Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απο που γινεται η διαχειριση εφαρμογων; για δωσε βήματα....

 

Ρυθμίσεις > εφαρμογές

Εκεί κάθε εφαρμογή έχει επιλογές για διαγραφή, κατάργηση απενεργοποίηση κτλ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στην εφαρμογή με τα διπλά παράθυρα για να προσθέσουμε άλλες εφαρμογές πρέπει να είμαστε ρουτ;

 

Νομίζω ναι root.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

σημερα αντιμετωπισα προβλημα με τις επιλογες κειδωματος οθονης πολλες ηταν ανενεργες γιατι λεει ειχα απενεργοιποιηθει απο τον διαχειρηστη αναγκαστηκα να κανω factory reset δεν δουλευε ουτε το double tap για κλειδωμα ξεκλειδωμα http://www.droidforums.net/threads/slide-unlock-disabled-and-cant-turn-back-on.242569/ εδω περιγραφουν το προβλημα που ειναι του android οτι και να δοκιμασα δεν δουλεψε
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

σημερα αντιμετωπισα προβλημα με τις επιλογες κειδωματος οθονης πολλες ηταν ανενεργες γιατι λεει ειχα απενεργοιποιηθει απο τον διαχειρηστη αναγκαστηκα να κανω factory reset δεν δουλευε ουτε το double tap για κλειδωμα ξεκλειδωμα http://www.droidforums.net/threads/slide-unlock-disabled-and-cant-turn-back-on.242569/ εδω περιγραφουν το προβλημα που ειναι του android οτι και να δοκιμασα δεν δουλεψε

 

Ρυθμίσεις- Γενικές - Ασφάλεια - Διαγραφή διαπιστευτηρίων

 

Αυτή ήταν η λύση στο πρόβλημα που έιχες. Όχι το factory reset . Είχε φίλη μου το ίδιο πρόβλημα και λύθηκε με τον παραπάνω τρόπο. Ρωτήσα και εγώ στο νήμα του g4 δεν το ήξερα! Για αυτό μια ερωτησουλα πριν μπεις στη διαδικασία του reset εδώ και μπορεί να σε σώσει από την μανουρα ;)

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις- Γενικές - Ασφάλεια - Διαγραφή διαπιστευτηρίων

 

Αυτή ήταν η λύση στο πρόβλημα που έιχες. Όχι το factory reset . Είχε φίλη μου το ίδιο πρόβλημα και λύθηκε με τον παραπάνω τρόπο. Ρωτήσα και εγώ στο νήμα του g4 δεν το ήξερα! Για αυτό μια ερωτησουλα πριν μπεις στη διαδικασία του reset εδώ και μπορεί να σε σώσει από την μανουρα ;)

 

Αν δεν δουλέψει το παραπάνω, δες αυτό (εγώ έτσι το έλυσα) :

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=64855397&postcount=2674

Link to comment
Share on other sites

αυτο με τα credentials το δοκιμασα το αλλο οχι. εγω ενω ειχα το swipe παρεμενε μη επιλεξιμο τωρα ολες οι επιλογες ειναι επιλεξιμες μετα το wipe
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μου φοράει την 21a και μου ήρθε αναβάθμιση για την 21c, αλλά ακόμα δεν έχω εντοπίσει κάποιο πρόβλημα ή δυσλειτουργία προκειμένου να κάνω την αναβάθμιση για να φτιάξει κάτι.. Τι λέτε, να την κάνω ή όχι?
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ρωτάτε για τις αναβαθμίσεις, γιατί να μην τις κάνετε?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ρωτάτε για τις αναβαθμίσεις, γιατί να μην τις κάνετε?

 

Είμαι της εξής άποψης, αν κάτι σου δουλεύει σωστά δεν χρειάζεται να αλλάξεις κάτι..

Link to comment
Share on other sites

Είμαι της εξής άποψης, αν κάτι σου δουλεύει σωστά δεν χρειάζεται να αλλάξεις κάτι..

Let me guess, Windows 95;

:P

Link to comment
Share on other sites

Let me guess, Windows 95;

:P

 

Όσες φορές πήγα να αλλάξω κάτι ενώ δεν είχα κανένα θέμα πουθενά, την πάτησα. Προσωπική εμπειρία. Και πλέον έχω υιοθετήσει αυτή τη στάση.

Link to comment
Share on other sites

Πολλά έχουν δει τα μάτια τους :p

Χεχε... Μωρέ συμφωνώ αλλά οκ σε αυτά τα μικρά updates συνήθως δεν έχει τραγικές διάφορες που να δημιουργήσουν προβλήματα.. Συνήθως διορθωνουν... Κάτι bug fixes και βελτίωση μπαταρίας είναι...

Είμαι της εξής άποψης, αν κάτι σου δουλεύει σωστά δεν χρειάζεται να αλλάξεις κάτι..

Ισχύει αλλά ενδεχόμενως να χάνεις βελτιώσεις σημαντικές

Let me guess, Windows 95;

:P

Καλά ήταν τα 95 αρια ρε συ! :p:p:p είδα και τα 8αρια! :eek::eek::eek::eek:

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έφαγε ένα φλας το δικό μου, δεν δουλεύει το 2πλο ταπ για μεγέθυνση στις φωτογραφίες. Ξέρετε κάτι?
Link to comment
Share on other sites

Έφαγε ένα φλας το δικό μου, δεν δουλεύει το 2πλο ταπ για μεγέθυνση στις φωτογραφίες. Ξέρετε κάτι?

Κοιταξε στις ρυθμισεις προσβασημοτητα οραση μηπως ειναι ενεργοποιημένο το τριπλο ταπ και ξετικαρε το.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Κοιταξε στις ρυθμισεις προσβασημοτητα οραση μηπως ειναι ενεργοποιημένο το τριπλο ταπ και ξετικαρε το.

Τσακαλε!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ή κακώς πρέπει να πηγαίνουμε μπροστά. Για μας, η MM λογικά θα είναι βήμα προς τα εμπρός. Αυτό έχει σημασία.
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μου φοράει την 21a και μου ήρθε αναβάθμιση για την 21c, αλλά ακόμα δεν έχω εντοπίσει κάποιο πρόβλημα ή δυσλειτουργία προκειμένου να κάνω την αναβάθμιση για να φτιάξει κάτι.. Τι λέτε, να την κάνω ή όχι?

 

Φιλε μου εαν εισαι στοκ μαμα και σου ερχεται ΟΤΑ να την κανεις παντα αυτοι που εχουν θεματα ειναι που περνανε διαφορα απο προγραμματιστες ασχετους με την μητρικη και τοτε εχουν θεματα

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Εδω και λιγες μερες οταν το φορτιζω κλειστο και δειχνει πληρης φορτιση 100% και μαλιστα το αφηνω και λιγο παραπανω στην πριζα, οταν το ανοιγω αντι για 100% ειναι στο 96%. Παραδιδει πνευμα σιγα σιγα η μπαταρια;
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εαν εισαι στοκ μαμα και σου ερχεται ΟΤΑ να την κανεις παντα αυτοι που εχουν θεματα ειναι που περνανε διαφορα απο προγραμματιστες ασχετους με την μητρικη και τοτε εχουν θεματα

 

Καινούριο είναι το κινητό, 2 μέρες το έχω, μέσω OTA μου ήρθε και τελικά την έκανα. Ευχαριστώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλώς ή κακώς πρέπει να πηγαίνουμε μπροστά. Για μας, η MM λογικά θα είναι βήμα προς τα εμπρός. Αυτό έχει σημασία.

 

Κι εγώ αυτό πιστεύω φίλε μου. Η έκδοση 5.0 Lolipop δεν ξέρω γιατί, αλλά δεν μου κάθεται καθόλου καλά.. H MM μάλλον μονόδρομος. Άλλωστε πολύ λένε ότι με MM πάει πολύ καλά το κινητό(όχι ότι τώρα έχει κάτι, αλλά το update σε MM είναι καλοδεχούμενο).

Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση σε 21c είναι μεγάλης σημασίας από ότι είδα σε διαφορά site. Έχει να κάνει με την ασφάλεια. Δείτε:

 

http://www.ubergizmo.com/2016/01/lg-g3-security-vulnerability/?utm_source=mainrss

Link to comment
Share on other sites

Τσακαλε!!!!!

και εμενα αλλο τσακαλι μου ανοιξε τα ματια,γιαυτο γραφουμε στο φορουμ.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Εδω και λιγες μερες οταν το φορτιζω κλειστο και δειχνει πληρης φορτιση 100% και μαλιστα το αφηνω και λιγο παραπανω στην πριζα, οταν το ανοιγω αντι για 100% ειναι στο 96%. Παραδιδει πνευμα σιγα σιγα η μπαταρια;

Αφησε το μια φορα να μεινει απο μπαταρια για να γινει καλιμπραρισμα.

Αμα συνεχισει τα ιδια, ναι μαλλον θα χρειαστεις αλλαγη.

Αλλα μαλλον ειναι το καλιμπραρισμα.

Τα ιδια ειχα και εγω στο ταμπλετ μου, σχεδον τα ιδια, το αφησα μια φορα να πεθανει, και εστρωσε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση,τελευταια (official)εκδοση για το G3 ποια ειναι?Ευχαριστω.

Εξαρταται την χώρα προελευσης, δεν είναι για όλα οι ιδιες. Βάλε το app LG phone from από το play store και θα σου δείξει την τελευταία επίσημη ρομ για το κινητό σου.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Εξαρταται την χώρα προελευσης, δεν είναι για όλα οι ιδιες. Βάλε το app LG phone from από το play store και θα σου δείξει την τελευταία επίσημη ρομ για το κινητό σου.

 

Mαλιστα,το εβαλα και μου εβγαλε οτι χωρας πορελευσεις Ρουμανια και η τελευταια ειναι V21a-EUR-XX αρα ειναι η τελευταια και περνωντας την θα μπαινουν κανονικα ΟΤΑ(δεν ειμαι ρουτ ουτε ημουνα απλα εχω την stock MM γιαυτο ρωταω)Ευχαριστω και παλι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...