Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποιες είναι αυτές οι εφαρμογές; Μπες στα settings τους και δες από εκεί μήπως μπορείς να κάνεις κάτι; Θα πρέπει να δείξεις βέβαια στην εφαρμογή ότι εσύ είσαι ο ιδιοκτήτης. Δηλαδή με κάποιο username ή/και password κ.λ.π. Αυτό είναι ευνόητο γιατί αλλιώς θα μπορούσε ο κάθε ένας να το κάνει.

Ειναι η εφαρμογη applock και ο nova launcher και η διαχείριση συσκευής android.πως να κανω αυτο που ειπες?αυτο με το username...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για να έχουν πάρει αυτά τα δικαιώματα εσύ τους έχεις δώσει το ελεύθερο να το κάνουν. Μπες στα settings κάθε εφαρμογής και κάπου θα τα βρεις.
Link to comment
Share on other sites

Για να έχουν πάρει αυτά τα δικαιώματα εσύ τους έχεις δώσει το ελεύθερο να το κάνουν. Μπες στα settings κάθε εφαρμογής και κάπου θα τα βρεις.

Τις απεγκατεστησα αυτες τις εφαρμογες και στο "ασφαλεια" και "διαχείριση συσκευων" εμεινε μονο το "διαχειριση συσκευης android" και ειτε ειναι ενεργοποιημένο ειτε όχι δεν εχει αλλάξει τίποτα.παρεμενουν ανεργενες αυτες οι επιλογες δλδ το σύρετε και το κανενα.τι να πω με εχει απογοητεύσει αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε αν βάζοντας sdcard με mm αναγνωριζεται σαν εσωτερικός χώρος στο g3;

 

γιατί διάβασα ότι το mm το προβλέπει αλλά η LG δεν το κάνει... Και δεν θέλω να αντιγράφω - μεταφέρω ότι έχω στην sdcard μόνο και μόνο για να το τσεκάρω.

Link to comment
Share on other sites

Τις απεγκατεστησα αυτες τις εφαρμογες και στο "ασφαλεια" και "διαχείριση συσκευων" εμεινε μονο το "διαχειριση συσκευης android" και ειτε ειναι ενεργοποιημένο ειτε όχι δεν εχει αλλάξει τίποτα.παρεμενουν ανεργενες αυτες οι επιλογες δλδ το σύρετε και το κανενα.τι να πω με εχει απογοητεύσει αυτο.

φιλε και σε εμενα ετσι ειναι,αν και εχω custom rom.oι 2 επιλογες ειναι γριζαρισμενες. δοκιμασα και εβαλα πιν και τωρα δεν βγαινει.:mad::confused:κανω επαναφορα την ρομ που ειχα buckup.

Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε αν βάζοντας sdcard με mm αναγνωριζεται σαν εσωτερικός χώρος στο g3;

 

γιατί διάβασα ότι το mm το προβλέπει αλλά η LG δεν το κάνει... Και δεν θέλω να αντιγράφω - μεταφέρω ότι έχω στην sdcard μόνο και μόνο για να το τσεκάρω.

Αν έχεις mm θα το διαπιστώσεις εύκολα. Απλά βάζοντας μια κάρτα. Θα σε ρωτήσει πως θέλεις να την βλέπει την κάρτα. Σαν εσωτερική ή σαν εξωτερική? Αν δεν βγάλει μήνυμα θα την βλέπει σαν εξωτερική.

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζει κανείς προβλήματα με τους here maps αναγκάστηκα να κλείσω από τις εφαρμογές το πρόγραμμα αυτό γιατί κολλούσε το κινητό, έτρεξα πάλι την εφαρμογή αλλά συμπεριφορά δεν άλλαξε.

Κατόπιν έκανα επανεκκίνηση μια από τα ίδια έτσι αποφάσισα να κάνω επανεγκατάσταση της εφαρμογής με το πρώτο τρέξιμο έτρεξε αλλά δεν έβλεπε τα δεδομένα τοπικούς χάρτες στη microsd ενώ έχω κάνει αλλαγή του αποθηκευτικού χώρου στη κάρτα, μετά απλά παραμένει στη μνήμη και δεν τρέχει βλέπεις το γνωστό logo στη μπλε-μαύρη οθόνη.

Φαίνεται να είναι καθαρό προβλήματα της εφαρμογής.

Από τότε που το πήραν οι αυτοκινητοβιομηχανίες το διέλυσαν.

Κάτι ανάλογο με τη συγκεκριμένη εφαρμογή;

Δεν αντιμετωπίζω κανένα απολύτως πρόβλημα με το here maps και έχω και εγκατεστημένη όλη την Ευρώπη σε κάρτα sd!Διέγραψε την εφαρμογή και τους χάρτες που είχες απο πρίν, εγκατέστησε την ξανά την εφαρμογή και μετά κατέβασε ξανά τους χάρτες!

Link to comment
Share on other sites

φιλε και σε εμενα ετσι ειναι,αν και εχω custom rom.oι 2 επιλογες ειναι γριζαρισμενες. δοκιμασα και εβαλα πιν και τωρα δεν βγαινει.:mad::confused:κανω επαναφορα την ρομ που ειχα buckup.

Ευτυχως που μου το ειπες γιατι ημουν ετοιμος να βαλω κάποιο μοτιβο.τι να φταιει αραγε..

Link to comment
Share on other sites

Και ξαφνικά την Παρασκευή δεν μου αναγνώριζε την sim κάρτα.....φορματ και απο την αρχή.....δυστυχώς δεν ειχα πολύ πρόσφατο backup
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχως που μου το ειπες γιατι ημουν ετοιμος να βαλω κάποιο μοτιβο.τι να φταιει αραγε..

επειδη ειμαι με mm,δοκιμασα και την επισημη και custoμιες,μαλλον εχει καποια bugs και γιαυτο καθηστερει να την δωσει και σε αλλες χωρες.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Δεν αντιμετωπίζω κανένα απολύτως πρόβλημα με το here maps και έχω και εγκατεστημένη όλη την Ευρώπη σε κάρτα sd!Διέγραψε την εφαρμογή και τους χάρτες που είχες απο πρίν, εγκατέστησε την ξανά την εφαρμογή και μετά κατέβασε ξανά τους χάρτες!

 

Ευχαριστώ για την απάντηση αφού δεν έχει πρόβλημα η εφαρμογή κάτι πήγε στραβά στη δική μου περίπτωση.

Έκανα επανεγκατάσταση πριν λίγο αυτή τη φορά αφού προηγούμενα είχα μεταφέρει όλες τις εφαρμογές που έχω στη κάρτα μέσα στο τηλέφωνό + backup

δεδομένων της κάρτας στον υπολογιστή, μετά διαγραφή της κάρτας και ξεκίνημα από το μηδέν!

Τώρα δουλεύει όπως πρέπει.

Μάλλον όταν έκανα επανεγκατάσταση τη πρώτη φορά πήγα να κάνω λήψη χαρτών χωρίς να έχω γυρίσει την αποθήκευση στη κάρτα πριν κάνω είσοδο με το λογαριασμό μου όπου είχα τότε χάρτες κατεβασμένους και ήθελε να κάνει ενημέρωση στους χάρτες που είχα στη microsd αλλά έβλεπε μόνο την εσωτερική μνήμη και εκεί έγινε το μπέρδεμα.

Ήδη έχω τους 5 χάρτες που χρειάζομαι και φαίνεται να εργάζεται σωστά τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Για να μην ψάχνομαι,έχει να προτείνει κανείς μπαταρία μεγαλύτερης χωριτικότητας,γνήσια και μη,για το G3;
Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση αφού δεν έχει πρόβλημα η εφαρμογή κάτι πήγε στραβά στη δική μου περίπτωση.

Έκανα επανεγκατάσταση πριν λίγο αυτή τη φορά αφού προηγούμενα είχα μεταφέρει όλες τις εφαρμογές που έχω στη κάρτα μέσα στο τηλέφωνό + backup

δεδομένων της κάρτας στον υπολογιστή, μετά διαγραφή της κάρτας και ξεκίνημα από το μηδέν!

Τώρα δουλεύει όπως πρέπει.

Μάλλον όταν έκανα επανεγκατάσταση τη πρώτη φορά πήγα να κάνω λήψη χαρτών χωρίς να έχω γυρίσει την αποθήκευση στη κάρτα πριν κάνω είσοδο με το λογαριασμό μου όπου είχα τότε χάρτες κατεβασμένους και ήθελε να κάνει ενημέρωση στους χάρτες που είχα στη microsd αλλά έβλεπε μόνο την εσωτερική μνήμη και εκεί έγινε το μπέρδεμα.

Ήδη έχω τους 5 χάρτες που χρειάζομαι και φαίνεται να εργάζεται σωστά τώρα.

Έχω κι εγώ τα here maps και δουλεύουν καλά. Αλλά δουλεύω περισσότερο τα Google maps. Είναι πιο ενημερωμένα. Ειδικά τώρα που δίνει κι αυτό το offline mode καλύπτει και την περίπτωση να μην έχω data.

Link to comment
Share on other sites

Και ξαφνικά την Παρασκευή δεν μου αναγνώριζε την sim κάρτα.....φορματ και απο την αρχή.....δυστυχώς δεν ειχα πολύ πρόσφατο backup

ας δοκιμαζες πρωτα την σιμ μηπως δεν εκατσε καλα,κουνηθηκε λεω τωρα.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

φίλος έχει τη συσκευή και δεν έχει κανει ποτε αναβαθμιση. Την περασμενη εβδομαδα έκανε μια διαθέσιμη. Μετά από δυο μέρες του εμφάνισε μήνυμα για συνεχεια της αναβάθμισης και πατησε οκ..απο τότε δεν ανοιγει το κινητο...

 

τι να του πω να δοκιμάσει;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

φίλος έχει τη συσκευή και δεν έχει κανει ποτε αναβαθμιση. Την περασμενη εβδομαδα έκανε μια διαθέσιμη. Μετά από δυο μέρες του εμφάνισε μήνυμα για συνεχεια της αναβάθμισης και πατησε οκ..απο τότε δεν ανοιγει το κινητο...

 

τι να του πω να δοκιμάσει;

 

Ευχαριστώ

http://www.hardreset.info/devices/lg/lg-d855-g3/

δοκιμασε αυτο την 1η μεθοδο, αν δεν μπαινει σε recovery mode τοτε παει για service

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω τα μελη του myphone. Μολις παραγγειλα. Πρωην ναυαρχιδα τις lg και καταφερα και το βρηκα στα 200 ευρω απο ελλαδα συγκεκριμενα απο citishop. Πηρα την 16g με 2 ram γιατι για τη χρηση που το θελω νομιζω με καλυπτουν. Δεν βαζω πολλες εφαρμογες ουτε κανω multitasking. Απο παιχνιδια μονο το clash of clans παιζω. Ημουν αναμεσα στο xperia z,στο c4 και σε αυτο με budget εως 230. Με κερδισε η οθονη του γιατι το χρησημοποιω κυριως σαν gps και απο οτι καταλαβαινω τα βαρια προβληματα εξαλειφθηκαν. Και μου αρεσει το γεγονος οτι η lg δεν το αφηνει ακομη. Πρωην χρηστης g750 3x και p7 δεν μου αρεσε η huawei γιατι απλα τα αφηνει τα κινητα. Και πρεπει να βρεις την ακρη με ροοτ πραγμα το οποιο πρεπει να εχεις γνωση και χρονο.και δυστυχως και την lenovo αφησα γιατι ειχα δυο προβληματα στο k900 που ειχα. Θεωρω οτι θα με βγαλει ανετα ενα και χρονο χωρις παραπονα. Καινουργιος χρηστης ενος σχεδον παλιου αλλα καλου κινητου και θα ελεγα οτι επραξα σωστα και το πηρα σε αυτη τη τιμη. Ελπιζω να μην εχω κανενα προβληματακι οταν το παραλαβω για να μην σας ενοχλω.
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να διαβασω για λυση προβληματων αλλα 900+ σελιδες δεν διαβαζονται ευκολα οποτε αμα υπαρχει κανενα θεμα που δεν πιστευω θα σας <<ενοχλησω>>.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και παρα το γεγονος οτι εδω υπαρχουν απειρες δοσιευσεις για την πρωτη χρηση του θα σας κανω και εγω μια ετσι για το ****το...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόοον...Για κάποιο λόγο το κινητό μου bootlooπαρε.Δε ξέρω το λόγο.Μια φώτο έστειλα σε fbchat και τέρμα(κάηκε το κινητό από τα μούτρα μου διάολε :( ).

 

Αποφάσισα να κάνω ένα hard reset.

 

Και ξαφνικά εκεί που έκανε τις αναβαθμίσεις και επανήλθαν όλα και ξανάξεκίναγα να βάζω εφαρμογές από gplay διαπιστώνω ότι δεν υπάρχει ράδιο.

 

Δε ξέρω πως έγινε αλλά αναρωτιέμαι αν μπορώ να το διορθώσω.

 

Είμαι με ΜΜ 6.0 στοκ όλα ρουτ και twrp.Καμιά ιδέα;

 

εντιτ:έλα θυμήθηκα πρέπει να πάω μέσα στις lg τις εφαρμογές και τις ενημερώσεις.Α στο καλό.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόοον...Για κάποιο λόγο το κινητό μου bootlooπαρε.Δε ξέρω το λόγο.Μια φώτο έστειλα σε fbchat και τέρμα(κάηκε το κινητό από τα μούτρα μου διάολε :( ).

 

Αποφάσισα να κάνω ένα hard reset.

 

Και ξαφνικά εκεί που έκανε τις αναβαθμίσεις και επανήλθαν όλα και ξανάξεκίναγα να βάζω εφαρμογές από gplay διαπιστώνω ότι δεν υπάρχει ράδιο.

 

Δε ξέρω πως έγινε αλλά αναρωτιέμαι αν μπορώ να το διορθώσω.

 

Είμαι με ΜΜ 6.0 στοκ όλα ρουτ και twrp.Καμιά ιδέα;

 

εντιτ:έλα θυμήθηκα πρέπει να πάω μέσα στις lg τις εφαρμογές και τις ενημερώσεις.Α στο καλό.

οτι ειμουν ετοιμος να στο πω.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια συμβουλή!!!! Μην αλλάζετε την οθόνη π.χ. λόγω της ρωγμης στο πλαίσιο, γιατί; γιατί πολύ απλά η οθόνη αντικατάστασης δεν κολλάει καλά... Έχω αλλάξει δύο οθόνες μετά τη ρωγμη και οι δύο ξέκολλανε στα πλάγια. Σήμερα την αλλάξα για τρίτη φορά και ήδη στα πλάγια είναι ξεκολλημενη.... Μέχρι και η κοπέλα στη procordia το είδε, το είπε στον τεχνικό και αυτός της είπε έτσι είναι... Τελικά ότι μπαίνει μετά το εργοστάσιο θέλει μεγάλη μαγκιά... Αν ήταν ελληνικό θα ζηταγα αντικατάσταση με καινούργιο αλλά είναι ιταλικό Edited by gbotsas
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια συμβουλή!!!! Μην αλλάζετε την οθόνη π.χ. λόγω της ρωγμης στο πλαίσιο, γιατί; γιατί πολύ απλά η οθόνη αντικατάστασης δεν κολλάει καλά... Έχω αλλάξει δύο οθόνες μετά τη ρωγμη και οι δύο ξέκολλανε στα πλάγια. Σήμερα την αλλάξα για τρίτη φορά και ήδη στα πλάγια είναι ξεκολλημενη.... Μέχρι και η κοπέλα στη procordia το είδε, το είπε στον τεχνικό και αυτός της είπε έτσι είναι... Τελικά ότι μπαίνει μετά το εργοστάσιο θέλει μεγάλη μαγκιά... Αν ήταν ελληνικό θα ζηταγα αντικατάσταση με καινούργιο αλλά είναι ιταλικό

Έχεις καμία φωτο να δούμε? Γιατί μου έχουν μπει ψύλλοι στ' αυτιά, σαν να κουνιέται κάτι... Αλλά δεν βλέπω κάτι εμφανές

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...