Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν έγινε η επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις και επειδή εδώ που είμαι, δεν έχει wifi για να κάνω ρυθμίσεις συγχρονισμού κλπ,εβαλα δεδομένα για να το κάνω.

Προσπαθώ να βάλω τον λογαριασμό google και μου λέει οτι δεν ανταποκρίνονται οι σέρβερ της google και να προσπαθήσω αργότερα.Εν τω μεταξύ το σήμα των δεδομένων στην πανω μπάρα ,μετά απο λίγο πάλι εξαφανίζεται, λες και δεν το εχω ενεργοποιημένο(ενω είναι).

Όταν πάω σπίτι,θα μπω με wifi να βάλω τον λογαριασμό μου,να κάνω συγχρονισμό και να στήσω πάλι το κινητό από την αρχή.Αυτό που απορώ είναι γιατί χάνεται το σήμα των δεδομένων και δεν μπορώ να μπω πουθενά ιντερνετ,αυτό προέκυψε σήμερα...μέχρι χτες όλα μια χαρά,πολύ παράξενο..:(

 

Όταν μετά από επαναφορά αρχικών ρυθμίσεων συνδεθείς στο Google account σου και έχεις προηγούμενα κάνει backup στη Google τη συσκευή αρχίζει η αντίστροφη διαδικασία η οποία είναι βαριά σε δεδομένα ίσως γι'αυτό δεν προχώρησε η αποκατάσταση με το δίκτυο κινητής άμα είναι χάλια η σύνδεσή υπάρχει λόγος ( ακόμα και σε wifi μειώνετε η απόκριση του κινητού - σκέψου μόνο ότι κατεβάζει όλες τις εφαρμογές που δεν υπήρχαν αρχικά και ανανεώνει τις υπόλοιπες μαζεμένα) αλλά ίσως υπάρχει και θέμα προϋπόθεσης wifi για το συγχρονισμό της συσκευής αυτό θα το δεις στις ρυθμίσεις του Google backup account στο κινητό για να είσαι σίγουρος αν πράγματι είναι θέμα δικτύου.

Αυτό που δεν σου επαναφέρει το backup του Google είναι τα sms εφόσον δεν χρησιμοποιείς τις δικές της εφαρμογές τότε τη δουλειά θα την κανείς με το LG PC suite μια χαρά.

Επίσης δεν σου επαναφέρει την διάταξή των μενού στο τηλέφωνο σου κι αυτό μόνο με τη σουίτα της LG μπορείς να το έχεις και είναι τραγικό να μη το κάνεις όταν βαριέσαι το στήσιμο του κινητού!

Edited by roll
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και εγω απο Ηράκλειο είμαι. Το σήμα της Vodafone σε κάποια σημεία είναι απίστευτα τραγικό. Φταίει ξεκάθαρα το δίκτυο.

Η cosmote είναι πολύ καλύτερη και πιο σταθερή. Δεν κάνει αυτα που κάνει η Vodafone να χάνει τελείως το σήμα σε πολλά

σημεία για 1-2 λεπτά.

 

Εγώ παιδιά είμαι Ρέθυμνο και με Vodafone έχω πολύ καλύτερο σήμα από cosmote, όπως και σε οποιαδήποτε άλλη περιοχή έχω πάει. Έχω μονίμως 4G.

Link to comment
Share on other sites

Εχετε προσεξει στην καμερα οτι αν προσπαθησεις να τραβηξεις γρηγορα φωτο αργει να αποθηκευσει την πρωτη ωστε να ξαναπατησεις για δευτερη φωτο,τριτη φωτο κ.τ.λ..;;
Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος ενός G3 (2/16). Το κινητό αγοράστηκε μεταχειρισμένο (είναι περίπου ενός ετους), οπότε έχει υπόλοιπο εγγύησης αλλά εμφανίζει μια σειρά από προβληνατα: i) η διάρκεια της μπαταρίας είναι προβληματική: με δεδομένα ενεργοποιημενα και μερικές κλήσεις κατανάλωση το 70% της μπαταρίας σε 6 ώρες. Πολύ δεν είναι;

ii) Η οθόνη 2-3 φορές μαύρισε και το κινητό "παγωσε". Με σβήσιμο της οθόνης επανήλθε.

iii) Το GPS δεν κλειδώνει γρήγορα και δεν έχει πολύ υψηλή ακρίβεια.

Μαλλον πρέπει να φύγει για service. Ποια είναι η εμπειρία σας; Φαντάζομαι ότι δε θα έχω πρόβλημα με την απόδειξη από το kaizer store (αγορά 5/4/2015)

Υπόψη ότι το κινητό φοράει stock Android 5 (δε ξέρω να δω για ποια αγορά προοριζοταν).

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος ενός G3 (2/16). Το κινητό αγοράστηκε μεταχειρισμένο (είναι περίπου ενός ετους), οπότε έχει υπόλοιπο εγγύησης αλλά εμφανίζει μια σειρά από προβληνατα: i) η διάρκεια της μπαταρίας είναι προβληματική: με δεδομένα ενεργοποιημενα και μερικές κλήσεις κατανάλωση το 70% της μπαταρίας σε 6 ώρες. Πολύ δεν είναι;

ii) Η οθόνη 2-3 φορές μαύρισε και το κινητό "παγωσε". Με σβήσιμο της οθόνης επανήλθε.

iii) Το GPS δεν κλειδώνει γρήγορα και δεν έχει πολύ υψηλή ακρίβεια.

Μαλλον πρέπει να φύγει για service. Ποια είναι η εμπειρία σας; Φαντάζομαι ότι δε θα έχω πρόβλημα με την απόδειξη από το kaizer store (αγορά 5/4/2015)

Υπόψη ότι το κινητό φοράει stock Android 5 (δε ξέρω να δω για ποια αγορά προοριζοταν).

Ευχαριστώ πολύ!

 

Πρώτα κάνε αναβάθμιση στην επόμενη έκδοση του Android τη marshmallow μετά η σκέψη για service σε περίπτωση που δεν λυθούν τα προβλήματα του.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχετε προσεξει στην καμερα οτι αν προσπαθησεις να τραβηξεις γρηγορα φωτο αργει να αποθηκευσει την πρωτη ωστε να ξαναπατησεις για δευτερη φωτο,τριτη φωτο κ.τ.λ..;;

 

Πάντα είχε μια καθυστέρηση στην αποθήκευση των φωτογραφιών μάλιστα είναι αξιοσημείωτα μεγαλύτερη αν η θέση είναι στην εξωτερική κάρτα.

Ποιά συσκευή είχες πριν το G3;

Link to comment
Share on other sites

Έχω διαβάσει με προσοχή όλα τα σχόλια και ιδιαίτερα αυτά μετά την αναβάθμιση σε marshmallow. Βλέπω ότι υπάρχουν διάφορα προβλήματα.

 

Εγώ έκανα την αναβάθμιση ΟΤΑ.

 

1) Μου έκανε εντύπωση που άργησε πολύ να κατέβει. Υπέθεσα ότι ήταν πρόβλημα των server επειδή την έδωσαν σε πολύ κόσμο εκείνη την ημέρα. Δεν έκανα hard reset.

 

2) Έγινε βελτιστοποίηση εφαρμογών κανονικά. Αλλά πολλές εφαρμογές δεν ήταν στους φακέλους που τις είχα πριν και αναγκάστηκα να τις ξανά βάλω. Ήταν βέβαια στο συρτάρι εφαρμογών.

 

3) Εχτές κάποια εφαρμογή μου έκανε κόλπα και κόλλησε χωρίς να μπορώ να την σταματήσω. Δεν έχει σημασία ποια ήταν. Απλά δεν έπρεπε να το κάνει. Έχουν αναφερθεί ήδη διάφορες εφαρμογές με δυσλειτουργίες. Έκανα λοιπόν μια απλή επανεκκίνηση. Τότε βρέθηκα μπροστά σε άλλη μια έκπληξη. Από τις 237 εφαρμογές που έχω εμφανίστηκαν μόνο οι 144. Κι από αυτές οι μισές δεν λειτουργούσαν. Μετά από λίγο ψάξιμο διαπίστωσα ότι δεν είχα καν play store. Είχα όμως το play services (βασικότατη εφαρμογή για την σωστή λειτουργία κάθε Google Android phone). Αλλά δεν λειτουργούσε ούτε κι αυτή. Αυτός ήταν ο λόγος που δεν λειτουργούσαν πολλές άλλες.

Έβγαλα έβαλα την μπαταρία και επανεκκίνησα την συσκευή. Τότε ήρθαν πάλι όλες οι εφαρμογές και το Google services λειτουργούσε κανονικά. Αλλά το τηλέφωνο ήταν πάλι όπως ήταν μετά την αναβάθμιση. Δηλαδή χρειάστηκε πάλι στήσιμο φακέλων κ.λ.π.

 

Συμπέρασμα.

Το marshmallow είναι κακογραμμένο και αναξιόπιστο. Κάτι δεν έχουν κάνει καλά. Τον λόγο δεν τον ξέρω και δεν με ενδιαφέρει. Αυτό που έχει απαντήσει η LG σε διάφορους φίλους εδώ μέσα να κάνουμε εργοστασιακές και στήσιμο από την αρχή χωρίς Google account είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ. Ας κοιτάξουν να το φτιάξουν γρήγορα με αναβάθμιση ή να μας δώσουν αυτήν που είχαν δώσει στην Πολωνία πριν από 2 μήνες.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω μαζι σου οτι τελικα ειναι κακογραμμενη η mm για αλους λογους εγω,πχ λειπουν καποιες λειτουργιες απο την lolipop.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Έχω διαβάσει με προσοχή όλα τα σχόλια και ιδιαίτερα αυτά μετά την αναβάθμιση σε marshmallow. Βλέπω ότι υπάρχουν διάφορα προβλήματα.

 

Εγώ έκανα την αναβάθμιση ΟΤΑ.

 

1) Μου έκανε εντύπωση που άργησε πολύ να κατέβει. Υπέθεσα ότι ήταν πρόβλημα των server επειδή την έδωσαν σε πολύ κόσμο εκείνη την ημέρα. Δεν έκανα hard reset.

 

2) Έγινε βελτιστοποίηση εφαρμογών κανονικά. Αλλά πολλές εφαρμογές δεν ήταν στους φακέλους που τις είχα πριν και αναγκάστηκα να τις ξανά βάλω. Ήταν βέβαια στο συρτάρι εφαρμογών.

 

3) Εχτές κάποια εφαρμογή μου έκανε κόλπα και κόλλησε χωρίς να μπορώ να την σταματήσω. Δεν έχει σημασία ποια ήταν. Απλά δεν έπρεπε να το κάνει. Έχουν αναφερθεί ήδη διάφορες εφαρμογές με δυσλειτουργίες. Έκανα λοιπόν μια απλή επανεκκίνηση. Τότε βρέθηκα μπροστά σε άλλη μια έκπληξη. Από τις 237 εφαρμογές που έχω εμφανίστηκαν μόνο οι 144. Κι από αυτές οι μισές δεν λειτουργούσαν. Μετά από λίγο ψάξιμο διαπίστωσα ότι δεν είχα καν play store. Είχα όμως το play services (βασικότατη εφαρμογή για την σωστή λειτουργία κάθε Google Android phone). Αλλά δεν λειτουργούσε ούτε κι αυτή. Αυτός ήταν ο λόγος που δεν λειτουργούσαν πολλές άλλες.

Έβγαλα έβαλα την μπαταρία και επανεκκίνησα την συσκευή. Τότε ήρθαν πάλι όλες οι εφαρμογές και το Google services λειτουργούσε κανονικά. Αλλά το τηλέφωνο ήταν πάλι όπως ήταν μετά την αναβάθμιση. Δηλαδή χρειάστηκε πάλι στήσιμο φακέλων κ.λ.π.

 

Συμπέρασμα.

Το marshmallow είναι κακογραμμένο και αναξιόπιστο. Κάτι δεν έχουν κάνει καλά. Τον λόγο δεν τον ξέρω και δεν με ενδιαφέρει. Αυτό που έχει απαντήσει η LG σε διάφορους φίλους εδώ μέσα να κάνουμε εργοστασιακές και στήσιμο από την αρχή χωρίς Google account είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ. Ας κοιτάξουν να το φτιάξουν γρήγορα με αναβάθμιση ή να μας δώσουν αυτήν που είχαν δώσει στην Πολωνία πριν από 2 μήνες.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Είχα μείνει με την εντύπωση ότι το πρόβλημα απασχολεί μόνο το backup πριν την αναβάθμιση!

Η δική μου διαδικασία εκεί κολλούσε και αναγκάστηκα να προχωρήσω κατευθείαν.

Τώρα για τις εφαρμογές να υποθέσω ότι έχεις μερικές σε εξωτερική κάρτα μάλλον δεν θα συμβαίνει αυτό.

Και πάλι όμως το πρόβλημα προς τη μεριά της προσαρμογή της LG είναι όχι στο καθαρό λειτουργικό ειδάλλως θα είχε λυσσάξει ο τόπος με το θέμα γενικά και δεν ακούστηκε κάτι!

Link to comment
Share on other sites

Είχα μείνει με την εντύπωση ότι το πρόβλημα απασχολεί μόνο το backup πριν την αναβάθμιση!

Η δική μου διαδικασία εκεί κολλούσε και αναγκάστηκα να προχωρήσω κατευθείαν.

Τώρα για τις εφαρμογές να υποθέσω ότι έχεις μερικές σε εξωτερική κάρτα μάλλον δεν θα συμβαίνει αυτό.

Και πάλι όμως το πρόβλημα προς τη μεριά της προσαρμογή της LG είναι όχι στο καθαρό λειτουργικό ειδάλλως θα είχε λυσσάξει ο τόπος με το θέμα γενικά και δεν ακούστηκε κάτι!

η ιδια η lg παραδεχεται το λαθος(η) και σαν αρχη προτεινει να γινεται η αναβαθμηση μεσω pcsuite χωρις να επιλεξουμε πρωτα buckup.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

συμφωνω μαζι σου οτι τελικα ειναι κακογραμμενη η mm για αλους λογους εγω,πχ λειπουν καποιες λειτουργιες απο την lolipop.

 

Άλλο μερικές λειτουργίες του marshmallow ή της LG που αντικαταστάθηκαν ή αφαιρέθηκαν και διαφορετικό ο κακογραμμένος κώδικας, καμία σχέση.

Υπάρχει προσαρμογή της LG στο λογισμικό από εκεί ξεκινάει η περιπέτεια.

Link to comment
Share on other sites

Άλλο μερικές λειτουργίες του marshmallow ή της LG που αντικαταστάθηκαν ή αφαιρέθηκαν και διαφορετικό ο κακογραμμένος κώδικας, καμία σχέση.

Υπάρχει προσαρμογή της LG στο λογισμικό από εκεί ξεκινάει η περιπέτεια.

αυτο ηθελα να πω (lg).ok για το ιδιο μιλαμε.:p

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα κάνε αναβάθμιση στην επόμενη έκδοση του Android τη marshmallow μετά η σκέψη για service σε περίπτωση που δεν λυθούν τα προβλήματα του.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πάντα είχε μια καθυστέρηση στην αποθήκευση των φωτογραφιών μάλιστα είναι αξιοσημείωτα μεγαλύτερη αν η θέση είναι στην εξωτερική κάρτα.

Ποιά συσκευή είχες πριν το G3;

 

Ευχαριστω για την απάντηση. Μια τεμπελικη ερωτηση: πως κανω την αναβάθμιση σε MM; ΟΤΑ δεν υπαρχει κατι. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απάντηση. Μια τεμπελικη ερωτηση: πως κανω την αναβάθμιση σε MM; ΟΤΑ δεν υπαρχει κατι. Ευχαριστώ!

συνδεσε το στο pcsuite στον υπολογιστη και επελεξε αναβαθμηση λογισμικου αν εχει ερθει για την συσκευη σου

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα κάνε αναβάθμιση στην επόμενη έκδοση του Android τη marshmallow μετά η σκέψη για service σε περίπτωση που δεν λυθούν τα προβλήματα του.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πάντα είχε μια καθυστέρηση στην αποθήκευση των φωτογραφιών μάλιστα είναι αξιοσημείωτα μεγαλύτερη αν η θέση είναι στην εξωτερική κάρτα.

Ποιά συσκευή είχες πριν το G3;

 

ναι το ξερω οτι καθυστερει αλλα σε σχεση με την 5.0 εχω την εντυπωση οτι καθυστερει πιο πολυ..ισχυει αυτο η ιδεα μ ειναι?στην 5.0 τραβαγα σχεδον συνεχομενα ληψεις.τωρα τραβαω μια φωτο κ περιμενω σχεδον 1 sec για να πατησω την επομενη..

Link to comment
Share on other sites

Και εγω απο Ηράκλειο είμαι. Το σήμα της Vodafone σε κάποια σημεία είναι απίστευτα τραγικό. Φταίει ξεκάθαρα το δίκτυο.

Η cosmote είναι πολύ καλύτερη και πιο σταθερή. Δεν κάνει αυτα που κάνει η Vodafone να χάνει τελείως το σήμα σε πολλά

σημεία για 1-2 λεπτά.

Σε ευχαριστώ. Σε 1-2 μήνες θα παω στη Κοσμοτε γιατί η κατάσταση έχει ξεφύγει με το δίκτυο τους. Απλά ήθελα μία "διαβεβαίωση" ότι ουσιαστικά φταίει αυτό.

Εγώ παιδιά είμαι Ρέθυμνο και με Vodafone έχω πολύ καλύτερο σήμα από cosmote, όπως και σε οποιαδήποτε άλλη περιοχή έχω πάει. Έχω μονίμως 4G.

Δεν θέλω να βγω off-topic, αλλά μάλλον μένουμε σε άλλο νησί. :p

Σε δύσκολα σημεία και μέσα σε κτήρια δεν υπάρχει σύγκριση.

Στα νότια του νησιού δε, η Vodafone χάνει το σήμα και η Cosmote έχει οριακό 3g...

Εγώ ρώτησα γιατί ξέρω ότι το Sar μας είναι χαμηλό και έχουμε θεματάκια, αλλά αυτό το πράγμα δεν μπορεί να είναι μόνο το κινητό.

 

Live to ride, ride to live

Link to comment
Share on other sites

ναι το ξερω οτι καθυστερει αλλα σε σχεση με την 5.0 εχω την εντυπωση οτι καθυστερει πιο πολυ..ισχυει αυτο η ιδεα μ ειναι?στην 5.0 τραβαγα σχεδον συνεχομενα ληψεις.τωρα τραβαω μια φωτο κ περιμενω σχεδον 1 sec για να πατησω την επομενη..

 

το s4 ειχα..πιο καλο το g3 ομως για μενα συνολικα..

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ. Σε 1-2 μήνες θα παω στη Κοσμοτε γιατί η κατάσταση έχει ξεφύγει με το δίκτυο τους. Απλά ήθελα μία "διαβεβαίωση" ότι ουσιαστικά φταίει αυτό.

 

Δεν θέλω να βγω off-topic, αλλά μάλλον μένουμε σε άλλο νησί. :p

Σε δύσκολα σημεία και μέσα σε κτήρια δεν υπάρχει σύγκριση.

Στα νότια του νησιού δε, η Vodafone χάνει το σήμα και η Cosmote έχει οριακό 3g...

Εγώ ρώτησα γιατί ξέρω ότι το Sar μας είναι χαμηλό και έχουμε θεματάκια, αλλά αυτό το πράγμα δεν μπορεί να είναι μόνο το κινητό.

 

Live to ride, ride to live

 

Ενα παραδειγμα θα σου πω. Ημουν μαζι με φιλο στη χερσονησσο και ενω αυτος ειχε 4g εγω ακριβως διπλα του δεν ειχαν καν σημα. Δεν ξερω τι γινεται με τη vodafone αλλα σε καποια σημεια εχει την χειροτερη καλυψη. Για μενα που εχω vodafone θεωρω οτι η cosmote ειναι κλασης ανωτερη.

Link to comment
Share on other sites

Είχα μείνει με την εντύπωση ότι το πρόβλημα απασχολεί μόνο το backup πριν την αναβάθμιση!

Η δική μου διαδικασία εκεί κολλούσε και αναγκάστηκα να προχωρήσω κατευθείαν.

Τώρα για τις εφαρμογές να υποθέσω ότι έχεις μερικές σε εξωτερική κάρτα μάλλον δεν θα συμβαίνει αυτό.

Και πάλι όμως το πρόβλημα προς τη μεριά της προσαρμογή της LG είναι όχι στο καθαρό λειτουργικό ειδάλλως θα είχε λυσσάξει ο τόπος με το θέμα γενικά και δεν ακούστηκε κάτι!

 

Δεν έχω βάλει sd card ποτέ. Προτιμώ το cloud. Δίνει αρκετό χώρο ή Google.

Και γενικώς δεν αποθηκεύω πολλά.

 

Και συμφωνώ απόλυτα μαζί σου ότι δεν φταίει το λειτουργικό. Η Google έχει φτιάξει μια εξαιρετική έκδοση. Η προσαρμογή της LG φταίει 100%. Όλο και κάποιες δυσλειτουργίες έχει η υλοποίηση. Άλλος στην εγκατάσταση, άλλος στην εφαρμογή e-mail, άλλος στο σήμα 4g, άλλος στο Viber, άλλος στο WiFi, άλλος έχει bootloop, και άλλος στο κέρατό του το τράγιο. Δεν είναι υποχρεωμένος ο απλός χρήστης να ψάχνει να βρει πως να λύσει το πρόβλημά του. Όταν πήραμε την lollipop δεν είχε κανένας θέμα.

Είναι αποκλειστική υποχρέωση της LG να λύσει το θέμα. Και να πω ότι δεν τό'χει; Όταν έδωσε στην Πολωνία την αναβάθμιση δεν υπήρχαν τέτοια θέματα. Τώρα γιατί να στραβώσει;

 

Υ.Γ. Εμείς εδώ στο myphone θα βρούμε τις λύσεις μας. Αλλά ο απλός χρήστης που δεν ασχολείται τι θα κάνει; Και γιατί θα πρέπει να ψάχνεται;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απάντηση. Μια τεμπελικη ερωτηση: πως κανω την αναβάθμιση σε MM; ΟΤΑ δεν υπαρχει κατι. Ευχαριστώ!

 

Κατέβασε από http://www.lg.com/hk_en/support/pc-suite τη σουίτα της LG για το τηλέφωνό σου, κάνε εγκατάσταση, τρέξε το πρόγραμμα και επέλεξε στο tools τις ρυθμίσεις settings για να βάλεις την Ελληνική γλώσσα αλλά για να τη δεις θα χρειαστεί επανεκκίνηση η εφαρμογή LG PC suite.

Σύνδεση του G3 με το καλώδιο που είχε στη συσκευασία του στον υπολογιστή σου και επέλεξε σύνδεση πολυμέσων MTP για να το δει η σουίτα πρέπει η οθόνη του κινητού να είναι ενεργοποιημένη τη στιγμή της επικοινωνίας τους, καλό είναι να συνδέσεις πρώτα το κινητό μετά τρέχεις το PC suite ακόμα όταν συνδέσεις για πρώτη φορά το κινητό θα εγκατασταθούν ο οδηγοί στο λειτουργικό.

Αν ακολούθησες τα παραπάνω βήματα τώρα βλέπεις τη σουίτα στα Ελληνικά.

Κοίτα να έχει μπαταρία το κινητό πάνω από 65% και η διαδικασία πάνω κάτω μία ώρα θα σου πάρει συν το κατέβασμα.

Θα δεις στη πρώτη σελίδα την επιλογή για έλεγχο αναβάθμισης.

Link to comment
Share on other sites

Ενα παραδειγμα θα σου πω. Ημουν μαζι με φιλο στη χερσονησσο και ενω αυτος ειχε 4g εγω ακριβως διπλα του δεν ειχαν καν σημα. Δεν ξερω τι γινεται με τη vodafone αλλα σε καποια σημεια εχει την χειροτερη καλυψη. Για μενα που εχω vodafone θεωρω οτι η cosmote ειναι κλασης ανωτερη.

Η κοπελα μου εχει και αυτη g3 με vodafone. Εγω εχω cosmote... Καθε μερα ξενερωνω με το χαλια σημα του κινητου...αλλα σε σημεια που εγω εχω σημα ωστε να κανω οριακα κληση η κοπελα μου ειναι εκτος δικτυου.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω βάλει sd card ποτέ. Προτιμώ το cloud. Δίνει αρκετό χώρο ή Google.

Και γενικώς δεν αποθηκεύω πολλά.

 

Και συμφωνώ απόλυτα μαζί σου ότι δεν φταίει το λειτουργικό. Η Google έχει φτιάξει μια εξαιρετική έκδοση. Η προσαρμογή της LG φταίει 100%. Όλο και κάποιες δυσλειτουργίες έχει η υλοποίηση. Άλλος στην εγκατάσταση, άλλος στην εφαρμογή e-mail, άλλος στο σήμα 4g, άλλος στο Viber, άλλος στο WiFi, άλλος έχει bootloop, και άλλος στο κέρατό του το τράγιο. Δεν είναι υποχρεωμένος ο απλός χρήστης να ψάχνει να βρει πως να λύσει το πρόβλημά του. Όταν πήραμε την lollipop δεν είχε κανένας θέμα.

Είναι αποκλειστική υποχρέωση της LG να λύσει το θέμα. Και να πω ότι δεν τό'χει; Όταν έδωσε στην Πολωνία την αναβάθμιση δεν υπήρχαν τέτοια θέματα. Τώρα γιατί να στραβώσει;

 

Υ.Γ. Εμείς εδώ στο myphone θα βρούμε τις λύσεις μας. Αλλά ο απλός χρήστης που δεν ασχολείται τι θα κάνει; Και γιατί θα πρέπει να ψάχνεται;

 

Τι να πω άφησε τόσα πανομοιότυπα εφέ οθόνης μερικά πλήρη ζαλάδα και πήγε και εξαφάνισε αυτό το τηλεοπτικό όταν έκλεινε η οθόνη που είναι all time classic φρίκη!

Τώρα το G3 είναι σχεδόν για το μερίδιο της αγοράς της LG τα κέρδη έρχονται από τα νεότερα μοντέλα και φαντάζομαι το team θα έχει μειωθεί αρκετά όπως και η υποστήριξη σχεδόν μόνο για ασφάλεια.

Link to comment
Share on other sites

Μου θυμίζει κάποιος πως κλείνουμε αυτή τη χαζομάρα με το Google maps και το GPS. Μου έχει φάει 20% σε 2 ώρες χωρίς να το ανοίξω καν.... :mad: :mad: :mad:

 

Live to ride, ride to live

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους.

Τελικά από χθες το απόγευμα,μέχρι τις 14:00 μετά τα μεσάνυχτα,έκατσα και σέταρα το κινητό από την αρχή.Μερικά αρχεία μου ήρθαν από google και άλλα τα πήρα από το pc souite (ηχους,τραγούδια κλπ) ,δεν επανέφερα backup,αν και είχα κάνει, από pc souite(ήθελα ''καθαρή'' την εγκατάσταση).

Πήγαν όλα μια χαρά,επανήλθαν οι ρυθμίσεις δικτύου,το μόνο είναι ότι μέσα σε δυο ώρες με δεδομένα και περνόντας κάποια πράγματα και ρυθμίσεις NOVA,;έφαγε 20% μπαταρία:(

Θέλω να ρωτήσω,εγώ που έχω τον NOVA premium,πως μπορώ να αλλάξω τη φωτογραφία κλειδώματος;(επισυνάπτεται φωτο):

http://i1302.photobucket.com/albums/ag129/dspiliot13/Capture_2016-04-12-10-26-03_zpspy1ymoss.png~original

 

και ιδού η αρχική μου οθόνη:

http://i1302.photobucket.com/albums/ag129/dspiliot13/Capture_2016-04-12-10-25-46_zpsfcp74kr3.png~original

Edited by athanaso77
Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω,εγώ που έχω τον NOVA premium,πως μπορώ να αλλάξω τη φωτογραφία κλειδώματος;(επισυνάπτεται φωτο):

Ρυθμισεις - προβολη - κλειδωμα οθονης - Φοντο ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχω ένα μικρό αλλά εκνευρηστικο θέμα με το κινητό. Επειδή ταξιδεύω συχνά προς Κύπρο, έχω 2 sim που τις αλλάζω ανάλογα σε ποια χώρα βρίσκομαι, ως γλώσσα της συσκευής χρησιμοποιώ τα αγγλικά, κάθε φορά όμως που αλλάζω sim και ενεργοποιω το τηλέφωνο, η γλώσσα γυρίζει στα ελληνικά και πρέπει να την αλλάξω πάλι από το μενού. Πως μπορεί να μείνει σταθερή η γλώσσα; Η συσκευή είναι από Γαλλία και έχω ακόμα την έκδοση 5.0
SE T100 --> Nokia N GageQD --> Motorola V3x --> SE C902 --> SE xperia mini pro (u20) --> Samsung galaxy Ace 2 --> LG G3 (32gb) --> Samsung galaxy S3 Neo --> Xiaomi Mi A1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...