Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παλαιοτερα ειχα αναφερει οτι ξαφνικα χαθηκε η επιλογη στο μενου του ξεκλειδωματος της οθονης "κανενα" και αναγκαστικα χρησιμοποιουσα την επιλογη "συρτε". Καποιοι ειχαν την επιλογη "κανενα" και καποιοι οχι. Σημερα επειδη το κινητο ειχε γινει εκνευριστικο με τα λαγκ ρκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων... Και ως δια μαγειας η επιλογη κανενα κλειδωμα επανηλθε...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παίδες! Είπα να μπω στη διαδικασία να αγοράσω κι εγώ ένα selfie stick. Πρέπει να προσέξω κάτι για να πάρω ένα "καλό" selfoκόνταρο ? :D Έχετε να μου προτείνετε κάποιο ? Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...Εχει κανει καποιος εγγραφη στο LG SmartWorld;;;Δεν ξερω ποια χωρα να βαλω στην επιλογη καθως δεν υπαρχει η Ελλαδα και σκεφτομαι μηπως κανω κατι λαθος που δεν μπορω να το αλλαξω μετα...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...Εχει κανει καποιος εγγραφη στο LG SmartWorld;;;Δεν ξερω ποια χωρα να βαλω στην επιλογη καθως δεν υπαρχει η Ελλαδα και σκεφτομαι μηπως κανω κατι λαθος που δεν μπορω να το αλλαξω μετα...

Δεν εχει σημασια. Βαλε οποια να 'ναι. Εγω εχω βάλει Ην. Βασιλειο.

Link to comment
Share on other sites

Marshmallow τι λέει; Έμαθε κανείς αν θα πάρουμε; Ακόμα στην 5.0 είμαστε μέχρι και το G2 ποιό καινούργια έκδοση από εμάς έχει....

Λογικά καθυστερούν λόγω του ui4 του G4 που λογικά θα μας δώσει.....;

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

καλύτερα στην 6 με την μια μπας και φτιαχτεί το χάλι με την μπαταρία και την διαχείριση μνήμης
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

M θα πάρουμε αφού βγουν τα Nexus. Οπότε μην περιμένετε θεωρώ νωρίτετα από το νέο έτος. Πιστεύω όμως ότι 5.1 θα δούμε μέσα στο φθινόπωρο.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

παιδια εδω και τρεις μερες αφηνω το κινητο περιπου σε μπαταρια 60% ολο το βραδυ ανοιχτο ειτε σε πτηση ειτε κανονικα και το πρωι εχει σβησει............ για ποιο λογο γινεται αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε στην μπαταρία, μέσα στις ρυθμίσεις, στην ανάλυση κατανάλωσης ποια λειτουργία-εφαρμογή σου την ρούφηξε. Τόσο μεγάλη κατανάλωση κάτι φταίει. αν δεν βρείς κάτι ύποπτο εκεί κάνε format.
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Έχει τύχει σε κανέναν που να έχει βάλει nova launcer όταν ξεκλειδώνει το κινητό να μην πηγαίνει στην επιφάνεια εργασίας αλλά στις πρόσφατες ανοιχτές εφαρμογές που βγαίνει όταν πατήσεις κανονικά το τετράγωνο από τα τρία κάτω πληκτρα αφής?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχει τύχει σε κανέναν που να έχει βάλει nova launcer όταν ξεκλειδώνει το κινητό να μην πηγαίνει στην επιφάνεια εργασίας αλλά στις πρόσφατες ανοιχτές εφαρμογές που βγαίνει όταν πατήσεις κανονικά το τετράγωνο από τα τρία κάτω πληκτρα αφής?

Αλλαξε launcher, αν δεν αλλάξει τπτ λόγο κακής διαχείρισης μνήμης σκοτώνει το launcher (ζητώ το android 5)

Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε στην μπαταρία, μέσα στις ρυθμίσεις, στην ανάλυση κατανάλωσης ποια λειτουργία-εφαρμογή σου την ρούφηξε. Τόσο μεγάλη κατανάλωση κάτι φταίει. αν δεν βρείς κάτι ύποπτο εκεί κάνε format.

 

ειχε κλεισει το κινητο δν προλαβα παντως το ειδα τωρα και διεγραψα μια εφαρμογη που του τρωγε πολυ και δν με πολυενοιαζε και η συγκεκριμενη για να δουμε...

Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα να ρωτήσω τους κατόχους g3 αν είχαν την δυνατότητα να το ξαναπαρουν θα το έκαναν; και αν ναι ποια τιμή νομίζουν ότι αξίζει το κινητό. Προσωπικα με τα προβλήματα θερμοκρασίας μπαταρίας ρωγμών λειτουργικού δεν θα το έπαιρνα ούτε για 300ε. Δεν είναι δυνατόν κινητό με τέτοια τεχνικά χαρακτηριστικά και να πρέπει να βάλεις nοva επάνω για να μην έχει κολλήματα ή να είναι λίγο πιο γρήγορο. Νova έβαζα σε κάτι ταμπλετ με 2 πυρήνες και 1g ραμ για να μην κολλάνε.
Link to comment
Share on other sites

ε καλά άλλα τα πλήρωσαν 600+ και παλεύουν να μην κολλάνε ή να βγάλουν 3 ώρες μπαταρία.τουλάχιστον στο g3 έναν launcher αλλάζεις. προσωπικά και 400+ να το αγόραζα δεν θα με χάλαγε καθόλου γιατί το τηλέφωνο αξίζει.

 

αν το αλλάξω θα πάρω νέξους μόνο και μόνο για την υποστήριξη

 

όλα τα άλλα είναι στην 2πλάσια τιμή και πολύ χειρότερα από το g3

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα να ρωτήσω τους κατόχους g3 αν είχαν την δυνατότητα να το ξαναπαρουν θα το έκαναν; και αν ναι ποια τιμή νομίζουν ότι αξίζει το κινητό. Προσωπικα με τα προβλήματα θερμοκρασίας μπαταρίας ρωγμών λειτουργικού δεν θα το έπαιρνα ούτε για 300ε. Δεν είναι δυνατόν κινητό με τέτοια τεχνικά χαρακτηριστικά και να πρέπει να βάλεις nοva επάνω για να μην έχει κολλήματα ή να είναι λίγο πιο γρήγορο. Νova έβαζα σε κάτι ταμπλετ με 2 πυρήνες και 1g ραμ για να μην κολλάνε.

 

Στα 300€ δεν έχει κάτι καλύτερο...

 

Και αναφέρομαι σε κινητά που πουλιούνται Ελλάδα και έχουν εγγύηση...

Στα +100€ από ότι αξίζει το G3 πάντως αν έπαιρνα θα έπαιρνα Huawei accent mate 7.

Edited by CjGeorgio
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

huawei είχα ένα ρουτερ και έπαιζε όποτε θυμόταν, μέχρι που το πέταξα.huawei, zte επειδή έχω εμπειρία από άλλες συσκευές δεν τα παίρνω ούτε τσάμπα.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ένα Huawei p7 ενός συναδέλφου που περιεργαστικα λίγο και κάνα με και ένα μικρό διαγωνισμό φώτο έμεινα πραγματικά εντυπωσιασμένος...και φυσικά η φωτογραφίες του καλύτερες από το δικό μου g2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα το ξαναεπαιρνα εύκολα! Το 32αρι μέχρι 350€ είναι ιδανικό. Σκέψου το είχα και σκέφτομαι να το ξαναπάρω! :p

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

huawei είχα ένα ρουτερ και έπαιζε όποτε θυμόταν, μέχρι που το πέταξα.huawei, zte επειδή έχω εμπειρία από άλλες συσκευές δεν τα παίρνω ούτε τσάμπα.

Τα huawei zte router Που κυκλοφορούν Στην Ελλάδα έχουν τιμή λιανικής 10 15 δολάρια, και σαν να μην φτάνει αυτό είναι branded από παρόχους.... Πραγματικά συγκρίνεις μιλά Και πορτοκάλια χωρίς παρεξήγηση, δούλεψε κάποιο Huawei p7 p8 mate 7 , και zte nubia series (οποιοδήποτε) Και μετά κάνουμε πάλι Την ίδια συζήτηση

Link to comment
Share on other sites

Τα huawei zte router Που κυκλοφορούν Στην Ελλάδα έχουν τιμή λιανικής 10 15 δολάρια, και σαν να μην φτάνει αυτό είναι branded από παρόχους.... Πραγματικά συγκρίνεις μιλά Και πορτοκάλια χωρίς παρεξήγηση, δούλεψε κάποιο Huawei p7 p8 mate 7 , και zte nubia series (οποιοδήποτε) Και μετά κάνουμε πάλι Την ίδια συζήτηση

 

δύσκολα θα δώσω τόσα λεφτά σε huawei, zte και λενοβο.δεν με πείθουν.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα το ξαναεπαιρνα εύκολα! Το 32αρι μέχρι 350€ είναι ιδανικό. Σκέψου το είχα και σκέφτομαι να το ξαναπάρω! :p

εγω λιγες μερες ειχα το μοτο Nexus 6 και γυρισα σε LG G3 32

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

εγω λιγες μερες ειχα το μοτο Nexus 6 και γυρισα σε LG G3 32

 

Το καθένα έχει τα συν & τα πλην του, το θέμα είναι τι προτεραιότητες έχει ο καθένας.

Π.χ. κάποιος που θέλει καλή κάμερα & μαζεμένη συσκευή θα πάει σε g3, αντίθετα κάποιος που θέλει ταχύτητα ή πολλές & άμεσες αναβαθμίσεις θα πάει στο nexus.

To καλό είναι ότι υπάρχουν επιλογές για όλους.

Link to comment
Share on other sites

Το καθένα έχει τα συν & τα πλην του, το θέμα είναι τι προτεραιότητες έχει ο καθένας.

Π.χ. κάποιος που θέλει καλή κάμερα & μαζεμένη συσκευή θα πάει σε g3, αντίθετα κάποιος που θέλει ταχύτητα ή πολλές & άμεσες αναβαθμίσεις θα πάει στο nexus.

To καλό είναι ότι υπάρχουν επιλογές για όλους.

Με την κάμερα του nexus εγώ έχω εκπλαγεί ευχάριστα. Δεν περίμενα nexus να έχει τόσο καλή φωτογραφία ωστόσο εννοείται το g3 τα πάει καλύτερα σε αυτό το τομέα. Εγώ προσωπικά με το μέγεθος δεν είχα και δεν έχω κανένα θέμα για αυτό και το πήρα. Ότι είναι μεγάλο είναι αλλά το απολαμβάνω.

εγω λιγες μερες ειχα το μοτο Nexus 6 και γυρισα σε LG G3 32

Εγώ αν θα το ξαναπάρω δεν θα δώσω το nexus θα τα έχω μαζί ;)

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...