Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλη χρονια παιδες.

 

2 ερωτησουλες για αυτους που εχουν φλασαρει την ΜΜ μεσω KDZ

 

1. την διαδικασια την κανατε με win 8.1; Αντιμετωπισατε καποιο προβλημα;

Ειδα στο XDA http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2785089 " WARNING: Windows 8 and 8.1 Are having Permission issues, I don`t use Windows 8 so Googleling would help for running the script that needs permission. " και με εχει αποθαρυνει απο το να κανω την διαδικασια.

 

2. Σχετικα με το πρόβλημα του doze mode και τις ειδοποιήσεις, ειδικά στο gmail, που καθυστερούν εχετε παρατηρησει κατι;

https://productforums.google.com/forum/?utm_medium=email&utm_source=footer#!msg/nexus/Ayd_1TOemSE/4dwUyS_YBQAJ

https://code.google.com/p/android/issues/detail?id=197805

 

2. ναι ειχα θεμα. Το εβγαλα απο doze οπως εχεις δικαιωμα και λυθηκε εντελως

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Διαβάζω και αλλού πως η 6 είναι πιο smooth και πιο γρήγορη από την 5 που έχουμε επισήμως. Δεν με ενδιαφέρει το ρουτ και γενικά είμαι πολύ ευχαριστημενος από την όλη συμπεριφορά του κινητού και από την μπαταρία που ανάλογα την χρήση κυμαίνεται από τεσσεραμισι μέχρι και πεντεμισι ώρες οθόνη. Να κάνω την μετάβαση στην 6? Τι λέτε εσείς οι πιο ψαγμένοι. ...

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

Εγω δεν ειμαι ψαγμενος αλλα συντηριτικος χαχαχα κατσε στα αυγα σου ποσο πιο σμουθ πια και γρηγορο τι δλδ δεν προλαβαινεις να πατησεις στην"οθονη και ανοιγουν οι σελιδες 2 μιλισεκοντ πιο γρηγορα;Εδω εγω με το τζι 2 που ειναι καρασμουθ πολλες φορες περναει και το τζι4μου σε ταχυτητα οποτε δε χρειαζονται πειραματα αμα εισαι ευχαριστημενος αστο ετσι.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω και αλλού πως η 6 είναι πιο smooth και πιο γρήγορη από την 5 που έχουμε επισήμως. Δεν με ενδιαφέρει το ρουτ και γενικά είμαι πολύ ευχαριστημενος από την όλη συμπεριφορά του κινητού και από την μπαταρία που ανάλογα την χρήση κυμαίνεται από τεσσεραμισι μέχρι και πεντεμισι ώρες οθόνη. Να κάνω την μετάβαση στην 6? Τι λέτε εσείς οι πιο ψαγμένοι. ...

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

Αν δεν έχεις πολωνικό, δεν έχεις κίνητρο να βιάζεσαι.

Περίμενε να έρθει ΟΤΑ και για το δικό σου.

Αν και η μέχρι τώρα εμπειρία μου στο G3 δείχνει πως η LG κάνει πολύ προσεχτική δουλειά στις αναβαθμίσεις, κανείς δεν μπορεί να πεί με σιγουριά από τώρα αν η ΜΜ εκτός από βελτιώσεις παρουσιάσει προβλήματα μετά από κάποιες βδομάδες χρήσης.

Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερωτησουλα???σε καποιους ισως φανει χαζη αλλα θα την κανω.......υπαρχει περιπτωση με τον καιρο το screen protecton με την επαφη που κανει να δημιουργει καποια ελαχιστα μικρορλαγκ??δηλαδη να εχει παρει απειροελαχιστο αερα απο κατω και να επηρεάζει????εχω ενα temporary glass 0.3 και το εχω απο την πρωτη μερα περιπου 6 μηνες θελει αλλαγη???

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

KIRIS...δεν το νομίζω...αν πάντως σε κάποιο παιδί έχει συμβεί ας μας το αναφέρει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν δεν απατώμαι η ΜΜ είναι κοντά στα 1.3 γίγα...υπάρχει περίπτωση να δοθεί ΟΤΑ .??? ...στο g2 η μετάβαση από ΚΚ σε λολι λόγω του μεγάλου μεγέθους ,κι εκεί αν θυμάμαι καλά γύρω στα 1.3 γιγα, γινόταν μόνο μέσω υπολογιστή.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

KIRIS...δεν το νομίζω...αν πάντως σε κάποιο παιδί έχει συμβεί ας μας το αναφέρει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν δεν απατώμαι η ΜΜ είναι κοντά στα 1.3 γίγα...υπάρχει περίπτωση να δοθεί ΟΤΑ .??? ...στο g2 η μετάβαση από ΚΚ σε λολι λόγω του μεγάλου μεγέθους ,κι εκεί αν θυμάμαι καλά γύρω στα 1.3 γιγα, γινόταν μόνο μέσω υπολογιστή.

 

ναι γιατι να μην γινεται δεν νομιζω να ισχυει αυτο για κανεναν λογο! ολα δινονται ΟΤΑ το θεμα ειναι ποτε θα το δωσει η καθε αντιπροσωπεια της καθε χωρας και μετα το ποτε θα το δωσει ο καθε παροχος!

Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερωτησουλα???σε καποιους ισως φανει χαζη αλλα θα την κανω.......υπαρχει περιπτωση με τον καιρο το screen protecton με την επαφη που κανει να δημιουργει καποια ελαχιστα μικρορλαγκ??δηλαδη να εχει παρει απειροελαχιστο αερα απο κατω και να επηρεάζει????εχω ενα temporary glass 0.3 και το εχω απο την πρωτη μερα περιπου 6 μηνες θελει αλλαγη???

Και σε εμένα συμβαίνει εδώ και λίγο καιρό έχει κάνει κάποια κενά που δεν υπήρχαν... Είναι no name tempered από το Mr. Gadget

Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερωτησουλα???σε καποιους ισως φανει χαζη αλλα θα την κανω.......υπαρχει περιπτωση με τον καιρο το screen protecton με την επαφη που κανει να δημιουργει καποια ελαχιστα μικρορλαγκ??δηλαδη να εχει παρει απειροελαχιστο αερα απο κατω και να επηρεάζει????εχω ενα temporary glass 0.3 και το εχω απο την πρωτη μερα περιπου 6 μηνες θελει αλλαγη???

Το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ. Άλλαξα τρία διαφορετικά, no name, tempered glass και κάθε φορά το πέταγα εκνευρισμένος.

 

Τώρα δοκίμασα ένα tempered glass της nillkin με το οποίο τα πράγματα είναι σαφέστατα πολύ καλύτερα, αν και αρεά και που τραβάει κανένα ζόρι.

 

Νομίζω ότι το πρόβλημα αυτό έχει αναφερθεί και στο xda.

Link to comment
Share on other sites

H εμπειρια μου με no name tampered glass ειναι οτι παρατηρουντα καποια ψιλοlag στο κατω αριστερα μερος της οθονης οταν προσπαθω να πατησω το αριστερο βελακι καθως και στην προσπαθεια μου να ρυθμισω την φωτεινοτητα χειροκινητα,κινοντας το δαχτυλο μου αριστερα-δεξια,ισως ομως να οφειλονται τα κολληματακια στην Lollipop(
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση πως τραβάω στιγμιοτυπο οθόνης

 

VOL- και Power button μαζί

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολυ

 

Για να μη πεδευεσαι στη ρυθμισεις μπροστινων πληκτρων εχει την επιλογη 4ρτου πληκτρου που τραβας στιγμιοτυπο αμεσα

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Για να μη πεδευεσαι στη ρυθμισεις μπροστινων πληκτρων εχει την επιλογη 4ρτου πληκτρου που τραβας στιγμιοτυπο αμεσα

Το κοιταξα αλλα δεν το βρηκα

Link to comment
Share on other sites

το quick memo εννοει.. :)

στην 6 εχει πληκτρο capture+ που τελικα ειναι....quickmemo:O

Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

το quick memo εννοει.. :)

Ναι αυτο απειρως πιο πρακτικο για στιγμιοτυπο οθονης

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

στην 6 εχει πληκτρο capture+ που τελικα ειναι....quickmemo:O

Αυτό από την lg η απο την M; Και που είναι αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ. Άλλαξα τρία διαφορετικά, no name, tempered glass και κάθε φορά το πέταγα εκνευρισμένος.

 

Τώρα δοκίμασα ένα tempered glass της nillkin με το οποίο τα πράγματα είναι σαφέστατα πολύ καλύτερα, αν και αρεά και που τραβάει κανένα ζόρι.

 

Νομίζω ότι το πρόβλημα αυτό έχει αναφερθεί και στο xda.

 

ααααα δηλαδη ειναι πιθανο.....γιατι περασα την 6 με clean install και με ολα τα φορματ στα παντα και εχω παλι αυτα τα μικρα και λεω δεν εχει λογικη ισως φταιει αυτο.....μεχρι πριν κανενα 2μηνο δεν επιανε επανω και τιποτα νομιζες ειναι το glass της οθονης ενω τωρα εχει κανει κατι πολυ πολυ μιρκα στιγματα και λεω μαλλον ηρθε η ωρα της!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Αυτό από την lg η απο την M; Και που είναι αυτό;

ρυθμισεις-προβολη-πληκτρα αρχικης οθονης.στην λολιποπ ονομαζοταν νομιζω quickmemo αλλα στην mm capture+

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γίνετε να μεταφέρω τις επαφές μέσω κάποιας εφαρμογής ή μέσω google για να μην τις περάσω μια μια

Μπορεις να τις κανεις μια μια επεξεργασια και στο πανω μερος που λεει που τις αποθηκευει να επιλεγεις google.Αναλογως ποσες επαφες εχεις μπορει να αξιζει αυτος ο τροπος η καποιος αλλος οπως backup με εφαρμογη.Απλα αυτος ο τροπος σου λυνει τα χερια μια για παντα.Εχω αλλαξει απο το 2011 που πρωτοπηρα android 15 συσκευες χωρις να με απασχολησει ποτε το θεμα επαφες.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γίνετε να μεταφέρω τις επαφές μέσω κάποιας εφαρμογής ή μέσω google για να μην τις περάσω μια μια

 

εγω το κανω με την εφαρμογη https://play.google.com/store/apps/details?id=com.globile.mycontactbackup&hl=el

την τρεχεις κανει το back up Και μετα πατα να την στειλεις με mail βαλε το δικο σου και ας το στελνει απο το δικο σου και εχεις το αρχειακι παντα καβαντζομενο στο mail soy μετα οποτε θες πας στο mail πατα επανω στο αρχειο και αυτο κανει μονο του ξανα εγκατασταση ολες τις επαφες σε οποιαδηποτε συσκευη θες οποτε θες!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Εφαγα φλασια που λενε.Επιλεγεις ολες τις επαφες σου στο κινητο.Τις κανεις export σε csv αρχειο.Πας στο https://contacts.google.com/ και εφοσον εχεις κανει Login επιλεγεις απο το μενου "περισσοτερα" , εισαγωγη , απο το κουμπι "επιλογη αρχειου" φορτωνεις το αρχειο που αποθηκευσες απο το κινητο ετσι ωστε στη στιγμη να φορτωσεις ολες τις επαφες σου. Edited by Leolipop
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...