Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Απλά απαράδεκτη, έπρεπε να είχε δώσει καιρό τώρα την αναβάθμιση σε 5.1 με το UX 4 αλλά ούτε ένα μικρό update που να διορθώνει κάτι δεν ενδιαφέρθηκαν εκεί στη LG... Πραγματικά έχουν αφήσει τη ναυαρχίδα του 2014 μόλις χωρίς καμία υποστήριξη λογισμικού, αντίθετα στο G2 της κοπέλας μου ήρθε αναβάθμιση χθες η V30F ενώ έχει και την 5.0.2 μάλιστα... Περιττό να πω ότι το G2 είναι αισθητά πιο smooth από το δικό μου G3.. έλεος ότι θα ζήλευα το πρώην κινητό μου ενώ έχω την μεταγενέστερη ναυαρχίδα δε το περίμενα.. Τι να την κάνω τη qhd οθόνη ενώ έχει θέματα το κινητό... Edited by JimZe
Link to comment
Share on other sites

Και βέβαια ίσχυει σε περίπτωση που θες να το πας εσύ εναλλακτική σου έδωσα σε περίπτωση που βαριέσαι ;) όπως και να έχει κανένα ένα τηλέφωνο να δεις αν υπάρχει ανταλλατικό μην πας τσάμπα

 

α ωραια τελεια... τι πιστευεις θα μου το αλλαξουν ή θα μου πουν κακη χρηση και ********...

Link to comment
Share on other sites

παιδια αφου ολη ασχολειστε με το κινητο. μπαινετε σε forums, μιλατε, ψαχνετε, και γενικος ασχολειστε αρκετα παραπανω απο αλλους users που απλα δεν μπαινουν σε forums η δεν ασχολουνται για των φ-χ-ψ λογο. γιατι δεν κανετε ενα root ενος λεπτου δουλεια και καθεσαι και εξαρταστε απο την lg και την καθε lg που βγαζουν μια δυο αναβαθμισης και μετα ξεχνανε τα κινητα τους. τα συν θα ειναι τοσα πολλα που το πρωτο πραγμα που θα κανετε οταν παιρνετε ενα κινητο θα ειναι σιγουρα root. για παραδειγμα εχω καπου 14 μηνες νομιζω το g3 και τρεχει 5.1.1 απο περυσι που βγηκε για τα nexus. σιγα σιγα τωρα παιρνει και στοιχεια απο android m.
Link to comment
Share on other sites

αυτό που λέει ο απο πάνω, το πρώτο πράγμα που κάνω πριν πάρω κινητό είναι να κοιτάξω την aosp υποστήριξη.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

παιδια αφου ολη ασχολειστε με το κινητο. μπαινετε σε forums, μιλατε, ψαχνετε, και γενικος ασχολειστε αρκετα παραπανω απο αλλους users που απλα δεν μπαινουν σε forums η δεν ασχολουνται για των φ-χ-ψ λογο. γιατι δεν κανετε ενα root ενος λεπτου δουλεια και καθεσαι και εξαρταστε απο την lg και την καθε lg που βγαζουν μια δυο αναβαθμισης και μετα ξεχνανε τα κινητα τους. τα συν θα ειναι τοσα πολλα που το πρωτο πραγμα που θα κανετε οταν παιρνετε ενα κινητο θα ειναι σιγουρα root. για παραδειγμα εχω καπου 14 μηνες νομιζω το g3 και τρεχει 5.1.1 απο περυσι που βγηκε για τα nexus. σιγα σιγα τωρα παιρνει και στοιχεια απο android m.

 

αυτό που λέει ο απο πάνω, το πρώτο πράγμα που κάνω πριν πάρω κινητό είναι να κοιτάξω την aosp υποστήριξη.

 

OK, με πεισατε. :p

Υπαρχει καποιο thread εδώ για root με οδηγιες για beginners;

Link to comment
Share on other sites

ρουτ με αυτό

 

twrp με αυτό

 

και ότι άλλο θες στο θέμα με τις τροποποιήσεις

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

αυτό που λέει ο απο πάνω, το πρώτο πράγμα που κάνω πριν πάρω κινητό είναι να κοιτάξω την aosp υποστήριξη.

 

μονο το iphone εχει υποστηριξη και τους παραδεχομαι. Για εμενα το android δεν εχει ποτε υποστηριξη αν δεν ειναι root. τον πρωτο χρονο παιρνεις full updates τον δευτερο χρονο παιρνεις 2 updates σε 6 μηνες και το αλλο εξαμηνο του δευτερου χρονου θα παρεις ενα update και κατα πασα πιθανοτητα οχι το τελευταιο update του Android M για παραδειγμα, αλλα καποιο μεσαιο update που πιθανο να εχει bugs κλασικα και σε καποια φαση ισως παρεις ενα μικρο patch update αντι για την τελευταια εκδοση full. γενικος ενα χρονο ειναι τα updates μετα των χρονο ξεκινανε να ξεχνανε. εννοειτε το πρωτο πραγμα

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

ρουτ με αυτό

 

twrp με αυτό

 

και ότι άλλο θες στο θέμα με τις τροποποιήσεις

Συγγνωμη που ρωταω,τι ειναι το twrp?να π-ω οτι εχω κανει ιδη ρουτ...

Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη που ρωταω,τι ειναι το twrp?να π-ω οτι εχω κανει ιδη ρουτ...

Είναι custom recovery, το οποίο θα σου χρησιμεύσει αν θελήσεις π.χ. να φλασάρεις διαφορά mod's σε μορφή zip ή να φλασάρεις μια custom rom!

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

ρουτ με αυτό

 

twrp με αυτό

 

και ότι άλλο θες στο θέμα με τις τροποποιήσεις

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου :)

Και να πάρεις και full backup το κινητό σου.

ρουτ με αυτό

 

twrp με αυτό

 

και ότι άλλο θες στο θέμα με τις τροποποιήσεις

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

ενα μεγαλο μπραβο στο σερβις της lg. αψογη ειλκρινα!!!!!!!

 

Με το θεμα της ρωγμης εισαι και εσυ η' κατι αλλο ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 109 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν καποιος με το γνωστο θεμα της ρωγμης εχει κανενα update για τα ανταλακτικα ας ριξει μια φωνη διοτι ολο το καλοκαιρι παλευα στο τηλεφωνο να γινει κατι με το κινητο και μονο ακυρα ετρωγα.Και πιστευω πως ειμαστε 2-3 ατομα εδω μεσα με το ιδιο προβλημα.Επεισης εμφανιστηκε σε λευκο και γκρι g3 φιλων .Ιταλικη παρτιδα...

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

σε φίλο με χρυσό και 410 παρτίδα που το είδα πως το εμφάνισε μου πε πως έφαγε καλή σέντρα το κινητό, του φύγε πάνω από το φορτηγό και το ψαχνε πόσα μέτρα παραπέρα.του πα πως δεν φαίνεται χτυπημένο και να το δώσει για εγγύηση αλλά δεν τον νοιάζει.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου αλλάξανε πλακέτα και οθόνη.το κινητό ξαφνικά ζεστενοτανε και η οθόνη και δεν λειτουργουσε.μέσα σε μια εβδομάδα μου το πείτε κούριερ από το σπίτι και το έφερε πίσω .και μένω λαρισα. Όχι Αθήνα.πραγματικά άψογο σέρβις Edited by makis501
Link to comment
Share on other sites

ρουτ με αυτό

 

twrp με αυτό

 

και ότι άλλο θες στο θέμα με τις τροποποιήσεις

Πριν κάνω root το κινητό πρέπει να έχω κάνει backup? Η δεν πειράζει τίποτα το root από τα αποθηκευμένα δεδομένα μου?

Link to comment
Share on other sites

Πριν κάνω root το κινητό πρέπει να έχω κάνει backup? Η δεν πειράζει τίποτα το root από τα αποθηκευμένα δεδομένα μου?

 

το ρουτ δεν πειράζει τα δεδομένα σου, αν αλλάξεις ρομ θες μπακαπ

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια σορυ για τη χαζη ερωτηση.

Εχω nova. Πηρα τον prime σημερα. Πριν απο αυτο ειχα βαλει με παρατεταμενο πατημα του κεντρικου κουμπιου να ανοιγει το google search. Με τον prime ομως μου δινει τη δυνατοτητα να το κανω πιο ευκολα.

Η ερωτηση μου ειναι η εξης. Πως θα απεργοποιησω το παρατεταμενο πατημα που ειχα πριν; Ξερω οτι αλλαζει γιατι το ειχα σεταρει ετσι προσφατα. Απλα δεν θυμαμαι πως.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα η παραπάνω μνήμη αξιζει

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στις ρυθμίσεις-γενικές -πλήκτρο συντομευσης

 

----- προσθήκη μηνύματος 118 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι αλλά μια υποστήριξη από Apple ενώ από android δεκάδες επιλογες

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...