Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το μόνο που έχω επάνω στο λαπτοπ είναι το ποντίκι. Αφαίρεσα ξανά από όλους τους drivers της LG και προσπάθησα να τους ξαναπερασω αλλά για κάποιο λόγο αργού σαν πολύ και το παράτησα. Θα δω σήμερα τι μπορώ να κάνω. Καλημέρα επίσης

Φιλε εαν δεν εχεις αυτους τους driver (Ver_3.14.1),βαλτους.Αυτοι δουλευουνε http://www.mylgphones.com/lg-android-usb-device-drivers

Φυσικα απεγκαθιστας τους αλλους πρωτα.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ τελικά αγόρασα μία καινούρια κάμερα και μου κόστισε συνολικά 26 ευρώ. Την αντικατάσταση την έκανα μόνος μου και ήταν αρκετά εύκολη ακόμα και για κάποιον που δεν γνωρίζει. Πάντα βέβαια βλέποντας κάποιο σχετικό βίντεο. Ελπίζω να φτιαχτεί το κινητό σου φίλε μου και χωρίς επιπλέον κόστος.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε κάποιον browser με τον οποίο θα μπορώ να βλέπω σειρές online από το κινητό? Εγώ τον μόνο που ξέρω είναι ο Adblock Browser, αλλά πλέον μου κάνει νερά και μου πετάει μηνύματα του τύπου κερδίσατε και τέτοια και δεν με αφήνει να συνεχίσω στην προβολή του επεισοδίου. Καμία λύση?
Link to comment
Share on other sites

Φιλε εαν δεν εχεις αυτους τους driver (Ver_3.14.1),βαλτους.Αυτοι δουλευουνε http://www.mylgphones.com/lg-android-usb-device-drivers

Φυσικα απεγκαθιστας τους αλλους πρωτα.

Πατάω επάνω στο Λινκ με την έκδοση 3,14 αλλά δεν ανοίγει.. Ξέρεις γιατί;

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε κάποιον browser με τον οποίο θα μπορώ να βλέπω σειρές online από το κινητό? Εγώ τον μόνο που ξέρω είναι ο Adblock Browser, αλλά πλέον μου κάνει νερά και μου πετάει μηνύματα του τύπου κερδίσατε και τέτοια και δεν με αφήνει να συνεχίσω στην προβολή του επεισοδίου. Καμία λύση?

1. Αν βάλεις την εφαρμογή Andstream μπορείς να δεις τις σειρές από οποιονδήποτε browser. Θα την βρεις στο playstore:

https://play.google.com/store/apps/details?id=it.fuscodev.andstream

 

2. Γιατί δεν κατεβάζεις μια εφαρμογή να τις βλέπεις και σε ποιότητα HD. Όπως π.χ. το showbox. Δεν είναι στο playstore αλλά το βρίσκεις εύκολα στο διαδίκτυο.

Link to comment
Share on other sites

1. Αν βάλεις την εφαρμογή Andstream μπορείς να δεις τις σειρές από οποιονδήποτε browser. Θα την βρεις στο playstore:

https://play.google.com/store/apps/details?id=it.fuscodev.andstream

 

2. Γιατί δεν κατεβάζεις μια εφαρμογή να τις βλέπεις και σε ποιότητα HD. Όπως π.χ. το showbox. Δεν είναι στο playstore αλλά το βρίσκεις εύκολα στο διαδίκτυο.

 

Θα ήθελα με ελληνικούς υπότιτλους.. Έχει το showbox?

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα με ελληνικούς υπότιτλους.. Έχει το showbox?

Έχει μέσω opensubtitles.org

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα με ελληνικούς υπότιτλους.. Έχει το showbox?

Ναι. Τους έχει μέσα στην εφαρμογή. Είναι από το Opensubtitles όπως αναφέρει κι ο φίλος από πάνω. Μόνο που αν το επεισόδιο είναι καινούργιο καθυστερεί λίγο μέχρι να τους καταχωρίσει κάποιος. Αυτό βέβαια είναι ευνόητο.

Link to comment
Share on other sites

Έχει μέσω opensubtitles.org

 

Ναι. Τους έχει μέσα στην εφαρμογή. Είναι από το Opensubtitles όπως αναφέρει κι ο φίλος από πάνω. Μόνο που αν το επεισόδιο είναι καινούργιο καθυστερεί λίγο μέχρι να τους καταχωρίσει κάποιος. Αυτό βέβαια είναι ευνόητο.

 

Σοβαρά?? Τέλειο :D Ευχαριστώ πολύ παιδιά!!

Link to comment
Share on other sites

Οταν κλείνετε τις ανοιχτες εφαρμογες,εχετε παρατηρήσει καποιες να ξανα ανοίγουν?Οπως πχ η τελευταία κλήση??

 

εγώ όταν το είχα μου το έκανε. Μάλλον κάποιο bug της lollipop είναι δεν είχα δώσει και τόση σημασία.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα microsd απλά έβαλα μεγαλύτερη.

Όμως είπα να μεταφέρω κάποιες εφαρμογές στη κάρτα με μεταφορά!!!!

Κατάλαβα το λάθος μου και τις επανέφερα.

Δεν μου έφτανε ο σωστός τρόπος από τις εφαρμογές, τι το ήθελα;

Τελικά αποφάσισα να κάνω ένα hard reset γιατί δεν ήξερα αν ήταν όλες στο σωστό μέρος.

Ένα πρόβλημα βλέπω τώρα μόνο, το quick remote δεν το τρέχει από το εικονίδιο του στον πίνακα ειδοποιήσεων και γράφει:

"Δεν μπόρεσε να προστεθεί γραφικό στοιχείο"

Η εφαρμογή όμως λειτουργεί κανονικά με όλες τις επιλογές της.

Η συσκευή δεν είναι root.

Υπάρχει κάτι να κάνω τώρα;

Να περιμένω τη marshmallow με ota ή δεν θα μου λύσει το πρόβλημα;

Άλλο πρόβλημα δεν βλέπω!

Τι λέτε να κάνω;

 

Τελικά αποκαταστάθηκε το πρόβλημα με δεύτερη επανεκκίνηση

Edited by roll
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σόρυ αν η ερώτηση μου είναι άσχετη αλλά δεν μπορώ να σκεφτώ που να ρωτήσω.

Στο calculator, γίνεται να υπολογίζω ένα ποσοστό ενός ποσού και με το που πετάω το "+" μετά τον υπολογισμού του % να προστίθεται αυτόματα στο προηγούμενο;

Πχ 100*23%+ και να βγαίνει 123.

Ολόκληρα smartphones και να μην έχουν μία βασική λειτουργία;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σόρυ αν η ερώτηση μου είναι άσχετη αλλά δεν μπορώ να σκεφτώ που να ρωτήσω.

Στο calculator, γίνεται να υπολογίζω ένα ποσοστό ενός ποσού και με το που πετάω το "+" μετά τον υπολογισμού του % να προστίθεται αυτόματα στο προηγούμενο;

Πχ 100*23%+ και να βγαίνει 123.

Ολόκληρα smartphones και να μην έχουν μία βασική λειτουργία;

 

Δεν ξερω αν το εχει, αλλα κανε κατευθειαν 100*1,23 να τελειωνεις με μια πραξη

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σόρυ αν η ερώτηση μου είναι άσχετη αλλά δεν μπορώ να σκεφτώ που να ρωτήσω.

Στο calculator, γίνεται να υπολογίζω ένα ποσοστό ενός ποσού και με το που πετάω το "+" μετά τον υπολογισμού του % να προστίθεται αυτόματα στο προηγούμενο;

Πχ 100*23%+ και να βγαίνει 123.

Ολόκληρα smartphones και να μην έχουν μία βασική λειτουργία;

Υπάρχουν παρά πολλά calculators στο play store και κάποια μάλιστα επιστημονικά. Μπορείς να κατεβάσεις μερικά να δεις αν το έχουν..

Φαντάζομαι οτι σίγουρα θα υπαρχει στα επιστημονικά.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σόρυ αν η ερώτηση μου είναι άσχετη αλλά δεν μπορώ να σκεφτώ που να ρωτήσω.

Στο calculator, γίνεται να υπολογίζω ένα ποσοστό ενός ποσού και με το που πετάω το "+" μετά τον υπολογισμού του % να προστίθεται αυτόματα στο προηγούμενο;

Πχ 100*23%+ και να βγαίνει 123.

Ολόκληρα smartphones και να μην έχουν μία βασική λειτουργία;

 

100+23% 123

100-23% 77

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν το εχει, αλλα κανε κατευθειαν 100*1,23 να τελειωνεις με μια πραξη

 

ακριβώς

 

με 1.23 βάζεις φπα στην καθαρή αξία

 

αν διαιρέσεις με 1.23 αποφορολογείς και από μεικτή πας σε καθαρή

 

και αν θες να υπολογίσεις μόνο φπα πολ/ζεις τη καθαρή με 0.23 και έτσι δε θες ιδιαίτερα κομπιουτεράκια

 

το κουμπί % δε το χρησιμοποιώ ποτέ αν και λογιστής :lol:

 

γενικά έχε στο νου σου ότι η μονάδα είναι το 100 και τα δεκαδικά του είναι τα ποσοστά επί τοις 100

οπότε είναι λογικό το 1 (για το 100%) συν το 0.23 (για το 23%) να πολλαπλασιάζεις με 1.23

 

συνήθισε να το κάνεις με σωστό μαθηματικό τρόπο και όχι σαν... τους συναδέλφους μου τελοσπάντων που δε ξέρουν να κάνουν πράξεις

 

100-23% 77

 

τα 100 χωρίς φπα είναι 81.30, όπως λέω παραπάνω κάνεις δια 1.23 για αποφορολόγηση

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

 

τα 100 χωρίς φπα είναι 81.30, όπως λέω παραπάνω κάνεις δια 1.23 για αποφορολόγηση

 

Ναι. Αυτή όμως είναι η λογιστική προσέγγιση. Αν θελήσεις να αφαιρέσεις 23% από τα 100 στα μαθηματικά κάνει 77.;)

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά το παιδί που ρώτησε ρώτησε για (χρηματικά) ποσά, όχι τυχαία νούμερα μάλιστα μίλησε για 23%

 

όταν μιλάμε για κάτι τέτοιο πάντα προσθέτεις ή αφαιρείς φπα επί της καθαρής αξία, θα είναι τραγικό λάθος να πας να κάνεις υπολογισμούς επί της μεικτής για αποφορολόγηση

 

αν πάμε δηλαδή στα 100 καθαρή με 23 φόρο, είναι σα να μου λες ότι για να βγάλεις το φόρο θα υπολογίσεις το 23% του 123 που είναι 28.29, ενώ πρέπει πάντα να υπολογίζεις πάνω στα 100 καθαρά

 

τελοσπάντων πολύ off topic αυτή η κουβέντα ας θυμάται το επί 1.23 και το δια 1.23 και είναι μια χαρά

δεν είναι κάποια ιδιαίτερη προσέγγιση ή άλλα μυστήρια πράγματα είναι μαθηματικά πάντα και πάνω σε τι υπολογίζεις

 

για αυτό λέω να μην το κάνεις με το σύμβολο % που έχουν τα κομπιουτεράκια, θα κάνεις το παραπάνω λάθος

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Πατάω επάνω στο Λινκ με την έκδοση 3,14 αλλά δεν ανοίγει.. Ξέρεις γιατί;

Μπα τωρα το ειδα κ εγω...Δε ξερω βρε φιλε.Για παρε τους απο εδω http://www.andromods.com/download-files/newest-lg-g3-usb-drivers-vzw-sprint-tmobile-att.html

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Η "μέθοδος" αυτή που πρότεινα δεν λειτουργεί σε όλες τις αριθμομηχανές μια δοκιμή σε δύο calculators αρκεί.

Απλά τη δοκίμασα στο G3!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά. Δεν περίμενα τέτοια ανταπόκριση. :)

Απλά έχω συνηθίσει τόσα χρόνια να το κάνω έτσι, δλδ 100*23%+ και θα βόλευε να υπήρχε. Αλλά αυτό που λέει ο roll είναι μάλλον το πιο εύκολο.

Απλά ήθελα να υπήρχε και εδώ για να μην αλλάζω μέθοδο από το άλλο κομπιουτεράκι. Όπως και να έχει, ξανά ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Μπα τωρα το ειδα κ εγω...Δε ξερω βρε φιλε.Για παρε τους απο εδω http://www.andromods.com/download-files/newest-lg-g3-usb-drivers-vzw-sprint-tmobile-att.html

Τους βρήκα και τους κατέβασα τελικά όλα καλά. Αλλά δεν μπορώ να το γυρίσω σε λολιποπ μου βγάζει error.καποιος φίλος είπε ότι δεννγυριζει ετσι απλά έχει μία διαδικασία αρκετα πολύπλοκη την οποία δεν ξέρω.

Ψάχνω να την βρω αλλά τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...