Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με cosmote branded πήρε κανένας την αναβάθμιση γιατί εμένα ακόμα να την δω
http://www.gmaglis.gr/ αρχιτεκτονική και άλλα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όχι. Δεν εκανα hard reset. Βαρέθηκα το σετάρισμα. Δυστυχως. Το πήγα στη Procordia. Θα ενημερώσω...

Και εμένα μετα την αναβάθμισή μου έκανε τα ίδια και σώθηκε με επαναφορά.

Link to comment
Share on other sites

Εδωσα απο ενα στις αδερφες μου και δεν τα εχω τωρα ευκαιρα το Πασχα θα τα ξανα εχω..... ηρθε δλδ και για τα Τσεχικα και για τα Ελληνικα απλος οχι ΟΤΑ ακομα ;

 

Ναι σε τσέχικα έχει έρθει κανονικά. Στο δικό μου (τσέχικο) ήρθε και ΟΤΑ και με pc suite. Έχε υπόψη σου ότι με την 6, σε μένα τουλάχιστον, κρασάρει η εφαρμογή του στοκ email με αποτέλεσμα να την εγκαταλείψω.

Link to comment
Share on other sites

Πότε την πήρες ? Εγω κάνω καθε μέρα αναζήτηση μέσω Pc suite και δεν βλέπω φως.

Προχθες .. Και γω τυχαία έκανα αναζήτηση αλλά είχε έρθει δε ξέρω τι φάση με το δικό σου ομως

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Nifros αν μπορεις να μας φωτισεις λιγο ποσο σ πηραν στην procordia κ ποσες ωρες το αφησες να σ περασουν την 6.0;;θελει να το παει ενα φιλος κ το σκεφτεται..
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως μπορουμε να επαναφερουμε το ρετρο στην απενεργοποιηση οθονης;;η αν υπαρχει τιοπτα παραπλησιο στο play store;;

 

Φίλε μου,στις τελευταίες σελίδες διαβάζω "παράπονα" για features που υπήρχαν και σε βόλευαν στην 5 αλλά τα αφαίρεσαν στην 6.

Και λέω εγώ,γιατί δε φλασάρεις την 5 να ησυχασεις;

Φιλική συμβουλή;)

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας.Μέχρι τώρα κανένα παράπονο,το ποσοστό μπαταριας από χθες που το εκλεισα,στις 1:00 μετά τα μεσάνυχτα και μπαταρια 85%,εχω τώρα 53% και ακόμα το σκαλίζω και το ψάχνω.Ζέσταμα καθόλου,απόκριση σούπερ,ο αυτόματος φωτισμός δουλέυει καλύτερα,όπου και να το βάλω,ο φωτισμός αλλάζει από μόνος του αναλόγως συνθηκών,όλα μια χαρά και παράπονο μηδέν.Μου άρεσε και η νέα γραμματοσειρά -ρομπότο- και γενικά τέλεια όλα.Δεν μπορώ να βρώ κάτι μείον για την ώρα και να αναφέρω ότι όλη διαδικασία ενημέρωσης,κράτησε 50 λεπτά και στο σπίτι,που δεν έχω και καλή γραμμή δικτύου..
Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Κάτι άσχετο βρε παιδία,που έχει σχέση με το τηλέφωνο όμως,είναι ότι παρατήρησα το εξης φαινόμενο....

...οτι βίντεο έχω τραβηξει με ανάλυση ultrahd,δεν μου τα παίζει κανένας player στον Η/Υ μου,όμως ΄τα βίντεο σε χαμηλότερες αναλύσεις τα παίζει.

Τα στέλνω μέσω δικτύου και μέσω του τηλεφώνου για αναπαραγωγή στην smart tv LG που έχω και είναι ULTRA K και πάλι δεν παίζουν τα βίντεο.Τα χαμηλότερα ανάλυσης βίντεο παίζουν κανονικά.Εντάξει πεστε οτι στο λαπτοπ δεν τα υποστηρίζει η κάρτα γραφικών,στην τηλεόραση γιατί να μη παίζουν;

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου,στις τελευταίες σελίδες διαβάζω "παράπονα" για features που υπήρχαν και σε βόλευαν στην 5 αλλά τα αφαίρεσαν στην 6.

Και λέω εγώ,γιατί δε φλασάρεις την 5 να ησυχασεις;

Φιλική συμβουλή;)

 

Vortex οπως τα λες ειναι..εχω παραπονα..ασχετα που τα βρηκα τα περισσοτερα γιατι με βοηθησαν τα παιδια εδω,το μονο που βλεπω οτι λειπει ειναι η ρετρο απενεργοποιηση οθονης..ομως αν προσεξες απο την εγγραφη μ ειμαι ψιλοαρχαριος..αρα δεν ξερω να φλασαρω την 5.0..αρα δεν ξερω τι να κανω..!!αν παλι εσυ φιλε μπορεις να μ γραψεις αναλυτικα τι να κανω πολυ ευχαριστως γυρναγα στην 5.0..

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παιδια εχει τυχει σε κανεναν μετα απο επανεκινηση να βγαλει λιγο πριν ανοιξει στην οθονη pin, "ολοκληρωση εκκινησης εφαρμογων" η κατι παρομοιο.., σε ασπρο παραθυρο;;νομιζω μ το χει κανει κανα δυο φορες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση σχετικα με το χρονο που παιρνει η αναβαθμιση¨ποσο περιπου κανει; Και πως παει η διαδικασια μεσω PC Suite , γιατι μου εβγαλε αναβαθμιση , πατησα να την κανει κανονικα (και backup) , γεμισε μια μπαρα στο 100% μετα απο λιγο και εχει μεινει ετσι για κανα 25λεπτο. Η αναβαθμιση συνεχιζεται κανονικα; Γιατι restart το τηλεφωνο δεν εχει κανει ακομα και απλα ειναι φωτεινο με ενα μηνυμα να μην αποσυνδεσω το USB. Edited by Valiad
greeklish
Link to comment
Share on other sites

Vortex οπως τα λες ειναι..εχω παραπονα..ασχετα που τα βρηκα τα περισσοτερα γιατι με βοηθησαν τα παιδια εδω,το μονο που βλεπω οτι λειπει ειναι η ρετρο απενεργοποιηση οθονης..ομως αν προσεξες απο την εγγραφη μ ειμαι ψιλοαρχαριος..αρα δεν ξερω να φλασαρω την 5.0..αρα δεν ξερω τι να κανω..!!αν παλι εσυ φιλε μπορεις να μ γραψεις αναλυτικα τι να κανω πολυ ευχαριστως γυρναγα στην 5.0..

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παιδια εχει τυχει σε κανεναν μετα απο επανεκινηση να βγαλει λιγο πριν ανοιξει στην οθονη pin, "ολοκληρωση εκκινησης εφαρμογων" η κατι παρομοιο.., σε ασπρο παραθυρο;;νομιζω μ το χει κανει κανα δυο φορες.

Στην επανεκινηση αυτο κανει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 100 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Paidia mia erwthsh sxetika me to xrono pou pairnei h anava8mish: poso peripou kanei? Kai pws paei h diadikasia mesw pc suite , giati mou evgale anava8mish pathsa na kanei backup prwta , gemise mia mpara sto 100% kai exei meinei ekei arketh wra (15min) . To thlefwno den exei kanei kanena restart mexri wras. Apla einai anammeno kai deixnei ena megalo symvolo na mhn aposyndesw to usb klp. H anava8mish synexizetai apo pisw kai prepei na perimenw se tetoia katastash gia arketh wra h kollhse?

Οχι γκρικλιξ μονο καθαρα ελληνικα.μας βγηκαντα ματια:wacko: επισης δεν επρεπε να επιλεξεις μπακαπ συμφωνα με απαντηση της lg γιαυτο κολαει.

Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ναι τελικα μετα απο κανα μισαωρο μου εβγαλε μνμ οτι απετυχε και το backup και το upgrade. Τωρα χωρις την επιλογη για backup προχωραει κανονικα. Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Nifros μια ερωτηση;ποσες ωρες στο βαστηξαν για να περασουν την 6.0;κ αν σε χρεωσαν;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 105 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το qslide apps εμφανιζεται στο notification bar??υπαρχει ρυθμιση που ενεργοποιηται;

Το κράτησαν 7 ώρες. Συνήθως είναι 2-3 εργάσιμες. Η αναβάθμιση είναι δωρεάν εφόσον δεν εχει πειραχθεί το λειτουργικό. Οση ωρα ήμουν εκει έφεραν πολλα για αναβάθμιση. Προσοχη οποιος το παει να εχει κάνει backkup με το LG PC SUITE γιατι κανουν hard reset μετα την αναβάθμιση και σβήνουν τα πάντα. Παντως το τηλεφωνο είναι πολύ πιο γρήγορο. Ακόμα προσπαθω να το σετάρω και δεν εχω φθασει ουτε στη μέση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι σε τσέχικα έχει έρθει κανονικά. Στο δικό μου (τσέχικο) ήρθε και ΟΤΑ και με pc suite. Έχε υπόψη σου ότι με την 6, σε μένα τουλάχιστον, κρασάρει η εφαρμογή του στοκ email με αποτέλεσμα να την εγκαταλείψω.

Για την εφαρμογή email, μπες από ρυθμίσεις μεσα σε ολες τις εφαρμογές, βρες την email και σβησε όλα τα δεδομένα. Μετα θα σου λειτουργησει κανονικά. Θα πρεπει να ξαναπροσθέσεις όμως όλα τα email που πιθανως ειχες βάλει.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά απο τότε που πέρασα την 6 δεν έρχονται καθόλου οι ειδοποιήσεις του Viber. Δεν το είχα στα priority αλλά και πάλι δεν θα έπρεπε να μου έρχονται ειδοποιήσεις;

Έρχονται μόνο όταν μπαίνω στην εφαρμογή εγώ. Κάποιος άλλος με παρόμοιο πρόβλημα;

 

Live to ride, ride to live

Link to comment
Share on other sites

Στην επανεκινηση αυτο κανει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 100 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οχι γκρικλιξ μονο καθαρα ελληνικα.μας βγηκαντα ματια:wacko: επισης δεν επρεπε να επιλεξεις μπακαπ συμφωνα με απαντηση της lg γιαυτο κολαει.

 

Εγω δεν ειπα ομως οτι το κανει σε καθε επανεκινηση..μια δυο φορες το χει κανει στις 15 επανεκινησεις π.χ...εσενα το κανει σε καθε επανεκινηση;;

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άσχετο βρε παιδία,που έχει σχέση με το τηλέφωνο όμως,είναι ότι παρατήρησα το εξης φαινόμενο....

...οτι βίντεο έχω τραβηξει με ανάλυση ultrahd,δεν μου τα παίζει κανένας player στον Η/Υ μου,όμως ΄τα βίντεο σε χαμηλότερες αναλύσεις τα παίζει.

Τα στέλνω μέσω δικτύου και μέσω του τηλεφώνου για αναπαραγωγή στην smart tv LG που έχω και είναι ULTRA K και πάλι δεν παίζουν τα βίντεο.Τα χαμηλότερα ανάλυσης βίντεο παίζουν κανονικά.Εντάξει πεστε οτι στο λαπτοπ δεν τα υποστηρίζει η κάρτα γραφικών,στην τηλεόραση γιατί να μη παίζουν;

K lite mega codec pack και παίζει τα πάντα όσο κουλά αρχεία και να του βάλεις, βαζε να παίζει με τον media player classic που έχει αυτό το πακέτο και δε θα έχεις πουθενά θέμα

 

Αλλά έχω παρατηρήσει ότι σε μερικούς όχι πολύ δυνατούς υπολογιστές δεν υπάρχει η δύναμη να παίξουν με τον επεξεργαστή τα 4Κ, κάνει σπασίματα

 

Σε player τηλεόρασης δεν έχω βρει κάτι, αλλά δεν έχω και τηλεόραση 4Κ μόνο 1080

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν ειπα ομως οτι το κανει σε καθε επανεκινηση..μια δυο φορες το χει κανει στις 15 επανεκινησεις π.χ...εσενα το κανει σε καθε επανεκινηση;;

γενικα ναι δεν ειναι κατι κακο.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά απο τότε που πέρασα την 6 δεν έρχονται καθόλου οι ειδοποιήσεις του Viber. Δεν το είχα στα priority αλλά και πάλι δεν θα έπρεπε να μου έρχονται ειδοποιήσεις;

Έρχονται μόνο όταν μπαίνω στην εφαρμογή εγώ. Κάποιος άλλος με παρόμοιο πρόβλημα;

 

Live to ride, ride to live

 

Πήγαινε στο

 

Μπαταρία και εξοικονόμηση ενέργειας

Χρήση μπαταρίας

Παράκαμψη βελτιστοποιήσεων

 

εκεί θα επιλέξεις την εφαρμογή για να εξαιρείται από τη βελτιστοποίηση της μπαταρίας εφόσον σου παρουσιάζει πρόβλημα.

Λογικά μετά θα βλέπεις την ροή από το Viber.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάτι άσχετο βρε παιδία,που έχει σχέση με το τηλέφωνο όμως,είναι ότι παρατήρησα το εξης φαινόμενο....

...οτι βίντεο έχω τραβηξει με ανάλυση ultrahd,δεν μου τα παίζει κανένας player στον Η/Υ μου,όμως ΄τα βίντεο σε χαμηλότερες αναλύσεις τα παίζει.

Τα στέλνω μέσω δικτύου και μέσω του τηλεφώνου για αναπαραγωγή στην smart tv LG που έχω και είναι ULTRA K και πάλι δεν παίζουν τα βίντεο.Τα χαμηλότερα ανάλυσης βίντεο παίζουν κανονικά.Εντάξει πεστε οτι στο λαπτοπ δεν τα υποστηρίζει η κάρτα γραφικών,στην τηλεόραση γιατί να μη παίζουν;

 

Αρχικά πες μου πια τηλεόραση lg έχεις και πια είσοδο χρησιμοποίησες για το 4k με σύνδεσή δικτύου.

Δοκίμασες μέσω HDMI θύρας;

Σε usb θύρα εισόδου με στικάκι αρχείο δεν το παίζει;

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και η 6.0 στο δικό μου γερμανικό 32άρι G3. :D

Εντάξει όλα καλά, γρήγορη και νομίζω με καλύτερη διαχείριση μπαταρίας από την 5.0.

Το μόνο θέμα που έχω είναι με τον music player... Πολύ κόλλημα στο scrollάρισμα. Από την μια έχω 1500++ τραγούδια και ίσως δικαιολογείται κάπως αλλά από την άλλη στο Desire 620G που είχα πριν δεν είχα πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

με cosmote branded πήρε κανένας την αναβάθμιση γιατί εμένα ακόμα να την δω

 

Καλημέρα!

 

Δεν έχω λάβει κάτι ακόμα ούτε εγώ..

Διάβασα πρίν 2-3 μέρες ότι τα LG G3 Cosmote Branded αργούν σε σχέση με άλλες συσκευές G3 να πάρουν τις αναβαθμίσεις.

Αυτό οφείλεται στην LG ή την Cosmote?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...