Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδη και γω μαλλον αγορασα branded, χωρις να το ξερω,αφου δεν εχει καποιο logo ή εφαρμογες ενας τροπος να το τσεκαρεις ειναι να δεις το κουτι του. Εμενα π.χ. γραφει 6P4, που σημαινει οτι ειναι πολωνικο(το P) και το 4 σημαινει Play που ειναι παροχος στην Πολωνια. Τωρα πρακτικα γνωριζει καποιος τι χανω, επειδη ειναι branded το κινητο?

 

Εφόσον δεν έχεις startup logo animation παροχου αλλά της LG και δεν έχεις εφαρμογές που να συνδέονται με υπηρεσίες παροχου δεν μπορείς να το πεις και branded αλλά απλώς το μόνο που ενδεχομένως χάνεις είναι μια καθυστέρηση στις αναβαθμίσεις γιατί κάθε φορά θα πρέπει να περνάει το customization/operator από τον πάροχο για ενημέρωση/έγκριση κλπ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

6SW μου γραφει ειναι Σουηδικο δηλαδη η οχι?

Ακριβως. Τσεκαρε και το παρακατω link http://www.mylgphones.com/lg-g3-firmware-checking-the-software-version-and-update-history

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως. Τσεκαρε και το παρακατω link http://www.mylgphones.com/lg-g3-firmware-checking-the-software-version-and-update-history

 

στο SW που ειδα γραφει και sweden και switzerland..ποιο απο τα 2 ειναι ομως?

 

οταν μπηκα πριν λιγο στο suite και πατησα ελεγχος αναβαθμισης λογισμικου που εβγαλε οτι εχω την τελευταια εκδοση D85510L

Edited by Petr0ss
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω βρηκα τη λυση για τα κολλξματα του messenger και του πληκτρολογιου.

Αλλαξα πληκτρολογιο και φαινεται πιο αερινη η συσκευη..

Θα το παρακολουθω....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το κανονισα το θεμα με το λολιποπ οταν το ενωσω με pc δουλευει. Αλλη μια απορια, ειχα το κινητο σε ART και βρισκοταν στην τσεπη μου οταν το ενιωσα να ζεσταινετε και να κανει reboot απο μονο του. Ειναι καποιο θεμα του ART? Σημειωστε οτι εχω πολλα applications στο κινητο...

Ευχαριστω

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Στη λίστα που παρέθεσε ο φίλος πιο πάνω υπάρχει το 6PO ως A6PO.Αυτά είναι ολα unbranded στη λίστα δηλαδή;

Ακριβώς φίλε μου. Απλά το Α6 μπροστά σημαίνει ότι είναι το μοντέλο με τα 16 gb.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια γρήγορη ερώτηση. Έχω κατεβάσει Google calendar και τώρα όποτε έχω καταχωρίσει κανένα ραντεβού η υπενθύμιση μου το βγάζει δύο φορές στο notification bar... Έψαξα το μαμίσιο calendar στις εφαρμογες του lg αλλά δεν τη βρήκα για να την απενεργοποίησω... (Θέλω να χρησιμοποιώ μόνο Google για λόγους συγχρονισμού)

 

Μπες στο ημερολόγιο της LG και από τις ρυθμίσεις απενεργοποίησε τις ειδοποιήσεις. Μετά θα σου έρχονται μόνο από το Google calendar παρόλο που θα συγχρονίζει και το ημερολόγιο της LG.

Link to comment
Share on other sites

Έχει χαθεί το φόντο από την οθόνη κλειδώματος.Πήγα και στις ρυθμίσεις έκανα αλλαγή φόντου και τίποτα.Παραμένει μαύρο.Έχει κανείς καμιά ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Εγω ακομη να παρω λολιποπ. Το NEU ποιας χωρας ειναι?

 

North Europe - και εμενα το ιδιο ειναι και το εκανα απο μονος μου αναβαθμιση σε 5.0

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

υπαρχει τροπος να το κανω root βρε παιδια με lollipop?

δεν θελω ομως να μπω στην διαδικασια να το γυρισω σε 4.4 και μετα να ξαναπερασω την 5.0 και root

 

κατι ευκολο αναζητω, οπως το purpledrake οπου στην kitkat το εκανα root ευκολα

 

περιμενω απαντησεις σας γιατι με καιει αυτο το θεμα...

 

ευχαριστω και καλη χρονια σε ολους σας!

Link to comment
Share on other sites

Δε γίνεται απευθείας ρουτ στο lollipop. Δυστυχώε πρέπει να γυρίσεις στο kitkat.
I watched a snail crawl along the edge of a straight razor. That's my dream! That's my nightmare. Crawling, slithering, along the edge of a straight razor... and surviving.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα και χρόνια πολλά νέος κάτοχος αυτού του φοβερού κινητού ..... Μια ερώτηση : Ο κωδικός που αναγράφεται στο κουτί του κινητού (για την χώρα εννοώ) είναι 6SW...Καλυπτομαι στο θέμα της εγγύησης ;;;

Edit : Με μια πρόχειρη αναζήτηση βρήκα ότι είναι ελβετικό ... Καλύπτονται κανονικά τα ελβετικά στην εγγύηση ;;;Ευχαριστώ και καλές γιορτές

Edited by razorkop
Never give up
Link to comment
Share on other sites

Το λινκ που δινεις δεν ανοιγει....... κοιταξε το παλι

 

Ούτε εμένα ανοίγει! :wacko:

 

This XML file does not appear to have any style information associated with it. The document tree is shown below.

<response req_cmd="auth_model_check" status="FAIL"/>

 

Πανω στη γραμμη διευθυνσης του browser μετα το = βαζεται το ΙΜΕΙ σας

 

παιδια κανετε αντιγραφη το λινκ στο browser και στο τελος που γραφω imei σβηνετε τι λεξη imei και βαζετε τα νουμερα του imei σας

και enter και ειστε ετοιμη

Link to comment
Share on other sites

παιδια κανετε αντιγραφη το λινκ στο browser και στο τελος που γραφω imei σβηνετε τι λεξη imei και βαζετε τα νουμερα του imei σας

και enter και ειστε ετοιμη

 

Ευχαριστώ πολύ για τη διευκρίνηση! Θα το κάνω αύριο. :)

Link to comment
Share on other sites

Νέα αναβάθμιση λογισμικού v20f - Επιδιόρθωση Google. (32άρι ρουμάνικο).

 

Το battery drain διορθωνει δηλαδη?

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Το battery drain διορθωνει δηλαδη?

 

Μόλις μου την έβγαλε και μένα...32αρι ελβετικό...

Link to comment
Share on other sites

Το battery drain διορθωνει δηλαδη?

 

Γιατί έχεις battery drain και νομίζεις πως σχετίζεται με την Google(πχ. υπηρεσίες Google play)?

Εγώ πάντως δεν είχα μεγάλη κατανάλωση από Google,αλλά έβγαλα το traffic monitor+ και βλέπω τεράστια διαφορά,άλλωστε τα data/χρονος ομιλίας τα βλέπεις και χωρίς αυτό...;)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχεις battery drain και νομίζεις πως σχετίζεται με την Google(πχ. υπηρεσίες Google play)?

Εγώ πάντως δεν είχα μεγάλη κατανάλωση από Google,αλλά έβγαλα το traffic monitor+ και βλέπω τεράστια διαφορά,άλλωστε τα data/χρονος ομιλίας τα βλέπεις και χωρίς αυτό...;)

Τι είναι αυτό; Που το βρίσκουμε;;;

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτό; Που το βρίσκουμε;;;

 

ποιο απ΄ολα δεν ξέρεις,το traffic monitor+(μετραει δεδομένα,χρονο ομιλίας,μηνύματα sms) στο play store είναι,τα δεδομένα(data) τα βλέπεις και στις ρυθμίσεις>δεδομενα κινητής τηλεφωνιας,χρονος ομιλίας κλπ. στέλνω 1 στο 1284(Vodafone) και τέλος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα και χρόνια πολλά νέος κάτοχος αυτού του φοβερού κινητού ..... Μια ερώτηση : Ο κωδικός που αναγράφεται στο κουτί του κινητού (για την χώρα εννοώ) είναι 6SW...Καλυπτομαι στο θέμα της εγγύησης ;;;

Edit : Με μια πρόχειρη αναζήτηση βρήκα ότι είναι ελβετικό ... Καλύπτονται κανονικά τα ελβετικά στην εγγύηση ;;;Ευχαριστώ και καλές γιορτές

Κανείς ρε παιδιά ;;;; Ας απαντήσει κάποιος αν ξέρει.....

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Κανείς ρε παιδιά ;;;; Ας απαντήσει κάποιος αν ξέρει.....

 

Καλύπτονται όλες οι συσκευες που προέρχονται από χώρα της Ευρωπαϊκής Ένωσης.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλύπτονται όλες οι συσκευες που προέρχονται από χώρα της Ευρωπαϊκής Ένωσης.

Η Ελβετία νομίζω δεν είναι στην Ευρωπαϊκή Ένωση η κάνω λάθος ;;;

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...