Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους,

 

Θελω να αγορασω το lg g3 32 gb απο skroutz αλλα πραγματικα με τοσα που γραφονται (lag,μπαταρα,ραγισματα κτλ ) δισταζω και το αναβαλλω συνεχεια κοιταζονατας εναλλακτικες περιπτωσεις (lg g2 , sony xperia z2). Θελω να μου απαντησει ενας που εχει πιασει πολλα smartphone στα χερια του αν αξιζει πραγματικα η αγορα του συγκεκριμενου κινητου. Τα λεφτα δεν μου περισσευουν επομενως θελω η αγορα να αξιζει τον κοπο αλλα και το κινητο να μεινει στα χερα μου για πολυ καιρο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα σε ολους,

 

Θελω να αγορασω το lg g3 32 gb απο skroutz αλλα πραγματικα με τοσα που γραφονται (lag,μπαταρα,ραγισματα κτλ ) δισταζω και το αναβαλλω συνεχεια κοιταζονατας εναλλακτικες περιπτωσεις (lg g2 , sony xperia z2). Θελω να μου απαντησει ενας που εχει πιασει πολλα smartphone στα χερια του αν αξιζει πραγματικα η αγορα του συγκεκριμενου κινητου. Τα λεφτα δεν μου περισσευουν επομενως θελω η αγορα να αξιζει τον κοπο αλλα και το κινητο να μεινει στα χερα μου για πολυ καιρο.

Φίλε μου θα σου πω την δική μου εμπειρία. Αυτή τη στιγμή έχω ένα note 3 και το lg g3 32gb.Κατα καιρους εχω αλλαξει διαφορες συσκευές(z ultra, note 2, note 3 neo...) .προσωπικά δεν μου εχει παρουσιασει κανενα απο τα προαναφερθεντα προβληματα το g3(παρτιδα 410 ιταλικο).Έχω 2 συσκευές μαζί μου λόγω 2 καρτών. Αν με ρωτούσε καποιος να αγοράσω 1στη φάση αυτή θα ελεγα note 3. Όχι ότι το lg g3 έχει κάποιο θεμα, θεωρώ ομως οτι το note δίνει περισσότερες δυνατότητες. Ελαφρώς καλύτερη η καμερα του g3, ισως λόγω laser focus,αλλα σε γενικές γραμμες χωρίς μεγάλες διαφορές. Οι οθόνες δίπλα δίπλα έχουν μια διαφορά, λογω ανάλυσης, τα χρώματα όμως της amoled δεν παίζονται . Ελπίζω να βοηθησα, οποιοδήποτε αλλη ερώτηση δεκτή! :)

ImAgInAtiON iS mOrE ImPOrTAnt tHAN kNOWLeDgE!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,

 

Θελω να αγορασω το lg g3 32 gb απο skroutz αλλα πραγματικα με τοσα που γραφονται (lag,μπαταρα,ραγισματα κτλ ) δισταζω και το αναβαλλω συνεχεια κοιταζονατας εναλλακτικες περιπτωσεις (lg g2 , sony xperia z2). Θελω να μου απαντησει ενας που εχει πιασει πολλα smartphone στα χερια του αν αξιζει πραγματικα η αγορα του συγκεκριμενου κινητου. Τα λεφτα δεν μου περισσευουν επομενως θελω η αγορα να αξιζει τον κοπο αλλα και το κινητο να μεινει στα χερα μου για πολυ καιρο.

Συνήθως στα φόρουμ διαβάζεις για προβλήματα γιατί γράφουν αυτοί πού έχουν κάποιο πρόβλημα και προσπαθούν να βρούνε μια λύση.Δεν έχει η συσκευή κανένα πρόβλημα η αν εχει είναι στις πρώτες παρτίδες που βγήκαν.Η μπαταρια του είναι πολύ καλή σχετικά με την οθόνη πού υποστηρίζει.Στο δικο μου εδώ και 1,5 μηνα πού το εχω δεν εχω δει καποιο πρόβλημα μέχρι στιγμής.Πρόσεχε μόνο αν το αγοράσεις να είναι καινούργια έκδοση(409-410)

Edited by gab
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου θα σου πω την δική μου εμπειρία. Αυτή τη στιγμή έχω ένα note 3 και το lg g3 32gb.Κατα καιρους εχω αλλαξει διαφορες συσκευές(z ultra, note 2, note 3 neo...) .προσωπικά δεν μου εχει παρουσιασει κανενα απο τα προαναφερθεντα προβληματα το g3(παρτιδα 410 ιταλικο).Έχω 2 συσκευές μαζί μου λόγω 2 καρτών. Αν με ρωτούσε καποιος να αγοράσω 1στη φάση αυτή θα ελεγα note 3. Όχι ότι το lg g3 έχει κάποιο θεμα, θεωρώ ομως οτι το note δίνει περισσότερες δυνατότητες. Ελαφρώς καλύτερη η καμερα του g3, ισως λόγω laser focus,αλλα σε γενικές γραμμες χωρίς μεγάλες διαφορές. Οι οθόνες δίπλα δίπλα έχουν μια διαφορά, λογω ανάλυσης, τα χρώματα όμως της amoled δεν παίζονται . Ελπίζω να βοηθησα, οποιοδήποτε αλλη ερώτηση δεκτή! :)

Σε ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση, η αληθεια ειναι οτι δεν το πολυ ''βολευομαι'' το note 3 παρολο που ειναι σουπερ ευκαιρια μιας και ειναι στα ιδια χρηματα περιπου στο skroutz με το lg g3 32 gb. Απο αποψη μεγεθους (τα εχω πιασει απο κοντα) το lg για τα γουστα μου ειναι στα ορια και ειναι ποιο κινητο για αυτο δεν συμπεριελαβα το note στις επιλογες μου. Το θεμα μου ειναι κατα ποσο to lg αξιζει τα χρηματα και δεν ειναι απλα ενα ομορφο κινητο. Μαλλον ειναι και θεμα τυχης ποια συσκευη θα πεσει στα χερια σου γιατι κινητο που δεν το εχουν κακολογησει δεν υπαρχει.

Link to comment
Share on other sites

Άσε, πονεμένη ιστορία η LG με τα ακουστικά της και το σήμα. Τα ιδια είχα και στο nexus 4 όπως έχω ξαναπεί.

 

Όσο για το δεύτερο που λες δυστυχώς νιώθω ότι έχει πέσει πολύ η ποιότητα και ο έλεγχος σε όλες τις εταιρίες. Όποιο κινητό κι αν σκεφτείς θα βρεις ένα γενικό πρόβλημα που ειχε και μπορεί να μη το διορθωσανε και ποτέ. Για παράδειγμα Samsung με sudden deaths, HTC με κάμερα, gap, Sony με υπερθερμανσεις, flash bleeding. Ακόμη και στα Ζ3 του alextrela όλες οι συσκευές είχαν από ένα πρόβλημα.

Δυστυχώς τον τελευταίο καιρό διαβάζω όλο και πιο πολύ για προβλήματα στο forum και η πλάκα είναι ότι οι ίδιες αυτές εταιρίες έχουν ανεβάσει και τις τιμές σε σχέση με παλιά. Πραγματικά είναι να απορείς. Πάλι καλά που έχουμε και την εγγύηση να λες.

 

Υγ: Είπα να δοκιμάσω το πληκτρολόγιο της LG και έχουν κάνει αρκετά καλή δουλίτσα πρέπει να πω στη γλώσσα μας. Να πούμε κι ένα θετικό κι αν έχει λάθη σ'αυτό το κατεβατό που έγραψα αυτό θα φταίει :p

Τα Sony είχε κάποια θέματα...το galaxy ελάχιστα,είναι πολύ καλό τηλέφωνο αν και δεν βλέπετε γι εμένα...το m8. Είναι μακράν η καλύτερη συσκευή..Η κάμερα είναι πολύ καλή αν δεν κάνεις crop..ειδικά το βράδυ η σε δωμάτια μάλλον είναι η καλύτερη κάμερα που υπάρχει Εκτός Nokia...Απλά η LG τα έκανε μπάχαλο..πιο πολύ από όλους σχεδόν σε όλα...ειδικά η οθόνη για εμένα είναι τελείως αναλύσεις Αυτό που βλέπεις από Αυτό που έβλεπες..συγκρίνουμε βίντεο και τραβηγμένα και από έξω με ένα find 7 και ένα m8 και ήταν στα χρώματα Εκτός τόπου και χρόνου..Μόνο σε αυτά που είχε μέσα η συσκευή ήταν εντυπωσιακό

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Καλα δεν ειναι ακριβως ετσι.....

Στις αλλες συσκευες γιατι δεν εχουν ανοιξει διαφορετικα θεματα προβληματων οπως το κλεισιμο/επανεκκινηση; ή γιατι σε αλλες συσκευες δεν βλεπουμε τοσους μαζεμενους δυσαρεστημενους αγοραστες. Στα νηματα του Note ή του One για παραδειγμα..

Συμφωνω οτι ολες οι εταιριες στα τοσα εκατομμυρια συσκευες που βγαζουν θα υπαρχουν πολλες προβληματικες ειτε σε software ειτε σε hardware..

Αλλα τοσα μαζεμενα παραπονα ΚΑΙ software ΚΑΙ hardware δεν εχω ξαναδει οσα χρονια ασχολουμαι με smartphones... Ειναι καλο να μην ωραιοποιουμε τις καταστασεις ουτε να γενικευουμε αλλα εδω το προβλημα ειναι γενικευμενο.. Γλιτωνεις απο το ενα και πεφτεις στο αλλο..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι από 408 κι έπειτα παρτίδες γιατί δεν βλέπω προβλήματά?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως στα φόρουμ διαβάζεις για προβλήματα γιατί γράφουν αυτοί πού έχουν κάποιο πρόβλημα και προσπαθούν να βρούνε μια λύση.Δεν έχει η συσκευή κανένα πρόβλημα η αν εχει είναι στις πρώτες παρτίδες που βγήκαν.Η μπαταρια του είναι πολύ καλή σχετικά με την οθόνη πού υποστηρίζει.Στο δικο μου εδώ και 1,5 μηνα πού το εχω δεν εχω δει καποιο πρόβλημα μέχρι στιγμής.Πρόσεχε μόνο αν το αγοράσεις να είναι καινούργια έκδοση(409-410)

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου. Ναι αυτο με την παρτιδα θα το προσεξω οπως εχω διαβασει σε προηγουμενες σελιδες.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό δεν μου έχει παρουσιάσει κανένα πρόβλημα. Το χαίρομαι κάθε μέρα. Από εμφάνιση νομίζω είναι από τα πιο αν όχι το πιο όμορφο της αγοράς. Μιας που πρόσφατα εγκατέστησα το sygic να αναφέρω οτι κλειδώνει σήμα gps αμέσως. Το δε κλείδωμα - ξεκλείδωμα οθόνης με 2πλό άγγιγμα αυτής είναι μοναδικό και άκρως βολικό.

Παρτίδα 409, γαλλικό.

Link to comment
Share on other sites

Απ' οτι φαίνεται όντως είναι οι πρώτες παρτίδες που έχουν αυτό το θέμα με τις ρωγμές.

 

Εμένα ήρθε χθες από Amazon το δεύτερο κινητό μιας και το πρώτο είχε πρόβλημα με τα παράσιτα, ελαφρύ light bleeding κάτω δεξια και αριστερά και η οθόνη ήταν υπερβολικά κίτρινη για τα γούστα μου. Ήταν παρτίδα 407 και το νέο 409. Κι αυτό έχει θέμα με τα παράσιτα σε 2G (μήπως τελικά είναι γενικό το πρόβλημα ή software;). Κατά τ' άλλα είναι μια χαρά το δεύτερο επομένως κρατάω αυτό μιας και είναι πιο νέα παρτίδα και μ' αυτό που έπαθε ο Κωνσταντίνος δεν είναι να παίζεις.

Φιλε μου Ταξιδιωτη οριστε η απαντηση σου.. Το να λιγοστεψαν τα κρουσματα ειναι φυσικο για μια συσκευη που κυκλοφορει τοσους μηνες αλλα τα προβληματα δεν εχουν εξαλειφθει ουτε στις τελευταιες συσκευες.

επισης, γινεται ενας χαμουλης με επανεκκινησεις ξανα στη lollipop..

 

 

Συμφωνω για το GPS. Εξαιρετικη ακριβεια και ταχυτητα. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,περασα και εγω την V20A απλα απιστευτη το κινητο παει σφερα και εχουν γινει και ωραιες αλλαγες στο περιβαλλον.και δεν γινεται ροοτ το κινητο αυτο με ενδιεφεραι ποιο πολυ.οποιος δεν την εχει βαλει να τη βαλει ειναι απιστευτη
Link to comment
Share on other sites

Τα Sony είχε κάποια θέματα...το galaxy ελάχιστα,είναι πολύ καλό τηλέφωνο αν και δεν βλέπετε γι εμένα...το m8. Είναι μακράν η καλύτερη συσκευή..Η κάμερα είναι πολύ καλή αν δεν κάνεις crop..ειδικά το βράδυ η σε δωμάτια μάλλον είναι η καλύτερη κάμερα που υπάρχει Εκτός Nokia...Απλά η LG τα έκανε μπάχαλο..πιο πολύ από όλους σχεδόν σε όλα...ειδικά η οθόνη για εμένα είναι τελείως αναλύσεις Αυτό που βλέπεις από Αυτό που έβλεπες..συγκρίνουμε βίντεο και τραβηγμένα και από έξω με ένα find 7 και ένα m8 και ήταν στα χρώματα Εκτός τόπου και χρόνου..Μόνο σε αυτά που είχε μέσα η συσκευή ήταν εντυπωσιακό

Το ξέρω για το M8 και συμφωνώ σε ότι λες. Ο μόνος λόγος που δεν το πήρα είναι επειδή είχα το Μ7 και ήθελα κάτι διαφορετικό. Όσο καλή κι αν λένε ότι είναι η κάμερα του G3, εμένα μου λείπει η αμεσότητα, τα χρώματα και οι αβιαστες φωτογραφίες σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού της ultrapixel.

Έκανε πολλή καλή δουλειά φέτος η HTC και πρόσεξε πολύ από την αρχή το κινητό σε αντίθεση με το Μ7 που ψάχναμε παρτίδα από Οκτώβρη και μετά.

 

Τέλος πάντων, επειδή κοίταζα όλες τις περσινές και φετινές ναυαρχίδες για αγορά είδα ότι εκτός του Μ8, όλες είχαν κάποιο θέμα για μένα. Προτίμησα το G3 γιατί είχε πολύ θετικά για μένα, από το κράτημα μέχρι και τον ήχο πχ ή τη γρήγορη φόρτιση. Ο καθένας έχει διαφορετικά κριτήρια αγοράς.

 

Το πρόβλημα με το G3 είναι ότι είχε ένα πολύ σοβαρό πρόβλημα όταν βγήκε, τα shutdowns/restarts, μαζί με ένα πολύ κακό αρχικό software τίγκα στο lag καθώς και η επιλογή να βγάλει έκδοση με 2gb. Samsung, LG και Sony χρειάζονται τα 3gb. Μέχρι να γράψουν software σαν την htc ή βάλουν pure αλά Motorola δε μπορούν να κάνουν αλλιώς.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση, η αληθεια ειναι οτι δεν το πολυ ''βολευομαι'' το note 3 παρολο που ειναι σουπερ ευκαιρια μιας και ειναι στα ιδια χρηματα περιπου στο skroutz με το lg g3 32 gb. Απο αποψη μεγεθους (τα εχω πιασει απο κοντα) το lg για τα γουστα μου ειναι στα ορια και ειναι ποιο κινητο για αυτο δεν συμπεριελαβα το note στις επιλογες μου. Το θεμα μου ειναι κατα ποσο to lg αξιζει τα χρηματα και δεν ειναι απλα ενα ομορφο κινητο. Μαλλον ειναι και θεμα τυχης ποια συσκευη θα πεσει στα χερια σου γιατι κινητο που δεν το εχουν κακολογησει δεν υπαρχει.

Οτι τ αξίζει τ αξίζει για μένα! Έχει μεγάλο μέγεθος οθόνης ενώ είναι πολύ συμπαγές! Ειναι οπως ειπες πιο κοντά σε κινητό ενω η οθόνη τουδεν παύεινα είναι οθόνη phablet.Η οθόνη του είναι φοβερή, η κάμερα επίσης! Και οι δυο κάμερες είναι πολύ καλές θα έλεγα. Είναι γρήγορο, lag δε μπορώ να πω ότι έχω παρατηρήσει κατι ιδιαιτερο, και εχει snapdragon 801.Μολις παρει lollipop δε, θεωρώ ότι θα γίνει ακόμη καλύτερο.

ImAgInAtiON iS mOrE ImPOrTAnt tHAN kNOWLeDgE!
Link to comment
Share on other sites

Εστειλα και εγω το δικο μου για σερβις. Εκανε παρασιτα το ακουστικο στις κλησεις. Ουτε κινητο των 15 ευρω δεν το κανει αυτο.. Ελπιζω να φτιαχτει.....παρτιδα 407 σκανδιναβιας
Link to comment
Share on other sites

Εστειλα και εγω το δικο μου για σερβις. Εκανε παρασιτα το ακουστικο στις κλησεις. Ουτε κινητο των 15 ευρω δεν το κανει αυτο.. Ελπιζω να φτιαχτει.....παρτιδα 407 σκανδιναβιας

Εύχομαι να στο φτιάξουν. Ενημέρωσε αν είναι να μάθουμε και ποιο είναι τελικά το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι να στο φτιάξουν. Ενημέρωσε αν είναι να μάθουμε και ποιο είναι τελικά το πρόβλημα.

 

Σε ευχαριστω! Ναι θα το αναφερω. Στο xda υπαρχει θεμα ακριβως με τα παρασιτα που αναφερω. Γινεται μονο σε κλησεις δικτυου σε καποια μοντελα.. Αν δε το φτιαξουν θα το στελνω εως οτου γινει αντικατασταση συσκευης , καθως αλλο g3 που ειδα δε το εκανε αυτο.. Υγ. Να αναφερω οτι μου ζητησανε και αποδειξη αγορας, δε τους εφτανε μονο ο σειριακος αριθμος οπως ειπανε καποιοι.

Link to comment
Share on other sites

Σε λίγο έρχεται η lollipop (επίσημα) , και θέλω για να την υποδεχθώ καλά, να φορμάρω καλα το κινητό. ενωώ καθαρισμό αποθηκευτικού χωρου και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, γενικά θέλω να καθαρίσει ΤΕΛΕΙΩΣ το κινητό. σαν να βγήκε απο το κουτί του.... ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος για να το κάνω αυτό;
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Σε λίγο έρχεται η lollipop (επίσημα) , και θέλω για να την υποδεχθώ καλά, να φορμάρω καλα το κινητό. ενωώ καθαρισμό αποθηκευτικού χωρου και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, γενικά θέλω να καθαρίσει ΤΕΛΕΙΩΣ το κινητό. σαν να βγήκε απο το κουτί του.... ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος για να το κάνω αυτό;

 

Χρήσιμη ερώτηση εγώ μόνο αλλαγή του runtime έχω κάνει σε ART. Νομίζω μια επαναφορά θα ήταν εξαιρετική κίνηση ιδιαίτερα όταν υπάρχουν δυο λογαριασμοί google στο τηλέφωνο (κάτι διάβασα ότι αλλάζει η διαχείριση αυτών όπως στα tablets) αλλά δεν γνωρίζω πολλά πράγματα.

 

Εντύπωση μου έκανε χθες η συμπεριφορά του νέου ημερολογίου της google. Ψάχνω με την αναζήτηση μια εβδομαδιαία υπενθύμιση μου και σκρολάρω κάτω πάει σφαίρα ασταμάτητο, ομαλότητα όνομα και πράγμα αλλάζω σε χρονοδιάγραμμα πάντα από το μενού του ημερολογίου και επαναλαμβάνω το σκρολάρισμα πάει μπροστά δε λέω αλλά εναλλάσσονται πολλές εγγραφές καθώς και οι αλλαγές των μηνών η κίνηση κάθε άλλο παρά ομαλή μοιάζει τώρα, δείχνει να κολλάει κατά διαστήματα στο μεσοδιάστημα των μηνών. Είναι δυνατόν ένα διαφορετικό μοτίβο επανάληψης να επιβαρύνει αρκετά τον επεξεργαστή γραφικών μια απλή απορία ενός απλού χρήστη.

Link to comment
Share on other sites

και γω θελω να γυρισω σε στοκ.kai unroot! τι πρεπει να κανω?

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,

 

Θελω να αγορασω το lg g3 32 gb απο skroutz αλλα πραγματικα με τοσα που γραφονται (lag,μπαταρα,ραγισματα κτλ ) δισταζω και το αναβαλλω συνεχεια κοιταζονατας εναλλακτικες περιπτωσεις (lg g2 , sony xperia z2). Θελω να μου απαντησει ενας που εχει πιασει πολλα smartphone στα χερια του αν αξιζει πραγματικα η αγορα του συγκεκριμενου κινητου. Τα λεφτα δεν μου περισσευουν επομενως θελω η αγορα να αξιζει τον κοπο αλλα και το κινητο να μεινει στα χερα μου για πολυ καιρο.

 

Φιλε μην βομβαρδιζεις το μυαλο σου με μεμονωμενες περιπτωσης.Το δικο μου συγκεκριμενα ειναι παρτιδα 406 κ δεν εχει κανενα προβλημα ,ουτε το ακουστικο, ουτε η μπαταρια .Μετα την αναβαθμιση των g3 στην v10l το λαγκ εχει σχεδον εξαληφθει.Το μονο που εχεις να κανεις εσυ οταν το παρεις ειναι να το αναβαθμισεις,να το γυρισεις σε ART κ να κατεβασεις ενα προγραμματακι εκκαθαρισης της ραμ για να κανεις που κ που εκκαθαριση.3 απλα πραγματακια κ το κινητο φυσαει.Λαβε υποψιν οτι σε λιγες μερες θα παρει την Lollipop. Κ ασε τους αλλους να περιμενουν.

Link to comment
Share on other sites

Στο πρόβλημα με τα παράσιτα σε 2G μήπως είναι θέμα δικτύου; Να φταίει η Vodafone; Μάλλον θα το στείλω πίσω και αυτό καθώς είναι ενοχλητικό το θέμα και απαράδεκτο για κινητό ναυαρχίδα. Δεν ξέρω αν θα ζητήσω αντικατάσταση από το Amazon ή απλά πάω σε htc m8 ή Sony z3. Μια χαρά μου αρέσει το G3 σε όλα και γι' αυτό προβληματιζομαι.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω οτι μιλάτε για ART

 

Σε κάποιον που το έχει στοκ, χωρίς ρουτ, κλπ, αν γυρίσει σε ΑRT, χάνει κάτι ? Υπαρχουν κρασαρισματα κλπ ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...