Jump to content

Φοιτητικό πακέτο Vodafone CU


zipperant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια τα mb τελικα μεταφέρονται;;

στο site τους γιατι λεει: Όσα λεπτά ομιλίας ή MB δε χρησιμοποιηθούν, με τη λήξη του πακέτου δεν μεταφέρονται αλλά χάνονται.

 

Tell me more, tell me more...!

Κάθε συνδρομητής μπορεί να δηλώσει μόνο έναν αριθμό CU ανά φοιτητική ταυτότητα.

Η φοιτητική προσφορά ισχύει για τα βασικά έτη φοίτησης σπουδών.

Τα φοιτητικά πακέτα Student Xclusive 1,5 & 7 ισχύουν για τα βασικά έτη φοίτησης και για όσους φοιτητές έχουν ενεργοποιήσει ή θα ενεργοποιήσουν μια κάρτα σύνδεσης CU STUDENTS XCLUSIVE έως και 31/05/2016.

Η ελάχιστη διάρκεια κλήσης είναι 3 λεπτά και μετά ισχύει χρέωση ανά δευτερόλεπτο.

Όσα λεπτά ομιλίας ή MB δε χρησιμοποιηθούν, με τη λήξη του πακέτου δεν μεταφέρονται αλλά χάνονται.

Εάν ξεπεράσεις τα λεπτά ή ΜΒ του πακέτου, ισχύει χρέωση τιμοκαταλόγου.

Μπορείς να ενεργοποιήσεις τα πακέτα STUDENTS XCLUSIVE 1, 5 ή και 7 μέχρι 2 φορές ανά ημερολογιακό μήνα.

Προτεραιότητα στην κατανάλωση των λεπτών ομιλίας έχουν: τα λεπτά «προς CU», στη συνέχεια τα «προς Vodafone» και τέλος τα «προς όλα τα δίκτυα». Εάν έχεις λεπτά προς όλα τα δίκτυα από άλλα πακέτα/bonus, προτεραιότητα έχουν αυτά που λήγουν πρώτα. Προτεραιότητα στην κατανάλωση των MB έχουν αυτά που λήγουν πρώτα.

Τα λεπτά ομιλίας/sms δεν περιλαμβάνουν κλήσεις/sms προς σύντομους κωδικούς Υπηρεσιών (π.χ. 5ψήφιους). Το πακέτο δεν ισχύει όταν βρίσκεσαι εκτός Ελλάδας, καθώς και για κλήσεις προς το εξωτερικό.

Οι τιμές περιλαμβάνουν Φ.Π.Α. 24%.

TrelosPlanitis.blogspot.com

- ολα τα τρελά εδώ .. -

Link to comment
Share on other sites

Όσο δεν μπαίνει νέο πακέτο, χάνονται. Αυτό έχει επίπτωση μόνο στα λεπτά ομιλίας προς όλους. Τα λεπτά προς CU και τα ΜΒ δεν χάνονται ποτέ γιατί σου δίνει κάθε αρχή του μήνα 600 και από τα 2(με την προϋπόθεση ότι μιλάμε για αυτά, και όχι για λεπτά/MB από έξτρα πακέτο που έχει αγοραστεί).

 

Sent from my XT1562

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

σου δινει ναι αλλα τα υπολοιπα δεν μεταφερονται σωστα? καταλαβα λαθος? Παω για φορητοτητα γιαυτο ρωταω .thanks

γενικα γενικα 600 +600 πακετο +online bonus 1000?

TrelosPlanitis.blogspot.com

- ολα τα τρελά εδώ .. -

Link to comment
Share on other sites

Είναι σαφές

Μόλις λήξει το πακέτο χάνονται .

Αν ανανεώσεις το πακέτο θα έχεις 30 ημέρες ακόμα .

Link to comment
Share on other sites

Διόρθωσα ελαφρώς το προηγούμενο μήνυμα. Πρακτικά, ότι αγοράζεις, θέλει αγορά του ίδιου πακέτου πριν τη λήξη για να μεταφερθεί ότι έχει μείνει. Ότι σου δίνουν δώρο(τα 600+600 δηλαδή), αν δεν τα καταναλώσεις θα μεταφέρονται συνεχώς.
Link to comment
Share on other sites

thanks. 30 euro για αλλαγη ονοματος και φορητοτητα. pffff

Ε? Πριν από 2 μήνες δεν πλήρωσα τίποτα.

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Διόρθωσα ελαφρώς το προηγούμενο μήνυμα. Πρακτικά, ότι αγοράζεις, θέλει αγορά του ίδιου πακέτου πριν τη λήξη για να μεταφερθεί ότι έχει μείνει. Ότι σου δίνουν δώρο(τα 600+600 δηλαδή), αν δεν τα καταναλώσεις θα μεταφέρονται συνεχώς.

 

Αυτό ισχύει και για τα πακέτα ομιλίας γιατί μόνο για τα πακέτα internet νόμιζα γίνεται.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μου ενεργοποίησαν σήμερα το μεσημέρι το φοιτητικό, αλλά ακόμα δεν έχω πάρει τα 1000' προς όλους που έιναι δωρεάν τους 3 πρώτους μήνες. Καθυστερεί γενικά?
Όλες οι γενικεύσεις είναι λάθος,όπως και αυτή εδώ :X
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..στο φοιτητικό πακέτο τους 3 πρώτους μήνες δίνει δώρο το exclusive με 1000' προς όλους.Αν περισσεψουν λεπτά από τον πρώτο μήνα,πάνε στο πακέτο του 2ου η πρώτα ληγουν και μετά δίνει το δώρο?Γιατί πχ στα 600' προς Cu την 1η του μηνός,ότι είχε μείνει από τον προηγούμενο προστέθηκε και ληγουν όλα μαζί.
Link to comment
Share on other sites

Τα δώρα τα βάζει την 1 του μήνα (συνήθως πρωί), ενώ τα ίδια δώρα λήγουν 23:59 της ίδιας μέρας. Οπότε, ναι αθροίζονται όλα μαζί...

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα δώρα τα βάζει την 1 του μήνα (συνήθως πρωί), ενώ τα ίδια δώρα λήγουν 23:59 της ίδιας μέρας. Οπότε, ναι αθροίζονται όλα μαζί...

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

Κατάλαβα...ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά απέρριψα την cu summer προσφορά. Τώρα δεν μπορώ να την ενεργοποιησω;

 

Μπορείς και πάλι (αρκεί να πληρείς τις προϋποθέσεις):

 

Πάνω αριστερά στο app CU

Πας στις 3 οριζόντιες γραμμές:

Βρίσκεις τα πακέτα

Και είναι εκεί.

Τσέκαρέ το.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς και πάλι (αρκεί να πληρείς τις προϋποθέσεις):

 

Πάνω αριστερά στο app CU

Πας στις 3 οριζόντιες γραμμές:

Βρίσκεις τα πακέτα

Και είναι εκεί.

Τσέκαρέ το.

 

Αυτό είναι το κακό ότι τώρα δεν την βρισκω

Την βρήκα ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση.

Γνώρισα έναν που με λέει ότι μπορεί να με δώσει αριθμό vodafone φοιτητικό με 30€.

Θα είναι σε όνομα άλλου και θα ισχύει για 6 χρόνια. Με 5€ έχει 1000 λεπτά προς όλους και 1.2GB internet. Με άλλα 5€ έχεις άλλα τόσα και οι 3 πρώτοι μήνες αν κατάλαβα έχω μεταφορά υπολοίπου χρόνου και δεν τους πληρώνω για ενεργοποίηση πακέτου.

 

Τα λέω σωστά έτσι είναι;

Είμαι Ημαθία και έχω Wind.

Το σήμα δεν είναι καλό και σκέφτομαι να το κάνω φοιτητικό.

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση.

Γνώρισα έναν που με λέει ότι μπορεί να με δώσει αριθμό vodafone φοιτητικό με 30€.

Θα είναι σε όνομα άλλου και θα ισχύει για 6 χρόνια. Με 5€ έχει 1000 λεπτά προς όλους και 1.2GB internet. Με άλλα 5€ έχεις άλλα τόσα και οι 3 πρώτοι μήνες αν κατάλαβα έχω μεταφορά υπολοίπου χρόνου και δεν τους πληρώνω για ενεργοποίηση πακέτου.

 

Τα λέω σωστά έτσι είναι;

Είμαι Ημαθία και έχω Wind.

Το σήμα δεν είναι καλό και σκέφτομαι να το κάνω φοιτητικό.

 

Και ο άλλος απλά αν θέλει πάει σε κατάστημα vodafone και παίρνει νέα καρτα με το νούμερο που έχεις εσύ και με ότι υπόλοιπο έχεις αφήσει μέσα.Ρίσκο;

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση.

Γνώρισα έναν που με λέει ότι μπορεί να με δώσει αριθμό vodafone φοιτητικό με 30€.

Θα είναι σε όνομα άλλου και θα ισχύει για 6 χρόνια. Με 5€ έχει 1000 λεπτά προς όλους και 1.2GB internet. Με άλλα 5€ έχεις άλλα τόσα και οι 3 πρώτοι μήνες αν κατάλαβα έχω μεταφορά υπολοίπου χρόνου και δεν τους πληρώνω για ενεργοποίηση πακέτου.

 

Τα λέω σωστά έτσι είναι;

Είμαι Ημαθία και έχω Wind.

Το σήμα δεν είναι καλό και σκέφτομαι να το κάνω φοιτητικό.

 

Δεν ξέρω αν είναι μούφα ή όχι. Πάντως με 5€ έχεις 1000' και 800MB και με 7€ έχεις 1200' + 1200 SMS + 1200 MB. Για μένα καλύτερα να έβρισκες κάποιο γνωστό σου φοιτητή που δε χρειάζεται το CU και με το δικό του πάσο ή βεβαίωση σπουδών, θα ενεργοποιηθεί ο αριθμός σου σαν Φοιτητικό και θα παραμείνει στο δικό σου όνομα.

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση.

Γνώρισα έναν που με λέει ότι μπορεί να με δώσει αριθμό vodafone φοιτητικό με 30€.

Θα είναι σε όνομα άλλου και θα ισχύει για 6 χρόνια. Με 5€ έχει 1000 λεπτά προς όλους και 1.2GB internet. Με άλλα 5€ έχεις άλλα τόσα και οι 3 πρώτοι μήνες αν κατάλαβα έχω μεταφορά υπολοίπου χρόνου και δεν τους πληρώνω για ενεργοποίηση πακέτου.

 

Τα λέω σωστά έτσι είναι;

Είμαι Ημαθία και έχω Wind.

Το σήμα δεν είναι καλό και σκέφτομαι να το κάνω φοιτητικό.

πηρα σφραγισμενο στα 20 ευρω σημερα! ειναι λιγο ρισκο αλλα στην χειροτερη να χασω τα 20 ευρω που εδωσα!Ετσι κ αλλιως 5 ευρω το μηνα θα βαζω με το 3 μηνο:lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι μούφα ή όχι. Πάντως με 5€ έχεις 1000' και 800MB και με 7€ έχεις 1200' + 1200 SMS + 1200 MB. Για μένα καλύτερα να έβρισκες κάποιο γνωστό σου φοιτητή που δε χρειάζεται το CU και με το δικό του πάσο ή βεβαίωση σπουδών, θα ενεργοποιηθεί ο αριθμός σου σαν Φοιτητικό και θα παραμείνει στο δικό σου όνομα.

 

Οπότε παίρνω μία CU από την Vodafone στο όνομα μου και μετά πάω με ένα άτομο που έχει φοιτητικό πάσο το κάνει φοιτητικό με ισχύ για 6 χρόνια;

Το πακέτο με τα 7€ μπορώ μα το ενεργοποιήσω και δεύτερη φορά μέσα στον μήνα;

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Οπότε παίρνω μία CU από την Vodafone στο όνομα μου και μετά πάω με ένα άτομο που έχει φοιτητικό πάσο το κάνει φοιτητικό με ισχύ για 6 χρόνια;

Το πακέτο με τα 7€ μπορώ μα το ενεργοποιήσω και δεύτερη φορά μέσα στον μήνα;

 

Ναι. Είχα ρωτήσει υπάλληλο και μου είπε ότι γίνεται ο αριθμός να είναι στο δικό σου όνομα και να είναι Φοιτητικό με πάσο άλλου. Για το πακέτο δεν ξέρω, αλλά πιθανόν να μπορείς να το βάλεις και 2 φορές κάθε μήνα, δεν το έχω δοκιμάσει.

 

Υ.Γ. Εγώ σταμάτησα να χρησιμοποιώ το Φοιτητικό CU, γιατί το σήμα της Vodafone σε εσωτερικό χώρο είναι κακό. Στο πατρικό μου στην επαρχία, πολλές φορές δε μπορούσα ούτε τηλέφωνο να πάρω, αλλά ούτε και να με πάρουν... Όποτε και να φύγεις από τη "μπλε", δε γλιτώνεις και πολλά... Απλά θα έχεις καλύτερο ίντερνετ σε εξωτερικό χώρο. :rolleyes: Εξαρτάται από την περιοχή φυσικά.

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Είχα ρωτήσει υπάλληλο και μου είπε ότι γίνεται ο αριθμός να είναι στο δικό σου όνομα και να είναι Φοιτητικό με πάσο άλλου. Για το πακέτο δεν ξέρω, αλλά πιθανόν να μπορείς να το βάλεις και 2 φορές κάθε μήνα, δεν το έχω δοκιμάσει.

 

Υ.Γ. Εγώ σταμάτησα να χρησιμοποιώ το Φοιτητικό CU, γιατί το σήμα της Vodafone σε εσωτερικό χώρο είναι κακό. Στο πατρικό μου στην επαρχία, πολλές φορές δε μπορούσα ούτε τηλέφωνο να πάρω, αλλά ούτε και να με πάρουν... Όποτε και να φύγεις από τη "μπλε", δε γλιτώνεις και πολλά... Απλά θα έχεις καλύτερο ίντερνετ σε εξωτερικό χώρο. :rolleyes: Εξαρτάται από την περιοχή φυσικά.

 

Στην Ημαθία που βρίσκομαι η Vodafone έχει πολύ καλύτερο σήμα από την Wind.

 

Άμα γίνεται ο αριθμός που είναι στο όνομα μου να γίνει φοιτητικό είναι καλά.

Θα πάω να κάνω μία ερώτηση στη Vodafone στη Βέροια.

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση.

Γνώρισα έναν που με λέει ότι μπορεί να με δώσει αριθμό vodafone φοιτητικό με 30€.

Θα είναι σε όνομα άλλου και θα ισχύει για 6 χρόνια. Με 5€ έχει 1000 λεπτά προς όλους και 1.2GB internet. Με άλλα 5€ έχεις άλλα τόσα και οι 3 πρώτοι μήνες αν κατάλαβα έχω μεταφορά υπολοίπου χρόνου και δεν τους πληρώνω για ενεργοποίηση πακέτου.

 

Τα λέω σωστά έτσι είναι;

Είμαι Ημαθία και έχω Wind.

Το σήμα δεν είναι καλό και σκέφτομαι να το κάνω φοιτητικό.

 

Κανε ενα απλο CU.Οι γονεις μου εχουν ηδη φοιτητικο και δεν μπορω.Παντως αξιζει η Vodafone στην Ημαθια.4G ση Βεροια κανονικα και μια χαρα 3G απο Κλειδι εως Βεροια,χωρις θεματα.Μονο θεματακι η ποιοτητα ομιλιας στα χωραφια,αλλα μικρο το κακο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Οπότε παίρνω μία CU από την Vodafone στο όνομα μου και μετά πάω με ένα άτομο που έχει φοιτητικό πάσο το κάνει φοιτητικό με ισχύ για 6 χρόνια;

Το πακέτο με τα 7€ μπορώ μα το ενεργοποιήσω και δεύτερη φορά μέσα στον μήνα;

Ναι μπορείς και δεύτερη και τρίτη.

Εξάλλου όλοι εδώ αυτό κάνουμε

το ενεργοποιούμε μια μέρα πριν για να μεταφερθούν τα υπόλοιπα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...