Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομίζω ότι η διάφορα σε 4g και3g είναι θέμα ταχύτητας και όχι όγκου.ένα βίντεο πχ 200mb στην ίδια ποιότητα θα είναι 200mb και σε4 και σε3g.υποθέτω χωρίς να κάνω τον έξυπνο.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά είναι καθαρά πόσα δεδομένα κατεβάζουμε χωρίς να τα δούμε. Διαφημίσεις ή οτιδήποτε άλλο στο browsing, streaming τραγουδιών ίσως, βιντεάκια. Όλα αυτά επηρεάζουν εάν δεν τα τελειώσεις. Δεν νομίζω ότι χρειάζεται τόσο σκάλισμα.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

λοιπον για να μην το κουραζουμε επειδη εκανα ψαχτικη μεχρι τερμα σημερα γιατι τα πηρα με την cosmote μου ειπε προισταμενος του τεχνικου τμηματος οτι το 4g τρωει παραπανω για πολλους λογους ενα απο αυτα ειναι αυτο που λετε οτι για παραδειγμα μια διαφημηση που φορτωσε με το 3g μεχρι να περασει στην επομενη θελει πχ 2 δευτερα με το 4g θελει 0.5 δευτερα αρα φορτωνει την επομενη πιιο γρηγορα αρα περνεις παραπανω δεδομενα αυτο ειναι ενα σκελος ενα αλλο ειναι κατι με τεχνικα ζητηματα οσον αφορα τα cache τα οποια καθε σελιδα με το δευτερο κατεβαζει περισσοτερα τωρα για μενα ειπαν πως αφου δεν ενεργοποιησα επισιμα το 4g μεσο καποιου καταστηματος τοτε δεν υπαρχει περιπτωση να εγινε τετοια συνδεση πραγμα το οποιο ειναι ψεμμα γιατι ημουνα σε ενα πανηγυρι στο κιλκις σε χωριο και ειδα να γραφει επανω 4G στην φορτωση δεδομενων αυτοι μου ειπαν πως αποκλειεται και να κανω με μαιλ ενσταση και τετοιες μαλα.....ς αλλα λιγο που ψαχτικα στο φορουμ παραπολλα παιδια εκαναν παραπονα για το ιδιο θεμα και δεν εβγαλαν ακρη με τους αλητες με αλλες συσκευες.......μας κλεβουν και το ξερουμε ολοι..επομενος εβαλα ρυθμησεις 3g στο τηλ και να πανε να γ.........ουν ουτως η αλλως στην ελλαδα το 4g ειναι κλαιν μαιν και με το 3g φορτωνει η τηλεφωναρα σφεντονα......αλλα 750 mb σε μια μερα με χρηση της πλακας για κανενα λογο μαγκιες ειναι μια ολοκληρη ταινια σε 720mp ποιοτητα και κανεις απο το λαπτοπ μου που ειναι θυριο με 24 συνδεση εκ των οποιον κατεβαζω με 18 σε 11 λεπτα δεν γινεται με χρηση συνολικα σε κινητο με απλα ενα φβ και στοιχιμα να φαει τοσα.......!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια ειναι δυνατον οι διαφημησεις σε διαφορα σαιτς σας τρωνε τοσα mb?

Καθεστε μεσα 28 ωρες την ημερα και επηρεαζεστε τοσο πολυ στα mb απο τις διαφημισεις; Προφανως σας τρωει καποια εφαρμογη κατι στο παρασκηνιο. Ανοιξτε τα δεδομενα σας και δειτε απο κατω τι τρωει και ποσο. Τοσο απλο.

Και μενα μερικα προγραμματα που τα χρησιμοποιω σπανια μου ετρωγαν απιστευτα πολλα δεδομενα, εφοσον τα ανοιγα σπανια, και απενεργοποιησα τα δεδομενα παρασκηνιου σε καθε εφαρμογη ξεχωριστα. Ειδα διαφορα. Για κοιταξτε το...

Γιατι αυτο με τη διαφορα του 3g/ 4g δεν πολυστεκει.

Link to comment
Share on other sites

οποιος λεει πως το τηλ θελει νοβα για να ειναι οκ τοτε δεν εχει ιδεα απο το LG G3 και οποιος λεει πως στα 300 ευρω και 377 το 32αρι αγοραζει τετοιες δυνατοτητες με αλλο τηλ δεν εχει ιδεα απο κινητά τηλ !

 

 

μα μόνοι σας τα λέτε αυτά για το νοβα και για τα υπόλοιπα και ότι είναι fail σαν συσκευή.εγώ μια ερώτηση έκανα. Δυνατότητες το ξέρουμε ότι έχει πολλές αλλά και πολλά προβλήματα μπορούν να σου τύχουν όπως ραγισμα πρόβλημα ακουστικού κλπ και δεν συμβαίνει σε λίγους και ούτε από κακη χρήση. Ανάλογα σε τι συσκευή θα πέσεις και είναι ένα ρίσκο αυτό αλλά συμβαίνει συχνά. Για ένα φιλο πιο πάνω να πω ότι δεν μπήκα να θαψω το g3 σιγά κινητό είναι. Ούτε δουλεύω σε αντίπαλη εταιρία. Αν έβλεπα σχόλια ότι το κινητό πετάει και δεν έχει προβλήματα δε θα έκανα καν αυτή την ερώτηση.

Link to comment
Share on other sites

μα μόνοι σας τα λέτε αυτά για το νοβα και για τα υπόλοιπα και ότι είναι fail σαν συσκευή.εγώ μια ερώτηση έκανα. Δυνατότητες το ξέρουμε ότι έχει πολλές αλλά και πολλά προβλήματα μπορούν να σου τύχουν όπως ραγισμα πρόβλημα ακουστικού κλπ και δεν συμβαίνει σε λίγους και ούτε από κακη χρήση. Ανάλογα σε τι συσκευή θα πέσεις και είναι ένα ρίσκο αυτό αλλά συμβαίνει συχνά. Για ένα φιλο πιο πάνω να πω ότι δεν μπήκα να θαψω το g3 σιγά κινητό είναι. Ούτε δουλεύω σε αντίπαλη εταιρία. Αν έβλεπα σχόλια ότι το κινητό πετάει και δεν έχει προβλήματα δε θα έκανα καν αυτή την ερώτηση.

 

Εμένα που τριζουν τα πλαστικα στο κατω μερος και το εχω μονο δυο μηνες?

Η lg σε mail μου ειπε πως δεν το καλυπτει εγγυηση...

Επιπλεον μετα απο restore παλι λααμβανω τα εξης θεματα σε Crash. "Δυστηχώς, Αρχική έχει σταματήσει." & Δυστυχώς, ρυθμίσεις έχει σταματήσει." help :/

Link to comment
Share on other sites

μα μόνοι σας τα λέτε αυτά για το νοβα και για τα υπόλοιπα και ότι είναι fail σαν συσκευή.εγώ μια ερώτηση έκανα. Δυνατότητες το ξέρουμε ότι έχει πολλές αλλά και πολλά προβλήματα μπορούν να σου τύχουν όπως ραγισμα πρόβλημα ακουστικού κλπ και δεν συμβαίνει σε λίγους και ούτε από κακη χρήση. Ανάλογα σε τι συσκευή θα πέσεις και είναι ένα ρίσκο αυτό αλλά συμβαίνει συχνά. Για ένα φιλο πιο πάνω να πω ότι δεν μπήκα να θαψω το g3 σιγά κινητό είναι. Ούτε δουλεύω σε αντίπαλη εταιρία. Αν έβλεπα σχόλια ότι το κινητό πετάει και δεν έχει προβλήματα δε θα έκανα καν αυτή την ερώτηση.

 

Δεν υπάρχει κινητό χωρίς θέματα. Όλα έχουν!!! Αλλού το ένα αλλού το άλλο... Μικρότερα ή μεγαλύτερα. Αυτό γενικά με την γκρίνια εδώ το έχουμε αναφέρει πολλάκις. Είμαι χρόνια και εδώ αλλά και σε άλλα τεχνολογικά φόρουμ και τόση γκρίνια(χωρίς αιτία ή πολύ μικρή αιτία) δεν έχω ξαναδεί. Γενικώς υπάρχουν πάρα πολλοί που θάβουν το κινητό.

Αυτό έχει διάφορους λόγους και ένας βασικός είναι η επιτυχία της LG με το G2 σε σχέση με τον ανταγωνισμό. Είχε την ίδια τιμή με το G3 σε διαφορά αλλά ήταν τουλάχιστον 2 φορές καλύτερο. Με το G3 δεν συμβαίνει αυτό και για αυτό υπάρχει μία βαβούρα. + 1-2 defects που ΟΚ για μένα δεν έγινε και τίποτα. Ειδικά αυτό με την ρωγμή στο ηχείο που ίσως σου κάτσει και κάποιοι κάνουν λες και ήρθε η καταστροφή του κινητού. Δεν φαίνεται καν στου φίλου μου. Στο δικό μου δεν έχει εμφανιστεί. Ναι άμα την κοιτάω συνέχεια προφανώς και θα με ενοχλεί.

 

Στα λεφτά του όμως είναι από τις καλύτερες επιλογές που έχεις και για πολλούς λόγους.

 

Εμένα που τριζουν τα πλαστικα στο κατω μερος και το εχω μονο δυο μηνες?

Η lg σε mail μου ειπε πως δεν το καλυπτει εγγυηση...

Επιπλεον μετα απο restore παλι λααμβανω τα εξης θεματα σε Crash. "Δυστηχώς, Αρχική έχει σταματήσει." & Δυστυχώς, ρυθμίσεις έχει σταματήσει." help :/

 

Υπάρχει κινητό που δεν τρίζουν τα πλαστικά??? Σε όλα γίνεται. Λογικό είναι! Τώρα βέβαια τρίζουν άμα κάτσεις και τα τρίξεις. Τουλάχιστον σε μένα. Σε κάθε περίπτωση αν θες να το κυνηγήσεις και ότι δεν θα έπρεπε να είναι έτσι κλπ κλπ κλπ πίεσε τους με το ινστιτούτο καταναλωτή για να σου δώσουν καινούριο καθώς το θεωρείς κατασκευαστικό ελάττωμα. Προσωπικά ούτε εγώ το θεωρώ ελάττωμα. Όλα τα κινητά με πλαστικά έχουν τριξίματα.

 

Για τα άλλα δεν έχει να κάνει με το restore. Είναι γενικό θέμα. Το βγάζει που και που στην lollipop. Μην σε αγχώνουν.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν ξερω αν ειχε καποις αλλος το ιδιο προβλημα.τελικα το εστειλα στην lg gia σερβισε.ηρθε κουριερ με το πειρα απο το σπιτι.πολυ εξεπειρετικη σαν σερβισε η lg.βεβαια δεν ξερω σε ποσο καιρο θα μου το στειλουν πισω γιατι μου ειπαν οτι εχουν ελλειξη ανταλακτικων στο σερβισε

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδια εχω το τηλεφωνο εδω και 6 μηνες και δεν ειχα κανενα προβλημα.ξαφνικα εδω και μια εβδομαδα μολις μπαινω στο ιντερνετ με τα δεδομενα του κινητου και ζεστενεται το τηλεφωνο μολις σβησει η οθονη δεν ανοιγει ξανα μεχρι να κρυωσει για περιπου 2 λεπτα η οθονη. αυτο ηταν το προβλημα που ειχα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Εδω μια βδομαδα περίπου χωρίς να εχω βαλει καμια εφαρμογή εχω παρα πολλες επανεκιννησης.... Ακομα και σε καθεστως κλήσης, εκλεισε μονο του και ανοιξε...

 

Καποια ιδεα το τι μπορει να συμβαινει;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Εδω μια βδομαδα περίπου χωρίς να εχω βαλει καμια εφαρμογή εχω παρα πολλες επανεκιννησης.... Ακομα και σε καθεστως κλήσης, εκλεισε μονο του και ανοιξε...

 

Καποια ιδεα το τι μπορει να συμβαινει;

Δοκίμασες να κάνεις επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων; έχει κανένας φίλος σου g3 να δοκιμάσεις την μπαταρία του γιατί πολλοί που είχαν αντίστοιχο πρόβλημα οφειλόταν στην μπαταρία;

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τώρα τελευταία έχω ένα πρόβλημα. Τα Ρολόγια του κινητού έχουν τρελαθεί με αποτέλεσμα να μην χτυπάει την σωστή ώρα το ξυπνητήρι. Έχει συμβεί σε κανέναν;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τώρα τελευταία έχω ένα πρόβλημα. Τα Ρολόγια του κινητού έχουν τρελαθεί με αποτέλεσμα να μην χτυπάει την σωστή ώρα το ξυπνητήρι. Έχει συμβεί σε κανέναν;

Κάνε ένα reboot και θα στρώσει.....

Μου το έχει κάνει και εμένα κυρίως όταν χάνει το δίκτυο για πολλή ώρα και στρώνει με αυτόν τον τρόπο...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα που τριζουν τα πλαστικα στο κατω μερος και το εχω μονο δυο μηνες?

Η lg σε mail μου ειπε πως δεν το καλυπτει εγγυηση...

Επιπλεον μετα απο restore παλι λααμβανω τα εξης θεματα σε Crash. "Δυστηχώς, Αρχική έχει σταματήσει." & Δυστυχώς, ρυθμίσεις έχει σταματήσει." help :/

Που να χτυπιεσαι κατω δεν θα σταματησεις να παιρνεις αυτα τα μηνυματα... Ειναι θεμα λογισμικου... Τα πλαστικα μου δεν τριζουν και ελπιζω. Α μην τριξουν...

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα reboot και θα στρώσει.....

Μου το έχει κάνει και εμένα κυρίως όταν χάνει το δίκτυο για πολλή ώρα και στρώνει με αυτόν τον τρόπο...[/quote ]

 

Κάνω αλλά πάλι τα ίδια την επομενη μέρα. Μάλιστα το ρολόι στην μπάρα ειδοποιήσεων δείχνει σωστά και άμα την κατεβάσω δείχνει άλλη ώρα...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά...εβαλα να κανει ενημέρωση τους χαρτες...και δεν το κάνει λογο σφάλματος (489:confused:).ξέρει καποιος κατι?το έχει κάνει και σε άλλο κάτοχο? επισης είχα κανει την sim μου κανονική σε micro μου την στο γερμανό(οταν το αγόρασα) άκουσα άλλους κατόχους κινητών(οχι πάντως LG) να έχουν ψιλοπροβληματακιά στυλ που και που να βγαίνουν εκτος δικτύου (στο δικο μου τίποτα φτου φτου)..μήπως πρέπει να παω να αγοράσω micro sim?αντε και μια τελευταία ερώτηση:P...θα έχουμε καμία αναβάθμιση λογισμικού?ακούγεται τπτ? Edited by stkok
Link to comment
Share on other sites

Λοιποοον...εκανα αυτο με τα βιντεο που ειχα πει. Τα δεδομενα τα μετρουσα με το 3g watchdog... Το αποτελεσμα; και σε 4g και σε 3g τα δεδομενα που καταναλωθηκαν ηταν τα ιδια... Το βιντεο ηταν 2 λεπτων και το ειδα ολοκληρο και τις 2 φορες...

 

Αρα λοιπον φιλε μου επιμενω οτι καποια εφαρμογη σου τρωει τα δεδομενα. Επισης τσεκαρε την επιλογη εξοικονομηση δεδομενων στον chrome μεσω των ρυθμισεων του. Εγω δεν το εχω τσεκαρισμενο αλλα δοκιμασετο...

 

στο δικό μου..μετα το 4g..δεν εχω δει και εγώ διαφορά στην κατανάλωση δεδομένων...whats up εχω!πιστεύω λογο εφαρμογών στο παρασκηνίο γίνονται ολα αυτά, έχω ακούσει και απο άλλους κατόχων τέτοια παράπονα(galaxy s4 π.χ)!

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να κάνεις επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων; έχει κανένας φίλος σου g3 να δοκιμάσεις την μπαταρία του γιατί πολλοί που είχαν αντίστοιχο πρόβλημα οφειλόταν στην μπαταρία;

Όχι δεν υπάρχει...

Αν το πάω στην αντιπροσωπεία θα το τσεκάρουν εκεί;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν υπάρχει...

Αν το πάω στην αντιπροσωπεία θα το τσεκάρουν εκεί;

Δοκίμασε πρώτα μια επαναφορά να δεις πως θα πάει και μετά πάρε procordia για να το ελέγξουν

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παιδια η οθονη οταν ειναι σε φωτεινότητα πανω απο 90% και σε μαύρο φοντο μου εμφανηζει κατω αριστερα μια μπλε ανοιχτη βουλα θελει προσοχή για να την εντοπίσεις δεν μ προκαλεί κάποιο θέμα αμα το στείλω στη lg θα μ αλλάξουν την οθόνη ; και αν ναι θα βάλουν τα καινούρια πάνελ η αυτά που το άσπρο τους κιτρινίζει?
Link to comment
Share on other sites

λογικά είναι bleeding και το εμφανίζουν όλα τα ips panel από λίγο ως πολύ.αν είναι λίγο το αφήνεις αν είναι πολύ το στέλνεις πίσω.συμβαίνει και στα πανελ από τα μόνιτορ των πισι.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Το g3 ΕΧΕΙ προβλημα με το σημα... Ειναι ανουσιο να λεμε οτι εχει καλο σημα ενω το δουλευουμε σε σημεια με φουλ σημα. Εγω στο σπιτι μου δεν εχω καλο σημα και οπου τα αλλα κινητα της οικογενειας εχουν 1-2 γραμμες το g3 ειναι εκτος δικτυου... Επισης οταν το αγορασα πηγα στο Πηλιο. Εκει ημουν συνεχως εκτος δικτυου και δεν μπορουσα να παρω πουθενα τηλεφωνο. Ευτυχως ειχα και δευτερη καρτα για τον ιδιο αριθμο και την ειχα σε ενα πολυ παλιο samsung galaxy ace και μπορουσα να επικοινωνω...

 

Πες τα να αγιασει το στομα σου!

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εγω δεν νομιζω να εκαναν καν αλλαγη πλακτες προλογο πουλησαν εκαναν ενα factory format και του το εδωσαν ειναι υπερβολη να αλλαξαν πλακετα ετσι ευκολα παλιοτερα τετοια κολπακια εκανε το service της sony στην θεσσαλονικη αλλα αν ηξερες λιγο εβλεπες αν εκαναν η οχι......

 

'Φιλε' KIRIS,τσεκαρα οτι το ιμει αλλαξε στη συσκευη μου αρα μου αλλαξαν πλακετα. Τωρα τι σχεση εχει η πλακετα με το χαμηλο σημα που εχω, δεν ξερω. Η συμπεριφορά της συσκευης παντως παραμένει η ιδια. Πριν μερικες μερες ημουν σε μια παραλία - εκτος σήματος - ενω η κοπελιά μου με την ιδια εταιρία ειχε σταθερα 2 γραμμες (moto g) και δυο αλλοι φιλοι επισης με ενα Samsung κ ενα iphone..

Τι να πω, τουλάχιστον οσο ειμαι εντος πολης το προβλημα σχεδόν δεν υπάρχει παρα μονο που συχνα αντι να πιανει 4g η H για αρκετή ωρα εχω μονο g...

Παιδες εχετε τπτ να προτείνετε;

Link to comment
Share on other sites

Πες τα να αγιασει το στομα σου!

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

'Φιλε' KIRIS,τσεκαρα οτι το ιμει αλλαξε στη συσκευη μου αρα μου αλλαξαν πλακετα. Τωρα τι σχεση εχει η πλακετα με το χαμηλο σημα που εχω, δεν ξερω. Η συμπεριφορά της συσκευης παντως παραμένει η ιδια. Πριν μερικες μερες ημουν σε μια παραλία - εκτος σήματος - ενω η κοπελιά μου με την ιδια εταιρία ειχε σταθερα 2 γραμμες (moto g) και δυο αλλοι φιλοι επισης με ενα Samsung κ ενα iphone..

Τι να πω, τουλάχιστον οσο ειμαι εντος πολης το προβλημα σχεδόν δεν υπάρχει παρα μονο που συχνα αντι να πιανει 4g η H για αρκετή ωρα εχω μονο g...

Παιδες εχετε τπτ να προτείνετε;

Ναι πάρε άλλο κινητο.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

εγώ που είμαι σε μέρος με θέματα στο σήμα και συχνά παίρνω τα βουνά, δεν είχα ποτέ θέμα
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

οταν εισαι σε μερος με χαμηλο σημα ρυθμισε το σε σκετο 3g,τετοιο προβλημα στο σπιτι μου ειχα με s3 με note2 (κοσμοτε) και g3 (wind).ME 3g σκετο εχω φουλ σημα.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...