Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το knox είναι ο λόγος που δεν θα αγοράσω ποτέ samsung.όπως και το άθλιο design

 

δεν ειναι λογος αυτος που λες!!!σιγα σιγα ολες οι συσκευες θα το εφαρμοσουν αυτο..ειτε knox λεγεται η κατι αλλο!!!οσο για το disign ασχολιαστο..Ο καθενας διαλεγει και παιρνει!!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και για μένα ήταν λόγος και θα παραμείνει. Κι αν βάλει στο μέλλον και η LG τέτοιου είδους ασφάλεια τα δικά μου χρήματα δεν θα τα δει ξανά.

Δεν είναι δυνατό να πληρώνω το κινητό για δικό μου και η εταιρία που το κατασκεύασε να συνεχίζει να ελέγχει τι μπαίνει και τι βγαίνει σαν να είναι δικό της.

Δεν γνωρίζω πολλά για bootloader & root αλλά μπορώ να καταλάβω ότι τουλάχιστον το δεύτερο είναι δικαίωμά μου και υποχρέωσή τους.

 

Για την ιστορία, και το G3 έχει root counter που αλλάζει αν το πειράξεις, όμως, με ένα flash tool που δίνει η ίδια η LG επανέρχεται σε stock - και επομένως εντός εγγύησης - κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι λογος αυτος που λες!!!σιγα σιγα ολες οι συσκευες θα το εφαρμοσουν αυτο..ειτε knox λεγεται η κατι αλλο!!!οσο για το disign ασχολιαστο..Ο καθενας διαλεγει και παιρνει!!!

 

Κοιτα η αληθεια ειναι οτι το root θα επρεπε να το διαχειριστει οπως η lg.

Τωρα για τα αλλα ειναι πως το βλεπει κανενας. Παντως εγω πουλησα το flex διοτι δεν ειχε υποστηριξη απο custom.

To g3 το εχω για παιχνιδι και οχι για να μιλαω. Οταν λεω παιχνιδι δεν εννοω games αλλα πειραματιζομαι με το android οπως εκανα παλιοτερα με windows mobile και symbian, απο το πρωτο τηλ που ειχα παρει και εχω αλλαξει δεκαδες και ημουνα και βοηθος στον mvakious στο evo3d οποιος θυμαται.

Οτι τηλεφωνο παιρνω γραφει πανω απο 200 flassaρισματα με τοπ στο s3 που ειχε γραψει ο counter 314 πριν το πουλησω.

Στην ουσια αν δεν πειραζεις thermals δεν παθαινει τιποτα. Απλα θελει λιγο προσοχη και αρκετο διαβασμα.

Απλα θα πρεπει οι εταιριες να κοιτανε να ασφαλισουνε καλα αρχεια οπως το efs και download mode ωστε να μην υπαρχει περιπτωση brickαρισματος.

 

edit: Εννοειται οτι ειχα περασει στιγμες που δεν ηξερα πως να επαναφερω καποια τηλεφωνα και πελαγωνα αλλα ευτυχως με βοηθεια απο παιδια οπως καλη ωρα που συζηταμε διαφορα εδω στο φορουμ και απο το xda τα ξεπερνουσα.

Μεγαλη τρεελλαααα.

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Είναι root. Για πες καμία εφαρμογή αν έχεις πρόχειρη.

 

NOMone resolution changer.

Δεν την έχω χρησιμοποιήσει μιας και δεν είμαι ρουτ.

Ας διαβάσει λίγο και αν θέλει μετα προχωράει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω όσο αναφορά το support αλλά έχει αρκετό ώστε να κάνεις δουλειά σου. Και ανεβαίνει. Όπως και στο G2 που μετά τον χρόνο ξεκίνησαν να είναι καλύτερα τα πράγματα. Ναι ΟΚ ίσως δεν έχουμε κάποιον dev για κερνελ όπως πχ τον dorimanx στο G2 ή άλλους στα sSamsung αλλά και πάλι έχουμε κάποιες καλές επιλογές στοκ ρομ και cm. Και από την άλλη θα σου φέρω αντίλογο. Τι να το κάνω το support που έχουν τα Samsung όταν έχουν το Knox που τα απαγορεύει όλα καθώς να γυρίσεις σε στοκ κατάσταση δεν μπορείς(εννοώ να έχεις και εγγύηση φυσικά). Γιατί νομίζω για root έχουν βρει τρόπο. Για αλλές ρομ όμως??

Άρα είναι πρακτικά άκυρο οποιοδήποτε modding πραγματικό στα Samsung.

Ναι θα συμφωνήσω για knox. Αλλά πιστεύω ότι η Samsung ξέρει να το παίζει καλά το παιχνίδι της. Εντάξει πουλούσε τη σαπιοπλαστικουρα για 700 ευρώ. Αλλά σε έκανε να μένεις άνετα για ένα χρόνο με ένα μοντέλο. Και δε πιστεύω ότι η Samsung δεν έχει βάλει το χεράκι της για να αυξηθούν τόσο οι custom roms. Εκεί είναι που χάνουν το παιχνίδι οι άλλες εταιρείες του ανταγωνισμού

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι λογος αυτος που λες!!!σιγα σιγα ολες οι συσκευες θα το εφαρμοσουν αυτο..ειτε knox λεγεται η κατι αλλο!!!οσο για το disign ασχολιαστο..Ο καθενας διαλεγει και παιρνει!!!

 

για σενα μπορεί για μένα είναι.όταν το κάνουν όλες οι συσκευές θα πάρω το 3210 που έχω στο υπόγειο.δεν θα μου πει ο άλλος τι θα κάνω στο τηλέφωνό μου

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά και ας με κράξει όποιος θέλει. Ο λόγος που παίρνω android είναι για να μπορώ να έχω παραμετροποίηση. Σε βαθμό και είδος που θέλω εγώ. Αν ήθελα κλειδωμένη συσκευή κλπ κλπ κλπ θα έπαιρνα iphone και τελείωσε το θέμα. Ειδικά πλέον που και το iphone έχει ικανοποιητικό μέγεθος οθόνης. Οπότε το να πάρω Sammy δεν παίζει... Στην τελική δική μου είναι η συσκευή. Πρέπει να μπορώ να κάνω ότι θέλω. Δεν μπορείς να με υποχρεώνεις εσύ τι θα έχω μέσα και τι όχι. Ειδικά σε επίπεδο εφαρμογών. Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά και ας με κράξει όποιος θέλει. Ο λόγος που παίρνω android είναι για να μπορώ να έχω παραμετροποίηση. Σε βαθμό και είδος που θέλω εγώ. Αν ήθελα κλειδωμένη συσκευή κλπ κλπ κλπ θα έπαιρνα iphone και τελείωσε το θέμα. Ειδικά πλέον που και το iphone έχει ικανοποιητικό μέγεθος οθόνης. Οπότε το να πάρω Sammy δεν παίζει... Στην τελική δική μου είναι η συσκευή. Πρέπει να μπορώ να κάνω ότι θέλω. Δεν μπορείς να με υποχρεώνεις εσύ τι θα έχω μέσα και τι όχι. Ειδικά σε επίπεδο εφαρμογών.

Συμφωνώ με την μονη διαφορα οτι ρισκαρω οτι και να ναι. Εννοειτε ομως οτι οι πρωτες μου επιλογες ειναι οι πιο χυμα συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμη η πιο πρόσφατη έκδοση είναι η 5.0.1?

 

5.1 είναι σαν android γενικά. LG για 855 η 5.0

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμη η πιο πρόσφατη έκδοση είναι η 5.0.1?

Οχι δεν εχει βγει η 5.01 και υποθετω οτι ισως θα παει σε 5.1 που θα ναι και η τελευταια μαλλον.

Τωρα υπαρχει μονο 5.0 σε official LG

Link to comment
Share on other sites

Μας βλεπω με κινεζικα... Περνας οτι θες, ερχεται ηδη ρουταρισμενο αν το θες και δεν μπαινεις στον κοπο να επαναφερεςι τιποτα αν χρειαστεις service...απλα μενεις ενα 2μηνο χωρις κινητο...:X

 

Οποιος θελει υποστηριξη ρομ και να φλασαρει καθε μερα παει σε nexus...

Link to comment
Share on other sites

G3 32GB 5.0Lollipop v 20h Stock

Από τι φαίνεται η θερμοκρασία παίζει πολύ ρόλο.

Αυτο είναι το μεγαλύτερο score μέχρι στιγμής.

[ATTACH]58950[/ATTACH][ATTACH]58951[/ATTACH][ATTACH]58952[/ATTACH]

LG G3 D855 32GB Titanium Black

Marshmallow 6.0 v30c, παρτίδα 501

LG G4 H815 32GB Grey

Marshmallow 6.0 v20g, παρτίδα 603

Link to comment
Share on other sites

G3 32GB 5.0Lollipop v 20h Stock

Από τι φαίνεται η θερμοκρασία παίζει πολύ ρόλο.

Αυτο είναι το μεγαλύτερο score μέχρι στιγμής.

[ATTACH]58950[/ATTACH][ATTACH]58951[/ATTACH][ATTACH]58952[/ATTACH]

 

Εννοείται παίζει ρόλο η θερμοκρασία καθώς όταν ανεβαίνει η θερμοκρασία κάνει downclock ο επεξεργαστής ή κλείνει και πυρήνες αναλόγως το πόσο έχει ανέβει. Κάνε benchmark σε ψηγείο μέσα. :lol::lol::lol:

Παίδες μην ασχολείστε με τα bench. Δεν λένε απολύτως τίποτα. Η πρώτη Crash που είχε βγει έβγαζε πολύ χαμηλό σκορ και όμως ήταν στο feeling πολύ πιο καλή από οποιαδήποτε τότε LG based rom.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας γινεται να κανω να σβηνει μονο του την μουσικη πχ να βαλω τα ακουστικα και να βαλω μουσικη και να το βαλω εγω να σταματησει απο τι 22:00 εως 00:00????
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας γινεται να κανω να σβηνει μονο του την μουσικη πχ να βαλω τα ακουστικα και να βαλω μουσικη και να το βαλω εγω να σταματησει απο τι 22:00 εως 00:00????

Εχω λινκ γι αυτο που ζητας αλλα δεν μπορω να σου το στειλω διοτι εχεις απενεργοποιημενα τα μηνυματα

H εφαρμογη λεγεται music stopper

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Το τσίμπησα και εγώ το 16άρι στα 280ε από Γερμανό, η Δευτέρα η Τρίτη θα το έχω μου είπαν. :D

 

Του πήρα και μια θήκη (back cover) "LG CCH-320G Slim Guard" 26.90ε!! :cool:

 

(Sent from Moto X 2014)

Edited by akis_k
Link to comment
Share on other sites

Το τσίμπησα και εγώ το 16άρι στα 280ε από Γερμανό, η Δευτέρα η Τρίτη θα το έχω μου είπαν. :D

 

Του πήρα και μια θήκη (back cover) "LG CCH-320G Slim Guard" 26.90ε!! :cool:

 

(Sent from Moto X 2014)

 

Καλά βρε αθεόφοβε, θα αφησεις το moto x 2014 για το g3 ? :p

Link to comment
Share on other sites

Καλά βρε αθεόφοβε, θα αφησεις το moto x 2014 για το g3 ? :p

Και πολυ καλα θα κανει.

Μην συγκρινουμε τώρα. Καμια σχεση. Για μενα το μοναδικο motorola που αξιζει ειναι το nexus 6.

Και καλυτερη οθόνη και καλύτερη καμερα το G3, επισης και καρτα μνημης παίρνει και αφαιρουμενη μπαταρία. Και το τελευταίο? Επιλογη για 3gb ram.

Πιστευω να σε κάλυψα.

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Και πολυ καλα θα κανει.

Μην συγκρινουμε τώρα. Καμια σχεση. Για μενα το μοναδικο motorola που αξιζει ειναι το nexus 6.

Και καλυτερη οθόνη και καλύτερη καμερα το G3, επισης και καρτα μνημης παίρνει και αφαιρουμενη μπαταρία. Και το τελευταίο? Επιλογη για 3gb ram.

Πιστευω να σε κάλυψα.

 

Δεν πρόκειται να τον καλύψεις και να του αλλάξεις γνώμη καθώς άκουσε οτι το G3 δεν είναι καλό.. Οι περισσότεροι που το κράζουν πάντως δεν το έχουν χρησιμοποιήσει (συμπεραμστικά).

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...