Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χαιρετώ τους φίλους του myphone και καλή χρονιά με υγεία να έχουμε.

Θέλω να ρωτήσω,όταν πάρουμε την 6,αλλάζουν οι ρυθμίσεις της συσκευής ή παραμένουν ως έχουν;ο launcher που έχω και οι ρυθμισεις του θα υπάρχουν ή πρέπει να περαστούν απο την αρχή;

Και η επαναφορά τηλεφώνου όχι στις εργοστασιακές, αλλά στις ρυθμίσεις που υπάρχουν τώρα στο τηλέφωνο πως γίνεται; αυτό το ρωτάω σε περίπτωση που γίνει κάτι και θέλω να ανακτησω πάλι ότι λογαριασμούς, αρχεία,ρυθμίσεις και εφαρμογές που έχω τώρα στο τηλέφωνο.

Πριν είχα iphone και ήξερα μέσω icloud και έκανα αποθήκευση και επαναφορά απο εκεί, android έχω εδω και λίγους μήνες και δεν το πολυγνωρίζω.

 

Τέλος αν αλλάξω συσκευή και πάρω πάλι LG , πως γίνεται πάλι η διαδικασία ανάκτησης αυτών που αναφέρω παραπάνω;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.......

Edited by diamantis_69
Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδες να ρωτησω επειδη εχει g3 η γυναικα και πριν κανα χρονο που ειχα ψαχτει το χα ρουταρει και ειχα περασει cloud και ενα patch για καλυτερη μπαταρια.

Επειδή πλέον δεν θυμάμαι τίποτα,για να περάσω την 6αρα την official τι πρέπει να κανω?

και στα ελληνικα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=406940

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χρόνια πολλά,

 

Θέλω να παρω κινητο. Θα το χρησιμοποιω πιο πολυ για διαφορες εφαρμογες, παιχνιδια και για να βλεπω βιντεο στο youtube.

 

Το lg g3 με καλύπτει;;

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω παιδια!! Να ρωτησω και κατι αλλο κατι που ειχα πειραξει για καλυτερη μπαταρια μεσα στην registry αν θυμαμαι καλα σε ενα μαυρο μενου θα παει και ερθει και αυτο σε στοκ καταστασεις ετσι?

Επίσης αν περασω την πολωνική μετα θα έρχονται κανονικα Official ΟΤΑ ενημερώσεις?

Edited by droper_05
Dhamher_00
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χρόνια πολλά,

 

Θέλω να παρω κινητο. Θα το χρησιμοποιω πιο πολυ για διαφορες εφαρμογες, παιχνιδια και για να βλεπω βιντεο στο youtube.

 

Το lg g3 με καλύπτει;;

ασφαλως,ισως να ζεσταθει λιγο στο παιχνιδι αλλα ειναι οκ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Eυχαριστω παιδια!! Να ρωτησω και κατι αλλο κατι που ειχα πειραξει για καλυτερη μπαταρια μεσα στην registry αν θυμαμαι καλα σε ενα μαυρο μενου θα παει και ερθει και αυτο σε στοκ καταστασεις ετσι?

Επίσης αν περασω την πολωνική μετα θα έρχονται κανονικα Official ΟΤΑ ενημερώσεις?

οταν θα υπαρχει κατι για την πολωνικη θα ερχεται.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω παιδια!! Να ρωτησω και κατι αλλο κατι που ειχα πειραξει για καλυτερη μπαταρια μεσα στην registry αν θυμαμαι καλα σε ενα μαυρο μενου θα παει και ερθει και αυτο σε στοκ καταστασεις ετσι?

Επίσης αν περασω την πολωνική μετα θα έρχονται κανονικα Official ΟΤΑ ενημερώσεις?

Όλα θα γίνουν στοκ. Χανεις ότι παλιότερο.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Βασικα δεν καταλαβαίνω το πρόβλημα σας. Βάζετε αυτόματη φωτεινότητα και σας κατεβάζει τη φωτεινότητα; Αυτός δεν είναι ο ρόλος της αυτόματης φωτεινότητας; Να δίνει τη φωτεινότητα που χρειάζεται βάσει του περιβάλλοντος, και όχι παραπάνω; Έχω καταλάβει κάτι λάθος;

 

ουσιαστικα δεν λειτουργει η αυτοματη φωτεινοτητα.....το μονο που κανει ειναι οταν σβηνεις την οθονη και εχεις ας πουμε σε ενα ποσοστο την φωτειν την ανοιγεις και το μηδενίζει η το κανει 1% και συ πρεπει χειροκίνητα να το ξανα ανεβάσεις....εγω την ξετικαταρα εντελως και το εχω στο 51% αν πατήσω τικ στο αυτοματη κλεισω οθονη ανοιξω τσαπ μηδενίζει!!!δεν ξερω αν ειναι λαγκ η αν εχει αλλο τροπο να το σεταρεις αλλα ειναι σπαστικο !!!γιατι θελω αυτοματη ειναι το Α και το Ω σε αυτη την συσκευη που το 90 % της μπαταριας εξαρταται απο την οθονη!μια σκεψη τωρα που εκανα ενω σου γραφω ειναι το doze θα κοιταξω μηπως εχει επιλογη να μην την επηρεάζει να την κανει ignore αν και δεν νομιζω αν δω διαφορα θα ποσταρω

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

 

Καινουργιος κατοχος G3. Χρειαζεται καποια ιδιαίτερη ρυθμιση για να συνδεθω σε LTE; Γυριζοντας στο κεντρο της Θεσσαλονικης παντου ειχα το σύμβολο H στο σημα, ενω της κοπέλας μου (s5) πιανει στα αντιστοιχα μερη LTE. Κοσμοτε εχουμε και οι δυο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

 

Καινουργιος κατοχος G3. Χρειαζεται καποια ιδιαίτερη ρυθμιση για να συνδεθω σε LTE; Γυριζοντας στο κεντρο της Θεσσαλονικης παντου ειχα το σύμβολο H στο σημα, ενω της κοπέλας μου (s5) πιανει στα αντιστοιχα μερη LTE. Κοσμοτε εχουμε και οι δυο.

 

Αν δεν είχες ποτέ κινητό με 4g και δεν το έχεις ενεργοποιήσει πρέπει να επικοινωνίσεις με τον πάροχο σου να το ενεργοποιήσει.

 

edit: Καλορίζικο κιόλας!!!

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είχες ποτέ κινητό με 4g και δεν το έχεις ενεργοποιήσει πρέπει να επικοινωνίσεις με τον πάροχο σου να το ενεργοποιήσει.

 

και πανε ρυθμίσεις /δικτυα/δεδομενα κινητης τηλεφωνιας/επανω δεξια στις 3 τελιες πατα και διαλεξε δικτυα κινητης τηλεφωνιας ξανα

μετα λειτουργια δικτυου και δες αν ειναι τικαρισμενο το πρωτο!!εγω παντως εχω cosmote ενα προγραμμα που δεν μπορουσα να εχω 4g και εχει κανενα μηνα που μου εστειλαν μηνυμα και μου ειπαν πως πλεον θα εχω και χωρις να κανω τιποτα συνδεομουνα!!απλα η cosmote μου εδωσε 4g χαχααχαχαχαχ

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

ουσιαστικα δεν λειτουργει η αυτοματη φωτεινοτητα.....το μονο που κανει ειναι οταν σβηνεις την οθονη και εχεις ας πουμε σε ενα ποσοστο την φωτειν την ανοιγεις και το μηδενίζει η το κανει 1% και συ πρεπει χειροκίνητα να το ξανα ανεβάσεις....εγω την ξετικαταρα εντελως και το εχω στο 51% αν πατήσω τικ στο αυτοματη κλεισω οθονη ανοιξω τσαπ μηδενίζει!!!δεν ξερω αν ειναι λαγκ η αν εχει αλλο τροπο να το σεταρεις αλλα ειναι σπαστικο !!!γιατι θελω αυτοματη ειναι το Α και το Ω σε αυτη την συσκευη που το 90 % της μπαταριας εξαρταται απο την οθονη!μια σκεψη τωρα που εκανα ενω σου γραφω ειναι το doze θα κοιταξω μηπως εχει επιλογη να μην την επηρεάζει να την κανει ignore αν και δεν νομιζω αν δω διαφορα θα ποσταρω

 

Δεν καταλαβαινω εχεις καποια επεμβαση κανει στο κινητο ;Εγω που το εχω καραμαμα δουλευει κανονικα το βαζω στην αυτοματη οπως ολα τα κινητα μου και αναλογα το φωτισμο παει απο 0 ως 100% δεν χρειαζεται να ανεβασω τπτ μετα απο απενεργοποιηση της οθονης.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

συμφωνω και εγω αυτο ακριβως κανει και ισως καλυτερα απο την λολιποπ που βρεξει χιονιση εμενε στο ποσοστο που εδινα,ενω εδω δειχνει να αναγνωριζει την ενταση του φωτος,ηλιου η λαμπας η μισοσκοταδο.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Να υπαρχει αμεσα διαθεσιμο. Μπορεις να μ δωσεις ορισμενα Λινκ απο αγγλικα καταστηματα με διαφορες τιμες;

 

Έστειλα mail στο κατάστημα που έχει τις μπαταρίες και ρώτησα ποια είναι η διαφορά και έλαβα την εξής απάντηση.. "Η swap είναι βγαλμένη από κινητό και είναι καλύτερης ποιότητας". Ισχύει κάτι τέτοιο ή μου το λέει για να πάρω την πιο ακριβή?

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν και μπαταριες χωρις την συσκευασια τους,τον λογο δεν γνωριζω,αλλα προκειται για αυθεντικες.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Έστειλα mail στο κατάστημα που έχει τις μπαταρίες και ρώτησα ποια είναι η διαφορά και έλαβα την εξής απάντηση.. "Η swap είναι βγαλμένη από κινητό και είναι καλύτερης ποιότητας". Ισχύει κάτι τέτοιο ή μου το λέει για να πάρω την πιο ακριβή?

 

Παίζει να ισχύει,γιατί swap σημαίνει ανταλλαγή/ανταλλασω.

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στο forum και Καλη Χρονια.Εχω βρει LG G3 F400 32Gb,θα λειτουργει στα ελληνικα δικτυα;Ποια η διαφορα με το D855; :rolleyes:

Επισης με τα updates η μπαταρια κραταει μια μερα με full χρηση;Τα 3gb που εχει το 32αρι κανουν την διαφορα;

Edited by lostre21
Link to comment
Share on other sites

Αν έχει κάποιος μια απάντηση για τον φιλο που ρωτάει για τις ρυθμίσεις του κινητού για όταν θα έρθει η 6, ή όσοι είμαστε με launcher, θα επηρεάσουμε;
Link to comment
Share on other sites

Αν έχει κάποιος μια απάντηση για τον φιλο που ρωτάει για τις ρυθμίσεις του κινητού για όταν θα έρθει η 6, ή όσοι είμαστε με launcher, θα επηρεάσουμε;

Αν έρχεται ΟΤΑ όχι. Από πάνω περνάει. Βέβαια ενδεχομένως και να χρειαστεί κανένα factory reset σε περίπτωση που υπάρχουν τίποτα παρατραγουδα πχ κολλήματα κτλ οπότε κανένα backup δεν βλάπτει. Βέβαια συνιστάται το factory reset ούτως ή άλλως σε τέτοια update για να κάτσεις καλά η αναβάθμιση αλλά αν θέλεις το κάνεις

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει κάποιος μια απάντηση για τον φιλο που ρωτάει για τις ρυθμίσεις του κινητού για όταν θα έρθει η 6, ή όσοι είμαστε με launcher, θα επηρεάσουμε;

νομιζω οτι χανονται ολα γιατι ειναι αναβαθμηση μεγαλη που εκανα ηδη και επειδη θελω να γυρισω στην 5 για ρουτ και μετα να ξαναεπανελθω δυστηχως δεν περναει το kdz της 5 με flashtool,γιαυτο και λεω οτι μαλλον χανονται ολα.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

και πανε ρυθμίσεις /δικτυα/δεδομενα κινητης τηλεφωνιας/επανω δεξια στις 3 τελιες πατα και διαλεξε δικτυα κινητης τηλεφωνιας ξανα

μετα λειτουργια δικτυου και δες αν ειναι τικαρισμενο το πρωτο!!εγω παντως εχω cosmote ενα προγραμμα που δεν μπορουσα να εχω 4g και εχει κανενα μηνα που μου εστειλαν μηνυμα και μου ειπαν πως πλεον θα εχω και χωρις να κανω τιποτα συνδεομουνα!!απλα η cosmote μου εδωσε 4g χαχααχαχαχαχ

 

με whats up cosmote και εγώ τα ίδια απο αρχή ηταν γυρισμένο στο 4g στις ρυθμίσεις του κινητου!ενω είχα 3g!ήρθε ενα μύνημα απο κοσμοτέ οτι θα έχω 4g και ολα καλά!

Link to comment
Share on other sites

χαιρετώ τους φίλους του myphone και καλή χρονιά με υγεία να έχουμε.

Θέλω να ρωτήσω,όταν πάρουμε την 6,αλλάζουν οι ρυθμίσεις της συσκευής ή παραμένουν ως έχουν;ο launcher που έχω και οι ρυθμισεις του θα υπάρχουν ή πρέπει να περαστούν απο την αρχή;

Και η επαναφορά τηλεφώνου όχι στις εργοστασιακές, αλλά στις ρυθμίσεις που υπάρχουν τώρα στο τηλέφωνο πως γίνεται; αυτό το ρωτάω σε περίπτωση που γίνει κάτι και θέλω να ανακτησω πάλι ότι λογαριασμούς, αρχεία,ρυθμίσεις και εφαρμογές που έχω τώρα στο τηλέφωνο.

Πριν είχα iphone και ήξερα μέσω icloud και έκανα αποθήκευση και επαναφορά απο εκεί, android έχω εδω και λίγους μήνες και δεν το πολυγνωρίζω.

 

Τέλος αν αλλάξω συσκευή και πάρω πάλι LG , πως γίνεται πάλι η διαδικασία ανάκτησης αυτών που αναφέρω παραπάνω;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.......

Όταν θα έρθει η αναβάθμιση ΟΤΑ και την κάνεις δεν πρόκειται να αλλάξει τίποτα από τις ρυθμίσεις και ότι έχεις κατεβάσει στο τηλέφωνο. Θα δεις τις αλλαγές και τα καλούδια της ΜΜ και θα μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις χωρίς πρόβλημα.

Όσο για το αν πάρεις άλλο τηλέφωνο, ανεξαρτήτως από το αν είναι LG ή ότι άλλο Android phone, μπορείς με το πρώτο άνοιγμα και με NFC να του περάσεις όλες τις ρυθμίσεις, τις επαφές, τα sms και τις εφαρμογές που είχες στο παλιό τηλέφωνο. Υπάρχει σχετική δυνατότητα στο πρώτο σετάρισμα της νέας συσκευής. Αρκεί βέβαια η νέα συσκευή να έχει τουλάχιστον τις δυνατότητες του προηγούμενου.

Link to comment
Share on other sites

Όταν περνάς την πολωνικη, επηρεάζεται κάτι στη γλώσσα ή στη λειτουργία της συσκευής, και χάνεται η εγγύηση; επίσης αλλάζουν Ιμει και λοιπά αναγνωριστικά της συσκευής;;;
Link to comment
Share on other sites

Χανεις την εγγυηση αν το πας στο σερβις με την πολωνικη αλλα μπορεις πολυ απλα να φλασαρεις ξανα τη σωστη ρομ και ολα οκ.

Τιποτα απο τα αλλα δεν αλλαζει.

Link to comment
Share on other sites

παιδες εκανα την διαδικασια και αρχικά μου εβγαζε κατι σφαλματα το lgflashtool παταγα επανάληψη και συνεχιζόταν,μετα αρχιζε να φορτωνει λογικα το kdz και ανεβαζε το ποσοστό και στο κινητο(εδειχνε δηλαδη το Install) και στο pc.Σε καποια φαση ομως το ιnstal στο κινητο πηγε σφαίρα και ολοκληρωθηκε ενω στο φλαστουλ ελεγε 70%.Στο 99% το Lg flashtool μου πεταξε σφαλμα (ενω το κινητο ειχε ηδη αρχισει να φορτωνει τις εφαρμογες) υπαρχει περιπτωση να μην εγινε σωστα ή ειναι κομπλε?

Το κινητο ανοιξε κανονικα απλα εγινε αυτο με το φλαςτουλ.

Dhamher_00
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...