Jump to content

Φοιτητικό πακέτο Vodafone CU


zipperant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα, μου ήρθε σήμερα μήνυμα ότι λήγουν τα πακέτα που έχω ενεργά. Επίσης έγραφε πως άμα δεν θέλω να χάσω τα πακέτα αυτά, μετά την ανανέωση θα πρέπει να στείλω 95 στο 1252. Άμα κάνω την ανανέωση πριν την λήξη των πακέτων και στείλω το συγκεκριμένο μήνυμα, θα πάρω τα μπόνους πακέτα που μπαίνουν κάθε μήνα;

 

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μου ήρθε σήμερα μήνυμα ότι λήγουν τα πακέτα που έχω ενεργά. Επίσης έγραφε πως άμα δεν θέλω να χάσω τα πακέτα αυτά, μετά την ανανέωση θα πρέπει να στείλω 95 στο 1252. Άμα κάνω την ανανέωση πριν την λήξη των πακέτων και στείλω το συγκεκριμένο μήνυμα, θα πάρω τα μπόνους πακέτα που μπαίνουν κάθε μήνα;

 

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν κανεις ανανεωση πριν ληξουν τα πακετα/bonus:

Μεταφερονται τα:

Just surf bonus

Παρε να χεις

Τα mb απο το πακετο Students exclusive 6(στελνοντας 95 στο 1252)

Τα 600Mb καθε 1η του μηνα μπαινουν και τα μεταφερει ολα,δηλαδη οσα σου μενουν.

Απο λεπτα: Τα προς ολους απο το students exclusive 6

Τα 600' προς CU μεταφερονται μονα τους οπως τα 600Mb καθε 1η του μηνα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Αν κανεις ανανεωση πριν ληξουν τα πακετα/bonus:

Μεταφερονται τα:

Just surf bonus

Παρε να χεις

Τα mb απο το πακετο Students exclusive 6(στελνοντας 95 στο 1252)

Τα 600Mb καθε 1η του μηνα μπαινουν και τα μεταφερει ολα,δηλαδη οσα σου μενουν.

Απο λεπτα: Τα προς ολους απο το students exclusive 6

Τα 600' προς CU μεταφερονται μονα τους οπως τα 600Mb καθε 1η του μηνα.

 

να προσθέσω επίσης ότι το πάρε να έχεις άμα βάζουν κάρτα γνωστοί σου που έχουν δηλώσει το κινητό σου συνέχεια θα πρόστιθενται 100 mb internet και θα αθροιζονται ! και θα λήγουν ένα μήνα μετά από την στιγμή που θα λάβεις ότι ο τάδε έβαλε κάρτα δέκα ευρώ και κέρδισες εκατό mb internet και έκανες την τύχη σου !

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

να προσθέσω επίσης ότι το πάρε να έχεις άμα βάζουν κάρτα γνωστοί σου που έχουν δηλώσει το κινητό σου συνέχεια θα πρόστιθενται 100 mb internet και θα αθροιζονται ! και θα λήγουν ένα μήνα μετά από την στιγμή που θα λάβεις ότι ο τάδε έβαλε κάρτα δέκα ευρώ και κέρδισες εκατό mb internet και έκανες την τύχη σου !
Αυτό το γνωρίζω.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

8584ΜΒ από το Giveback... e0aa496f4862cd204a0db23904d14f77.jpg

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Χαχα δες εδώ εγώ τι έχω φτιάξει, σας περνάω όλους μάλλον

 

<<EIΣAI O OPIΣMOΣ TOY NTANTABPOXΘIZΩ!!THN ΠEPIOΔO TOY GIVE BACK PROMO KATANAΛΩΣEΣ 17013MB!!! ΣHMEPA TA ΠAIPNEIΣ ΠIΣΩ KAI ΘA EINAI ΔIAΘEΣIMA ΔΩPEAN MEXPI KAI 11/12>>

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Χαχα δες εδώ εγώ τι έχω φτιάξει, σας περνάω όλους μάλλον

 

<<EIΣAI O OPIΣMOΣ TOY NTANTABPOXΘIZΩ!!THN ΠEPIOΔO TOY GIVE BACK PROMO KATANAΛΩΣEΣ 17013MB!!! ΣHMEPA TA ΠAIPNEIΣ ΠIΣΩ KAI ΘA EINAI ΔIAΘEΣIMA ΔΩPEAN MEXPI KAI 11/12>>

Όλε! Αυτά είναι

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Κατι καναμε χαχα

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

ερώτημα, η μεταφορά της φοιτητικής ιδιότητας γίνεται μέσω ίντερνετ....

το έχει κάνει κάνεις;;;

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Κατι καναμε χαχα

 

Πόσα έχεις καταφέρει να φας από αυτά έως τώρα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ερώτημα, η μεταφορά της φοιτητικής ιδιότητας γίνεται μέσω ίντερνετ....

το έχει κάνει κάνεις;;;

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Ούτε κάν...

Link to comment
Share on other sites

Πόσα έχεις καταφέρει να φας από αυτά έως τώρα?

 

Παρ'ολο που έχω φάει τόσα (εξαιρεσε τα 3GB δωρεάν από το τελευταίο πουσουκου)

 

http://imageupload.co.uk/images/2017/12/07/Screenshot_2017-12-07-15-39-18.jpg

 

 

Συνεχίζει η εφαρμογή της cu να μην κάνει ρυθμούς ανανέωσης

 

http://imageupload.co.uk/images/2017/12/07/Screenshot_2017-12-07-15-41-07.jpg

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παρ'ολο που έχω φάει τόσα (εξαιρεσε τα 3GB δωρεάν από το τελευταίο πουσουκου)

 

http://imageupload.co.uk/images/2017/12/07/Screenshot_2017-12-07-15-39-18.jpg

 

 

Συνεχίζει η εφαρμογή της cu να μην κάνει ρυθμούς ανανέωσης

 

http://imageupload.co.uk/images/2017/12/07/Screenshot_2017-12-07-15-41-07.jpg

 

Εμενα στην καινουργια εκδοση ανανεωνει κανονικα τα εναπομειναντα mb.

Απο 3.5GB πηγα στα 500Mb.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Εμενα στην καινουργια εκδοση ανανεωνει κανονικα τα εναπομειναντα mb.

Απο 3.5GB πηγα στα 500Mb.

 

Μόλις τώρα έκανα ενημέρωση και πήρα και 2GB για 7 ημέρες λόγω αυτού. Να πω πάλι πως τα ίδια GB συνεχίζει να δείχνει και δεν σας κρύβω πως το γραφικό περιβάλλον δεν μου είναι πλέον τόσο αρεστο.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Με πήρε μια κοπέλα από την vodafone να μου πει ότι λήγει το φοιτητικό μου CU και μου πρότεινε να το κάνω καρτοσυμβόλαιο με 13€/μηνά που παρέχει 1000' προς όλους + 600' προς vodafone + 100sms προς όλους + 3GB με ελάχιστη 3λεπτη χρέωση και ο αριθμός θα φαίνεται σαν CU για όταν με καλούν οι άλλοι. Συμφέρει άραγε;

 

Επίσης κάπου είχα διαβάσει ότι τα ληγμένα φοιτητικά θα μετατραπούν σε CU special για 2 χρόνια. Ισχύει κάτι τέτοιο;

Επίσης είμαι χρήστης τις ευρωπαϊκής κάρτας νέων όπου προσφέρει 10€ bonus για 30 μέρες με κάθε 10€ ανανέωση το μήνα.

Επίσης έχω και το φοιτητικό στην wind με 8,5€/25μέρες 1500' προς όλους + 1500ΜΒ.

 

Και η μητέρα μου έχει το φοιτητικό και σκεπτόμασταν να πηγαίναμε οικογενειακώς στην wind εγώ με το φοιτητικό τις wind και η μητέρα μου με τα magic numbers για να μας καλεί. Η μητέρα μου χρησιμοποιεί μόνο λεπτά και θέλει να γλυτώσει όσο το δυνατόν την μηνιαία ανανέωση. (αφού θα χάσει τα τζάμπα 600' το μήνα του φοιτητικού)

 

Τι μου προτείνετε να κάνω;

Edited by Cris4524
Link to comment
Share on other sites

Ωχ....μάλλον έρχεται και η σειρά μου;

Ναι cu special γίνονται με διάρκεια τα 2 χρόνια.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Με πήρε μια κοπέλα από την vodafone να μου πει ότι λήγει το φοιτητικό μου CU και μου πρότεινε να το κάνω καρτοσυμβόλαιο με 13€/μηνά που παρέχει 1000' προς όλους + 600' προς vodafone + 100sms προς όλους + 3GB με ελάχιστη 3λεπτη χρέωση και ο αριθμός θα φαίνεται σαν CU για όταν με καλούν οι άλλοι. Συμφέρει άραγε;

 

Επίσης κάπου είχα διαβάσει ότι τα ληγμένα φοιτητικά θα μετατραπούν σε CU special για 2 χρόνια. Ισχύει κάτι τέτοιο;

Επίσης είμαι χρήστης τις ευρωπαϊκής κάρτας νέων όπου προσφέρει 10€ bonus για 30 μέρες με κάθε 10€ ανανέωση το μήνα.

Επίσης έχω και το φοιτητικό στην wind με 8,5€/25μέρες 1500' προς όλους + 1500ΜΒ.

 

Και η μητέρα μου έχει το φοιτητικό και σκεπτόμασταν να πηγαίναμε οικογενειακώς στην wind εγώ με το φοιτητικό τις wind και η μητέρα μου με τα magic numbers για να μας καλεί. Η μητέρα μου χρησιμοποιεί μόνο λεπτά και θέλει να γλυτώσει όσο το δυνατόν την μηνιαία ανανέωση. (αφού θα χάσει τα τζάμπα 600' το μήνα του φοιτητικού)

 

Τι μου προτείνετε να κάνω;

Αν στο κάνει για 2 χρόνια νομίζω αξίζει τον κόπο γιατί έχει πολύ internet. 3 ευρώ παραπάνω είναι από ότι πληρώνεις σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

Αν στο κάνει για 2 χρόνια νομίζω αξίζει τον κόπο γιατί έχει πολύ internet. 3 ευρώ παραπάνω είναι από ότι πληρώνεις σήμερα.

 

Θα καταργηθούν τα δωρεάν λεπτά και MB κάθε 1η του μήνα ε;

Θύμισε μου λίγο τα πακέτα του CU special;

Δεν θα σύμφερε να πάω στo φοιτητικό τις wind; έτσι κι αλλιώς οι επαφές που μιλάω περισσότερο είναι wind.

Edited by Cris4524
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Με πήρε μια κοπέλα από την vodafone να μου πει ότι λήγει το φοιτητικό μου CU και μου πρότεινε να το κάνω καρτοσυμβόλαιο με 13€/μηνά που παρέχει 1000' προς όλους + 600' προς vodafone + 100sms προς όλους + 3GB με ελάχιστη 3λεπτη χρέωση και ο αριθμός θα φαίνεται σαν CU για όταν με καλούν οι άλλοι. Συμφέρει άραγε;

 

Επίσης κάπου είχα διαβάσει ότι τα ληγμένα φοιτητικά θα μετατραπούν σε CU special για 2 χρόνια. Ισχύει κάτι τέτοιο;

Επίσης είμαι χρήστης τις ευρωπαϊκής κάρτας νέων όπου προσφέρει 10€ bonus για 30 μέρες με κάθε 10€ ανανέωση το μήνα.

Επίσης έχω και το φοιτητικό στην wind με 8,5€/25μέρες 1500' προς όλους + 1500ΜΒ.

 

Και η μητέρα μου έχει το φοιτητικό και σκεπτόμασταν να πηγαίναμε οικογενειακώς στην wind εγώ με το φοιτητικό τις wind και η μητέρα μου με τα magic numbers για να μας καλεί. Η μητέρα μου χρησιμοποιεί μόνο λεπτά και θέλει να γλυτώσει όσο το δυνατόν την μηνιαία ανανέωση. (αφού θα χάσει τα τζάμπα 600' το μήνα του φοιτητικού)

 

Τι μου προτείνετε να κάνω;

 

Καλημέρα,

 

Η συγκεκριμένη προσφορά είναι πραγματικά πάρα πολύ καλή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα καταργηθούν τα δωρεάν λεπτά και MB κάθε 1η του μήνα ε;

Θύμισε μου λίγο τα πακέτα του CU special;

Δεν θα σύμφερε να πάω στo φοιτητικό τις wind; έτσι κι αλλιώς οι επαφές που μιλάω περισσότερο είναι wind.

 

Ναι, θα καταργηθούν.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Αν τα χρειάζεσαι, και είσαι οκ με δίκτυο, νομίζω αξίζει..

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Η συγκεκριμένη προσφορά είναι πραγματικά πάρα πολύ καλή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ναι, θα καταργηθούν.

 

Και εμένα με πήραν τηλέφωνο, να με ενημερώσουν ότι δεν θα ισχύει το φοιτητικό cu που ειχα, λόγω ότι έληξε το πάσο. Και ότι θα μου έκαναν την πιο πάνω προσφορά εμένα με 14 ευρώ. Τι έγινε ρε παιδιά, έχουν αρχίσει οι εταιρείες να ξεσκαρταρουν τα φοιτητικα, τα οποία δεν ισχύουν πλέον. Θα χάσουν πολύ κόσμο έτσι...! Βέβαια τα έχουν φτιάξει στα μέτρα τους, ωστε το κόστος να κανεις φορητοτητα σε καρτοκινητο αλλης εταιρείας να είναι υψηλό, πχ. 30 ευρω, και να μην μπορείς να φύγεις αλλιως θα χάσεις τον αριθμό!

Edited by sfirojohn
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα με πήραν τηλέφωνο, να με ενημερώσουν ότι δεν θα ισχύει το φοιτητικό cu που ειχα, λόγω ότι έληξε το πάσο. Και ότι θα μου έκαναν την πιο πάνω προσφορά εμένα με 14 ευρώ. Τι έγινε ρε παιδιά, έχουν αρχίσει οι εταιρείες να ξεσκαρταρουν τα φοιτητικα, τα οποία δεν ισχύουν πλέον. Θα χάσουν πολύ κόσμο έτσι...! Βέβαια τα έχουν φτιάξει στα μέτρα τους, ωστε το κόστος να κανεις φορητοτητα σε καρτοκινητο αλλης εταιρείας να είναι υψηλό, πχ. 30 ευρω, και να μην μπορείς να φύγεις αλλιως θα χάσεις τον αριθμό!

 

πολύ φυσιολογικό σε 3 ημέρες κόβονται τα φοιτητικά σε όσους έχει λήξει το πάσο και γίνονται special για να δούμε!! εάν θα γίνει τελικά,, διότι στο what's up δεν έμαθα τελικά εάν έγινε.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιήθηκε και σε φοιτητικό CU.

---

Non-smartphone users (1000 λεπτα χρονο ομιλιας)

X στο 1339 για συμβολαια

Λ στο 1252 για καρτοκινητη/καρτοπρογραμμα (με ανανεωση απο 11/10 και μετα)

 

Smartphone users (1000 λεπτα ή 1gb ή chat/social pass)

απο 14/12 μεσω sms που θα σταλει ή μεσω vodafone app ή Ν στο 1339 για 1gb ή PASS στο 1339 για τα πακετα ή Χ/Λ αντιστοιχα για λεπτα

 

Ολα αυτα ισχύουν απο 25/12 εως και 31/12

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιήθηκε και σε φοιτητικό CU.

---

Non-smartphone users (1000 λεπτα χρονο ομιλιας)

X στο 1339 για συμβολαια

Λ στο 1252 για καρτοκινητη/καρτοπρογραμμα (με ανανεωση απο 11/10 και μετα)

 

Smartphone users (1000 λεπτα ή 1gb ή chat/social pass)

απο 14/12 μεσω sms που θα σταλει ή μεσω vodafone app ή Ν στο 1339 για 1gb ή PASS στο 1339 για τα πακετα ή Χ/Λ αντιστοιχα για λεπτα

 

Ολα αυτα ισχύουν απο 25/12 εως και 31/12

 

Και για πόσες μέρες θα έχουν ισχύ τα 1000 λεπτά προς όλους αφού ενεργοποιηθούν; 30 μέρες ή κάτι άλλο "Χριστουγεννιάτικο";

 

Έχεις link για αυτό;

 

Υ.Γ.>: Ααααα , όπως πέρσι 2016 για τις 7 αυτές μέρες 25-31/12/2017: ΟΚ ..."Χριστουγεννιάτικο δώρο": ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...