Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

βασικα ναι,αλλα εχε υποψιν το μεγεθος της ραμ οσο μεγαλυτερο παντα καλυτερο.

 

Σε ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν το θες για ανάγνωση διάβασμα και σερφάρισμα το g3 32ari είναι ότι πρέπει. Χρωματικά είναι λογικό να υστερεί ομως έναντι του s5. Κατά τα άλλα είναι πιο χορταστική η οθόνη του g3.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Το είχα ξαναρωτήσει εδώ αλλά δεν πήρα απάντηση...

Έχει κανένας άλλος θέμα με τη μπάρα που εμφανίζεται όταν μειώνεις/αυξάνεις την ένταση; Είτε είναι για πολυμέσα είτε για κλήσεις εμφανίζεται και δεν εξαφανίζεται καθόλου από μόνη της παρά μόνο αν πατήσω σε κάποιο σημείο στην οθόνη. Και απ ότι έψαξα ούτε ρύθμιση υπάρχει για αυτό.

Καμία βοήθεια κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Το είχα ξαναρωτήσει εδώ αλλά δεν πήρα απάντηση...

Έχει κανένας άλλος θέμα με τη μπάρα που εμφανίζεται όταν μειώνεις/αυξάνεις την ένταση; Είτε είναι για πολυμέσα είτε για κλήσεις εμφανίζεται και δεν εξαφανίζεται καθόλου από μόνη της παρά μόνο αν πατήσω σε κάποιο σημείο στην οθόνη. Και απ ότι έψαξα ούτε ρύθμιση υπάρχει για αυτό.

Καμία βοήθεια κανείς;

 

Σε άλλο τηλέφωνο είχα αυτό το πρόβλημα ξαναπερασα τη rom και λύθηκε. Δοκίμασε το.

Link to comment
Share on other sites

Το είχα ξαναρωτήσει εδώ αλλά δεν πήρα απάντηση...

Έχει κανένας άλλος θέμα με τη μπάρα που εμφανίζεται όταν μειώνεις/αυξάνεις την ένταση; Είτε είναι για πολυμέσα είτε για κλήσεις εμφανίζεται και δεν εξαφανίζεται καθόλου από μόνη της παρά μόνο αν πατήσω σε κάποιο σημείο στην οθόνη. Και απ ότι έψαξα ούτε ρύθμιση υπάρχει για αυτό.

Καμία βοήθεια κανείς;

Μαλλον ειναι προσωπικο προβλημα γιαυτο δεν πηρες απαντηση.εγω εχω ρομ fulmick που μεσα απο τα tweaks που εχει,εχει επιλογη για ποσο χρονο θελω να φαινεται η μπαρα.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις μου ήρθε η καινούργια μπαταρία και ήθελα να ρωτήσω, αν πρέπει τις πρώτες φορές να προσέξω κάτι στην φόρτιση ή την ξεφορτιση γιατί πολλά ακούγονται και δεν ξέρω τι να πιστέψω
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν πρεπει να προσεξεις κατι ιδιαιτερο. Απλα οσο κανει καποιους κυκλους θα ανεβαινει η αποδοση της. Καλο ειναι γενικα να μην την αποφορτιζεις τελειως.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις μου ήρθε η καινούργια μπαταρία και ήθελα να ρωτήσω, αν πρέπει τις πρώτες φορές να προσέξω κάτι στην φόρτιση ή την ξεφορτιση γιατί πολλά ακούγονται και δεν ξέρω τι να πιστέψω

 

εγώ περίπου στο 50% ξαναφορτιζω οταν κοιμαμαι

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις μου ήρθε η καινούργια μπαταρία και ήθελα να ρωτήσω, αν πρέπει τις πρώτες φορές να προσέξω κάτι στην φόρτιση ή την ξεφορτιση γιατί πολλά ακούγονται και δεν ξέρω τι να πιστέψω

 

Εγώ συνήθως το βάζω να φορτίσει όταν πάει στο 30% και το φορτίζω μέχρι 90-95% . Μία φορά το μήνα κάνε μία πλήρη αποφόρτιση και φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις σας αλλα μαπα το καρπουζι.Την μπαταρια την πηρα γιατι εκανε το τηλ.συχνα reboot,αλλα οταν την εβαλα και πηγε στο 60%ανοιξα το τηλ, χειροτερεψαν τα πραγματα και μπηκε σε bootloop.Ουτε hardreset με τα κουμπια δεν μπορω να κανω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις σας αλλα μαπα το καρπουζι.Την μπαταρια την πηρα γιατι εκανε το τηλ.συχνα reboot,αλλα οταν την εβαλα και πηγε στο 60%ανοιξα το τηλ, χειροτερεψαν τα πραγματα και μπηκε σε bootloop.Ουτε hardreset με τα κουμπια δεν μπορω να κανω.

 

βαλτο στο pc με LG PC SUITE και κανε επιδιορθωση αναβαθμισης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα... είχε ποτέ κανείς πρόβλημα με αποστολή ξανά πολλων παλιών μηνυμάτων σε επαφές του, μετά από επαναφορά των μηνυμάτων (CM Backup)... Tο έχω πάθει μόνο με τηλ LG...παλαιότερα με το G3 τώρα με το V10....

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσες να μειώσεις το μέγεθος των δεδομένων που κρατάει παράδειγμα το google drive στο ελάχιστο από τις ρυθμίσεις της εφαρμογής και σε κάθε εφαρμογή που διατηρεί μέρος των δεδομένων τοπικά gmail κτλ. για να αδειάσει η μνήμη από τα περιττά.

 

δεν έχω τίποτα από τις σαχλαμάρες της google μέσα.επίσης αύξησα το όριο των εφαρμογών που θα τρέχουν στο bg αλλά τίποτα.κάποιες τις κρατάει στην μνήμη, κάποιες τις κάνει reload.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα μια καινούργια, μη επίσημη μπαταρία. Το κινητό ανοίγει για ένα λεπτό και μετά κλείνει και μου βγάζει αυτό https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/61otqH8f6pL._SL256_.jpg . Ξέρετε κάποιο τρόπο να την αναγνωρίσει;

Δεν έχω ρουτ και δεν θέλω να κάνω

Edited by Jokerman54

My History:

Nokia 3330, Panasonic GD67, Nokia 7650, Sony Ericsson Z800i, Sony Ericsson W850i, Alcatel OT-E101A, HTC Magic, Sony Ericsson T650i, Sony XPERIA S, LG G3, Chuwi Hi8

Now:

Samsung Galaxy S8

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα μια καινούργια, μη επίσημη μπαταρία. Το κινητό ανοίγει για ένα λεπτό και μετά κλείνει και μου βγάζει αυτό https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/61otqH8f6pL._SL256_.jpg . Ξέρετε κάποιο τρόπο να την αναγνωρίσει;

Δεν έχω ρουτ και δεν θέλω να κάνω

 

παρε μια γνησια LG BL-53YH (G3)

Link to comment
Share on other sites

Η πιο φθηνή που βρήκα Θεσσαλονίκη ήταν 30 ευρώ και αυτήν την βρήκα 15. Και την χρειάζομαι όσο πιο γρήγορα γίνεται....

My History:

Nokia 3330, Panasonic GD67, Nokia 7650, Sony Ericsson Z800i, Sony Ericsson W850i, Alcatel OT-E101A, HTC Magic, Sony Ericsson T650i, Sony XPERIA S, LG G3, Chuwi Hi8

Now:

Samsung Galaxy S8

Link to comment
Share on other sites

Σε άλλο τηλέφωνο είχα αυτό το πρόβλημα ξαναπερασα τη rom και λύθηκε. Δοκίμασε το.

Επειδή δεν είναι πολύ σοβαρό πρόβλημα δε θέλω να μπω σε τέτοια διαδικασία για την ώρα, θα δοκίμασε factory reset για αρχή και αν δεν στρώσει βλέπουμε...

Μαλλον ειναι προσωπικο προβλημα γιαυτο δεν πηρες απαντηση.εγω εχω ρομ fulmick που μεσα απο τα tweaks που εχει,εχει επιλογη για ποσο χρονο θελω να φαινεται η μπαρα.

 

Είμαι στην stock 6.0 για την ώρα και δεν θέλω να μπω στο τρυπάκι για ρομς κλπ αφού είμαι καλυμμένος και δεν αντιμετωπίζω κάποιο σημαντικό πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να βρώ γνησια μπαταρία πουθενά εχουν εξαντληθει απο παντού . η procordia στελνει εκτος Αθηνών?

 

Μόλις πήρα τηλέφωνο να ρωτήσω και για μένα. Κόστος 15 Ευρώ +4.80 μεταφορικά για Θεσσαλονίκη. Επειδή πήρα τώρα λέει δεν προλαβαίνουν και θα την στείλουν Δευτέρα και θα την έχω Τρίτη. Οπότε αν δεις το μήνυμα και πάρεις πριν τις 5 ή Δευτέρα πρωί πιστεύω Τρίτη θα την έχεις κι εσύ.

My History:

Nokia 3330, Panasonic GD67, Nokia 7650, Sony Ericsson Z800i, Sony Ericsson W850i, Alcatel OT-E101A, HTC Magic, Sony Ericsson T650i, Sony XPERIA S, LG G3, Chuwi Hi8

Now:

Samsung Galaxy S8

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μιά βοήθεια.

Ξέρει κάποιος αν το g3 η θύρα micro usb είναι otg;

 

Μπορείς να συνδέσεις κάποιο φλασακι κανονικά

My History:

Nokia 3330, Panasonic GD67, Nokia 7650, Sony Ericsson Z800i, Sony Ericsson W850i, Alcatel OT-E101A, HTC Magic, Sony Ericsson T650i, Sony XPERIA S, LG G3, Chuwi Hi8

Now:

Samsung Galaxy S8

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ξαφνικά εκεί που πήγα να βάλω WiFi, έκανε reboot και τώρα κόλλησε στο λογότυπο. Έβγαλα μπαταρία, μου έβγαλε μια το Android ξεκινάει... πάλι δεν μπαίνει έτσι στα ξαφνικά. Τι μπορώ να κάνω; ελπίζω να μην τα χάσω ότι έχω. Γιατί η μόνη λύση που βλέπω είναι wipe data. Υπόψιν το έχω σε marshmallow χωρίς να το έχω πειράξει καθόλου.

Καμία πρόταση;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ξαφνικά εκεί που πήγα να βάλω WiFi, έκανε reboot και τώρα κόλλησε στο λογότυπο. Έβγαλα μπαταρία, μου έβγαλε μια το Android ξεκινάει... πάλι δεν μπαίνει έτσι στα ξαφνικά. Τι μπορώ να κάνω; ελπίζω να μην τα χάσω ότι έχω. Γιατί η μόνη λύση που βλέπω είναι wipe data. Υπόψιν το έχω σε marshmallow χωρίς να το έχω πειράξει καθόλου.

Καμία πρόταση;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δυστυχώς το hard reset είναι μονόδρομος...

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...