Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το θέμα με το email app που δεν παίζει στην ΜΜ, πρέπει να το αναφέρουμε στην lg μπας και λυθεί το θέμα;;

Να στείλουμε κανένα mail στην lg hellas ή στην lg.com ;;;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για τα email accounts, υπάρχει η λύση να τα περάσεις στην εφαρμογή gmail. Έχει προστεθεί πρόσφατα αυτή η δυνατότητα πλέον.

 

Στο gmail δεν μπορείς να προσθέσεις exchange account....

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά έχει καταντήσει γελοίο αυτό με τις αναβαθμίσεις. Άλλοι παίρνουν επόμενες εκδόσεις και υπάρχουν συσκευές που τρέχουν ακόμη 5.0
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Πέταξε πιστεύω με την Μ. Το κινητό είναι καλύτερο κι από όταν το αγόρασα και το δούλεψα πρώτη μέρα. Δεν έχω βρει κάτι να με χαλάσει μέχρι στιγμής. Θα δείξει και στην πορεία.
Link to comment
Share on other sites

Πέταξε πιστεύω με την Μ. Το κινητό είναι καλύτερο κι από όταν το αγόρασα και το δούλεψα πρώτη μέρα. Δεν έχω βρει κάτι να με χαλάσει μέχρι στιγμής. Θα δείξει και στην πορεία.

 

Μπαταρία;;; εκεί βλέπουν επιδείνωση πολλοί...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή την πέρασα σήμερα τα ξημερώματα, δεν μπορώ να μιλήσω για μπαταρία. Απλώς τώρα που κάθομαι λίγο και παίζω με ρυθμίσεις και τα σχετικά βλέπω πολύ καλή απόκριση χωρίς μικροlags που είχα στην L κυρίως λόγω UI.
Link to comment
Share on other sites

Στο gmail δεν μπορείς να προσθέσεις exchange account....

 

Στο TypeApp που ανέφερα λίγα σχόλια πίσω μπορείς το γράφει στη περιγραφή της η εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση για την 6 !

Έχω την εντύπωση πως ζεσταίνεται με πιο απλή χρήση !!

Μην δίνεις σημασία έτσι γίνεται με αυτό το τηλέφωνο οταν καλοκαίριαζει

:)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.

εχω ελληνικο με version v21a.ειναι λογικο που δεν εχω παρει ακομα την αναβαθμιση_

ουτε με fota ουτε με lg pc suite.

το ιδιο συμβαινει και με της γυναικας μου lg g4 με 5,1 ακομα.

Link to comment
Share on other sites

Φίλος με ελληνικό g3 παίρνει ότι παίρνουμε εμείς 2-3 μήνες μετά από εμάς. Μιλάω για τις μικρό-αναβαθμίσεις της 5. Για την 6 θα δείξει.

Το δικό του είναι branded cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμίζομαι και εγώ τώρα, Πολωνικό PL 16gb. Όλα πάνε καλά μέχρι στιγμής, μακάρι να είναι πολύ smooth
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε σήμερα η ΜΜ σε Γαλλικό 32άρι μέσω Pc Suite.

Είμαι προβληματισμένος άν αξίζει να την κάνω τώρα την αναβάθμιση,

ή να περιμένω, γιατί διαβάζω κάποια θεματάκια, όπως αυτό με τα μικρά γράμματα

(έχω και πρεσβιοπεία).Διαβάζω βέβαια και καλά(πιό γρήγορο με καλύτερη αίσθηση).

Αν την κάνω με το Pc Suite τώρα είναι ευκολο, και πόση ώρα περιπου θέλει για να ολοκληρωθεί

η αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε σήμερα η ΜΜ σε Γαλλικό 32άρι μέσω Pc Suite.

Είμαι προβληματισμένος άν αξίζει να την κάνω τώρα την αναβάθμιση,

ή να περιμένω, γιατί διαβάζω κάποια θεματάκια, όπως αυτό με τα μικρά γράμματα

(έχω και πρεσβιοπεία).Διαβάζω βέβαια και καλά(πιό γρήγορο με καλύτερη αίσθηση).

Αν την κάνω με το Pc Suite τώρα είναι ευκολο, και πόση ώρα περιπου θέλει για να ολοκληρωθεί

η αναβάθμιση.

 

Εμένα πήρε αρκετή ώρα, αν και δεν κράτησα χρόνο, μάλλον γύρω στο 30λεπτο γιατί πήρε πολύ χρόνο να κάνει download το update.

 

Πολύ ωραία η MM. Απέκτησε μια φρεσκάδα το κινητό! Ωραία τα icons και τα χρώματα. Λίγο που το έπαιξα είχα όμως τα γνωστά lags του G3 στις προηγούμενες εκδόσεις, όπως όταν μπαίνεις στα μηνύματα και εναλλάσεις τα menu των επαφών-dial pad κλπ. Τώρα του κάνω ένα restore για να καθαρίσει και ελπίζω να στρώσει!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πήρε αρκετή ώρα, αν και δεν κράτησα χρόνο, μάλλον γύρω στο 30λεπτο γιατί πήρε πολύ χρόνο να κάνει download το update.

 

Πολύ ωραία η MM. Απέκτησε μια φρεσκάδα το κινητό! Ωραία τα icons και τα χρώματα. Λίγο που το έπαιξα είχα όμως τα γνωστά lags του G3 στις προηγούμενες εκδόσεις, όπως όταν μπαίνεις στα μηνύματα και εναλλάσεις τα menu των επαφών-dial pad κλπ. Τώρα του κάνω ένα restore για να καθαρίσει και ελπίζω να στρώσει!

 

αυτό με τα μηνύματα είναι άστα βράστα !! ειλικρινά αργεί πολύ σε αυτό το κομμάτι..ειδικά αν πατήσεις δημιουργία νέου μηνύματος ακόμα χειρότερα ! Με την 6 σε σχέση με την προηγούμενη έγινε λίγο πιο γρήγορο και σε αυτο!! Μετά το restore πες μας αν είδες διαφορά να κάνουμε και εμεις !!

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους το lg G3 όπως θα έπρεπε να είναι εξ αρχής! Φοβερή η MM, άλλαξε ολόκληρο το κινητό. Θετικά όλα μέχρι στιγμής, επιτέλους έφυγε αυτό το σπαστικό lag όταν άνοιγες κάποιες εφαρμογές, πλέον ανοίγεις τις επαφές και τα μηνύματα αμέσως, όλα λειτουργούν απίστευτα smooth. Πραγματικά σημαντική βελτίωση. Το μόνο αρνητικό που εντόπισα είναι ότι ζεσταίνεται μάλλον πιο πολύ σε σχέση με πριν. Τώρα που το κραταγα ήταν πολύ ζεστό βέβαια το δούλευα και αρκετή ώρα. Θα το δω και αυριο. Για μπαταρία δε μπορώ να πω ακόμα μάλλον τα ίδια σε σχέση με πριν
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε σήμερα η ΜΜ σε Γαλλικό 32άρι μέσω Pc Suite.

Είμαι προβληματισμένος άν αξίζει να την κάνω τώρα την αναβάθμιση,

ή να περιμένω, γιατί διαβάζω κάποια θεματάκια, όπως αυτό με τα μικρά γράμματα

(έχω και πρεσβιοπεία).Διαβάζω βέβαια και καλά(πιό γρήγορο με καλύτερη αίσθηση).

Αν την κάνω με το Pc Suite τώρα είναι ευκολο, και πόση ώρα περιπου θέλει για να ολοκληρωθεί

η αναβάθμιση.

 

Πλάκα μας κάνεις;

Αυτό που διαβάζω για αυξημένη θερμοκρασία του κινητού παιδιά είναι γιατί το δουλεύετε συνέχεια μετά την αλλαγή, εγώ μετά από μια βδομάδα δεν παρατήρησα ουσιώδη διαφορά.

Μέγιστο ένα δώρο να υπολογίσεις παίζει ρόλο η ταχύτητα στο κατέβασμα του Adsl που έχεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι στην παρέα. 2 G3 16/2 είχα έφυγαν και τα δύο και πάλι εδώ είμαι. :p

Επειδή ψάχνεται συγγενής για το G3 32Gb (και διάφορα άλλα στην ίδια τιμή - Nexus 5x/G Flex 2), πιστεύετε ότι αξίζει; Δεν θέλω να κάνω σύγκριση με τα άλλα, γενικά αν αξίζει πλέον γιατί εκτός από social, τηλέφωνα κτλ, παίζει και διάφορα παιχνίδια και κάποια βαριά (πχ RR3).

 

Αξίζει για gaming ή (και λόγω της οθόνης) να πάει σε κάτι άλλο;

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφορησε και μια ελληνικη v30f απ οτι βλεπω στο lgphonefirmware.

 

και στο Lg phone from μου το βγάζει σαν τελευταίο firmware (ελληνικό είναι το δικό μου), οπότε ίσως το περάσω και αυτό για να είμαι τυπικός σε περίπτωση service

 

 

ή να περιμένω, γιατί διαβάζω κάποια θεματάκια, όπως αυτό με τα μικρά γράμματα

 

τα μικρά γράμματα δεν είναι πρόβλημα, απλά η default ρύθμιση στο mm είναι στο medium και στη lollipop ήταν στο large

 

μπαίνεις στις ρυθμίσεις και το κάνεις όπως πριν αν είχες συνηθίσει έτσι δε σε εμποδίζει κανείς

 

το μόνο ουσιαστικό πρόβλημα που έχει η mm είναι η κατανάλωση κατά τη χρήση και για αυτό δε σηκώνω συζήτηση, έχει ανέβει όχι χαοτικά αλλά αίσθητα και από τη στιγμή που έτσι κι αλλιώς ήταν κακή αυτό είναι πρόβλημα

 

κατά τα άλλα είναι παντού καλύτερο έτσι το κινητό από ότι ήταν με τη 5.0

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι στην παρέα. 2 G3 16/2 είχα έφυγαν και τα δύο και πάλι εδώ είμαι. :p

Επειδή ψάχνεται συγγενής για το G3 32Gb (και διάφορα άλλα στην ίδια τιμή - Nexus 5x/G Flex 2), πιστεύετε ότι αξίζει; Δεν θέλω να κάνω σύγκριση με τα άλλα, γενικά αν αξίζει πλέον γιατί εκτός από social, τηλέφωνα κτλ, παίζει και διάφορα παιχνίδια και κάποια βαριά (πχ RR3).

 

Αξίζει για gaming ή (και λόγω της οθόνης) να πάει σε κάτι άλλο;

Πολλες φορες μου περναει απο το μυαλο να δοκιμασω να παω σε flex 2 , με σταματανε 3 πραγματα :

1) Θα ηθελα το flex σε κοκκινο , το οποιο δε βρισκω .

2) Με φρεναρουν τα 2gb ram που εχει το εισηγμενο στη χωρα μοντελο...Ηδη στο g3 ειναι πιασμενα τα 1,5-1,8 στα 3 , στα 2 ποσα θα μενουν free και μιλαμε για debloated custom rom , stripped και απο εμενα περισσοτερο.

3) Παρολο που εχει Oled οθονη μικροτερης αναλυσης , τα σχολια για την αυτονομια που διαβαζω δεν ειναι και τα τοσο καλυτερα απο του G3 , σε μερικα VS διαβαζω οτι το G3 υπερισχυει του flex στην αυτονομια !

 

Ελπιζω εστω και στο ελαχιστο να βοηθησα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το μόνο ουσιαστικό πρόβλημα που έχει η mm είναι η κατανάλωση κατά τη χρήση και για αυτό δε σηκώνω συζήτηση, έχει ανέβει όχι χαοτικά αλλά αίσθητα και από τη στιγμή που έτσι κι αλλιώς ήταν κακή αυτό είναι πρόβλημα

Υποθετω οτι αναφερεσαι γενικα στις επισημες αμονταριστες εκδοσεις λογισμικου γιατι κατι τετοιο για εμενα δεν ισχυει.Επειδη και στην 5 και τωρα custom ειχα και εχω και παντα με τις ιδιες ρυθμισεις kernel , δε θα πω πως ειναι καλυτερα ακομα , αλλα χειροτερα δεν ειναι σιγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...