Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν την πήραν όλα τα νεξους, μια κοπέλα με νεξους 5 δεν την πήρε ακόμα.δεν παίζει να την δωσει η lg νωρίς στο g3.τα έχουμε ξαναπεί, για άμεση υποστήριξη μόνο aosp
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παντως απο μια παρουσιαση που εκανε σε καποιο σαιτ(drandroid) σχετικα με το τι προσφερει παραπανω,ειδα οτι τα περισσοτερα τα εχει ηδη η ρομ του cloudy με το UI απο g4.ετσι μου φανηκε.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

η ρομ του cloudy δεν γίνεται να έχει στοιχεία από την 6, ούτε από την 5.1.1 δεν έχει.μην κοιτάτε τις εφετζίδικες μπούρδες, δεν είναι αυτό το ζήτημα
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Γρήγορη ερώτηση, μπορούμε να απενεργοποιήσουμε το dual window το οποίο γίνεται με παρατεταμένο πάτημα του τριγωνικού κουμπιού (back button) ;

Ακυροοοοοό. Το βρήκα ήταν πολύ εύκολο. Σόρυ.

Edited by rtifosi
Link to comment
Share on other sites

Έφαγε ένα κόλλημα μόλις τώρα το κινητό.... Απίστευτο.

Έβγαλα τη μπαταρία και τη ξαναεβαλα και έστρωσε. Ελπίζω να μην είναι προάγγελος κακών...

Το καλό είναι ότι πλέον το ψαχτήρι του google στο multitasking επανήλθε. Χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Φίλη μου με nexus 5 την πήρε ήδη.

Εγώ νομίζω ότι μέχρι τα Χριστούγεννα θα την παίρνουμε καποιοι σιγά σιγά.

Από όσο έχω καταλαβει θα τη δώσουνε σχετικά γρήγορα.

 

Σύμφωνα με την προϊστορία να το περιμένεις περίπου στο Πάσχα 2016

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με την προϊστορία να το περιμένεις περίπου στο Πάσχα 2016

Ακριβώς. Προηγείται το G4 πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες. Εχω πρόβλημα, τις τελευταίες μέρες η υποδοχή των ακουστικών μου κάνει "νερα", κουμπώνει κανονικά το βύσμα αλλα μια το βρισκει μια το χάνει, μαλλον εσκισα λιγο την υποδοχή λογω του οτι το εχω στην κολότσεπη , καθομαι , σηκώνομαι κλπ κλπ.. Εχουμε καμια ιδέα κόστους για επιδίορθωση?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες. Εχω πρόβλημα, τις τελευταίες μέρες η υποδοχή των ακουστικών μου κάνει "νερα", κουμπώνει κανονικά το βύσμα αλλα μια το βρισκει μια το χάνει, μαλλον εσκισα λιγο την υποδοχή λογω του οτι το εχω στην κολότσεπη , καθομαι , σηκώνομαι κλπ κλπ.. Εχουμε καμια ιδέα κόστους για επιδίορθωση?

 

Ευχαριστώ

 

χρησιμοποιείς τα μαμα ακουστικά? δοκίμασες να βάλεις άλλα?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

πριν λιγο γυρισα απο procordia.Μου αλλαξαν πανελ .Ολα κομπλε...μεσα σε 20 λεπτα το ειχαν ετοιμο.Ελπιζω να μην ξαναδω ρωγμες.Και μπορει να ειναι ιδεα μου αλλα τα χρωματα ειναι πιο ζωντανα

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

πριν λιγο γυρισα απο procordia.Μου αλλαξαν πανελ .Ολα κομπλε...μεσα σε 20 λεπτα το ειχαν ετοιμο.Ελπιζω να μην ξαναδω ρωγμες.Και μπορει να ειναι ιδεα μου αλλα τα χρωματα ειναι πιο ζωντανα

Μεγεια και χωρίς προβλήματα εύχομαι!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

πριν λιγο γυρισα απο procordia.Μου αλλαξαν πανελ .Ολα κομπλε...μεσα σε 20 λεπτα το ειχαν ετοιμο.Ελπιζω να μην ξαναδω ρωγμες.Και μπορει να ειναι ιδεα μου αλλα τα χρωματα ειναι πιο ζωντανα

 

Φίλε μου κι εγώ έχω το γνωστό ράγισμα ,

Θα ήθελα λίγες πληροφορίες.

Καταρχήν πέρασες απο εκεί και σου το έκαναν μέσα σε 20 λεπτά χωρίς ραντεβού;Και αν Οχι , πόσο καιρό είχε που έκλεισες το ραντεβού;

Σου ζήτησαν απόδειξη ;

Όταν λες σου άλλαξαν πάνελ τι εννοείς γιατί λες κάτι και για τα χρώματα... τι σχέση έχει η οθόνη με το πλαστικό πλαίσιο που εμφανίζεται το ράγισμα.

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου κι εγώ έχω το γνωστό ράγισμα ,

Θα ήθελα λίγες πληροφορίες.

Καταρχήν πέρασες απο εκεί και σου το έκαναν μέσα σε 20 λεπτά χωρίς ραντεβού;Και αν Οχι , πόσο καιρό είχε που έκλεισες το ραντεβού;

Σου ζήτησαν απόδειξη ;

Όταν λες σου άλλαξαν πάνελ τι εννοείς γιατί λες κάτι και για τα χρώματα... τι σχέση έχει η οθόνη με το πλαστικό πλαίσιο που εμφανίζεται το ράγισμα.

 

Φιλε καλησπερα.Το πλαισιο που εγιναν οι ρωγμες πιανει την οθονη.Οποτε πρεπει να αλλαχτει ολο.Απο τελος Μαιου με ειχαν στο stanby επειδη δεν εστελνε η lg ανταλακτικο.Επικοινωνισα μαζι τους την παρασκευη μεσω facebook οπου και μου ειπαν πως εχουν το ανταλακτικο και αμα θελω να μου το κρατησουν για 3 εργασιμες για να παω απο εκει να την αλλαξουν επι τοπου.Σμρ πηγα και σε 20 λεπτα ολα κομπλε.Εχε την εγγυηση μαζι σου και εισαι μια χαρα.Η οθονη αψογη.μπορει να ειναι ιδεα μου αλλα ειναι πιο ζεστα τα χρωματα πραμα που μου αρεσει .Σαν καινουρια ειναι η συσκευη. :D :D :D

 

----- προσθήκη μηνύματος 41 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μεγεια και χωρίς προβλήματα εύχομαι!

 

Σε ευχαριστω πολυ !!!! Ελπιζω να μην ξαναπαω απο τα λημερια τους

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα στην lg και μ λέει ότι το ραγισμα π εχω στην πάνω πλευρά δεν μ το καλύπτει και δεν δικαίου με αντικατάσταση του πλαισίου
Link to comment
Share on other sites

και εγώ στο πάνω μέρος έχω ράγισμα αλλά δεν τους πήρα καν.σιγά δεν με νοιάζει κιόλας, ούτε καν φαίνεται αλλά είναι τραγικό να λένε δεν το καλύπτει η εγγύηση.αν πάρω και μου πουν κάτι τέτοιο δεν πρόκειται να ξανα ακουμπήσω lg
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Δλδ τι, το κάτω ράγισμα είναι κατασκευαστικό λάθος άλλο το πάνω δικό μας; Τι είναι αυτοί ρε...;
Link to comment
Share on other sites

Εχουν ηδη αλλαξει οθονες σε παιδια στο φορουμ λογω ραγισματος στην επανω πλευρα αν δεν κανω λαθος. Λογικα ολο και καποιος θα σου απαντησει. Η γνωμη μου ειναι να το κυνηγησεις...μιλα απευθειας με lg...
Link to comment
Share on other sites

και εγώ στο πάνω μέρος έχω ράγισμα αλλά δεν τους πήρα καν.σιγά δεν με νοιάζει κιόλας, ούτε καν φαίνεται αλλά είναι τραγικό να λένε δεν το καλύπτει η εγγύηση.αν πάρω και μου πουν κάτι τέτοιο δεν πρόκειται να ξανα ακουμπήσω lg

Ισχυουν και για μενα τα ιδια.. Στο πανω μερος αλλα δεν μιλησα με lg ακομα δεν με πολυνοιαζει

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα στην lg και μ λέει ότι το ραγισμα π εχω στην πάνω πλευρά δεν μ το καλύπτει και δεν δικαίου με αντικατάσταση του πλαισίου

Ρίξε μια ματιά και στο αντίστοιχο thread για την ρωγμή.

Απ ότι γράφουν κάποια παιδιά εκεί, σταμάτησαν να δέχονται το πάνω ράγισμα μέσα στην εγγύηση όταν ξεκίνησαν τα καπιταλ κοντρολς (μάλλον λόγω έλλειψης ανταλλακτικών).

Νομίζω μάλιστα πως αυτή ήταν πάντοτε η επίσημη γραμμή της lg διεθνώς, αλλά φαίνεται πως εδώ ήταν πιο χαλαροί και δεχονταν και το πάνω ράγισμα στην εγγύηση, μέχρις ότου ζόρισε η κατάσταση ...

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο αναγνωρίζει μόνο το κάτω δεν μας λέει η LG όμως;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχει θέμα με trip advisor κανένας; όλα μαμά (εκτός από ρουτ) και μου βγάζει συνέχεια πρόβλημα με playstore.

 

Το σβήνω και όλα οκ αλλά κρίμα είναι.

Link to comment
Share on other sites

Εχθες τελικα μου ηρθε αναβαθμιση και εμενα σε γερμανικη συσκευη...αλλα δεν θα την κανω

 

Προχθές μου ήρθε κι εμένα η V20L σε ιταλικό της TIM.Μέγεθος 18mb.

Την πέρασα και μέχρι στιγμής όλα καλά.

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

και εγώ στο πάνω μέρος έχω ράγισμα αλλά δεν τους πήρα καν.σιγά δεν με νοιάζει κιόλας, ούτε καν φαίνεται αλλά είναι τραγικό να λένε δεν το καλύπτει η εγγύηση.αν πάρω και μου πουν κάτι τέτοιο δεν πρόκειται να ξανα ακουμπήσω lg

 

Εμενα παω ειχε γινει και κατω σιγα σιγα ανοιγε.Μια χαρα μεσα στην εγγυηση μου το αλλαξαν.Δεν μου ειπαν το παραμικρο

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...