Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα παιδια!εχει κανενας προβλήματα με τη 6αρα?στο δικο μου οταν τικαρω την αυτόματη φωτεινότητα παιρνει τη ρυθμιση αλλα οταν ξετικαρω δεν επανέρχεται κ μενει στο 0%.το εχει παρατηρήσει κανεις?

οταν το ξετικαρεις μαλλον σου αφηνει επιλογη να βαλεις δικη σου ενταση φωτεινοτητας. και σε εμενα το ιδιο κανει.δοκιμασε να βαλεις φωτεινοτητα στο μηδεν και μετα βαλε αυτοματο και θα δεις οτι θα αλλαξει επιπεδο μαλλον δουλευει καλυτερα απο πριν.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

οταν το ξετικαρεις μαλλον σου αφηνει επιλογη να βαλεις δικη σου ενταση φωτεινοτητας. και σε εμενα το ιδιο κανει.δοκιμασε να βαλεις φωτεινοτητα στο μηδεν και μετα βαλε αυτοματο και θα δεις οτι θα αλλαξει επιπεδο μαλλον δουλευει καλυτερα απο πριν.

Παντα το εχω στο 75% και μόνο στο σκοταδι το βαζω στο αυτοματο.ηθελα να επανερχεται στο ιδιο επιπεδο οταν το ξετικαρω..

Link to comment
Share on other sites

Η πίσω κάμερα του κινητού έχει πρόβλημα και μάλλον θα την αλλάξω και κοιτάω στο skroutz για ανταλλακτικά και βρίσκω "Πίσω Κάμερα Για LG G3 D855" στα 29 ευρώ και άλλη μία "Πίσω Κάμερα Για LG G3 D855 (SWAP)" στα 23 ευρώ. Ξέρετε ποια είναι η διαφορά?
Link to comment
Share on other sites

Ποσο παει η αντοιστοιχη εκδοση στην αγγλια παιδια ; εδω στην Κυπρο παει 350ευρω καπου εκει γυρω. Στην αγγλια ποσο και θα το εχουν σε stock ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Swap τι συμαινει; ισως να ειναι απλα διαφορα τιμης

Να υπαρχει αμεσα διαθεσιμο. Μπορεις να μ δωσεις ορισμενα Λινκ απο αγγλικα καταστηματα με διαφορες τιμες;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Να υπαρχει αμεσα διαθεσιμο. Μπορεις να μ δωσεις ορισμενα Λινκ απο αγγλικα καταστηματα με διαφορες τιμες;

Απαντησα στον φιλο για την τιμη της καμερας αλλα και εσυ ριξε μια ματια στο google με τα στοιχεια που θες γιατι εγω δεν γνωριζω σαιτ εγκλεζικα

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Να υπαρχει αμεσα διαθεσιμο. Μπορεις να μ δωσεις ορισμενα Λινκ απο αγγλικα καταστηματα με διαφορες τιμες;

 

Ευχαριστώ πολυ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα φωτα σας:

Ενω ρυθμιζω την οθονη να παραμενει ανοιχτη για 15 δευτερολεπτα ξαφνικα αλλαζει η ρυθμιση απο μονη της σε 30 δευτερολεπτα!!!

Wtf???

Link to comment
Share on other sites

Πας στο google και κατεβαζεις το peggo

 

Φίλε καλή χρονιά μπορώ να κατεβάσω τα τραγούδια κατευθείαν στην κάρτα μνήμης και αν ναι πως

Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν το εχω δοκιμασει νομιζω οτι πανε εκει κατευθειαν.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

μολις φόρτωσα την 6 πριν αρχισω να την στήνω εχετε να προτείνεται τιποτα εννοω factory reset hard reset κατι απο ολα αυτα???ακομα δεν εχω περασει wifi να κανω κατι ωστε να κατσει καλα???lg flash tool την περασα

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν το εχω δοκιμασει νομιζω οτι πανε εκει κατευθειαν.

 

Έχω κατεβάσει πολλά τραγούδια και πηγαίνουν όλα στην μνήμη τηλέφωνου και θέλει μία διαδικασία να πηγαινουν στην κάρτα μνήμης sd κάθε τραγουδιστής με το όνομα του

Link to comment
Share on other sites

Έχω κατεβάσει πολλά τραγούδια και πηγαίνουν όλα στην μνήμη τηλέφωνου και θέλει μία διαδικασία να πηγαινουν στην κάρτα μνήμης sd κάθε τραγουδιστής με το όνομα του

 

Δεν μου τη λες και μενα να μην ψαχνω?:) Η εφαρμογουλα ομως σε καλυψε?ειναι και πανευκολη.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/lg-g3/general/rom-stock-6-0-marshmallow-v30b-how-to-t3284837

 

Αυτή είναι διαφορετική από την 30Α που λέμε ότι είναι η ΜΜ; Γιατί στο Λινκ αναφέρεται ως 30Β...

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/lg-g3/general/rom-stock-6-0-marshmallow-v30b-how-to-t3284837

 

Αυτή είναι διαφορετική από την 30Α που λέμε ότι είναι η ΜΜ; Γιατί στο Λινκ αναφέρεται ως 30Β...

 

Είτε είναι αναβάθμιση της 30A, είτε είναι η ίδια αλλά με άλλη ονομασία σε κάποια άλλη χώρα. Πολλές φορές μία αναβάθμιση πχ 21A σε κάποιες συσκευές δίνεται με διαφορετικό κωδικό χωρίς να αλλάζει κάποιο χαρακτηριστικό.

Το ίδιο θέμα μεταξύ A και Β συζητιέται και στο θέμα των G4 όσον αφορά τη marshmallow.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Πρωτες εντυπωσεις της Μ6....ΑΥΤΟ ΤΟ ΡΗΜΑΔΙ ΤΗΣ ΦΩΤΕΙΝΟΤΗΤΑΣ μου εχει σπασει τα νευρα κλεινω οθονη ανοιγω παει στο μηδεν το ανεβαζω με αυτοματο ενεργ.κλεινω οθονη παει στο 1 κ που εχω το αυτματο οπου κ αν ειμαι σεν αλλαζει η φωτεινότητα αν καποιος εχει βγαλει ακρη ας πει τι γινεται....δυτερον χαλαστικα που δεν εχει επιλογη για το κλεισιμο της οθονης μου αρεσε περισσότερο το κλεισιμο με την γραμμη...τριτον ειμαι σαφως ποιο γρηγορο κ σμουθ αν κ εκανα φορματ τα παντα κ το περιμενα θα δειξει ο χρονος...φορτωσα περιπου στις 50 εφαρμογες κ ακομα πεταει....μπαταριες κ τα λοιπα απο βδομαδα να δω πως θα παει ειναι πολυ νωρις....θερμοκρασιες δεν ειχα ποτε θεμα κ πριν κ παλι μια χαρα ειμαι κ δεν το εχω αφησει απο το χερι...φωτο επειδη δεν ειμαι φαν φεν μπορω να ξεχωρισω αν εχει διαφορες θα κανω καποιες δοκιμες βραδυ σσ μαγαζι γιατι εκει ειναι η ουσια για μενα...για οτι αλλο ανακαλυψω ενημερωνω βαζω 8/10 μεχρι τωρα γιατι η 5.0.1 ειχε τρελα λαγκ κ τωρα εγινε επιτελους τηλ 3gb ram...

 

μια ερωτηση τωρα με τα permissions μπορω να στειλω εφαρμογες τις google ????κατι google drive ταινιες και ολα αυτα τα χαζα???

Edited by KIRIS

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος ευχαριστούμε.Προσωπικά ακόμα μένω όπως είμαι..λολι...λαγκς δεν έχω-ειχα- καθόλου , μπαταρία ανάλογα την χρήση από τεσσεράμισι ώρες στην χειρότερη μέχρι παρά κάτι έξι στην καλύτερη και θερμοκρασίες τίποτα,τελείως νορμάλ.Μετα τις νέες ρυθμίσεις που έκανα στην οθόνη δεν το αφήνω σε ησυχία λέμε...το ταμπλετ έχει μπει στο συρτάρι για τα καλά (2Κ οθόνη κι εκείνο tab.pro 8.4).

Απόλαυσε το περιμένουμε νεότερα σου ;)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά παιδιά και καλή χρονιά.Πρίν από τρείς ώρες έβαλα και εγώ την m και αυτό με την φωτεινότητα δεν μπορω να το καταλάβω.Ενώ είναι στο 100% το βάζω στο αυτόματο και πηγαίνει μόνο του στο 0%.Το καλό είναι ότι δεν έχει lag το μενού και το τηλ.έχει γίνει αγνώριστο.Θυμάμαι μέχρι και το dropdown menu είχε σπασιματάκια και τώρα έχει γίνει smooth σαν το g4 του αδερφού μου.Τώρα το θέμα της μπαταρίας είναι μεγάλο κεφάλαιο,αν κερδίσουμε 10-15 λεπτά κέρδος θα είναι.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου τη λες και μενα να μην ψαχνω?:) Η εφαρμογουλα ομως σε καλυψε?ειναι και πανευκολη.

 

Είναι ποιο καλή από το tubemate ποιο εύκολη και κατεβάζει τα τραγούδια κατευθείαν σε μορφή mp3. Τα τραγούδια πηγαίνουν στην μνήμη τηλέφωνου και κατεβαίνουν με το όνομα τις εφαρμογής (peggo) στη file Manager (διαχείριση αρχείων), πατάς επάνω και κάνεις μετακίνηση στην sd. Κανεις φάκελο με το όνομα του τραγουδιστή και το ρίχνεις μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες να ρωτησω επειδη εχει g3 η γυναικα και πριν κανα χρονο που ειχα ψαχτει το χα ρουταρει και ειχα περασει cloud και ενα patch για καλυτερη μπαταρια.

Επειδή πλέον δεν θυμάμαι τίποτα,για να περάσω την 6αρα την official τι πρέπει να κανω?

Dhamher_00
Link to comment
Share on other sites

Βασικα δεν καταλαβαίνω το πρόβλημα σας. Βάζετε αυτόματη φωτεινότητα και σας κατεβάζει τη φωτεινότητα; Αυτός δεν είναι ο ρόλος της αυτόματης φωτεινότητας; Να δίνει τη φωτεινότητα που χρειάζεται βάσει του περιβάλλοντος, και όχι παραπάνω; Έχω καταλάβει κάτι λάθος;
Link to comment
Share on other sites

Παιδες να ρωτησω επειδη εχει g3 η γυναικα και πριν κανα χρονο που ειχα ψαχτει το χα ρουταρει και ειχα περασει cloud και ενα patch για καλυτερη μπαταρια.

Επειδή πλέον δεν θυμάμαι τίποτα,για να περάσω την 6αρα την official τι πρέπει να κανω?

Καλημερα.Αφου εχεις κατεβασει την 6 σε KDZ αρχειο (Πολωνικη υπαρχει) διαβασε πως θα το κανεις απο εδω.Φυσικα θα διαγραφουν ολα οτι εχεις γιατι θα γινει οπως το αγορασες καινουργιο.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2797190

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...