Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά, σήμερα το πείραζα λίγο το κινητό (στο θέμα της κάμερας με τις θολές φώτο) και εκεί που όλα ήταν θολά, ξαφνικά όλα έγιναν τέλεια, μετά από λίγα δευτερόλεπτα πάλι θολά. Λέτε να έχει πρόβλημα εστίασης και να μην φταίει η κάμερα τελικά? Πως μπορώ να το μάθω αυτό, αν ξέρετε..

 

Βασικά έχεις αποκλείσει το ενδεχόμενο να φταίει θήκη ή πχ να είναι βρώμικος ο φακός ή καμια γρατσουνια στον φακό...? δεν παίρνεις ενα πανάκι απο αυτά που καθαρίζουμε τα γυαλιά να καθαρίσεις το τζαμάκι της κάμερας και να ξαναδοκιμάσεις?

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βασικά έχεις αποκλείσει το ενδεχόμενο να φταίει θήκη ή πχ να είναι βρώμικος ο φακός ή καμια γρατσουνια στον φακό...? δεν παίρνεις ενα πανάκι απο αυτά που καθαρίζουμε τα γυαλιά να καθαρίσεις το τζαμάκι της κάμερας και να ξαναδοκιμάσεις?

 

Θήκη δεν έχω, ο φακός βρώμικος δεν είναι γιατί το κινητό μόλις καθαρίστηκε από Procordia, αφαίρεσα το τζαμάκι με τα κουμπιά μπροστά από την κάμερα και δοκίμασα να βγάλω φώτο, αλλά πάλι θολές έβγαιναν.

Επίσης διάβασα το εξής "I rang the LG support number and they asked me to send them a few pictures. I am still waiting to hear back. Someone is meant to be ringing me. Got a call. They dared to say it was a software issue, even though I pointed out I had completely wiped and flashed it a few times"

Λέτε?

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για Κάνε καθάρισμα στο cache της εφαρμογής.

 

Μπα, τίποτα..

Link to comment
Share on other sites

ελπιζω να ειναι γνησιο το τηλ. δοκιμασε απο το μενου εφαρμογων να κανεις wipe cashe της καμερας και μετα επαννεκινηση ισως βοηθησει. αναφερομαι στον jakerjak

 

Τα κινητά και τα δυο γνήσια είναι σίγουρα. Δεν είναι η πρώτη φορα που παραγγέλνω από έξω :P το έχω δοκιμάσει να κάνω wipe cache, αλλα όχι δεν έφτιαξε τίποτα. Κάτι περίεργο που πρόσεξα όμως άμα βάλω στην camera την επιλογή Magic Focus και βγάλω photo άμα την κανεις edit είναι καθαρή η εικόνα αλλα μονο στο Magic Focus mode.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αγόρασα το LG G3 F460L πριν κάνα μηνα το κινητό ήρθε εχτές τελικά και είχε μέσα kit κατ 4.4.2. δοκίμασα το κινητό, προγράμματα, camera όλα μια χαρά. έτσι λοιπόν ο τρόμπας αποφάσισα να κάνω το update από το lg-phone-firmware, συγκεκριμένα του μοντέλου του δικό μου (λογικά) 337 LGT/LG U+(KOREA) V20Η LGF460L αφού λοιπόν πέρα το update μέσο του lg flash tool, το κινητό έκανε boot κανονικότητα όλα δούλευαν μια χαρά μέχρι πω άνοιξα την κάμερα και είναι παρα πολύ θολή σαν να μην κάνει focus μετά από εκεί δοκίμασα διαφορα πράγματα πέρασα στην τελική marshmallow 6.0 αλλα ακόμα έχω το ίδιο πρόβλημα μπορεί κάποιος να με βοηθήσει γιατί τραβάω τα μαλλιά μου από εχτές το απόγευμα προσπάθησα να βρω την stock kit κατ 4.4.2 αλλα δεν το βρίσκω πουθενά και δυο site που το βρήκα τα links ήτανε expired.

πήρα βεβαια δυο κινητά γιατί ήθελε και ένας φίλος μου, παραγγείλαμε μαζί οποτε στο άλλο δεν το έκανα το update οποτε θα περάσω και μια photo να δείτε τι ενώ σύγκριση και τα δυο κινητά. άμα μπορεί κάποιος να βοηθήσει οτιδήποτε θα ήμουν πραγματικά ευγνώμων. http://i237.photobucket.com/albums/ff183/Jak4ever/1.jpg

 

Γιατι επελεξες αυτο το μοντελο?

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερος επεξεργαστής Snapdragon 805 στα 2.7 αντί 801 στα 2.5 και καλύτερη κάρτα γραφικών Adreno 420 αντί για Adreno 330
Link to comment
Share on other sites

Και εγω δεν εχω ρωγμη και το εχω ενα χρονο. Αλλα πιστεω ειναι και θεμα χρησης. Εγω το βαζω σπανια σε τσεπη παντελονιου και δεν καθομαι ποτε μα ποτε με το κινητο στην τσεπη. Σιγουρα παιζει ρολο η μηχανικη καταπονηση του πλαισιου στην εμφανιση η οχι της ρωγμης.

 

Και εγω το προσεχω παρα παρα πολυ αλλα δεν την αποφυγα... Οπως ομως περιγραφεις την αντιμετοπιζω απλα σαν μια ρωγμη απο πτωσιμο τιποτα περισσοτερο τιποτα λιγοτερο

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπιζω το ιδιο προβλημα με τη συσκευη μου (lg g3 32gb d855). Καπου διαβασα οτι αυτο οφειλοταν στο softwear. Ετσι κι εγω περιμενω να παρω την οφισιαλ μαρσμαλοου μπας και φτιαξει. Ωστοσο σημερα που δοκιμαζα παλι την καμερα ετσι ξαφνικα εκει που εβγαζε θολες αρχισε να βγαζει κανονικες ωραιες φωτο, αλλα επεστρψε παλι στις θολες. Λεω να αντικαταστησω την καμερα, αλλα με αυτο που εγινε σημερα μου μπηκαν ιδεες οτι μπορεί και να μην εχει προβλημα η καμερα τελικα..
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερος επεξεργαστής Snapdragon 805 στα 2.7 αντί 801 στα 2.5 και καλύτερη κάρτα γραφικών Adreno 420 αντί για Adreno 330

Δεν εχουν και τις διαφορες (ειδα συγκριτικο) και πιστεύω οτι δεν αξιζει λογω ελλειψης development

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Nαι το γνωρίζω αλλα δεν θέλω να περάσω custom rom στο συγκεκριμένο κινητό για αυτό το προτίμησα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα.

Ερωτηξη σχετικα με αγορα Lg G3 32GB.

Καταρχας τι διαφορα εχουν τα Kaizer μαγαζια μεταξυ τους ?? (Τρια μαγαζια στο κεντρο της Αθηνας, 2 στην 3ης Σεπτεμβριου και ενα στην Πανεπιστημιου.)

Επισης στο Kaizer Store εαν δεις την 360 μοιρων παρουσιαση που εχει στο τηλεφωνο, στην πλατη πισω γραφει Ollech G και απο κατω G3.

Λιγο που το εψαξα ειδα οτι τα Ollech G ειναι απο Κινα μερια........ενω εκει το παρουσιαζουν σαν EU.

Mπορει να σου δινουν 2 ετη εγγυηση ομως δεν ειναι το D855 αλλα το F400K.

 

http://www.androidcentral.com/lg-g3-european-version-unboxing-and-hands

Edited by dentaltasos
Link to comment
Share on other sites

δες εδώ ;) διάβασε τα ποστ 13337 & 13341

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6481080#post6481080

 

Σ'ευχαριστώ, οπότε δεν είναι φαντασία μου, ειναι όντως χάλια καλιμπραρισμένη η οθόνη η καινούργια.

Απορώ πώς δεν το έχουν προσέξει άλλοι συμφορουμίτες..

Παίζει να στην αλλάζουν σε εγγύηση ?!

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε το πίσω καπάκι και δες προσεκτικά με ένα μικρό κατσαβίδι αν αν είναι σφιγμένη καλά η βίδα της κάμερας. Αν δεν είναι, τότε ίσως εκεί οφείλεται το πρόβλημα, οπότε σφίξε προσεκτικά τη βιδα. Εφόσον αλλαξες τόσες ρομ, δύσκολο να είναι πρόβλημα software, οπότε κοιτάς για πρόβλημα hardware. Ελπίζω να μην είναι hardware και να είναι κάτι απλο, γιατί άντε να βγάλεις άκρη με τον πωλητή αν είναι αυτός που υποψιάζομαι. Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε το πίσω καπάκι και δες προσεκτικά με ένα μικρό κατσαβίδι αν αν είναι σφιγμένη καλά η βίδα της κάμερας. Αν δεν είναι, τότε ίσως εκεί οφείλεται το πρόβλημα, οπότε σφίξε προσεκτικά τη βιδα. Εφόσον αλλαξες τόσες ρομ, δύσκολο να είναι πρόβλημα software, οπότε κοιτάς για πρόβλημα hardware. Ελπίζω να μην είναι hardware και να είναι κάτι απλο, γιατί άντε να βγάλεις άκρη με τον πωλητή αν είναι αυτός που υποψιάζομαι.

 

Αν αναφέρεσαι σε εμένα, δεν είπα ότι έχω αλλάξει ρομ. Επίσης, δεν υπάρχει βίδα για την κάμερα, μάλλον εννοείς τις βίδες για το πλαστικό καπάκι της κάμερας που δεν παίζει ρόλο, δεν έρχεται καν σε επαφή με την κάμερα. Σε ποιόν πωλητή αναφέρεσαι;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!

Μετα απο καιρο ερευνας και εξετασης,καταληγω στο να παρω το G3 με τα 3 gb ram...Εχω βρει 1-2 μεταχειρισμενα σε καλη αναλογια τιμης/καταστασης της συσκευης,και σκεφτομαι να προχωρησω εκει...

Το μονο που προσφατα με προβληματισε,ειναι τα οτι διαβασα πως αναπτυσσει ευκολα υψηλες θερμοκρασιες μετα απο λιγη ωρα χρησης.Ηθελα να ρωτησω αν ισχυει αυτο,και αν θεωρειται "αρνητικο" για τη συσκευη.

Βεβαια και το g2 που εχω παρουσιαζει καποιες φορες υψηλη θερμοκρασια,το καταλαβαινεις γιατι ζεστενεται πολυ το καπακι απο πισω...

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τον φίλο που βγάζει θολές φωτογραφίες. Θολές ή τα χρώματα δεν είναι ζωντανά ? Γιατί κάποιες φορές και σε μένα σε κλειστό χώρο μερικές δεν μου βγαίνουν με ζωντανά χρώματα όπως κάποιες άλλες. Επίσης μήπως έχεις κάνα προστατευτικό οθόνης το οποίο χαλάει την εικόνα? Τις πέρασες σε pc να δεις πως φαίνονται?
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τον φίλο που βγάζει θολές φωτογραφίες. Θολές ή τα χρώματα δεν είναι ζωντανά ? Γιατί κάποιες φορές και σε μένα σε κλειστό χώρο μερικές δεν μου βγαίνουν με ζωντανά χρώματα όπως κάποιες άλλες. Επίσης μήπως έχεις κάνα προστατευτικό οθόνης το οποίο χαλάει την εικόνα? Τις πέρασες σε pc να δεις πως φαίνονται?

 

Όχι φίλε μου, βγαίνουν θολές. Δεν έχω ζελατίνα στην οθόνη. Για κάποιο λόγο δεν μπορώ να ανεβάσω φώτο να σας δείξω..

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου, βγαίνουν θολές. Δεν έχω ζελατίνα στην οθόνη. Για κάποιο λόγο δεν μπορώ να ανεβάσω φώτο να σας δείξω..

Μπορείς να ανεβάσεις την φωτο εδω http://postimage.org/ Και να στείλεις Σε σχόλιο το 6 λινκ που θα σου δώσει

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα χρειαστώ την βοήθεια σας.Το έψαξα και λίγο μόνος μου αλλά δεν μπόρεσα να βρω κάτι.Από σήμερα όταν κατεβάζω την μπάρα ειδοποιήσεων εμφανίζεται και αυτό το άσπρο ακριβώς κάτω.Δεν μπορεί να πατηθεί και δεν φαίνεται να κάνει κάτι. :confused: Όταν ανεβάζω την μπάρα ακολουθεί την μπάρα και όταν είναι αρκετά πάνω αρχίζει να αχνοφαίνεται μέχρι να κλείσει η μπάρα όπου και εξαφανίζεται.Ξέρει κανείς τι μπορεί να είναι? :wacko: Είναι αρκετά εκνευριστικό γιατί δεν ξέρω τι είναι ώστε να το σταματήσω :p

 

http://s16.postimg.org/52guo0ged/Screenshot_2016_01_20_18_32_08.png

Previous devices:Samsung SGH X160, LG KE970, LG KU990i, Sony Ericsson X8, Sony Miro, Sony L, LG G2 Mini, LG G3 32GB , Xiaomi Mi band, Xiaomi Mi band 2, Samsung Galaxy Buds,Samsung S9+,LG G Pad 8.3,Xiaomi Mi band 4.

Current devices:Samsung Note 20 Ultra 5G,Xiaomi Mi Band 5,Microsoft Surface 3, Samsung Galaxy Buds+ :love:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δυο Β***ά βλέπω :P Μάλλον κάποια ρύθμιση είναι φίλε μου, μην αγχώνεσαι.. Ψάξε λίγο ρυθμίσεις, προσβασιμότητα, κάτι θα βρεις..

 

Ορίστε και οι φώτο

 

http://postimg.org/image/b3l7jybaf/

http://postimg.org/image/e088k8h47/

http://postimg.org/image/wngce567b/

http://postimg.org/image/mapgebnaf/

http://postimg.org/image/elx7gcc6f/

http://postimg.org/image/mm6wr33qf/

 

Πιστεύω τη βλέπετε τη διαφορά..

Edited by maxmouts
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!

Μετα απο καιρο ερευνας και εξετασης,καταληγω στο να παρω το G3 με τα 3 gb ram...Εχω βρει 1-2 μεταχειρισμενα σε καλη αναλογια τιμης/καταστασης της συσκευης,και σκεφτομαι να προχωρησω εκει...

Το μονο που προσφατα με προβληματισε,ειναι τα οτι διαβασα πως αναπτυσσει ευκολα υψηλες θερμοκρασιες μετα απο λιγη ωρα χρησης.Ηθελα να ρωτησω αν ισχυει αυτο,και αν θεωρειται "αρνητικο" για τη συσκευη.

Βεβαια και το g2 που εχω παρουσιαζει καποιες φορες υψηλη θερμοκρασια,το καταλαβαινεις γιατι ζεστενεται πολυ το καπακι απο πισω...

Είχα g2 και τώρα είμαι με μετςχειριεμενο g3 16αρι.

Ναι ανεβαζει θερμοκρασία πολύ πιο εύκολα.τωρα που γράφω από 43 ανέβηκε 56..εαν κάνω κάποια εφαρμογή ενημέρωση και κοιτάζω κάτι στο φόρουμ άνετα βαράει 65 70.

Γενικά ζεστενται εύκολα άλλα ΔΕΝ είναι ενοχλητικό, είναι κάτι που το συνηθίσεις εύκολα. Σίγουρα το καλοκαίρι θα ανεβαζει ακόμα λίγο την θερμοκρασία αλλά το αγόρασα γνωρίζοντας αυτά τα θέματα.

Οπότε δεν έχω θέμα.. Μην το φοβάσαι είναι καλό κινητό.. Όρμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!

Μετα απο καιρο ερευνας και εξετασης,καταληγω στο να παρω το G3 με τα 3 gb ram...Εχω βρει 1-2 μεταχειρισμενα σε καλη αναλογια τιμης/καταστασης της συσκευης,και σκεφτομαι να προχωρησω εκει...

Το μονο που προσφατα με προβληματισε,ειναι τα οτι διαβασα πως αναπτυσσει ευκολα υψηλες θερμοκρασιες μετα απο λιγη ωρα χρησης.Ηθελα να ρωτησω αν ισχυει αυτο,και αν θεωρειται "αρνητικο" για τη συσκευη.

Βεβαια και το g2 που εχω παρουσιαζει καποιες φορες υψηλη θερμοκρασια,το καταλαβαινεις γιατι ζεστενεται πολυ το καπακι απο πισω...

σε εμενα ακομα τιποτα απο θερμοκρασια,μπαινω συχνα ιντερνετ youtube και τετοια ,δεν παιζω παιχνιδια και γενικα ειναι πολυ καλο τηλ.εχω το 32αρι.να συμπληρωσω οτι ακουω σχεδον μονιμα ραδιοφωνο (για την θερμοκρασια και την μπαταρια που βγαζω ανετα την ημερα)

Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Είχα g2 και τώρα είμαι με μετςχειριεμενο g3 16αρι.

Ναι ανεβαζει θερμοκρασία πολύ πιο εύκολα.τωρα που γράφω από 43 ανέβηκε 56..εαν κάνω κάποια εφαρμογή ενημέρωση και κοιτάζω κάτι στο φόρουμ άνετα βαράει 65 70.

Γενικά ζεστενται εύκολα άλλα ΔΕΝ είναι ενοχλητικό, είναι κάτι που το συνηθίσεις εύκολα. Σίγουρα το καλοκαίρι θα ανεβαζει ακόμα λίγο την θερμοκρασία αλλά το αγόρασα γνωρίζοντας αυτά τα θέματα.

Οπότε δεν έχω θέμα.. Μην το φοβάσαι είναι καλό κινητό.. Όρμα.

 

:wacko: υψηλές θερμοκρασίες αδελφέ,στο δικό μου αν έχω φωτεινότητα χαμηλή ,κάτω δηλαδή από 30, και με σερφάρσιμα πάνω από μισή ώρα περίπου στο 45λεπτο με 3g δεν ξεπερνά τους 33-34 βαθμούς ,ενώ με 4g μετά βίας στους 35,36 για κανά εικοσάλεπτο...στην κάμερα φτάνει τους 38 και όταν κάνω επεξεργασία στο L.room ή στο S.SEED ...σίγουρα παίζει ρόλο μεγάλο η φωτεινότητα ,εγώ σπάνια την βάζω πάνω από 50 %

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα χρειαστώ την βοήθεια σας.Το έψαξα και λίγο μόνος μου αλλά δεν μπόρεσα να βρω κάτι.Από σήμερα όταν κατεβάζω την μπάρα ειδοποιήσεων εμφανίζεται και αυτό το άσπρο ακριβώς κάτω.Δεν μπορεί να πατηθεί και δεν φαίνεται να κάνει κάτι. :confused: Όταν ανεβάζω την μπάρα ακολουθεί την μπάρα και όταν είναι αρκετά πάνω αρχίζει να αχνοφαίνεται μέχρι να κλείσει η μπάρα όπου και εξαφανίζεται.Ξέρει κανείς τι μπορεί να είναι? :wacko: Είναι αρκετά εκνευριστικό γιατί δεν ξέρω τι είναι ώστε να το σταματήσω :p

 

http://s16.postimg.org/52guo0ged/Screenshot_2016_01_20_18_32_08.png

 

Αυτό που φαίνεται αριστερά κάτω ακριβώς εκεί που τελειώνει το γκρι της μπάρας;Σαν να είναι κάποια ειδοποίηση που δε φαίνεται ολόκληρη.Έχεις καμμία εφαρμογή π.χ το viber που έχει μόνιμα εικονίδιο πάνω αριστερά και μόνιμο κείμενο στις ειδοποιήσεις;Αν ναι μπες στην εφαρμογή και ξετίκαρε τις ειδοποιήσεις της εφαρμογής.

Αν όχι δοκίμασε καμμία επανεκκίνηση.

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δυο Β***ά βλέπω :P Μάλλον κάποια ρύθμιση είναι φίλε μου, μην αγχώνεσαι.. Ψάξε λίγο ρυθμίσεις, προσβασιμότητα, κάτι θα βρεις..

 

Χαχαχα τι να κάνω η μπάρα κρύβει την φωτογραφία :lol: Μάλλον ήταν κάποια ειδοποίηση που κόλλησε γιατί με μια επανεκκίνηση έφυγε :happy:

 

Αυτό που φαίνεται αριστερά κάτω ακριβώς εκεί που τελειώνει το γκρι της μπάρας;Σαν να είναι κάποια ειδοποίηση που δε φαίνεται ολόκληρη.Έχεις καμμία εφαρμογή π.χ το viber που έχει μόνιμα εικονίδιο πάνω αριστερά και μόνιμο κείμενο στις ειδοποιήσεις;Αν ναι μπες στην εφαρμογή και ξετίκαρε τις ειδοποιήσεις της εφαρμογής.

Αν όχι δοκίμασε καμμία επανεκκίνηση.

 

Έκανα επανεκκίνηση και έφυγε.Ήταν όντος από ότι φαίνεται κάποια ειδοποίηση ;)

Previous devices:Samsung SGH X160, LG KE970, LG KU990i, Sony Ericsson X8, Sony Miro, Sony L, LG G2 Mini, LG G3 32GB , Xiaomi Mi band, Xiaomi Mi band 2, Samsung Galaxy Buds,Samsung S9+,LG G Pad 8.3,Xiaomi Mi band 4.

Current devices:Samsung Note 20 Ultra 5G,Xiaomi Mi Band 5,Microsoft Surface 3, Samsung Galaxy Buds+ :love:

Link to comment
Share on other sites

:wacko: υψηλές θερμοκρασίες αδελφέ,στο δικό μου αν έχω φωτεινότητα χαμηλή ,κάτω δηλαδή από 30, και με σερφάρσιμα πάνω από μισή ώρα περίπου στο 45λεπτο με 3g δεν ξεπερνά τους 33-34 βαθμούς ,ενώ με 4g μετά βίας στους 35,36 για κανά εικοσάλεπτο...στην κάμερα φτάνει τους 38 και όταν κάνω επεξεργασία στο L.room ή στο S.SEED ...σίγουρα παίζει ρόλο μεγάλο η φωτεινότητα ,εγώ σπάνια την βάζω πάνω από 50 %

3g 4g γενικά τα έχω πενεργοποιημενα αφού μπαίνω μόνο με WiFi.. Σπάνια ανοίγω data.

Τι setup το έχεις φίλε μου;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...