι δινουν φοιτητικα xωρις δικαιολογητικα πασο κτλ αν εχεις γνωστό η γνωστή στην vodafone,λογικά θα ισχυει κατι τετοιο τους εχω ικανους...
Link to comment
Share on other sites

Έχω κατέβασει αρκετά πράγματα (με μέτρο μεν , αλλά αρκετά δε) από το ίντερνετ της βόνταφον και όσες φορές και αν μπαίνω στο myCU ..... δεν λέει να πέσει το νούμερο !!! "Μην το πείτε πουθενά, μας έχει σώσει η κόκκινη" :)

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω ενα φοιτητικο νουμερο. το ανοιγω μονο για internet.

το ειχα παρει λογο μεταπτυχιακου.οταν ληξη το φοιτητικο η μεταπτωση γινεται αυτοματα.....?

διοτι δεν θα με βρουν ποτε στο τηλεφωνο να μιλησουμε....τα υπολοιπα gb απο το φοιτητικο στην μεταπτωση χανονται?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Σας Ευχαριστώ πολύ θα πάρω λογικά και μια γερμανική (Aldi Talk) που έχω σε περίπτωση που δεν παίζει το φοιτητικό

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Παρε μια Wind απο δω καλυτερα,τα βασικα νουμερα των γονιων μου ειναι F2G και οτι πακετο ομιλιας,sms,mb αγοραζεις το καταναλωνεις χωρις ορια.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Έχω κατέβασει αρκετά πράγματα (με μέτρο μεν , αλλά αρκετά δε) από το ίντερνετ της βόνταφον και όσες φορές και αν μπαίνω στο myCU ..... δεν λέει να πέσει το νούμερο !!! "Μην το πείτε πουθενά, μας έχει σώσει η κόκκινη" :)

 

Εννοείς δε κατέβαινε ούτε Mb Άλεξ;; :rolleyes:

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς δε κατέβαινε ούτε Mb Άλεξ;; :rolleyes:

 

Ούτε μεγκαμπαητ όμως χαχα

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ούτε μεγκαμπαητ όμως χαχα

 

Κολλημένα θα ήταν τα συστήματα τους. Θα στα μετρήσουν αύριο. Δεν έχεις ιδέα από voda.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Κολλημένα θα ήταν τα συστήματα τους. Θα στα μετρήσουν αύριο. Δεν έχεις ιδέα από voda.

 

Χαχα όχι δεν πρόκειται, γίνεται αρκετό καιρό αυτό το καλό!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Χαχα όχι δεν πρόκειται, γίνεται αρκετό καιρό αυτό το καλό!

 

Εγώ λόγο ανάγκης δούλεψα ένα 3ημερο το ίντερνετ με χρέωνε κανονικά. Φοιτητικό.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Παρε μια Wind απο δω καλυτερα,τα βασικα νουμερα των γονιων μου ειναι F2G και οτι πακετο ομιλιας,sms,mb αγοραζεις το καταναλωνεις χωρις ορια.
Θα παω και Ελβετία και η Aldi μου δίνει δωρεάν roaming και εκεί κάτι που δεν κάνουν οι ελληνικές κάρτες

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Α ρε σιγιου φοιτητικό, το καλύτερο είσαι! Ευεργέτες, Ευεργέτες! Πάρε κόσμε!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...