Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χάνει σε κάμερα το κινέζικο, δεν βγαίνει η μπαταρία, δεν έχει κάρτα sd, εγγύηση τρέχα γύρευε, είναι τεράστιο.κερδίζει όμως σε ταχύτητα και είναι μεταλλικό.η μπαταρία δεν νομίζω πως είναι και τόσο καλύτερη από ότι διαβάζω, μια μέρα βγάζει και αυτό.στα 200 ευρώ που έχει από vickmall πιστεύω εγώ θα το έπαιρνα αν έπαιρνα τώρα
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κινέζικα θα βρεις αρκετά αξιόλογα σε αυτά τα λεφτά αλλά από κει και πέρα και με δεδομένο ότι θες να την κρατήσεις καιρό την συσκευή έρχεται το θέμα της εγγύησης. Επειδή μιλάμε για συσκευές που καλώς ή κακώς κάτι μπορούν να πάθουν έχεις τρέξιμο με το κινέζικο. Δεν το έχω δουλέψει το συγκεκριμένο, σίγουρα είναι ένα καλό τηλέφωνο αλλά δεν μπορώ να εκφέρω άποψη

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και Χρονια Πολλα σε ολους!

 

Εδω και τρεις ημερες κατοχος του G3 (32gb) υστερα απο ενα χρονο συμβιωσης με το ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ G2.

Να σας πω την αληθεια επαθα ενα σοκ οταν συγκρινα τις οθονες μεταξυ τους (νικητης το G2 στα ματια μου) ...αλλα τελικα συνηθιζεται αυτο το ψυχρο χρωμα στο G3.

 

Απο αυτονομια δεν ειναι και τραγικες οι διαφορες (φωτεινοτητα περιπου στο 50%).

Περιμενα χειροτερες επιδοσεις αλλα οποιος προερχεται απο G2 εχει αλλα κριτηρια.;)

 

Θελω να μου λυσετε μια απορια:

Ενω ρυθμιζω την ληξη χρονικου οριου οθονης στα 15 δευτερολεπτα μετα απο λιγο η ρυθμιση αλλαζει και πηγαινει στα 30 δευτερολεπτα απο μονη της.:confused::confused:

 

Χρησιμοποιω Novα Launcher εαν αυτο σας βοηθαει λιγο.

Για πειτε καμια ιδεα,τι το προκαλει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους, εγώ πριν ενάμιση μήνα άλλαξα οθόνη λόγω ρωγμης, και σήμερα διαπίστωσα ότι αριστερά η οθόνη έχει ξεκολλήσει και φωτίζει το πλαίσιο . Κολλάνε τις οθόνες με κολα, και μετά κατηγορούν τα κινέζικα για ποιότητα. Τι να πω δεν υπάρχει σωτηρία....
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους παιδιά, σήμερα κατά λάθος έσβησα ένα βίντεο από την κάρτα sd και ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να το επαναφέρω.Σημειωτέον ότι δεν συγχρονίστηκε στο google photos.
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους παιδιά, σήμερα κατά λάθος έσβησα ένα βίντεο από την κάρτα sd και ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να το επαναφέρω.Σημειωτέον ότι δεν συγχρονίστηκε στο google photos.

 

Χρόνια πολλά.Αν θες δοκίμασε αυτό http://diskdigger.org/android

Για full scan όμως θέλει root και επίσης η pro έκδοση λέει ότι σκανάρει περισσότερους τύπους αρχείων.

Αν το δοκιμάσεις γράψε εδώ τα αποτελέσματα που είχες.

Edited by vortex78

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά κι από μένα. Καμμιά ιδέα γιατί στην αντίστροφη μέτρηση ο ήχος δεν "χτυπάει";

Έκανα επανεκίννηση, άλλαξα ήχο αλλά τίποτε. Το τηλ. δεν είναι root.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ενώ είμαι root δεν το αναγνωρίζει,λέει ότι για full scan απαιτείται root,τέλος πάντων αφού

σκανάρισα την sd δεν το βρήκα το αρχείο, και απ'ότι διάβασα τα μεγάλα αρχεία μετά από

διαγραφεί έχουν πολλές πιθανότητες να κατακερματιστούν.Ευχαριστώ πάντως για την βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους παιδιά, σήμερα κατά λάθος έσβησα ένα βίντεο από την κάρτα sd και ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να το επαναφέρω.Σημειωτέον ότι δεν συγχρονίστηκε στο google photos.

 

Έκανα μια έρευνα από το κινητό μου γιατί κάτι θυμώνουν σχετικά και έπεσα σε αυτό δεν το διάβασα το άρθρο πάντως ελπίζω να σε βοηθήσει στη περίπτωση σου.

Δεν ξέρω κάτι μου λέει όσο γρηγορότερα τόσο καλύτερα για το αρχείο σου ανάλογα και με τη χρήση που κανείς στο κινητό (προσθήκη αρχείων - εγώ δεν θα έβαζα ούτε ένα επιπλέον μέχρι να σιγουρευτώ αν είναι ανακτήσιμο) διαίσθηση αυτό.

 

http://www.doctorandroid.gr/2015/01/android-data-recovery.html?m=1

 

Καλή επιτυχία

Χρόνια πολλά και σε σένα.

Edited by roll
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα σε όλους παιδια. Ηρθε η ωρα να σας αποχαιρετησω καθως μετα απο ενα χρονο με το G3 αποφασισα να το δωσω για να παω σε Xiaomi Redmi Note 3. Τα καλυτερα σε ολους ευχομαι... Η συσκευη μου υπαρχει ακομη και αν ενδιαφερεται κανεις μπορει να μου στειλει πμ. Καλο υπολοιπο γιορτων!
Apple iPhone 3GS: SOLD, Apple iPhone 4: SOLD, Samsung Galaxy S3: SOLD, SONY Xperia Z1: SOLD, LG G2: SOLD, HUAWEI HONOR 6: SOLD, LG G3: SOLD, Xiaomi RedMi Note 3: IN USE
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα σε όλους παιδια. Ηρθε η ωρα να σας αποχαιρετησω καθως μετα απο ενα χρονο με το G3 αποφασισα να το δωσω για να παω σε Xiaomi Redmi Note 3. Τα καλυτερα σε ολους ευχομαι... Η συσκευη μου υπαρχει ακομη και αν ενδιαφερεται κανεις μπορει να μου στειλει πμ. Καλο υπολοιπο γιορτων!

 

Χρόνια πολλά και Καλοδούλευτο το νέο σου τηλέφωνο! Ελπίζω να το χαρείς και να έχεις μόνο καλά μαντάτα από αυτό!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα σε ολους και καλη χφονια να εχουμε..παιδια ενος φιλου δεν χτυπαει το ξυπνητήρι εδω και 2 μερες με αποτελεσμα να αργει στην δουλεια..το εβαλα να χτυπησει να το δοκιμασω και δινει αναβολη απο μονο του χωρις καν να προλαβει να χτυπησει το ξυπνητήρι..ξερει καποιος κατι;
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα σε όλους παιδια. Ηρθε η ωρα να σας αποχαιρετησω καθως μετα απο ενα χρονο με το G3 αποφασισα να το δωσω για να παω σε Xiaomi Redmi Note 3. Τα καλυτερα σε ολους ευχομαι... Η συσκευη μου υπαρχει ακομη και αν ενδιαφερεται κανεις μπορει να μου στειλει πμ. Καλο υπολοιπο γιορτων!

 

Κάνε μια σύγκριση όταν το πάρεις

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα σε ολους και καλη χφονια να εχουμε..παιδια ενος φιλου δεν χτυπαει το ξυπνητήρι εδω και 2 μερες με αποτελεσμα να αργει στην δουλεια..το εβαλα να χτυπησει να το δοκιμασω και δινει αναβολη απο μονο του χωρις καν να προλαβει να χτυπησει το ξυπνητήρι..ξερει καποιος κατι;

 

χρονια πολλα και καλη χρονια.... για πηγαινε στις ρυθμισεις-χειρονομιες και ξετικαρε αυτο για την αφυπνιση και κανε και μια βαθμονομηση

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα σε όλους παιδια. Ηρθε η ωρα να σας αποχαιρετησω καθως μετα απο ενα χρονο με το G3 αποφασισα να το δωσω για να παω σε Xiaomi Redmi Note 3. Τα καλυτερα σε ολους ευχομαι... Η συσκευη μου υπαρχει ακομη και αν ενδιαφερεται κανεις μπορει να μου στειλει πμ. Καλο υπολοιπο γιορτων!

 

Εύχομαι τα καλύτερα με το note 3.

Μιας και έχεις ακόμα το g3 και μπορείς να βγάλεις φωτογραφίες θα ήταν ενδιαφέρον ένα Α/Β τεστ μεταξύ των δύο με τις ίδιες φωτογραφικές συνθήκες φωτισμός θέμα.

Αν έχεις το χρόνο κάνε την ανάρτηση στο φωτογραφικό νήμα του g3 για να μη το χάσουμε όσοι ενδιαφέρονται!

Ένα που θα ήθελα να ξέρω είναι αν σε κοντινή εστίαση τα πηγαίνει καλύτερα του g3 δηλαδή εστιάζει από κοντινότερη απόσταση.

 

Με το καλό ο καινούργιος χρόνος και με το note 3 ανά χείρας.

Link to comment
Share on other sites

Οι διαφορα στις 2 εκδοσεις 2/3gb ram είναι αισθητές σε καθημερινή χρήση ?

Ειχε κανείς εμπειρία και από τις 2? Η χωρητικότητα δεν με ενδιαφέρει τοσο, οσο η πιο smooth λειτουργία.

wipe that tear..
Link to comment
Share on other sites

Δυόμισι εβδομάδες με το 32αρι κι ερχόμενος από g2 στοκ εργοστασιακή έκδοση κ τα δύο με αυτά που είχα διαβάσει περίμενα πολύ χειρότερα.Το κινητό είναι πολύ smooth δεν μου λείπει θα έλεγα πια καθόλου το g2 .Έχει καλύτερο σήμα κ καλύτερο δεκτη gps με μια χορταστική οθόνη.Στην περιοχή μου κι επειδή μένω ψηλά έχω εξαιρετικο σήμα 3g κ μέτριο έως καλό 4g.Το σερφάρισμα γέμισμα σελίδων ανταπόκριση είναι ακαριαία.Απλά απολαμβάνεις να είσαι στο ίντερνετ πιο καλά κι από το σταθερό του σπιτιού.Πολύ γλυκό smooth σκρολαρισμα.Προσωπικά είμαι παραπάνω από ευχαριστημένος,ενθουσιασμένος θα έλεγα.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Οι διαφορα στις 2 εκδοσεις 2/3gb ram είναι αισθητές σε καθημερινή χρήση ?

Ειχε κανείς εμπειρία και από τις 2? Η χωρητικότητα δεν με ενδιαφέρει τοσο, οσο η πιο smooth λειτουργία.

 

αμα δεν σε απασχολουν τα χρηματα 32αρι πηγεναι! εχει το 16αρι η κοπελα μου και το 32αρι η αδερφη μου ετσι οπως τα δουλεψα διπλα διπλα αρκετα πιο smooth το 32αρι + του οτι τα 3 ραμ ειναι και μπονους για μελλοντικες αναβαθμισεις

Link to comment
Share on other sites

Δυόμισι εβδομάδες με το 32αρι κι ερχόμενος από g2 στοκ εργοστασιακή έκδοση κ τα δύο με αυτά που είχα διαβάσει περίμενα πολύ χειρότερα.Το κινητό είναι πολύ smooth δεν μου λείπει θα έλεγα πια καθόλου το g2 .Έχει καλύτερο σήμα κ καλύτερο δεκτη gps με μια χορταστική οθόνη.Στην περιοχή μου κι επειδή μένω ψηλά έχω εξαιρετικο σήμα 3g κ μέτριο έως καλό 4g.Το σερφάρισμα γέμισμα σελίδων ανταπόκριση είναι ακαριαία.Απλά απολαμβάνεις να είσαι στο ίντερνετ πιο καλά κι από το σταθερό του σπιτιού.Πολύ γλυκό smooth σκρολαρισμα.Προσωπικά είμαι παραπάνω από ευχαριστημένος,ενθουσιασμένος θα έλεγα.

 

Διαβάζοντας κανείς το νήμα πριν πάρει το τηλέφωνο στα χέρια του λέει τι παλτό είναι αυτό... Εφόσον βέβαια το χρησιμοποιήσει βλέπει ότι τα πράγματα δεν είναι έτσι και το τηλέφωνο είναι πάρα πολύ καλό. Απλά έχει φάει πολύ κράξιμο και υπάρχει προκατάληψη... Για μένα είναι καλύτερο του g2 και είχα και τις δύο συσκευές, μάλιστα το g2 υπάρχει ακόμα στο σπίτι και το έχει η γυναίκα μου. Σαν εμπειρία χρήσης για εμένα το g3 είναι πιο ολοκληρωμένο

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας κανείς το νήμα πριν πάρει το τηλέφωνο στα χέρια του λέει τι παλτό είναι αυτό... Εφόσον βέβαια το χρησιμοποιήσει βλέπει ότι τα πράγματα δεν είναι έτσι και το τηλέφωνο είναι πάρα πολύ καλό. Απλά έχει φάει πολύ κράξιμο και υπάρχει προκατάληψη... Για μένα είναι καλύτερο του g2 και είχα και τις δύο συσκευές, μάλιστα το g2 υπάρχει ακόμα στο σπίτι και το έχει η γυναίκα μου. Σαν εμπειρία χρήσης για εμένα το g3 είναι πιο ολοκληρωμένο

Όμως επέλεξες Τάκη να δώσεις το g2 στην γυναίκα σου όπως θα κάνω και εγώ στο μέλλον. Μπορεί να είναι καλή συσκευή αλλά με πολλά προβλήματα. Πρέπει κάποιος να είναι τυχερός για να μην υα αντιμετωπίσει.

Αυτός ο φόβος που υπάρχει γύρω από το g3 είναι που δεν με αφήνει να εγκατάλειψω το g2 για να αγοράσω το g3.

Με βλέπω να περιμένω να πεσει και άλλο το g4.

Link to comment
Share on other sites

Όμως επέλεξες Τάκη να δώσεις το g2 στην γυναίκα σου όπως θα κάνω και εγώ στο μέλλον. Μπορεί να είναι καλή συσκευή αλλά με πολλά προβλήματα. Πρέπει κάποιος να είναι τυχερός για να μην υα αντιμετωπίσει.

Αυτός ο φόβος που υπάρχει γύρω από το g3 είναι που δεν με αφήνει να εγκατάλειψω το g2 για να αγοράσω το g3.

Με βλέπω να περιμένω να πεσει και άλλο το g4.

 

Φίλε μου μετά το g2 έχω αλλάξει 6 συσκευές. Το g4 που έχω τώρα είναι η 6η. Πριν από αυτό είχα ένα nexus 6 και πριν από το nexus το g3 32αρι. Το είχα στη κατοχή μου 7μηνες εντελώς απροβληματιστο και το τηλέφωνο το χάρηκα πάρα πολύ. Για να το δωσω το σκέφτηκα πάρα πολύ για πραγματικά δεν είχα κάτι αρνητικό εκτός από την μπαταρία που δεν ήταν άθλια απλά ήταν στο μέσο όρο. Τώρα ότι είναι ανάλογα που θα πέσεις δυστυχώς ισχύει

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ Τάκη εφόσον διαβάσεις προσεκτικά τα γραφόμενά μου το θέμα μου όσον αφορά το παλιό "κράξιμο" όπως λες, εστιάζεται στο θέμα της ισορροπίας του λευκού της οθόνης σε σχέση με τις προηγούμενες αρχικές σειρές-παρτίδες.Ίσα ίσα αναφέρω ξεκάθαρα πως ούτε θερμοκρασίες,ούτε Lags διαπίστωσα.Είναι κρίμα οι σημερινές οθόνες να είναι υποδεέστερες των αρχικών και θα έπρεπε να υπάρχει ενημέρωση. Τι δεν καταλαβαίνεις αγαπητέ;...ούτε κατηγόρησα την συσκευή για άλλα θέματα

ιδού και το ποστ μου αγαπητέ...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6440479#post6440479

και ο λόγος μετάβασης στο g3 από το g2

 

Ο λόγος που έφυγα από το φοβερό g2 και μετέβη στο g3 η εμφάνιση-στήσιμο με την εν λόγο θήκη.Σε συνδυασμό με την τιμή ευκαιρία πακέτου g3 32 + quick circle στα 300 ευρώ όλα καινούρια συν φυσικά τα 200 ευρώ από την πώληση του εξαιρετικού g2 νομίζω πώς η μετάβαση ήταν μονόδρομος.Με αυτά όμως που διαβάζω εδώ βλέπω να το πασσαρω στη γυναίκα μιας και χρειάζεται νέο κινητό και να χτυπάω το g4 εκεί κοντά στον Φλεβάρη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 43 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6469470#post6469470

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ Τάκη εφόσον διαβάσεις προσεκτικά τα γραφόμενά μου το θέμα μου όσον αφορά το παλιό "κράξιμο" όπως λες, εστιάζεται στο θέμα της ισορροπίας του λευκού της οθόνης σε σχέση με τις προηγούμενες αρχικές σειρές-παρτίδες.Ίσα ίσα αναφέρω ξεκάθαρα πως ούτε θερμοκρασίες,ούτε Lags διαπίστωσα.Είναι κρίμα οι σημερινές οθόνες να είναι υποδεέστερες των αρχικών και θα έπρεπε να υπάρχει ενημέρωση. Τι δεν καταλαβαίνεις αγαπητέ;...ούτε κατηγόρησα την συσκευή για άλλα θέματα

ιδού και το ποστ μου αγαπητέ...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6440479#post6440479

και ο λόγος μετάβασης στο g3 από το g2

 

Ο λόγος που έφυγα από το φοβερό g2 και μετέβη στο g3 η εμφάνιση-στήσιμο με την εν λόγο θήκη.Σε συνδυασμό με την τιμή ευκαιρία πακέτου g3 32 + quick circle στα 300 ευρώ όλα καινούρια συν φυσικά τα 200 ευρώ από την πώληση του εξαιρετικού g2 νομίζω πώς η μετάβαση ήταν μονόδρομος.Με αυτά όμως που διαβάζω εδώ βλέπω να το πασσαρω στη γυναίκα μιας και χρειάζεται νέο κινητό και να χτυπάω το g4 εκεί κοντά στον Φλεβάρη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 43 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6469470#post6469470

Δεν θυμόμουν καν αν είχες γράψει κάτι και δεν αναφερόμουν σε εσένα γενικό ήταν το ποστ μου απλά έγραψα απάντηση πάνω στο δικό σου ;) το "κράξιμο" που αναφέρεις δεν το είχα καν στο μυαλό μου σοβαρά τώρα... Σορρυ αν το παρεξήγησες αλλά δεν πήγαινε σε εσένα. Εγώ αυτό που ήθελα να πω είναι ότι η συσκευή δεν είναι χάλια όπως θέλουν να την βγάλουν μερικοί, έχει κάποια χουσουρια αλλά ως εκεί... Σορρυ και πάλι πραγματικά δεν πήγαινε σε εσένα και ούτε καν θυμάμαι τα ποστ που αναφέρεις.

 

Edit : όσο για τις οθόνες δεν το γνωρίζω και δεν το έχω παρατηρήσει αλλά εφόσον ίσχυει είναι απαραδεκτοι

 

Edit no2: επίσης στο ποστ που γράφεις για τις οθόνες μια διαπίστωση κάνεις δεν κραζεις οπότε δεν θα μπορούσα να αναφέρομαι σε εσένα

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η παράθεση όμως αφορούσε δικό μου ποστ κι ήταν λάθος διότι ήταν σαν να εκθέτεις εμένα φίλτατε.Τεσπα...δεν έχω κανένα πρόβλημα και απλώς απάντησα στο παιδί που ενδιαφέρεται μεταξύ του 16 & του 32 g3 για το πόσο smooth είναι,κάνοντας μια έμμεση σύγκριση με το εξαιρετικό για πολλούς g2 (μιας και το είχα μέχρι προσφάτως ;) ) και αφού δεν είχα το 16αρι ....τέλος καλό ,όλα καλά ...λίγο προσοχή αδερφέ ;) :D
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...