Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καταρχάς το μόνο σίγουρο είναι πως αφού ζήτησες νέας παρτίδας 411 και εκείνοι σε ενημέρωσαν πως έχουν διαθέσιμο(δηλαδή το τσέκαραν στην αποθήκη τους πρώτα) τότε αύριο κιόλας στείλτο πίσω.

Φοβάμαι όμως μήπως σου πουν πως δεν έχουν τελικά 410/411 παρτίδα και έχουν μόνο 408 για να αποφύγουν όλη αυτή την διαδικασία.....:confused:..μακάρι όμως να έχουν και να σου το στείλουν.

Σε κάθε περίπτωση όμως η παρτίδα κατασκευής δεν μπορεί να θεωρείται ελάττωμα ή λόγος που να δικαιολογεί την επιστροφή/ακύρωση αγοράς από μεριάς τους,να το έχεις υπόψη σου ναι χίλια δίκια έχεις αφού το διεύκρινησες κιόλας αλλά εκείνοι θα κινηθούν κάπως έτσι αρχικά,υποθέτω.

 

υποθετικα απο την 408 παρτιδα δεν υπαρχει κανενα προβλημα στο τηλεφωνο και δεν εχει ακουστει κανενα κρουσμα.σωστα?

δεν ξερω ομως αν εχει καποια αλλαγη η βελτιωση στο hardware.καποιοι ειχαν μιλησει και για αλλες οθονες,δεν ξερω τι ισχυει.

κοιτα αν δεν το αλλαξουν,πολυ απλα αλλη μια αρνητικη στο skroutz απο μενα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

PRint Screen πώς κάνουμε παιδιά ??

 

Αν δεν σε βολεύει το power button+ volume down υπάρχει κ το πιο βολικό για εμένα να κάνεις swipe από το home button προς την επιλογή του memo.αυτόματα κάνει screenshot κ ανοίγει το memo οπότε μπορείς να κάνεις κάποια μορφοποίηση κ να το κάνεις share ή απλά να κάνεις save στη gallery! Είναι πολύ πιο εύκολο κ πολύ πιο βολικό από όσες συσκευές είχα πριν!

Link to comment
Share on other sites

υποθετικα απο την 408 παρτιδα δεν υπαρχει κανενα προβλημα στο τηλεφωνο και δεν εχει ακουστει κανενα κρουσμα.σωστα?

δεν ξερω ομως αν εχει καποια αλλαγη η βελτιωση στο hardware.καποιοι ειχαν μιλησει και για αλλες οθονες,δεν ξερω τι ισχυει.

κοιτα αν δεν το αλλαξουν,πολυ απλα αλλη μια αρνητικη στο skroutz απο μενα.

 

εισαι ενταξει με την 408,μην ανησυχεις.

Link to comment
Share on other sites

υποθετικα απο την 408 παρτιδα δεν υπαρχει κανενα προβλημα στο τηλεφωνο και δεν εχει ακουστει κανενα κρουσμα.σωστα?

δεν ξερω ομως αν εχει καποια αλλαγη η βελτιωση στο hardware.καποιοι ειχαν μιλησει και για αλλες οθονες,δεν ξερω τι ισχυει.

κοιτα αν δεν το αλλαξουν,πολυ απλα αλλη μια αρνητικη στο skroutz απο μενα.

 

Σωστά είναι και η οθόνη που από όσο διαβάζουμε έχει βελτιωθεί αλλά δεν έχω προσωπική εμπειρία μέχρι τώρα.

Αν κάποιος έχει τεστάρει οπτικά τις δύο ας αφήσει ένα σχόλιο για να μαθαίνουμε και οι υπόλοιποι εδώ μέσα.

Πάντως η συμφωνία δεν εκτελέστηκε σωστά γιατί γράφεις για το 411 όποτε χωρίς καμιά περιστροφή πήρες λάθος κινητό φίλε μου. Σε περίπτωση που δεν διαθέτουν να απαιτήσεις τα χρήματά σου πίσω καμία υπαναχώρηση και μάλιστα όλα τα έξοδα αποστολής και παραλαβής να βαρύνουν αυτούς μη μασάς για αυτό που συμφώνησες και αποδέχτηκαν. Πορτοκάλια κάνουν κι άλλες πορτοκαλιές...

Αξίζει να το κυνηγήσεις λέω εγώ.

Ένα σχόλιο στο σκρουτζ μπορεί και να μη λέει πολλά για αυτούς.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε αν φοράς Kit Kat δοκιμασε αυτο και ενημερωσε μας:

https://docs.google.com/file/d/0Byxhp50H-N_ySGU0SXZUVDR0Q3c/edit?usp=docslist_api

 

Ναι φίλε μου Χρήστο αυτό ακριβώς εννοούσα και δουλεύει άψογα σε ευχαριστώ πολυ

οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Επειδη θα παω σε καποιο μαγαζι (απο σκρουτζ) για την αγορα πως θα δω τι παρτιδα ειναι? Αναγραφετε στο κουτι ?? Edited by jogatore
Link to comment
Share on other sites

Επειδη θα παω σε καποιο μαγαζι (απο σκρουτζ) για την αγορα πως θα δω τι παρτιδα ειναι? Αναγραφετε στο κουτι ??

 

 

Ναι το κουτι γραφει το s/n καθε συσκευης.

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε αναβαθμιση για lollipop και ειναι καινουργιο δεν το εχω σεταρι ακομα να την κανω εγκατασταση ? Μετα χρειαζεται να κανω factory reset ?
Link to comment
Share on other sites

Power button + volume down

 

Αν δεν σε βολεύει το power button+ volume down υπάρχει κ το πιο βολικό για εμένα να κάνεις swipe από το home button προς την επιλογή του memo.αυτόματα κάνει screenshot κ ανοίγει το memo οπότε μπορείς να κάνεις κάποια μορφοποίηση κ να το κάνεις share ή απλά να κάνεις save στη gallery! Είναι πολύ πιο εύκολο κ πολύ πιο βολικό από όσες συσκευές είχα πριν!

 

Ευχαριστώωω! :)

 

Και κάτι άλλο, πιο σοβαρό! Το κινητό το άφησα το βράδυ κατά τις 03:00 με 60% μπαταρία και το βρήκα το πρωί που ξύπνησα με 30% (με Wi-Fi ανοιχτό και δεδομένα κινητής ενεργά επίσης). Πώς μπορώ να βρω τι μου κατανάλωσε την μπαταρία ? Λέτε το McAfee να τρώει μπαταρία που το είχα ενεργοποιήσει ?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώωω! :)

 

Και κάτι άλλο, πιο σοβαρό! Το κινητό το άφησα το βράδυ κατά τις 03:00 με 60% μπαταρία και το βρήκα το πρωί που ξύπνησα με 30% (με Wi-Fi ανοιχτό και δεδομένα κινητής ενεργά επίσης). Πώς μπορώ να βρω τι μου κατανάλωσε την μπαταρία ? Λέτε το McAfee να τρώει μπαταρία που το είχα ενεργοποιήσει ?

 

Σβηστο το μακαφι. Δες αν εχεις τιποτα συγχρονισμους και κοιτα στα στατιστικα της μπταριας.

Αν εισαι ρουτ δοκιμασε το wakelock detector

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σβηστο το μακαφι. Δες αν εχεις τιποτα συγχρονισμους και κοιτα στα στατιστικα της μπταριας.

Αν εισαι ρουτ δοκιμασε το wakelock detector

 

Όχι δεν το έχω root το κινητό. Συγχρονισμούς απ'όσο θυμάμαι όποτε με ρωτούσε τις ξε-τικαρα τις επιλογές. Το McAfee εννοείς απλά να το απενεργοποιήσω ε ? Δε νομίζω να μπορώ να το καταργήσω χωρίς root. Θα το απενεργοποιήσω και θα ξαναδώ το βράδυ πως θα πάει η μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν το έχω root το κινητό. Συγχρονισμούς απ'όσο θυμάμαι όποτε με ρωτούσε τις ξε-τικαρα τις επιλογές. Το McAfee εννοείς απλά να το απενεργοποιήσω ε ? Δε νομίζω να μπορώ να το καταργήσω χωρίς root. Θα το απενεργοποιήσω και θα ξαναδώ το βράδυ πως θα πάει η μπαταρία.

 

Ναι, απενεργοποιησε τη σαβουρα του κινητου. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι γινεται τελικα με της εφαρμογες,μπορουμε να της μεταφερουμε στην sd?

μετεφερα μερικες και μετα χανοντουσαν απο το κινητο,τι παιζει?

Link to comment
Share on other sites

Ναι το κουτι γραφει το s/n καθε συσκευης.

 

Τα πρώτα 3 ψηφία αν δεν κάνω λάθος λένε και την παρτίδα!

 

Ευχαριστω, τα 3 πρωτα νουμερα....

Link to comment
Share on other sites

Ναι, απενεργοποιησε τη σαβουρα του κινητου. ;)

 

Το απενεργοποίησα το mcafee αλλά πάλι μέσα σε μια ώρα έπεσε 10% χωρίς να το χρησιμοποιώ. Πως μπορώ να βρω τι μου την τρώει την μπαταρία?

Link to comment
Share on other sites

Το απενεργοποίησα το mcafee αλλά πάλι μέσα σε μια ώρα έπεσε 10% χωρίς να το χρησιμοποιώ. Πως μπορώ να βρω τι μου την τρώει την μπαταρία?

 

Δες στις πληροφορίες της μπαταρίας.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το απενεργοποίησα το mcafee αλλά πάλι μέσα σε μια ώρα έπεσε 10% χωρίς να το χρησιμοποιώ. Πως μπορώ να βρω τι μου την τρώει την μπαταρία?

 

Κάτι άλλο σου τρώει μπαταρία εμένα στο χρόνο που αναφέρεις θα ήταν αναίσθητη.

Στο μενού της μπαταρίας υπάρχει η απάντηση της αυξημένης κατανάλωσης.

Καλό θα ήταν να μάθουμε κι εμείς τι ήταν αυτό που δουλεύει τόσο επίμονα.

Ας πούμε ότι δουλεύει το Tune in πάλι δεν δικαιολογεί τέτοια ροή ενέργειας.

Link to comment
Share on other sites

το πήρα χτές 32gb παρτίδα 411. μέχρι τώρα πάει πολύ καλά μην το ματιάσω...! :D:D:D:D:D

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το απενεργοποίησα το mcafee αλλά πάλι μέσα σε μια ώρα έπεσε 10% χωρίς να το χρησιμοποιώ. Πως μπορώ να βρω τι μου την τρώει την μπαταρία?

 

Μπορεί να μη μάθεις κ ποτέ τι φταίει, μπορεί να μη φταίει καμία εφαρμογή αλλά κάτι να σκαλιζες στο κινητό κ να κομπλαρε κάτι στο android! Συμβαίνει αυτό, σπάνια αλλά συμβαίνει...η μόνη λύση για εμένα όταν μου συμβεί είναι ένα restart τη συσκευή κ όλα στρώνουν! ;-)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μη μάθεις κ ποτέ τι φταίει, μπορεί να μη φταίει καμία εφαρμογή αλλά κάτι να σκαλιζες στο κινητό κ να κομπλαρε κάτι στο android! Συμβαίνει αυτό, σπάνια αλλά συμβαίνει...η μόνη λύση για εμένα όταν μου συμβεί είναι ένα restart τη συσκευή κ όλα στρώνουν! ;-)

Πιθανον να φταιει και το κακο σημα που μπορει να εχει. Γιατι λεει οτι ειχε data ανοιχτα το βραδυ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το πήρα χτές 32gb παρτίδα 411. μέχρι τώρα πάει πολύ καλά μην το ματιάσω...! :D:D:D:D:D

 

καλοδούλευτο!

βάλε όμως το σωστό αβαταρ, έχεις βάλει το g3 mini (οσο μινι μπορεί να θεωρείται ενα 5ιντσο):lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις παρέλαβα από kaiser store (379€). Πρώτη επαφή με android (μετα από χρόνια χρήση iOS) και όλα φαίνονται τέλεια! Απίστευτη παραμετροποίηση όλων! Ελπίζω να συνεχίσουν όλα να πηγαίνουν καλα! Με την φόρτιση της μπαταρίας έχουμε καμία ιδιαιτερότητα? το άφησα να σβήσει και τώρα φορτίζω , σκέφτομαι κανα 5ωρο και το ίδιο να κάνω άλλες δυο φορές,σωστό ή λαθος?

S/N: 411KPVH έχεις κανείς ιδέα ποιας χώρας ειναι? κάπου υπήρχε ένα site που τα έγραφε αυτά ξέρει κανείς?

Ενδιαφέρομαι για θήκη quickcircle , αν κατάλαβα καλά η folio case ειναι αυτή που αλλάζεις την πλάτη ενώ η snap-on-folio ειναι αυτή που το κινητό μπαίνει μεςα χωρίς να αλλάξεις την πλάτη του!

Ποια από τις δυο προτείνετε και από που έχετε αγοράσει?

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/lg-g3/themes-apps/super-amoled-contrast-g3-display-t2817248

 

Για αυτους που δεν ειναι ευχαριστημενοι με το contrast των χρωματων της οθονης τους :D

Link to comment
Share on other sites

καλοδούλευτο!

βάλε όμως το σωστό αβαταρ, έχεις βάλει το g3 mini (οσο μινι μπορεί να θεωρείται ενα 5ιντσο):lol:

 

 

χεχεχε! ευχαριστώ θα το αλλάξω!:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...