Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι

Αν θες την δευτέρα που θα πάω για δουλειά, το ξαναδοκιμάζω

Τότε είσαι μια χαρα. Εμενα χωρις δεδομενα μου κανει κολπα. Και μονο στην λολιποπ 5.0.

Σε αλλη έκδοση κιτκατ στοκ λαι cm12 παει λουλουδι.

Τι να γταιει ρε γαμ...το. Εχω φαει τον τοπο και δεν βρηκα κατι. Γνωριζω οτι προκειται για bug της λολιποπ διοτι υπαρχουν πολλες συσκευες διαφορων εταιριων με το ιδιο θεμα αλλα γιατι άλλες εχουν θεμα και αλλες οχι.?

Τι κουλο ειναι αυτο?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το αγόρασα χθες για την κόρη μου.

Είναι από τις τελευταίες παρτίδες αγορασμένο από τον Γερμανό.

Δεν μπορώ να πω οτι είδα κάτι ενοχλητικό όσο το εστηνα απ αυτά που διάβαζα παλιότερα.

Είχε lollipop από το εργοστάσιο.

 

Αυτό που μου έκανε κακή εντύπωση είναι τα υλικά του. Κατώτερο από S5 θα έλεγα στα πλαστικά.

 

Επίσης χειρότερο σήμα από Μ8 και Note4 με cosmote όλα δίπλα δίπλα.

Στο δύσκολο σημείο του σπιτιού, έβγαινε εκτός δικτύου ενώ τα άλλα έκαναν κλήσεις κανονικά.

Το ίδιο και σε wifi.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα χθες για την κόρη μου.

Είναι από τις τελευταίες παρτίδες αγορασμένο από τον Γερμανό.

Δεν μπορώ να πω οτι είδα κάτι ενοχλητικό όσο το εστηνα απ αυτά που διάβαζα παλιότερα.

Είχε lollipop από το εργοστάσιο.

 

Αυτό που μου έκανε κακή εντύπωση είναι τα υλικά του. Κατώτερο από S5 θα έλεγα στα πλαστικά.

 

Επίσης χειρότερο σήμα από Μ8 και Note4 με cosmote όλα δίπλα δίπλα.

Στο δύσκολο σημείο του σπιτιού, έβγαινε εκτός δικτύου ενώ τα άλλα έκαναν κλήσεις κανονικά.

Το ίδιο και σε wifi.

 

Μου κάνει εντύπωση, γιατί εγώ με το Μ8 είχα τελικά χειρότερο σήμα , κάτι που δεν το περίμενα η αλήθεια είναι. Επειδή μετακινούμαι όλη την ημέρα , με το Μ8 πολύ συχνά μου έκανε διακοπές ενώ τώρα στο G3 το παθαίνω σπάνια.

Μήπως δεν τα πάει καλά με την cosmote? :p

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

γεια σας , αμα κρυπτογραφησω το g3 ποσο μνημη θα πιασει εχω 20 gb ποσο θα παει

 

Δεν νομίζω ότι θα αλλάξει η μνήμη αλλά με την κρυπτογράφηση θα πέσει η απόδοση r/w της μνήμης και η απόδοση της ram..

Έτσι λένε

Επίσης μπορεί και να διαγράφουν τα data σου η και να καταστραφούν.Δεν ξέρω..δεν το έχω κάνει

Γιατί θες να το κρυπτογραφήσεις;;

Link to comment
Share on other sites

Με ασυρματη φορτιση πόση ώρα κάνει να φορτισει γιατί έχω αγανακτήσει με το καλώδιο. Μια κάνει 2 1/2 ώρες και μια όσες θέλει.

Άλλαξα τελικά καλώδιο και χρησιμοποιώ ένα παλιό της Sony και φορτίζει μια χαρά. Όπως και στο galaxy παλιά με εσωσε πάλι.τα εργοστασιακά καλώδια όλο μάπα βγαίνουν.

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση, γιατί εγώ με το Μ8 είχα τελικά χειρότερο σήμα , κάτι που δεν το περίμενα η αλήθεια είναι. Επειδή μετακινούμαι όλη την ημέρα , με το Μ8 πολύ συχνά μου έκανε διακοπές ενώ τώρα στο G3 το παθαίνω σπάνια.

Μήπως δεν τα πάει καλά με την cosmote? :p

 

εχει δικιο με το σημα ο κωστας...θα εχει σκαπανεβασματα σε περιοχες με ασθενες σημα,δεν παιζει ρολο η εταιρια!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει όλοι τα έχουμε αποδεχτεί πια: έχει lag, είναι πλαστικό, σήμα χάλια, μπαταρία μικρή, οθόνη σκοτεινή κλπ.

Πάμε παρακάτω;

 

Και ως γνωστο οσοι εχουν g3 ειναι και μαζοχιστες γιατι επιβαλλουν στον εαυτο τους να κρατανε αυτο το κινητο ...:!:

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ναι, άσε και που άργησε να πάρει lollipop εβδομάδες παρακαλώ, δεν έχουμε ούτε 38 διαφορετικούς τρόπους για root και άλλες τόσες recovery & custom.

Μη θυμηθώ και πόσο λίγοι devs ασχολούνται και πόσα λίγα updates έχει πάρει. Χάλια! Μαύρα!!

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει όλοι τα έχουμε αποδεχτεί πια: έχει lag, είναι πλαστικό, σήμα χάλια, μπαταρία μικρή, οθόνη σκοτεινή κλπ.

Πάμε παρακάτω;

 

Και ως γνωστο οσοι εχουν g3 ειναι και μαζοχιστες γιατι επιβαλλουν στον εαυτο τους να κρατανε αυτο το κινητο ...:!:

 

Ναι, ναι, άσε και που άργησε να πάρει lollipop εβδομάδες παρακαλώ, δεν έχουμε ούτε 38 διαφορετικούς τρόπους για root και άλλες τόσες recovery & custom.

Μη θυμηθώ και πόσο λίγοι devs ασχολούνται και πόσα λίγα updates έχει πάρει. Χάλια! Μαύρα!!

Πετάξτε τα!!! :p:p:p:p

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Είμαι εδώ και μια 3ετία με το Galaxy S2. Παίζει να παραλάβω ένα G3. Αξίζει να δώσω τα 280 ?

Samsung Galaxy Tab 10.1 ICS 4.0.4, stock

Samsung Galaxy S II Jelly Bean 4.1.2

Link to comment
Share on other sites

Είμαι εδώ και μια 3ετία με το Galaxy S2. Παίζει να παραλάβω ένα G3. Αξίζει να δώσω τα 280 ?

Κατα την γνωμη μου σε αυτη την τιμη τους κλεβεις.....

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Είμαι εδώ και μια 3ετία με το Galaxy S2. Παίζει να παραλάβω ένα G3. Αξίζει να δώσω τα 280 ?

 

Κατα την γνωμη μου σε αυτη την τιμη τους κλεβεις.....

Επίσης η διαφορά του με το s2 είναι χαοτικη...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

μάλλον εννοεί αν αξίζει να δώσει τα 280 για το g3, αυτό κατάλαβα εγώ γιατί να δώσει 280 το s2 δεν έχει καμία λογική....
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

μάλλον εννοεί αν αξίζει να δώσει τα 280 για το g3, αυτό κατάλαβα εγώ γιατί να δώσει 280 το s2 δεν έχει καμία λογική....

Σίγουρα έννοει το πρώτο!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γειά σαςς!! νομίζω πως έσβησα το ραδιόφωνο και την αριθμομηχανή απο το κινητό απο το smart cleaning σβήστηκαν οριστικά?:(
Link to comment
Share on other sites

Γειά σαςς!! νομίζω πως έσβησα το ραδιόφωνο και την αριθμομηχανή απο το κινητό απο το smart cleaning σβήστηκαν οριστικά?:(

Μπες στο εικονιδιο που λέει κέντρο ενημέρωσης. είναι ένα μπλε εικονίδιο με ένα ανθρωπάκι Android. Πήγαινε εκεί που λέει ενημέρωση εφαρμογων και ξανακατεβασε τα

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σορυ για το ψιλοπριξιμο,αλλα δεν υπαρχει κανεις με wind f2g να μου πει αν στελνει mms και αν περασε τις ρυθμισεις χειροκινητα??Και απο τη wind και απο την Lg (τηλεφωικα),μου ειπαν οτι πρεπει να ειναι θεμα συσκευης και καλο θα ειναι να το παω να το δουνε στο σερβις!!Βαριεμαι ομως γιατι κατα τ αλλα παει μια χαρα!!Και ιντερνετ μπαινει με δεδομενα!!Να πω οτι απο αλλη συσκευη στελνω κανονικα!!Εχω σπαστει καπως γιατι απο ολες τις συσκευες που ειχα,εστελνα κανονικα και δε χρειαζοταν καποια χειροκινητη ρυθμιση( Νεο APN κλπ.)...

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα επειδη απειχα απο το φορουμ. υπαρχει τροπος για ροοτ στην lollipop?

 

http://forum.xda-developers.com/lg-g3/general/d855-one-click-root-twrp-recovery-t3072767 Αλλά υπάρχει συγκεκριμένο thread στο forum http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=401631&page=107 Καλό είναι να το διαβάσεις για την επίλυση τυχόν αποριών σου.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Το 430 κατεβάζουμε εμείς?

Ή τελευταία διαθέσιμη πχ την 438?

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...