Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είμαι μεταξύ moto x 2014 και g3.

 

Το moto x έχει το θετικό ότι είναι pure Android από την άλλη το g3 είναι ένα 50αρικο φθηνότερο.

 

Ξέρουμε το εάν και το πότε το g3 θα πάρει lollipop 5.1;

 

μακρια, χαλια μπαταρια εχει.

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε ποιο αναφέρεσαι;

 

*Αν και το θέμα μπαταρία δεν με απασχολεί ιδιαίτερα καθώς με ένα μικροσκοπικό power bank 6000mAh με κόστος 15 ευρώ, φορτιζω και 2 και 3 φορές μια συσκευή.

 

Εμένα με απασχολεί το λογισμικό και η εμπειρία πλοήγησης. Βασικά θέλω τηλέφωνο που να "πετάει" όταν χρησιμοποιω τις εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δοκιμαζω διαφορα πληκρολογια, και εχοντας βαλει αυτο της google μπορω να πω οτι μου αρεσει πολυ η απλότητα του. Το θεμα ειναι οτι δεν βρισκω καν το clip tray μας. Και το κακο ειναι οτι το χρησιμοποιω συνεχεια. Υπαρχει καποιος τροπος να "εμφανιστει" στο πληκτρολογιο της google με καποια ρυθμιση;

Ευχαριστω.

Υγ: τελικα δεν ειχα κανει καμια λεξη copy για να εμφανιστει το clip tray με ενα παρατεταμενο πατημα. :p Ποσο χαζος...

Οποτε sorry, ακυρη η ερωτηση...

Edited by rtifosi
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δοκιμαζω διαφορα πληκρολογια, και εχοντας βαλει αυτο της google μπορω να πω οτι μου αρεσει πολυ η απλότητα του. Το θεμα ειναι οτι δεν βρισκω καν το clip tray μας. Και το κακο ειναι οτι το χρησιμοποιω συνεχεια. Υπαρχει καποιος τροπος να "εμφανιστει" στο πληκτρολογιο της google με καποια ρυθμιση;

Ευχαριστω.

Υγ: τελικα δεν ειχα κανει καμια λεξη copy για να εμφανιστει το clip tray με ενα παρατεταμενο πατημα. :p Ποσο χαζος...

Οποτε sorry, ακυρη η ερωτηση...

 

 

Το είχα αφήσει αισθητικά δεν μου άρεσε το πληκτρολόγιο της αρχικά αλλά διαβάζοντας το review για τα keyboards στο theverge.com πήρα θάρρος και το έβαλα. Συνήθεια είναι!

Πράγματι έχει καλύτερη επικοινωνία με το τηλέφωνο και αψεγάδιαστη σχεδόν διόρθωση λέξεων.

Αναρωτιέμαι εκεί στο flesky δεν θα βάλουν κίνηση γιατί έτσι χάνουν χρήστες!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα προσωπικά μόνο fleksy. Μακράν το καλύτερο που έχω χρησιμοποιήσει.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γιατί εμφανίζει αυτό το μήνυμα κάτω ?

Τις σελίδες τις ανοίγει κανονικά όλες .

Επίσης ........ στην κλειδωμένη οθόνη , πώς μπορώ να κάνω τα μηνύματα να είναι " κρυφό περιεχόμενο "?

Edited by arrigo
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αγορια μετα απο 2 σχεδον μερες με το G4 λεω να γραψω ενα μινι συγκριτικο μεταξυ αυτου και το G3.

Σαν τηλεφωνο οπτικα ναι μεν πολυ ωραιο ειδικα στην κυρταδα που εχει και μου αρεσει πολυ, αλλα μεγαλυτερο του G3 που για μενα ητανε πιο ομορφο.

Τωρα οσων αφορα την λειτουργοκοτητα του σαφεστατα το G4 ειναι πραγματικα ταχυτατο.

Πιο γρηγορο του G3 χωρις σχεδον καθόλου κολληματα, το multitasking ειναι εξαιρετικοτατο, αλλα σε σχεση με το 32αρι G3 δεν βλεπεις μεγαλες διάφορες. Μπορω ομως να πω οτι λείπουνε καποιες λειτουργιες αλλες χρησιμες και αλλες οχι. Για μενα πολυ σημαντικο ειναι το smart stay που δεν βρισκεις πουθενα την επιλογη και ειδικα για καποιον που διαβαζει βιβλια εναι θεμα. Επισης λοιπουν και τα εφεδακια απενεργοποιησης της οθονης.

Τωρα εχουνε μπει επιπλεον προσθηκες οπως το smart bulleting που πλεον μπορείς να προσθεσεις και αλλες εφαρμογες και οχι μονο το Lg health κατι που ειδη το έχουνε γευθει οι λατρες των custom rom του G3.

Μεγαλη εντυπωση μου εκανε η θερμοκρασια του cpu που οσο και αν το ζορισα ποτε δεν ανεβηκε πανω απο 43 βαθμους. Επισης σε antutu που το αντίστοιχο G3 εφτανε και 80 βαθμους σε κάποια φαση του τεστ, καθως και ολοι οι snapdragon της σειρας 800 ειναι ζεστοι επεξεργαστες, το G4 τελειωσε χωρις να ξεπερασει καν τους 40 βγαζοντας 50.000 σκορ. Νουμερα που πραγματικά εντυπωσιαζουν και δειχνουν την σωστη επιλογη της LG για τον 808. Εγω ο ιδιος γκρινιαζα και τον εκρινα αλλα πραγματικα βλεποντας ολα αυτα αρχισα και τα μασουσα τα λογια μου.

Τωρα οσων αφορα την καμερα μπορω να πω με σιγουρια οτι ειναι αρκετα καλυτερη του G3 που και αυτο ειχε πολυ καλη. Εστιαζει γρηγοροτερα και βγαζει πιο καθαρες τις φωτογραφιες ακομα και ενκινηση. Πραγματικα εχοντας και manual mode δεν ξερω που θα φτασουνε τα κινητα σε αυτον τον τομεα.

Τωρα για την μπαταρια δεν μπορω να πω και πολλα μιας και ακομα δεν εχω κανει πολλους κυκλους φορτισης, αλλα μου φαινεται λιγο καλυτερη του G3.

Παντως την μερα την βγαζω και μπορω να πω με βαριά χρήση.

Να πω και κατι για την οθονη του G4,

ειναι σαφως πιο φωτεινη με καλυτερα χρωματα και χωρις υπερβολες το μαυρο ειναι αρκετα καλυτερο του G3 που έδειχνε γκρι με full φωτεινοτητα.

Αυτα προς το παρων.

Τέλειο Review

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γιατί εμφανίζει αυτό το μήνυμα κάτω ?

Τις σελίδες τις ανοίγει κανονικά όλες .

Επίσης ........ στην κλειδωμένη οθόνη , πώς μπορώ να κάνω τα μηνύματα να είναι " κρυφό περιεχόμενο "?

 

Για το μήνυμα που σου εμφανίζει δεν ξέρω να σου πω κάτι αλλά για τα μηνύματα θα πας στις ρυθμίσεις->Ήχος προς τα κάτω υπάρχει καρτέλα Ειδοποιήσεις->Εφαρμογές->Μηνύματα και από εκεί επιλέγεις την επιλογή Ευαίσθητες. :)

Previous devices:Samsung SGH X160, LG KE970, LG KU990i, Sony Ericsson X8, Sony Miro, Sony L, LG G2 Mini, LG G3 32GB , Xiaomi Mi band, Xiaomi Mi band 2, Samsung Galaxy Buds,Samsung S9+,LG G Pad 8.3,Xiaomi Mi band 4.

Current devices:Samsung Note 20 Ultra 5G,Xiaomi Mi Band 5,Microsoft Surface 3, Samsung Galaxy Buds+ :love:

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορούμε να επαναφέρουμε σβησμένους σελιδοδείκτες από τον stock browser; Δεν έχω κρατήσει αντίγραφο.Μήπως αποθηκεύονται πουθενά αλλού στο τηλέφωνο ώστε να τους επαναφέρω;
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να περάσω στο G 3 μου, ένα πρόγραμμα με gps free. Είμαι μεταξύ των α) Here β) Co pilot γ) Sygic, μήπως γνωρίζεται να μου πείτε ποιό είναι το καλύτερο; Επίσης Ο Καιρός του Weather 2 Umprella μπορεί να μπεί στο κινητό μου δωρεάν;. Σας ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να περάσω στο G 3 μου, ένα πρόγραμμα με gps free. Είμαι μεταξύ των α) Here β) Co pilot γ) Sygic, μήπως γνωρίζεται να μου πείτε ποιό είναι το καλύτερο; Επίσης Ο Καιρός του Weather 2 Umprella μπορεί να μπεί στο κινητό μου δωρεάν;. Σας ευχαριστώ

Η άποψη μου είναι να βάλεις το here που είναι δωρεάν (official τουλάχιστον). Κατά τα άλλα και τα τρία στο σύνολο τους είναι πολύ καλά με μία μικρή υπεροχή του sygic.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Φίλε σε ευχαριστώ για την βοήθεια, το Sygic θέλει χρήματα; και πές μου εάν γνωρίζεις γιατί είμαι άσχετος με αυτήν την τεχνολογία, ο καιρός που έχει όταν ανοίγουμε το τηλέφωνο ((accuWeather.com) μπορεί να απεγκατασταθεί; προκειμένου να βάλω κάποιον πιο έγκυρο;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γιατι στο συρταρι ειδοποιησεων παραμενει σταθερη ειδοποιηση του messenger για τα εικονιδια οτι ειναι ενεργα;;;Πως απενεργοποιειται;;;
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να περάσω στο G 3 μου, ένα πρόγραμμα με gps free. Είμαι μεταξύ των α) Here β) Co pilot γ) Sygic, μήπως γνωρίζεται να μου πείτε ποιό είναι το καλύτερο; Επίσης Ο Καιρός του Weather 2 Umprella μπορεί να μπεί στο κινητό μου δωρεάν;. Σας ευχαριστώ

 

Έχω αυθεντικό το copilot (δεν το αγόρασα μου το έκανε δώρο η εταιρία λόγω επαγγελματικής συνεργασίας), αλλά έχω καταλήξει να χρησιμοποιώ το here maps. Το βρήκα πιο βολικό

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να περάσω στο G 3 μου, ένα πρόγραμμα με gps free. Είμαι μεταξύ των α) Here β) Co pilot γ) Sygic, μήπως γνωρίζεται να μου πείτε ποιό είναι το καλύτερο; Επίσης Ο Καιρός του Weather 2 Umprella μπορεί να μπεί στο κινητό μου δωρεάν;. Σας ευχαριστώ

Το καλύτερο νομίζω είναι το Google maps. Αλλά θέλει σύνδεση internet. Μπορείς βέβαια να το προγραμματίσεις από το σημείο εκκίνησης με wifi και να σε πάει στον προορισμό σου χωρίς πρόβλημα. Βέβαια η Google ανήγγειλε ότι σε λίγο καιρό θα το δώσει και για offline χρήση.

Μέχρι τότε θα σου πρότεινα να κατεβάσεις το HERE maps. Είναι πολύ καλό, δωρεάν και λειτουργεί άψογα.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους, θα εγκαταστήσω τον Here Maps, αλλά για τον καιρό δεν μου είπε κάποιος φίλος πώς μπορεί να φύγει απο την αρχική εικόνα του τηλεφώνου για να εγκαταστήσω κάποιον ποιό αξιόπιστο
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σε συνεχεια του ποστ μου πιο πανω, που ειπα για το google πληκτρολογιο. Ειμαι εντυπωσιασμενος. Εχει γινει το κινητο πιο σβελτο οταν ανοιγει και κλεινει το πληκτρολογιο. Οχι οτι πριν λαγκαρε, αλλα νιωθω οτι πηρε τα πανω του το κινητο.
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους, θα εγκαταστήσω τον Here Maps, αλλά για τον καιρό δεν μου είπε κάποιος φίλος πώς μπορεί να φύγει απο την αρχική εικόνα του τηλεφώνου για να εγκαταστήσω κάποιον ποιό αξιόπιστο

 

Άλλο είναι να το καταργήσεις και άλλο να το αφαιρέσεις από την αρχική οθόνη. Για να το αφαιρέσεις από την αρχική οθόνη, αρκεί να το πατήσεις παρατεταμένα και να το σύρεις στη (διαγραφή) που θα σου εμφανίσει. Για να το απεγκαταστήσεις όμως, θα χρειαστεί να έχεις root το κινητό σου.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Επειδή όπως έγραψα και πιό πάνω δεν γνωρίζω τίποτα από όλα αυτά, με όλο τον σεβασμό, τι σημαίνει root; και αφού το καταργήσω θα μπορώ να βάλω στην θέση του κάποια άλλη εφαρμογή με τον καιρό; και γιατί εάν μπορείς να μου πείς, δεν απεγκαταστάται; ( η εφαρμογή είναι Accu Weather.com). Αυτή είναι από την LG;. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Εψηνα καφεδακι το πρωι...:p

https://images.tapatalk-cdn.com/15/06/13/d0dd5b8003037d473ebf32890e99aa10.jpg

Αδερφέ μου! Ολόκληρο πρωινό μην σου πω! Με πιο πρόγραμμα μετράς θερμοκρασίες?

 

Edit : cpu - z το βρήκα! :p:p:p

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επειδή όπως έγραψα και πιό πάνω δεν γνωρίζω τίποτα από όλα αυτά, με όλο τον σεβασμό, τι σημαίνει root; και αφού το καταργήσω θα μπορώ να βάλω στην θέση του κάποια άλλη εφαρμογή με τον καιρό; και γιατί εάν μπορείς να μου πείς, δεν απεγκαταστάται; ( η εφαρμογή είναι Accu Weather.com). Αυτή είναι από την LG;. Ευχαριστώ.

Ναι θα μπορεις να βαλεις οποια αλλη εψαρμογη θελεις...

Το root ειναι μια διαδικασια κατα την οποια αποκτας προσβαση σε σημεια του συστηματος που κανονικα δεν σου επιτρεπει η lg με σκοπο να αλλαξεις ειτε την εμφανιση ειτε καποιες λειτουργιες του κινητου.

 

Η lg εβαλε το συγκεκριμενο προγραμμα και το "κλειδωσε" ωστε να μην μπορεις να το διαγραψεις...με το ρουτ αποκτας το δικαιωμα να παρεμβεις σε "κλειδωμενα" αρχεια και να τα διαγραψεις η να τα αλλαξεις...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αγορια μετα απο 2 σχεδον μερες με το G4 λεω να γραψω ενα μινι συγκριτικο μεταξυ αυτου και το G3.

 

Τωρα για την μπαταρια δεν μπορω να πω και πολλα μιας και ακομα δεν εχω κανει πολλους κυκλους φορτισης, αλλα μου φαινεται λιγο καλυτερη του G3. Παντως την μερα την βγαζω και μπορω να πω με βαριά χρήση. Αυτα προς το παρων.

Χωρις να θελω να τρολλαρω η να σε αμφισβητισω, εδω, στο endurance rating, το g3 δινει καλυτερο χρονο απ το g4.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χωρις να θελω να τρολλαρω η να σε αμφισβητισω, εδω, στο endurance rating, το g3 δινει καλυτερο χρονο απ το g4.

 

Γι αυτο δεν ειμαι και τσο σιγουρος αλλα φαινεται καλυτερη του G4 μεχρι στιγμης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...