Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορείς από τώρα να περάσεις από τώρα το πωλονικό kdz και να πάρεις πρώτος update μόλις βγει
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

κατεβασες την σωστη εκδοση για το δικο σου τηλ? πχ D85521A_00-1.kdz?

 

η επιλογή είναι μέσω του κινητού άρα υποθέτω πως θα έχει βρει τη σωστή έκδοση.

με λίγο ψάξιμο είδα ότι η "v21a-oct-20-2015" αναφέρεται στο D855

άρα ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Επιλέγοντας να κάνω αναβάθμιση τελικά αφού κατεβάσει όλο το πακέτα διαβάζω το μήνυμα

 

"μη έγκυρο πακέτο λογισμικού"

 

ξέρει κάποιος κάτι ;

 

 

Μπορεί να μην κατέβηκε σωστά και να έγινε corrupted το αρχείο. Δοκίμασε να το κατεβάσεις πάλι. Δεν είσαι root, έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μην κατέβηκε σωστά και να έγινε corrupted το αρχείο. Δοκίμασε να το κατεβάσεις πάλι. Δεν είσαι root, έτσι;

 

το έχω δοκιμάσει αρκετές φορές και μάλιστα και μέσω pc :(

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Σκοπεύω να αγοράσω κινητό με μπάτζετ 250 ευρώ και σκέφτομαι σοβαρά το εν λόγω κινητό, την έκδοση με τα 16 GB rom και 2 GB ram. Αυτό που θέλω να ρωτησω είναι αν επαρκούν τα 2 gb Ραμ καο αν έχει παρουσιάσει κάποιο άλλο θέμα η εν λόγω συσκευή.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

αν δεν κοιτάς προς κίνα και θες αποκλειστικά ευρωπαϊκό κινητό, με εγγύηση από εδώ δλδ, τότε είναι μονόδρομος το g3 και θα πάρει και την 6 που για ένα χρόνο ακόμα θα είσαι κομπλέ.τώρα τα 2 gb ram είναι καλά για απλή χρήση, εγώ δεν έχω θέμα με τα 2gb, αλλά καλό θα ήταν να έχει 3gb ram
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Αν κρίνω από το g2 που έχει 2 γιγα ραμ βλέποντας στην διαχείριση εργασιών με 5, 6 εφαρμογές πάντα ανοιγμενες εχω πάντοτε πάνω από 600 mb ελεύθερα....τώρα στο g3 δεν μπορώ να σου πω διότι έχω το 32αρι με 3 γιγα ραμ.Λογικά δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες πρόβλημα. Οι επαφές στον κατάλογο δεν συγχρονίζουν με το facebook αν και το facebook είναι κανονικά εγκατεστημένο στο κινητό. Ξέρετε τι μπορεί να παίζει;
Link to comment
Share on other sites

Παίδες πρόβλημα. Οι επαφές στον κατάλογο δεν συγχρονίζουν με το facebook αν και το facebook είναι κανονικά εγκατεστημένο στο κινητό. Ξέρετε τι μπορεί να παίζει;

μηπως στις ρυθμισεις facebook εχει καποια επιλογη για συνχρονισμο? λεω τωρα χωρις να ειμαι σιγουρος.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Να αναφέρω μία μεγάλη μαγκιά της MM τώρα που την είδα στο Nexus. Εγώ το ζητούσα χρόνια. Τώρα αν οι εταιρείες θα το περάσουν στο δικό τους UI δεν γνωρίζω.

 

Στην MM λοιπόν τα Layer παίζουν out of the box. Μόνο root θες για να δώσει δικαίωμα στην εφαρμογή να βάλει στο φάκελο συστήματος τα αρχεία. Δεν χρειάζονται λοιπόν απαραίτητα ρομ που να τα υποστηρίζει. Αν είσαι με στοκ ΜΜ έχεις layers. Τώρα τι θα παίξει όταν δώσει η LG την 6.0 δεν ξέρω. Μπορούμε να μάθουμε από το G4. Πιθανότατα δεν θα παίζει αλλά λέμε.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Σκοπεύω να αγοράσω κινητό με μπάτζετ 250 ευρώ και σκέφτομαι σοβαρά το εν λόγω κινητό, την έκδοση με τα 16 GB rom και 2 GB ram. Αυτό που θέλω να ρωτησω είναι αν επαρκούν τα 2 gb Ραμ καο αν έχει παρουσιάσει κάποιο άλλο θέμα η εν λόγω συσκευή.

 

Ευχαριστώ!

 

αν θέλεις κινητό για νορμάλ χρήση με κανενα email συγχρονισμένο και social media!είναι μια χαρά!(εχω το 16gb!χωρις περιτές εφαρμογές)χωρια την αρκετά καλή καμερα του!αν είσαι απαιτητικος!και έχεις ανάγκη απο χώρο και ram πηγαινε στο 32γιγα με 3ram!οι διαφορές στην ταχυτητα τους απειροελάχιστες(τεσταρισμένο με 32αρι φίλου) απλώς θα κρατήσει παραπάνω στο χρόνο!προσωπικα επειδή θέλω να το κρατήσω αρκετό καιρό ίσως πιο μετα να ρουτάρω μετα απο ενα δυο χρόνια!θέματα έχει με μικρο ραγίσματα πρόσεχε το μετα απο 2 πτώσεις δυστυχως 1 χωρις θήκη(όλα καλά, ειναι και θέμα τύχης)..βαλε ενα tempered glass και είσαι οκ!

Link to comment
Share on other sites

Αν και ειναι εκτός θέματος παιδιά, μπορείτε να μου συστήσετε μια εφαρμογή για να κρατάω σημειώσεις.Δηλαδή θέλω να αποθηκεύσω κάπου δεδομένα,για να τα έχω σε ευχέρεια οταν τα χρειαστώ.Ευχαριστώ....
Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Αν και ειναι εκτός θέματος παιδιά, μπορείτε να μου συστήσετε μια εφαρμογή για να κρατάω σημειώσεις.Δηλαδή θέλω να αποθηκεύσω κάπου δεδομένα,για να τα έχω σε ευχέρεια οταν τα χρειαστώ.Ευχαριστώ....

 

δοκίμασε / δες το evernote

Link to comment
Share on other sites

Αν και ειναι εκτός θέματος παιδιά, μπορείτε να μου συστήσετε μια εφαρμογή για να κρατάω σημειώσεις.Δηλαδή θέλω να αποθηκεύσω κάπου δεδομένα,για να τα έχω σε ευχέρεια οταν τα χρειαστώ.Ευχαριστώ....

δοκιμασες το μανησιο quickmemo?

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Αν και ειναι εκτός θέματος παιδιά, μπορείτε να μου συστήσετε μια εφαρμογή για να κρατάω σημειώσεις.Δηλαδή θέλω να αποθηκεύσω κάπου δεδομένα,για να τα έχω σε ευχέρεια οταν τα χρειαστώ.Ευχαριστώ....

Keep

Djkostas τι εννοείς layers?

Link to comment
Share on other sites

Αν και ειναι εκτός θέματος παιδιά, μπορείτε να μου συστήσετε μια εφαρμογή για να κρατάω σημειώσεις.Δηλαδή θέλω να αποθηκεύσω κάπου δεδομένα,για να τα έχω σε ευχέρεια οταν τα χρειαστώ.Ευχαριστώ....

 

Δοκιμάζω πολλές αλλά γυρνώ στο ίδιο οικοσύστημα της Google κυρίως λόγω ευκολίας:

Keep όπως αναφέρθηκε ή/και ένα αρχείο στο Drive το οποίο να το έχεις και offline για επεξεργασία.

Οπότε δίχως ιδιαίτερες ρυθμίσεις έχεις αυτό που θέλεις συγχρονισμένο σε desktop/laptop με chrome και σε smartphone και tablet.

Link to comment
Share on other sites

Αν και ειναι εκτός θέματος παιδιά, μπορείτε να μου συστήσετε μια εφαρμογή για να κρατάω σημειώσεις.Δηλαδή θέλω να αποθηκεύσω κάπου δεδομένα,για να τα έχω σε ευχέρεια οταν τα χρειαστώ.Ευχαριστώ....

 

Η εφαρμογή που θα πρέπει να εξετάσεις πρώτη είναι η keep του Google https://support.google.com/keep/topic/3316156?p=notes_main&rd=1 πιστεύω ότι καλύπτει με το παραπάνω τα βασικά και όχι μόνο.

Μετά βλέπεις τη guickmemo που αναγέρθηκε ήδη.

Αλλά για έλεγχο των δεδομένων σου καλύτερη η πρόταση της Google, το guickmemo με μπέρδεψε στη τοποθεσία αποθήκευσης των μηνυμάτων/σημειώσεων.

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστώ ολους παιδιά και καλές γιορτές με υγεία.

Θα δοκιμάσω 1o keep 2o memo 3o colournote και όποιο μου φανεί καλύτερο,θα κρατήσω.Και πάλι ευχαριστώ...

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάζω πολλές αλλά γυρνώ στο ίδιο οικοσύστημα της Google κυρίως λόγω ευκολίας:

Keep όπως αναφέρθηκε ή/και ένα αρχείο στο Drive το οποίο να το έχεις και offline για επεξεργασία.

Οπότε δίχως ιδιαίτερες ρυθμίσεις έχεις αυτό που θέλεις συγχρονισμένο σε desktop/laptop με chrome και σε smartphone και tablet.

 

Τώρα το είδα συμφωνώ όπως τα γραφείς.

 

Να τονίσω και τη δυνατότητα sharing αυτών των σημειώσεων multimedia κτλ και της εύκολης κατάργησης αυτών σαν κάτοχος ή του περιεχομένου που μοίρασες σε κάποιο σημείωμα οπότε θέλεις αργότερα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει τρόπος τα soft keys να μην εξαφανίζονται όταν ανοίγει η εφαρμογή της κάμερας; Πόσες φορές εχω βγάλει κατά λάθος φωτογραφία ενώ απλά ήθελα να βγω απο την εφαρμογή...
Link to comment
Share on other sites

πατάς μια φορά όπου να ναι, πχ στο κέντρο της οθόνης και εμφανίζονται
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

μιας και είμαι με touch κουμπιά στην οθόνη χροοοοονια :p από το galaxy nexus, και φανατικότατος υποστηρικτής της ιδέας, νομίζω το πιο βολικό που έχεις κάθε φορά να κάνεις είναι να σέρνεις το δάχτυλό σου από χαμηλά (από το λογότυπο της lg εν προκειμένω) προς την οθόνη

 

αυτό με βολεύει γενικά σε κάθε εφαρμογή ώστε να μην πατηθεί κάτι που δε θέλω, αλλά να εμφανίζονται τα πλήκτρα, για να φύγουν άμεσα πατάς κάπου στο κέντρο

στη κάμερα είναι μονόδρομος μάλλον αν δε θες να προσπαθήσει να ζουμάρει ή να ανάψει κάνα φλας αν κάνεις αυτό που περιγράφει ο φίλος από πάνω..

το κάνω μηχανικά καιρό οπότε δε το πολυσκέφτομαι, νομίζω είναι συνήθεια

 

πάντως το κινητό ενώ έχει στις ρυθμίσεις επιλογή να μην εμφανίζονται τα κουμπιά σε συγκεκριμένες εφαρμογές (αν και πάντα μπορούν να εμφανιστούν όπως περιγράφω πιο πάνω, αλλιώς το κινητό θα ήταν άχρηστο) δεν έχει από μόνο του επιλογή να εμφανίζονται διαρκώς κάπου που πιθανώς θα τα ήθελες διαρκώς, αυτό το έχω συναντήσει μόνο σε custom rom αν δε κάνω λάθος, δε θυμάμαι αν το έχουν και τα developer's options

 

νομίζω λοιπόν ότι το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να συνηθίσεις το σύρσιμο γιατί σε κάποιες εφαρμογές όπως κάποια παιχνίδια δεν υπάρχει άλλος τρόπος

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει τρόπος τα soft keys να μην εξαφανίζονται όταν ανοίγει η εφαρμογή της κάμερας; Πόσες φορές εχω βγάλει κατά λάθος φωτογραφία ενώ απλά ήθελα να βγω απο την εφαρμογή...

 

Ρυθμίσεις

Συσκευή

Προβολή και

 

"πλήκτρα αφής αρχικής οθόνης "

 

από εκεί και μετά είναι εύκολο.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας

έχασε ένας φίλος μου το κινητό μου μπήκα στο devicemanager της google και μου έδωσε σύνδεση την τελευταία μέρα που το έχασε χωρίς τοποθεσία.

η ερώτηση μου είναι

αν κάνει φορματ το κινητό και αλλάξει email αυτός που θα το βρει μπορεί να έχει επικοινωνία με το κινητό η να το κλάψει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...