Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γυρναω στο αρχικο μου ερωτημα. Τελικα ολικη αντικατασταση συσκευης δικαιουμαστε;-υπενθυζω στην περιπτωση μου συμβαινει 3η φορα το ιδιο ακριβως προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γυρναω στο αρχικο μου ερωτημα. Τελικα ολικη αντικατασταση συσκευης δικαιουμαστε;-υπενθυζω στην περιπτωση μου συμβαινει 3η φορα το ιδιο ακριβως προβλημα.

μονο αν δεν λειτουργει καθολου.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Γυρναω στο αρχικο μου ερωτημα. Τελικα ολικη αντικατασταση συσκευης δικαιουμαστε;-υπενθυζω στην περιπτωση μου συμβαινει 3η φορα το ιδιο ακριβως προβλημα.

Eιναι ελληνικη η συσκευη ή ευρωπαικη ;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να παω το κινητο στο σερβις γιατι εχει ραγισει στα σημεια που καλύπτει η εγγυηση. Επίσης μου κανει και κατι επανεκκίνησεις μονο του ερωτηση Επειδή το κουτι την αποδειξη την εχω χασει μπορουν να το βρουν μεσω imei και ονοματος;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να παω το κινητο στο σερβις γιατι εχει ραγισει στα σημεια που καλύπτει η εγγυηση. Επίσης μου κανει και κατι επανεκκίνησεις μονο του ερωτηση Επειδή το κουτι την αποδειξη την εχω χασει μπορουν να το βρουν μεσω imei και ονοματος;

Ναί, συνήθως την βρίσκουν

Link to comment
Share on other sites

Ναί, συνήθως την βρίσκουν

 

Παιδια μολις μου αλλαξανε πλακετα.εχει ακομα 5 μηνες εγγύηση.το θεμα ειναι σε λιγους μηνες θα το ξαναπαθει αφου εχει καταντησει συχνο φενομενο.συν το γεγονος οτι η αξια του σαν μεταχιρισμενο ειναι μηδεν ,μιλαμε για μια αποτυχημενη αγορα.ξενερωμα.να πω οτι ειχε και προβλημα μολις το αγορασα με παρασιτα.σαν τηλ ειναι πολυ καλο ευχαριστημενος μπορω να πω αλλα σαν κατασκευη αστα.

Link to comment
Share on other sites

έχω θέμα με το multitasking. ενώ οι εφαρμογές είναι προστατευμενες από το doze και χωρίς να τις έχω κλείσει όταν τις ανοίγω πάλι τις φορτώνει από την αρχή. είναι τέρμα εκνευριστικό και μου το κάνει με πολλές διαφορετικές ρομ. υποψιάζομαι ότι το κάνει λόγο της μικρής ραμ. έχει άλλος ίδιο θέμα?

 

Sent from my LG-D855

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Όταν είναι "βαριές" και είναι ανοικτές πολλές, ναι "κλείνει" κάποιες. Η ρομ είναι πεπερασμένη. Τι να κάνουμε;

 

Live to ride, ride to live

Link to comment
Share on other sites

Είπα να βάλω το launcher της google το Σάββατο έτσι για μια μέρα ή και για ένα ολόκληρο σαββατοκύριακο όμως η πραγματικότητα είχε άλλη διάθεση, ούτε ένα τέταρτο δεν το κράτησα απαράδεκτο lag και υποτίθεται είναι pure android!

.

Μερικά δεν συμβαίνουν κάθε μέρα... μιας και ήμαστε στο περασμένο σαββατοκύριακο τι θα λέγατε να σας έπεφτε το κινητό από τα 2+ μέτρα αυτό μου συνέβη όταν προσπάθησα να τραβήξω τη κουρτίνα αλλά σκάλωσε η δεύτερη από μέσα και σηκώνω το χέρι με το κινητό ψηλά για να τη τραβήξω με αποτέλεσμα να πέσει κάτω κάθετα με τη πλευρά της υποδοχής των ακουστικών, ευτυχώς δεν είχα τα ακουστικά επάνω θα είχε διαλυθεί το σύμπαν, το πήρα στα χέρια μου και δεν πίστευα ότι ήταν όπως και πριν. :happy:

Το κατακόρυφο που έκανε το εννοώ γιατί ήταν μεταξύ κουρτίνας και τζαμιού που περιόριζαν τις κινήσεις του ευτυχώς. :)

.

@rtifosi

Κάνε ένα backup το κινητό και hard reset μετά επαναφορά και μάλλον θα κάνει φτερά το πρόβλημα σου με το wifi.

Τουλάχιστον θα ξέρεις ότι έκανες το πρώτο πράγμα που κάνουν και στη procordia (hard reset).

.

Just off topic>>> Εάν έχει κανείς αγοράσει τα sony sbh60 bluetooth headphone http://www.sonymobile.com/global-en/products/accessories/stereo-bluetooth-headset-sbh60/#white ας γράψει εντυπώσεις θα είμαι υπόχρεος και κάτι παραπάνω από υπόχρεος αν έχει βρει καλό transmitter bluetooth για το monitor tv που το θέλω, βρήκα ένα της samsung γύρω στα 30 ευρώ αλλά λέω να αφήσω την αγορά για αργότερα.

Edited by roll
Link to comment
Share on other sites

στο κατακορυφο παιρνει μετταλια...στο υπτιο δεν τα παει καλα:lol::lol:

 

Δε θα το έλεγα γιατί μου έπεσε πάνω κάτω 5 φορές και πάντα με την οθόνη κάτω σε πλακάκι, εκτός μια φορά που ήμουν ταράτσα για να μετρήσω το σήμα 4g και πλάκωσε το τσιμέντο.

Μία μικρή υπόνοια χτυπήματος έχει από καλοριφέρ είπα να το φορτίσω και δεν πρόσεξα μου φεύγει από το χέρι αλλά κρατήθηκε από το καλώδιο τροφοδοσίας που σκαλώνει όμως χτύπησε μια φέτα του καλοριφέρ και να σκεφτείς είμαι από την αρχή χωρίς προστασία και θήκη την έδωσα γιατί προβληματιζόμουν στο σακάκι βγάλε βάλε.

Όχι απλός τυχερός κάτι παραπάνω crossed fingers. :)

 

Πάντως στα 2 χρόνια και με ουσιαστικά άθικτο κινητό με πρακτικά ελαφριά χρήση εκτός τα τηλεφωνήματα θέλω να κάνω ένα unboxing αλλά όχι στο επίπεδο της τιμής του G5 αν είχε το G4 fingerprint reader μάλιστα.

Link to comment
Share on other sites

έχω θέμα με το multitasking. ενώ οι εφαρμογές είναι προστατευμενες από το doze και χωρίς να τις έχω κλείσει όταν τις ανοίγω πάλι τις φορτώνει από την αρχή. είναι τέρμα εκνευριστικό και μου το κάνει με πολλές διαφορετικές ρομ. υποψιάζομαι ότι το κάνει λόγο της μικρής ραμ. έχει άλλος ίδιο θέμα?

 

Sent from my LG-D855

Μπορείς να δοκιμάσεις με κάποιο app όπως το memory manager να μειώσεις τα min free values ώστε να κρατά στη μνήμη περισσότερες εφαρμογές ανοικτές. Βέβαια αυτό πιθανόν να έχει αρνητική επίπτωση στη μπαταρία. Νομίζω υπάρχει και app που δηλώνεις ποιες εφαρμογές να μένουν συνεχώς ανοιχτές και με screen off αλλά δεν θυμάμαι το όνομά.

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Εχω πάρει το lg G3 32GB με 3 Gb ram απο φίλο! Η έκδοση του ειναι η 5.0 αλλα δεν βγάζει αναβάθμιση. Πως θα γίνει να περάσει νεωτέρη;
Link to comment
Share on other sites

Εχω πάρει το lg G3 32GB με 3 Gb ram απο φίλο! Η έκδοση του ειναι η 5.0 αλλα δεν βγάζει αναβάθμιση. Πως θα γίνει να περάσει νεωτέρη;

 

Εγκατέστησε το lg pc suite στον υπολογιστή σου και κάνε από εκεί την ενημέρωση.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δοκιμάσεις με κάποιο app όπως το memory manager να μειώσεις τα min free values ώστε να κρατά στη μνήμη περισσότερες εφαρμογές ανοικτές. Βέβαια αυτό πιθανόν να έχει αρνητική επίπτωση στη μπαταρία. Νομίζω υπάρχει και app που δηλώνεις ποιες εφαρμογές να μένουν συνεχώς ανοιχτές και με screen off αλλά δεν θυμάμαι το όνομά.

 

μπα δεν κάνει τίποτα, πάλι κάνει ριλοουντ τις εφαρμογές.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να παω το κινητο στο σερβις γιατι εχει ραγισει στα σημεια που καλύπτει η εγγυηση. Επίσης μου κανει και κατι επανεκκίνησεις μονο του ερωτηση Επειδή το κουτι την αποδειξη την εχω χασει μπορουν να το βρουν μεσω imei και ονοματος;

Οταν το πάρεις πίσω μπορείς να ενημερώσεις εδώ αν η οθόνη αντικατάστασης είναι ίδια με αύτη πού είχες γιατι σκέφτομαι μα το στείλω κι εγω για τον ιδιο λόγο μεχρι το Σεπτέμβρη που κλείνει τα 2 χρόνια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, θέλω να ρωτήσω στο android 6 δεν υπάρχει το quick memo στην μπάρα

ειδοποιήσεων (μαζι με WiFi κλπ.) όπως ήταν στην προηγούμενη έκδοση ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, θέλω να ρωτήσω στο android 6 δεν υπάρχει το quick memo στην μπάρα

ειδοποιήσεων (μαζι με WiFi κλπ.) όπως ήταν στην προηγούμενη έκδοση ?

 

Ναι υπάρχει αλλά πλέον λέγεται capture +

Link to comment
Share on other sites

Είπα να βάλω το launcher της google το Σάββατο έτσι για μια μέρα ή και για ένα ολόκληρο σαββατοκύριακο όμως η πραγματικότητα είχε άλλη διάθεση, ούτε ένα τέταρτο δεν το κράτησα απαράδεκτο lag και υποτίθεται είναι pure android!

.

Μερικά δεν συμβαίνουν κάθε μέρα... μιας και ήμαστε στο περασμένο σαββατοκύριακο τι θα λέγατε να σας έπεφτε το κινητό από τα 2+ μέτρα αυτό μου συνέβη όταν προσπάθησα να τραβήξω τη κουρτίνα αλλά σκάλωσε η δεύτερη από μέσα και σηκώνω το χέρι με το κινητό ψηλά για να τη τραβήξω με αποτέλεσμα να πέσει κάτω κάθετα με τη πλευρά της υποδοχής των ακουστικών, ευτυχώς δεν είχα τα ακουστικά επάνω θα είχε διαλυθεί το σύμπαν, το πήρα στα χέρια μου και δεν πίστευα ότι ήταν όπως και πριν. :happy:

Το κατακόρυφο που έκανε το εννοώ γιατί ήταν μεταξύ κουρτίνας και τζαμιού που περιόριζαν τις κινήσεις του ευτυχώς. :)

.

@rtifosi

Κάνε ένα backup το κινητό και hard reset μετά επαναφορά και μάλλον θα κάνει φτερά το πρόβλημα σου με το wifi.

Τουλάχιστον θα ξέρεις ότι έκανες το πρώτο πράγμα που κάνουν και στη procordia (hard reset).

.

Just off topic>>> Εάν έχει κανείς αγοράσει τα sony sbh60 bluetooth headphone http://www.sonymobile.com/global-en/products/accessories/stereo-bluetooth-headset-sbh60/#white ας γράψει εντυπώσεις θα είμαι υπόχρεος και κάτι παραπάνω από υπόχρεος αν έχει βρει καλό transmitter bluetooth για το monitor tv που το θέλω, βρήκα ένα της samsung γύρω στα 30 ευρώ αλλά λέω να αφήσω την αγορά για αργότερα.

Είχα την εντύπωση ότι υπάρχει ένα θέμα με το να παίρνουμε back up στην 6.0. Κάνω λάθος;

 

Live to ride, ride to live

Link to comment
Share on other sites

Είχα την εντύπωση ότι υπάρχει ένα θέμα με το να παίρνουμε back up στην 6.0. Κάνω λάθος;

 

Live to ride, ride to live

μονο οταν κανεις αναβαθμηση με το lgpcsuite τοτε απλα δεν επιλεγεις μπακαπ,παντα με οδηγια της lg.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Απλά παιδιά βαριέμαι πάλι να στήνω όλο το κινητό ξανα από την αρχή. Το έχω φέρει τόσο στα μέτρα μου που δεν ξέρω αν θα μπορέσω να τα καταφέρω ξανά. Και θα νευριάσω αν δεν μπορώ να το κάνω όπως τώρα.

 

Live to ride, ride to live

Link to comment
Share on other sites

Είχα την εντύπωση ότι υπάρχει ένα θέμα με το να παίρνουμε back up στην 6.0. Κάνω λάθος;

 

Live to ride, ride to live

 

Αυτό το backup θα το κάνεις από το μενού το κινητού σου δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας και επαναφοράς στην εξωτερική κάρτα, δεν είναι επιλεγμένη εσύ θα κάνεις την αλλαγή, αυτό θα επαναφέρει όλα οθόνες με εικονίδια στη θέση τους, ρυθμίσεις κτλ. με την επαναφορά. Μάλιστα τα έχει όλα επιλεγμένα εκτός από τα δεδομένα της εξωτερικής κάρτας ευνόητο, τα οποία αφού δεν τα πειράζει το reset μπορείς να το αφήσεις κενό (εγώ έτσι το έχω αφήσει). Στο ενδιάμεσο θα κάνεις το εργοστασιακό reset.

Να δώσεις προσοχή παρακάτω στο αντίγραφο ασφαλείας google να είναι ενεργοποιημένο και τσεκαρισμένο το αυτόματη επαναφορά αν δεν είναι έτσι ενεργοποίηση και καλό θα ήταν να έκανες τη διαδικασία του reset την επομένη να σιγουρευτείς ότι ολοκλήρωσε το google τη διαδικασία. :cool:

 

Και μιας και ο χώρος της κάρτας με δυσκολία γεμίζει το backup αυτό το κάνω κάθε μήνα, ε! κάποτε θα σβήσω τα προηγούμενα λογικά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

έχω θέμα με το multitasking. ενώ οι εφαρμογές είναι προστατευμενες από το doze και χωρίς να τις έχω κλείσει όταν τις ανοίγω πάλι τις φορτώνει από την αρχή. είναι τέρμα εκνευριστικό και μου το κάνει με πολλές διαφορετικές ρομ. υποψιάζομαι ότι το κάνει λόγο της μικρής ραμ. έχει άλλος ίδιο θέμα?

 

Sent from my LG-D855

 

Θα μπορούσες να μειώσεις το μέγεθος των δεδομένων που κρατάει παράδειγμα το google drive στο ελάχιστο από τις ρυθμίσεις της εφαρμογής και σε κάθε εφαρμογή που διατηρεί μέρος των δεδομένων τοπικά gmail κτλ. για να αδειάσει η μνήμη από τα περιττά.

Edited by roll
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν ξέρω αν είμαι τυχερός αλλα αυτό που έγινε με άφησε άναυδο!!

Στέλνω στην procordia το κινητό με φαινόμενο bootloop. Η συσκευή είναι Ελληνικής αντιπροσωπίας , εντος εγγύησης για λίγους μήνες ακόμα. Το είχα αγοράσει Οκτώβριο του 14 από public 600€. Εγώ περίμενα κλασικά να αλλάξουν την πλακέτα . Με παίρνουν μετά από μια εβδομάδα τηλέφωνο και μου λενε ότι δεν μπόρεσαν να το επισκευάσουν και ότι εγκρίνανε την αντικατάσταση της. Το έστειλαν πίσω μαζί με τα χαρτιά της αντικατάστασης και το πηγαίνω στα public όπου το βλέπει ο τεχνικός και προώθησε κανονικά την αντικατάσταση. Όμως το κατάστημα δεν πουλάει πλέον το G3 οποτε μου λέει σου κόβουμε πιστωτικό 600 € και διάλεξε ότι θελεις να πάρεις ! Σοκ! Και τώρα έρχεται η ερώτηση τι κινητό να πάρω;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...