Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε βάζουν να έχεις 6 τουλάχιστον χτυπήματα σε τουλάχιστον 3 διαφορετικά τετράγωνα

 

Παραγινεται πολύπλοκο έτσι, άρα άχρηστο για πολλούς

 

Πριν το είχα με τρία χτυπήματα

 

Αν έχεις δουλέψει πάντως το g4 το δικό μας πλέον είναι ακριβώς το ίδιο με εξαίρεση τα καλουδια της κάμερας.

Όπως και το g2 όταν πήρε ll έγινε όπως το δικό μας

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι, όταν τραβάμε φωτογραφίες σε burst mode χάνουμε κάτι σε ποιότητα κτλ;

Πίξελ, φωτεινότητα, ευκρίνεια κτλ;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μήπως ξέρει κανείς γιατί δεν αποθηκεύει μια φωτογραφία μετά από επεξεργασία.

Εμένα μου τις αποθηκεύει. Δεν έχει νόημα η επεξεργασία αν δεν τις αποθηκεύει. Σε ποια εφαρμογή σου το κάνει αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου τις αποθηκεύει. Δεν έχει νόημα η επεξεργασία αν δεν τις αποθηκεύει. Σε ποια εφαρμογή σου το κάνει αυτό?

Προφανώς μιλάει για την 6.0 που τωρα που το πρόσεξα κι εγω όντως δεν το κανει.

Edited by gab
Link to comment
Share on other sites

Στο άλμπουμ που έχει η lg κάνω επεξεργασία σε μια φωτογραφία όλα καλά και όταν τελειώνω δεν υπάρχει πουθενά αποθηκευμένη. Ναι για 6 μιλαω.
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς μιλάει για την 6.0 που τωρα που το πρόσεξα κι εγω όντως δεν το κανει.

 

Στο άλμπουμ που έχει η lg κάνω επεξεργασία σε μια φωτογραφία όλα καλά και όταν τελειώνω δεν υπάρχει πουθενά αποθηκευμένη. Ναι για 6 μιλαω.

Εγώ πάλι, που είμαι με την 5 όταν μπαίνω στο album της LG και πατάω το εικονίδιο για επεξεργασία μου βγάζει λίστα εφαρμογών που μπορώ να κάνω επεξεργασία φωτογραφίας (έχω βάλει 5-6). Αλλά δεν μου βγάζει καμία της LG.

Μάλλον σε lollipop και G3 UX δεν έχει καν την δυνατότητα επεξεργασίας. Και να υπάρχει μόνο σε marshmallow ή G4 UX.

Μάλλον είναι κάποιο bug αυτό που έχετε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Για κάποιο λόγο η μπροστινή κάμερα έχει μικρύνει πάρα πολύ όταν πάω να τραβήξω φώτο. Όταν πάω να βγάλω "selfie" βλέπω πολύ μικρή επιφάνεια περίπου την μισή οθόνη, ενώ παλαιότερα δούλευε κανονικά.

Καμιά ιδέα κανείς? Θα προτιμούσα να μην παω αε άλλο app αλλά αν μπορώ να φτιάξω την μαμά.

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς ενα τριξιμο στα πλήκτρα της έντασης σα να έχουν κάποιο κενό?

Εγώ όχι. Μάλιστα μου είχε κάνει εντύπωση όταν το πρωτοπήρα το πόσο στιβαρό είναι. Σαν hardware πλήκτρα περίμενα τότε να έχουν έστω και ελάχιστο τζόγο. Αλλά δεν έχουν.

Link to comment
Share on other sites

Αρχίζω να ανησυχώ. Και συγκεκριμένα μόνο το πλήκτρο μείωσης το κάνει. Όταν το κρατώ με την πλάτη προς τα κάτω σα να κρέμεται λίγο.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι νορμάλ αυτό. Ίσως να το πας στο σέρβις.

Έχει παρατηρήσει κάνεις μία στο τόσο τα κουμπιά της έντασης πίσω να μην ανταποκρίνονται ΚΑΘΟΛΟΥ; Μου έχει συμβεί 2 φορές στους 15 μήνες αλλά είναι λίγο περίεργο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι:

 

Στη δουλειά μου πιάνει μόνο 2g και βγάζει την ένδειξη Ε. Όταν σχολάω και βγαίνω έξω, εξακολουθεί να είναι κολλημένο στο Ε και πρέπει χειροκίνητα να πάω στις ρυθμίσεις, να επιλέξω ξανά 3g ή 4g, δεν το βρίσκει μόνο του, σαν να έχει κολλήσει στο Ε και λόγω πολύωρης παραμονής στο 2g δεν ψάχνει για 3g/4g.

 

Συμβαίνει και σε σας;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας! Μπορώ να συνδέσω (μέσω USB κατά προτίμηση) την κάμερα του G3 στο PC και να την χρησιμοποιώ με διάφορες εφαρμογές, π.χ. skype, zoiper κλπ;

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις σας.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας! Μπορώ να συνδέσω (μέσω USB κατά προτίμηση) την κάμερα του G3 στο PC και να την χρησιμοποιώ με διάφορες εφαρμογές, π.χ. skype, zoiper κλπ;

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις σας.

Ενδιαφέρουσα ερώτηση. Αυτό που θέλεις βασικά είναι να συνδέσεις το κινητό στο pc και το pc να το αναγνωρίζει σαν μία απλή webcam. Πρέπει να υπάρχει σχετική εφαρμογή. Για ασύρματη σύνδεση υπάρχει σίγουρα. Μέσω web. Μέσω usb δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας! Μπορώ να συνδέσω (μέσω USB κατά προτίμηση) την κάμερα του G3 στο PC και να την χρησιμοποιώ με διάφορες εφαρμογές, π.χ. skype, zoiper κλπ;

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις σας.

 

υπαρχει αλλα δεν μπορω να θυμηθω το ονομα της.

οπως επισης υπαρχει και το αντιστροφο εδω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις την μπάρα ειδοποιήσεων και κάνεις κλικ στο quick memo. Ανοίγει η εφαρμογή και έτοιμο το screenshot. Αν θέλεις την επεξεργάζεσαι με τα εργαλεία της εφαρμογής. Πατάς μετά το εικονίδιο της αποθήκευσης και την αποθηκεύεις στις φωτό ή στο quick memo.

Ευχαριστω πολυ. Πολυ καλυτερα ετσι.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...