Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κινητό στοκ με Google launcher σπέρνει και θερίζει μαζί. Όπως έχω ξαναγράψει το κινητό εχει θεμα με τις non lg cases. Ανεβάζει θερμοκρασίες και κολλάει και γίνεται Χάλια μολις ζεσταθεί....
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μεινε με KK και καντο root ειναι αλλο κινητo ετσι και φυγουν απο πανω του η stock bloatware apps και το stock fail λογισμικο

 

 

ΚΑΤΕΒΑΖΕΤΕ ΑΠΟ ΕΔΩ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΕ 'DEBLOATER'

http://rootjunkysdl.com/?device=Gates&folder=DeBloater

Link to comment
Share on other sites

γινε πιο σαφης,πιο ακριβως κατεβαζουμε,γιατι επανω που εχει τα μοντελλα το G3 απουσιαζει.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Άμα είσαι root δεν χρειάζεσαι debloater. Διαγράφεις όποιες εφαρμογές δεν θες μόνος σου...

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

http://in2mobile.gr/wp-content/uploads/2014/06/lg-g3-in2mobile-back-full.jpg

 

παιδια στα κουμπια εντασης πανω και κατω εχουν στραβωσει λιγο και στο πατημα ιδιως οταν παταω να χαμηλωσω την ενταση στο πατημα δεν εχει καλη αισθηση αξιζει να το κυνηγησω με την εγγυηση ή να μην ασχοληθω?

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΤΕΒΑΖΕΤΕ ΑΠΟ ΕΔΩ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΕ 'DEBLOATER'

http://rootjunkysdl.com/?device=Gates&folder=DeBloater

 

Για εμενα το πρωτο πραγμα που χρειαζεται το G3 ειναι ροοτ γιατι απο καποια φαση και μετα που θα υπαρχουν πολλες εφαρμογες μεσα στο κινητο το drain απο wakelocks θεριζει και η μπαταρια φευγει για πλακα. Και η θερμοκρασιες φτανουν σε πολυ υψηλα επιπεδα χωρις να μπορεις να το ελεγξεις. Οταν λεω debload εννοω αλλαγη ολου του λειτουργικου και αντικατασταση με aosp rom. Για να γινει ταχυτατο να ελεγχεις την θερμοκρασια να νιωσει η μπαταρια σε σχεση με πριν το root και κατι πολυ σημαντικο για μενα τα χρωματα της οθονης να γινουν σχεδον σαν του galaxy οχι απλα να κατεβαζεις το contrast και να παραμεινουν τραγικα. Και την αλαγη του interactive επεξεργαστη εννοειτε σε κατι παρα πολυ πιο οικονομικο για μπαταρια και καλυτερη ταχυτητα χωρις υπερθερμανσης (παραδειγμα intellimm και yankactive). Ιδια χρηση παντα χωρις root το G3 της κοπελας μου με root το G3 το δικο μου. Εχω 3:30 ωρες οθονη παραπανω. Χωρις root 3:30 ωρες με root 7 ωρες οθονη. Τα λεω αυτα γιατί ηπα για root στο παλικαρι πιο πανω. Αλα χωρις root δεν το το συνιστω για κανενα λογο το G3. Με root το θεωρω τελειο για τα λεφτα του και τερας κινητο απροβληματιστο και γιαυτο το εχω και ενα χρονο+ χωρις να αλλαξω κινητο ειμαι υπερευχαριστημενος χρηστης του αλα μονο με root.

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Για εμενα το πρωτο πραγμα που χρειαζεται το G3 ειναι ροοτ γιατι απο καποια φαση και μετα που θα υπαρχουν πολλες εφαρμογες μεσα στο κινητο το drain απο wakelocks θεριζει και η μπαταρια φευγει για πλακα. Και η θερμοκρασιες φτανουν σε πολυ υψηλα επιπεδα χωρις να μπορεις να το ελεγξεις. Οταν λεω debload εννοω αλλαγη ολου του λειτουργικου και αντικατασταση με aosp rom. Για να γινει ταχυτατο να ελεγχεις την θερμοκρασια να νιωσει η μπαταρια σε σχεση με πριν το root και κατι πολυ σημαντικο για μενα τα χρωματα της οθονης να γινουν σχεδον σαν του galaxy οχι απλα να κατεβαζεις το contrast και να παραμεινουν τραγικα. Και την αλαγη του interactive επεξεργαστη εννοειτε σε κατι παρα πολυ πιο οικονομικο για μπαταρια και καλυτερη ταχυτητα χωρις υπερθερμανσης (παραδειγμα intellimm και yankactive). Ιδια χρηση παντα χωρις root το G3 της κοπελας μου με root το G3 το δικο μου. Εχω 3:30 ωρες οθονη παραπανω. Χωρις root 3:30 ωρες με root 7 ωρες οθονη. Τα λεω αυτα γιατί ηπα για root στο παλικαρι πιο πανω. Αλα χωρις root δεν το το συνιστω για κανενα λογο το G3. Με root το θεωρω τελειο για τα λεφτα του και τερας κινητο απροβληματιστο και γιαυτο το εχω κai εναμιση χρονο χωρις να αλλαξω κινητο ειμαι υπερευχαριστημενος χρηστης του.

Απο περιεργεια ποια ρομ φορας;

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Απο περιεργεια ποια ρομ φορας;

 

LG G3 32GB Resurrection Remix Rom + NebulaKernel + CTT Mod 75rc5 + Inc.FPS

αυτα που εχω στην υπογραφη.

 

RR rom. Νebula kernel με yankactive επεξεργαστη για μπαταρια. CTT mode για να μην υπερθερμαινεται.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,ρουταρα το τηλεφωνο συμφωνα με τις οδηγιες,ολοκληρωθηκε με επιτυχια αλλα μετα οταν ανοιξα το SuperSU δεν φαινετε οτι ειναι ρουταρισμενο,δεν εχει και επιλογη για ελεγχο.Καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,ρουταρα το τηλεφωνο συμφωνα με τις οδηγιες,ολοκληρωθηκε με επιτυχια αλλα μετα οταν ανοιξα το SuperSU δεν φαινετε οτι ειναι ρουταρισμενο,δεν εχει και επιλογη για ελεγχο.Καμια ιδεα?

 

Το superSu δεν είναι για να βλέπεις αν είσαι root.

3 τρόποι.

Root Checher από play store.

Terminal από playstore και γράφεις su και αν γίνει το $ -> # τότε ΟΚ

και τελευταίος κατεβάζεις μία εφαρμογή που απαιτεί root. Άμα δώσει δικαιώματα είσαι root.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το superSu δεν είναι για να βλέπεις αν είσαι root.

3 τρόποι.

Root Checher από play store.

Terminal από playstore και γράφεις su και αν γίνει το $ -> # τότε ΟΚ

και τελευταίος κατεβάζεις μία εφαρμογή που απαιτεί root. Άμα δώσει δικαιώματα είσαι root.

 

ευχαριστω,κατεβασα το root checker και δειχνει οκ!ξερει κανεις πως γινετε uninstall το macaffee?δεν εχει επιλογη για απεγκατασταση...

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω,κατεβασα το root checker και δειχνει οκ!ξερει κανεις πως γινετε uninstall το macaffee?δεν εχει επιλογη για απεγκατασταση...

Βάλε αυτό:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.keramidas.TitaniumBackup

Must για root συσκευές!

"Πέτα" μ' αυτό ότι θέλεις....... ή μάλλον ότι δεν θέλεις ;)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω,κατεβασα το root checker και δειχνει οκ!ξερει κανεις πως γινετε uninstall το macaffee?δεν εχει επιλογη για απεγκατασταση...

Νομίζω αν κατεβάσεις το titanium backup θα μπορέσεις να κάνεις ότι θες uninstall (ας επιβεβαιώσει κάποιος) πρόσεχε όμως μην πάρεις φορά και αφαιρέσεις κανένα σημαντικό αρχείο του λειτουργικού. ;)

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω,κατεβασα το root checker και δειχνει οκ!ξερει κανεις πως γινετε uninstall το macaffee?δεν εχει επιλογη για απεγκατασταση...

Οπως σωστά σου πρότειναν οι φιλοι παραπάνω, το titanium backup ειναι must και μπορείς να κανεις τα παντα. Και φυσικα, πολυ εύκολα ζημιά.

Προσωπικα διαφωνώ με το ρουταρισμα απο μη εμπειρους κατόχους γιατι εχουν γίνει παρα πολλα.

Τες πα, υπαρχουν λίστες απο τι μπορεις να σβησεις με ασφάλεια αν και μ' αυτό διαφωνώ αφου ουτως ή άλλως δεν μπορεις να τον εκμεταλευτεις τον χώρο που ελευθερώνεις.

Πάγωσέ τις καλύτερα ωστε αν γινει καποια στραβή,να μπορέσεις να την ξεπαγωσεις και να γλυτώσεις τα προβλήματα.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω,κατεβασα το root checker και δειχνει οκ!ξερει κανεις πως γινετε uninstall το macaffee?δεν εχει επιλογη για απεγκατασταση...

δοκιμασε το rootundeleter(καπως ετσι)απο playstore.εχει με χρωματα πιες εφαρμογες δεν τις πειραζεις,οπως επισης επιλογη pro για διαγραφη η junior για παγωμα εφαρμογων και πολυ καλυτερο (απλο) user interface.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΤΕΒΑΖΕΤΕ ΑΠΟ ΕΔΩ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΕ 'DEBLOATER'

http://rootjunkysdl.com/?device=Gates&folder=DeBloater

 

Καλημερα!

Τι ακριβως κανει αυτο ?

Εν τω μεταξυ, δεν εχει κ το g3 στις υποστηριζομενες συσκευες....

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Τι ακριβως κανει αυτο ?

Εν τω μεταξυ, δεν εχει κ το g3 στις υποστηριζομενες συσκευες....

 

Δεν το χρειάζεσαι... Από την στιγμή που είσαι root έτσι και αλλιώς με Titanium διώχνεις ότι θέλεις.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

http://http//in2mobile.gr/wp-content/uploads/2014/06/lg-g3-in2mobile-back-full.jpg

 

παιδια μια απαντηση αν γινεται...

στα κουμπια εντασης πανω και κατω εχουν στραβωσει λιγο και στο πατημα ιδιως οταν παταω να χαμηλωσω την ενταση στο πατημα δεν εχει καλη αισθηση αξιζει να το κυνηγησω με την εγγυηση ή να μην ασχοληθω?

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε το rootundeleter(καπως ετσι)απο playstore.εχει με χρωματα πιες εφαρμογες δεν τις πειραζεις,οπως επισης επιλογη pro για διαγραφη η junior για παγωμα εφαρμογων και πολυ καλυτερο (απλο) user interface.

Root app deleter μάλλον εννοείς.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Titanium back up και root explorer..τα δυο βασικα αρχεια που πρεπει να εχει ενα κινητο..

http://m.apkhere.com/down/com.speedsoftware.rootexplorer_3.3.5_paid

http://www.apkext.com/2014/12/titanium-backup-pro-6-2-0-1-apk/

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

http://http//in2mobile.gr/wp-content/uploads/2014/06/lg-g3-in2mobile-back-full.jpg

 

παιδια μια απαντηση αν γινεται...

στα κουμπια εντασης πανω και κατω εχουν στραβωσει λιγο και στο πατημα ιδιως οταν παταω να χαμηλωσω την ενταση στο πατημα δεν εχει καλη αισθηση αξιζει να το κυνηγησω με την εγγυηση ή να μην ασχοληθω?

Κοίταξε το δεν έχεις να χάσεις κάτι ούτως ή άλλως είναι σε σημείο που δεν μπορούν να σε κατηγορησουν ότι έγινε από πέσιμο. Πραγματικά όμως πως έγινε αυτό; ξαφνικά το ανακαλυψες ή μεσολαβησε καμία πτώση ή πίεση στο κουμπί :confused:

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε το δεν έχεις να χάσεις κάτι ούτως ή άλλως είναι σε σημείο που δεν μπορούν να σε κατηγορησουν ότι έγινε από πέσιμο. Πραγματικά όμως πως έγινε αυτό; ξαφνικά το ανακαλυψες ή μεσολαβησε καμία πτώση ή πίεση στο κουμπί :confused:

Τακαρε respect που εισαι ακομη εδω και βοηθάς

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Root app deleter μάλλον εννοείς.

Αυτο ακριβως.αποψι μου οτι ειναι πολυ καλο.οχι ομως για μπακαπ που προσωπικα κανω μεσω ρεκοβερυ.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Τακαρε respect που εισαι ακομη εδω και βοηθάς

Αγαπώ g3 φίλος!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...