Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πάντως σπάστηκα με το γεγονός να πρέπει να βάλουμε τις ρυθμίσεις του Ίντερνετ και μμς χειροκίνητα!!!Ειχα Samsung,IPhone κλπ.και πάντα δε χρειαζόταν να κάνω τίποτα!!!Αλήθεια,όλοι χειροκίνητα τις βάζετε;;;Ξαναλέω ότι έχω wf2g...

Εγώ με το που έβαλα την sim της cosmote μέσα οι ρυθμίσεις μπήκαν αυτόματα

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ πάντως σπάστηκα με το γεγονός να πρέπει να βάλουμε τις ρυθμίσεις του Ίντερνετ και μμς χειροκίνητα!!!Ειχα Samsung,IPhone κλπ.και πάντα δε χρειαζόταν να κάνω τίποτα!!!Αλήθεια,όλοι χειροκίνητα τις βάζετε;;;Ξαναλέω ότι έχω wf2g...

 

εχω μια καρτα voda συνδεση και χρειαστηκε να παρω τηλ για ρυθμισεις:!:

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως σπάστηκα με το γεγονός να πρέπει να βάλουμε τις ρυθμίσεις του Ίντερνετ και μμς χειροκίνητα!!!Ειχα Samsung,IPhone κλπ.και πάντα δε χρειαζόταν να κάνω τίποτα!!!Αλήθεια,όλοι χειροκίνητα τις βάζετε;;;Ξαναλέω ότι έχω wf2g...

 

Εγώ με cosmote δεν είχα θέμα. Δεν έβαλα τίποτα ρυθμίσεις. Μάλλον στον πάροχο σου θα πρέπει να απευθυνθείς.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδες οσον αφορα το θεμα που εθεσα στην προηγουμενη σελιδα με το ακουστικό ... Μπορει να ευθυνεται εφαρμογη? Εψαξα στο google και δεν βρηκα τιποτα για g3..

ΑΚΥΡΟ ΤΟ ΘΕΜΑ. Μετα απο αναπαραγωγη του bug ανακαλυψα οτι έφταιγε η εφαρμογη messenger (facebook) μιας και με το που πατησα αναγκαστικη διακοπη εστρωσε!!!

Edited by takis6666

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Παιδες οσον αφορα το θεμα που εθεσα στην προηγουμενη σελιδα με το ακουστικό ... Μπορει να ευθυνεται εφαρμογη? Εψαξα στο google και δεν βρηκα τιποτα για g3..

ΑΚΥΡΟ ΤΟ ΘΕΜΑ. Μετα απο αναπαραγωγη του bug ανακαλυψα οτι έφταιγε η εφαρμογη messenger (facebook) μιας και με το που πατησα αναγκαστικη διακοπη εστρωσε!!!

Διεγραψε οποιαδηποτε εφαρμογη απο facebook εχεις. Ειναι οτι χειροτερο εχω δει. Λαγκαρει ολο το κινητο. Το πρωτο λραωμα που κανω οταν παιρνω καινουριο κινητο ειναι να διαγραφω ολες τις σαβουρες του facebook.

Φιλος με m8 ελεγε οτι κολλαει το κινητο του. Διεγραψα ολες τις εφαρμογες του φβ και ρβαλα τη σελιδα του φβ στους σελιδοδεικτες σε widget και απο τοτε μου ειπε οτι ειδε αλλο κινητο...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή Ανάσταση.

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι είναι αυτό με τις δωροεπιταγές;;

Δηλαδή πηγαίνω σε ένα ΟΤΕ shop ή Γερμανό και το παίρνω απευθείας στη χαμηλή τιμή της προσφοράς ή χρειάζεται κάποια άλλη διαδικασία;;

Στο site του Γερμανού πάντως είχε 150€ δωροεπιταγή για το G3.

Ευχαριστώ.

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή Ανάσταση.

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι είναι αυτό με τις δωροεπιταγές;;

Δηλαδή πηγαίνω σε ένα ΟΤΕ shop ή Γερμανό και το παίρνω απευθείας στη χαμηλή τιμή της προσφοράς ή χρειάζεται κάποια άλλη διαδικασία;;

Στο site του Γερμανού πάντως είχε 150€ δωροεπιταγή για το G3.

Ευχαριστώ.

Ναι φίλε μου αυτό ακριβώς. Σου δίνουν την δώρο επιταγή και εξαργυρωνεις επιτόπου. 225€ για το 16αρι και 150€ για το 32αρι. Καλή ανάσταση

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Χριστος Ανεστη Χρονια Πολλα!!!οντως το facebook πιανει γυρω στα 150 mb χωρο γι αυτο και στις καινουριες rom που βγαινουν το εχουν βγαλει απο το system app!!!εδω και με τα 3gb ram μπορει να σου κανει νουμερα!!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας Χριστός Ανέστη! Θέλω μήπως ξέρει κάποιος πως φεύγουν τελείως τα προγράμματα της Lg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας Χριστός Ανέστη! Θέλω μήπως ξέρει κάποιος πως φεύγουν τελείως τα προγράμματα της Lg

Μόνο σε rooted συσκευές μπορείς να αφαιρέσεις προγράμματα από την stock ROM. Διαφορετικά μπορείς να δοκιμάσεις να απενεργοποιησεις κάποιες απο την διαχείριση εφαρμογών.

Apple iPhone 3GS: SOLD, Apple iPhone 4: SOLD, Samsung Galaxy S3: SOLD, SONY Xperia Z1: SOLD, LG G2: SOLD, HUAWEI HONOR 6: SOLD, LG G3: SOLD, Xiaomi RedMi Note 3: IN USE
Link to comment
Share on other sites

Έχω απογοητευτεί λίγο με την snap hdr και σκέφτομαι να την αλλάξω, έχετε δοκιμάσει καμία καλύτερη?
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και Χριστος Ανεστη!

Μηπως γνωριζει/εχει δοκιμασει κανεις αν υποστηριζει το G3 micro sd 128gb; Θυμαμαι οταν ειχα το Galaxy S2 πριν 3 χρονια, ελεγε οτι υποστηριζει μεχρι 32 αλλα ειχα παρει μια 64αρα και δεν ειχε θεμα τελικά. Νομιζω πως ουτε το G3 θα εχει με την 128. Τι λετε;

Link to comment
Share on other sites

Δεν δοκιμασα αλλα στα χαρτια τουλαχιστον υποστηριζει, παιδια εβαλα στο gpad 8,3 λολλιποπ απο LG με εκδοση 5,0,2 και μπορω να πω οτι ΠΕΤΑΕΙ ελπιζω να ερθει και σε lg g3 5,0,2 η 5,1 γιατι εχει αρκετα bug fixes και ειναι (το ταμπλετ τουλαχιστον) αισθητα πυραυλος....

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και Χριστος Ανεστη!

Μηπως γνωριζει/εχει δοκιμασει κανεις αν υποστηριζει το G3 micro sd 128gb; Θυμαμαι οταν ειχα το Galaxy S2 πριν 3 χρονια, ελεγε οτι υποστηριζει μεχρι 32 αλλα ειχα παρει μια 64αρα και δεν ειχε θεμα τελικά. Νομιζω πως ουτε το G3 θα εχει με την 128. Τι λετε;

Θεωρητικά ναι, αλλά δεν έχω δοκιμασει: http://m.lg.com/gr/microsite/g3/C_specifications.jsp

Edited by Frpix
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα lg g3 λευκο και εχει παρουσιασει μια ρωγμη... Καλύπτεται απο την εγγύηση?

 

http://s23.postimg.org/scmn8142z/20150412_210547.jpg

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα lg g3 λευκο και εχει παρουσιασει μια ρωγμη... Καλύπτεται απο την εγγύηση?

 

http://s23.postimg.org/scmn8142z/20150412_210547.jpg

Ειναι γνωστο προβλημα και καλυπτεται απο εγγυηση...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα lg g3 λευκο και εχει παρουσιασει μια ρωγμη... Καλύπτεται απο την εγγύηση?

 

http://s23.postimg.org/scmn8142z/20150412_210547.jpg

Τι παρτίδα είναι φίλε μου?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μόνο σε rooted συσκευές μπορείς να αφαιρέσεις προγράμματα από την stock ROM. Διαφορετικά μπορείς να δοκιμάσεις να απενεργοποιησεις κάποιες απο την διαχείριση εφαρμογών.

 

Το τηλ είναι root αλλά αυτές οι εφαρμογές πάνε στην ενημέρωση και μου γράφει αδρανείς εφαρμογές δεν γίνεται να μην υπάρχουν καθόλου; πχ όπως ο macaffy έφυγε τελείως

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα σας Χριστός Ανέστη! Θέλω μήπως ξέρει κάποιος πως φεύγουν τελείως τα προγράμματα της Lg

 

Το τηλ είναι root αλλά αυτές οι εφαρμογές πάνε στην ενημέρωση και μου γράφει αδρανείς εφαρμογές δεν γίνεται να μην υπάρχουν καθόλου; πχ όπως ο macaffy έφυγε τελείως

Link to comment
Share on other sites

Μόνο σε rooted συσκευές μπορείς να αφαιρέσεις προγράμματα από την stock ROM. Διαφορετικά μπορείς να δοκιμάσεις να απενεργοποιησεις κάποιες απο την διαχείριση εφαρμογών.

 

Το τηλ είναι root αλλά αυτές οι εφαρμογές πάνε στην ενημέρωση και μου γράφει αδρανείς εφαρμογές δεν γίνεται να μην υπάρχουν καθόλου; πχ όπως ο macaffy έφυγε τελείως

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Το τηλ είναι root αλλά αυτές οι εφαρμογές πάνε στην ενημέρωση και μου γράφει αδρανείς εφαρμογές δεν γίνεται να μην υπάρχουν καθόλου; πχ όπως ο macaffy έφυγε τελείως

Απο οσο θυμαμαι το titanium backup ειχε επιλογη απεγκαταστασης εφαρμογων συστηματος...

Link to comment
Share on other sites

Εχει παρατηρησει καποιος οτι το κινητο εχει χαλια σημα; Σε σημεια που το παλιο μου κινητο ειχε απλα χαμηλο σημα το lg ψαχνει δικτυο. Το βαζω διπλα διπλα με.της αδερφης μου και το δικο μου εχει εμφανως χαμηλοτερο σημα με τον ιδιο παροχο.
Link to comment
Share on other sites

Εχει παρατηρησει καποιος οτι το κινητο εχει χαλια σημα; Σε σημεια που το παλιο μου κινητο ειχε απλα χαμηλο σημα το lg ψαχνει δικτυο. Το βαζω διπλα διπλα με.της αδερφης μου και το δικο μου εχει εμφανως χαμηλοτερο σημα με τον ιδιο παροχο.

Δεν ξέρω αν είναι θέμα σήματος ή απεικόνισης σήματος καθώς και μια γραμμή όταν δείχνει και πας να κάνεις κλήση, η κλήση γίνεται γρήγορα, απροβληματιστα και χωρίς διακοπές. Εγώ πιστεύω ότι σήμα έχει κανονικότατα ακόμα και ας φαίνεται να έχει αυξομειωσεις στην απεικόνιση. Ίσως έχει να κάνει που είναι ρυθμιζόμενο στο 4g και επειδή δεν βρίσκει κάνει μονίμως αναζητήσεις σε 3g/2g

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για να το θεσω καλυτερα... Βγαινει πολυ ευκολα εκτος δικτυου. Και της αδερφης μου ειναι ρυθμισμενο σε 4g αλλα δεν βηαινει απο το δικτυο. Τωρα που γραφω ειχα σημα μια γραμμη και χωρις να κουνηθω αλλαξε σε 4 γραμμες... Θα δοκιμασω να το γυρισω σε gsm να δω αν θα εχει διαφορα

 

Η περιοχη που μενω γενικα δεν εχει καλο σημα οποτε μια τετοια αλλαγη θα με βοηθησει και στην αυτονομια της μπαταριας

Link to comment
Share on other sites

Για να το θεσω καλυτερα... Βγαινει πολυ ευκολα εκτος δικτυου. Και της αδερφης μου ειναι ρυθμισμενο σε 4g αλλα δεν βηαινει απο το δικτυο. Τωρα που γραφω ειχα σημα μια γραμμη και χωρις να κουνηθω αλλαξε σε 4 γραμμες... Θα δοκιμασω να το γυρισω σε gsm να δω αν θα εχει διαφορα

 

Η περιοχη που μενω γενικα δεν εχει καλο σημα οποτε μια τετοια αλλαγη θα με βοηθησει και στην αυτονομια της μπαταριας

Προς το παρόν παρολο που έχω αυξομειωσεις στο σήμα δεν έχω θέμα. Εκτός δίκτυο με πετάει σπάνια.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...