Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παντως το πέρασμα μου ειχε σχεδον τα παντα. Samsung HTC Huawey Somy Alcatel LG κ.α. Η LG με κερδισε και με βολεψανε τα κουμπια από πισω και στο Gflex και στο G3

 

Κι εγώ μια από τα ίδια. Από την στιγμή που το ξαναπηρα, το ευχαριστιεμαι όσο δεν πάει. Μεγάλη και χορταστικη οθόνη σε εκπληκτικό μέγεθος. Το σερφαρισμα είναι απλά απολαυστικό.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

επειδή λέτε στην προηγούμενη σελίδα για βουητό στον ήχο... το κάνει και στην αναπαραγωγή μουσικής με ακουστικά ? Γενικά στην μουσική με ακουστικά πως τα πάει σε σχέση με τον ανταγωνισμό ? To κάνει και με άλλα ακουστικά στην μουσική ? Μάλλον δηλαδή έχει θέμα με την "απομόνωση" από τα υπόλοιπα μέρη οπότε με Update δεν λύνεται :/ Edited by Demoneoire
Link to comment
Share on other sites

επειδή λέτε στην προηγούμενη σελίδα για βουητό στον ήχο... το κάνει και στην αναπαραγωγή μουσικής με ακουστικά ? Γενικά στην μουσική με ακουστικά πως τα πάει σε σχέση με τον ανταγωνισμό ? To κάνει και με άλλα ακουστικά στην μουσική ? Μάλλον δηλαδή έχει θέμα με την "απομόνωση" από τα υπόλοιπα μέρη οπότε με Update δεν λύνεται :/

Εγω μιλουσα για προβλημα στον ηχο κατα την κληση... Ακουω ενα χρουτσου-χρουτσου απο πισω το οποια σου δινει την εντυπωση οτι δεν εχεις καλο σημα αλλα η φωνη του αλλου ακουγεται καθαρα. Δεν ξερω αν εχει και αλλος αυτο το θεμα.

Στην αναπαραγωγη ηχου δεν εχω κανενα τετοιο προβλημα. Τα ακουστικα δεν τα εχω δοκιμασει οποτε δεν γνωριζω.

Link to comment
Share on other sites

επειδή λέτε στην προηγούμενη σελίδα για βουητό στον ήχο... το κάνει και στην αναπαραγωγή μουσικής με ακουστικά ? Γενικά στην μουσική με ακουστικά πως τα πάει σε σχέση με τον ανταγωνισμό ? To κάνει και με άλλα ακουστικά στην μουσική ? Μάλλον δηλαδή έχει θέμα με την "απομόνωση" από τα υπόλοιπα μέρη οπότε με Update δεν λύνεται :/

 

Επειδή ακούω αρκετά μουσική χρησιμοποιώντας ακουστικά, τολμώ να πω πως η απόδοση είναι πολλή καλή, τουλάχιστον εφάμιλλη με το s5 που επίσης κατέχω, αν και θα ήθελα λίγο επί πλέον ένταση. Το εν λόγω βουητό προέρχεται όντως λόγω του noise cancellation. Δε θεωρώ πως είναι μεγαλύτερο από άλλα κινητά και ούτε και ενοχλητικός κατά την ακρόαση μουσικής.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ακούω αρκετά μουσική χρησιμοποιώντας ακουστικά, τολμώ να πω πως η απόδοση είναι πολλή καλή, τουλάχιστον εφάμιλλη με το s5 που επίσης κατέχω, αν και θα ήθελα λίγο επί πλέον ένταση. Το εν λόγω βουητό προέρχεται όντως λόγω του noise cancellation. Δε θεωρώ πως είναι μεγαλύτερο από άλλα κινητά και ούτε και ενοχλητικός κατά την ακρόαση μουσικής.

Thx !

 

Πέρα από την απόδοση και την ποιότητα...

Δηλαδή είναι Normal το hissing με ακουστικά και μουσική και το ίδιο περίπου με το s5 ?

 

Ένταση μπορείς να ανεβάσεις (λογικά) και με άλλα ακουστικά (λιγότερα Ohm).

Link to comment
Share on other sites

Thx !

 

Πέρα από την απόδοση και την ποιότητα...

Δηλαδή είναι Normal το hissing με ακουστικά και μουσική και το ίδιο περίπου με το s5 ?

 

Ένταση μπορείς να ανεβάσεις (λογικά) και με άλλα ακουστικά (λιγότερα Ohm).

 

Κατ'εμέ είναι το ίδιο. Εάν το κινητό το έχεις root, μπορείς να αυξήσεις την ένταση με ένα από τα αρκετά headphones booster που κυκλοφορούν.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Παντως το πέρασμα μου ειχε σχεδον τα παντα. Samsung HTC Huawey Sony Alcatel LG κ.α. Η LG με κερδισε και με βολεψανε τα κουμπια από πισω και στο Gflex και στο G3

 

υπαρχει με snapdragon 805 το g3 f460s και ρολαρει πολυ καλυτερα απο το απλο..οπως και το s5 g906s με snapdragon 805 που εχω ρολαρει πολυ καλυτερα απο το απλο...τωρα γιατι δεν το εφεραν ελλαδα μεγα fail!!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει με snapdragon 805 το g3 f460s και ρολαρει πολυ καλυτερα απο το απλο..οπως και το s5 g906s με snapdragon 805 που εχω ρολαρει πολυ καλυτερα απο το απλο...τωρα γιατι δεν το εφεραν ελλαδα μεγα fail!!!

 

Δεν είναι μόνο Ελλάδα νομίζω. Αυτά τα μοντέλα βγήκαν μόνο για Κορέα αν δεν κάνω λάθος. Είναι τα LTE-A

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σου απαντάω εδώ. Στο θέμα που έχεις ποστάρει είσαι εντελώς εκτός θέματος.

Πάμε λοιπόν να τα πάρουμε ένα-ένα γιατί έχεις βγάλει το κινητό, ως το χειρότερο ουσιαστικά.

 

1) Με 20H (εννοείται με factory reset) έχεις τόσο θέμα όσο λες? Έχουν αναφέρει τόσο εδώ όσο και xda ότι από αυτό το update τα πράγματα έχουν γίνει πάρα πολύ καλά. Εγώ με custom LG based rom, τόσο με 20H όσο και 20Κ τώρα δεν έχω κανένα lag. Ή να το θέσω καλύτερα, lag που να οφείλεται στο κινητό και όχι σε κάποια εφαρμογή. Αν αργεί το fb να ανοίξει δεν μου φταίει το κινητό. Στις εναλλαγές εφαρμογών είναι ακαριαίο και άμεσο. Βέβαια έχω το 3αρι αλλά και πάλι κάτι θα έβλεπα. Ούτε redraws έχω. Στην τελική android αλαγκάριστο δεν γίνεται εντελώς, και αν είχες πριν TW τότε μου κάνει εντύπωση που λες για lag. Ο TW είναι ότι χειρότερο έχω δουλέψει ποτέ σε τέτοιο θέμα.

 

2) Με κάθε φιλική διάθεση αλλά τι περίμενες. Πήρες κινητό με LCD και όχι με AMOLED. Πως περίμενες δηλαδή να βλέπεις το μαύρο, μαύρο? Στις Amoled το βλέπεις μαύρο καθώς η οθόνη ανάβει μόνο στα σημεία που πρέπει να απεικονίσει οποιοδήποτε άλλο χρώμα. Στο μαύρο δεν ανάβει. Δηλαδή δεν κάνει τίποτα για να το απεικονίσει. Άρα το μαύρο της είναι εντελώς φυσικό. Αντίθετα η LCD πρέπει να ενεργοποιηθεί όλη ακόμα και για να δώσει ακόμα και σε ένα σημείο οποιοδήποτε χρώμα, ακόμα και αυτό του μαύρου. Έτσι το μαύρο θα μοιάζει πάντα ξεβαμμένο. Όσο αναφορά τα χρώματα. Εμένα μου φαίνονται πιο γήινα και όχι τα υπερτονισμένα(ψεύτικα κατά την γνώμη μου αλλά ωραία στο μάτι) χρώματα των amoled.

 

3) Μπαταρία. Ανύπαρκτη δεν είναι. Αν θα μπορούσε καλύτερα? ΝΑΙ. Αν θα έπρεπε να είναι καλύτερη. ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ. Άλλα άλλο να φτάνουμε στον μηδενισμό. Εγώ προσωπικά βγάζω ανετότατα τις 5 ώρες οθόνης μέσα σε μία μέρα χρήσης(πρωί-βράδυ) 70-75% σε wifi και 25-30% σε 3G. LTE δεν χρησιμοποιώ. Δεν βρίσκω και το λόγο. Τις 5 ώρες τις έχω βγάλει με ότι rom θες.

Lollipop stock, lollipop custom διάφορες εκδόσεις, AOSP/CM based.

Και δεν μιλάω για 5 ώρες στο 1-3% να απομένει. Σπανιώς φορτίζω κάτω από 20-25%.

 

4) Ο ήχος??? Τι εννοείς? Και δυνατό μεγάφωνο έχει, και καθαρό. Στο ακουστικό δεν έχω θέμα πέραν του γνωστου GSM buzz που είναι πιο έντονο στο G3 σε σχέση με άλλα κινητά παρότι υπάρχει και στα άλλα. Αλλά πρέπει να το γνωρίζεις σαν πρόβλημα για να το παρατηρήσεις. Διαφορετικά ο μέσος χρήστης δεν αντιλαμβάνεται αν δεν του το πεις και δεν πάει να μιλήσει σε ήσυχο περιβάλλον με την προσοχή του στραμμένη να εντοπίσει το πρόβλημα.

 

5) Kernel. Αφού ο στοκ κάνει μια χαρά δουλειά όπως έχει αποδειχτεί. Τώρα γιατί δεν υπάρχει? Τι να σου πω? Προφανώς δεν ασχολείται κάποιος dev ή δεν έχουν βγεί οι πηγές ή δεν ξέρω και εγώ τον λόγο. Αλλά αν πάμε να μιλήσουμε για modding γενικώς μεταξύ Sammy και LG τότε καληνύχτα. Μόνο και μόνο το Knox αρκεί για να θέσει οποιαδήποτε συσκευή Samsung μετά το S4(και αυτό μετά από κάποιες εκδόσεις) εκτός συζήτησης για το οτιδήποτε αφού χάνεται για πάντα η εγγύηση σε αντίθεση με τα LG.

 

Ελπίζω να σε κάλυψα.

+10000000000000

Εγω με το Νοτε βγαζω 4-5 ωρες οθονης.

Μην τρελενεσαι οτι σου απαντησε το παλικαρι εχει απολυτο δικιο.Το G3 32GB που ειχα το ευχαριστηθηκα ΠΑΡΑ πολυ.

Για τον ηχο να σου πω οτι το νοτε εχει το ηχειο απο πισω και μολις χτυπαει και το σηκωνεις να το βαλεις στο αυτι ο ηχος απελευθερωνεται και χτυπαει δυνατα.(μεγαλο - αυτο);)

Ολα εχουν τα θεματα τους μην τρελενεσαι,απολαυσε το γιατι ειναι φοβερο τηλεφωνο.;)

Link to comment
Share on other sites

off topic στο πλαίσιο σήμερα στα 324 το τσίμπησα χωρίς πολλά πολλά.:D
Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

off topic στο πλαίσιο σήμερα στα 324 το τσίμπησα χωρίς πολλά πολλά.:D

 

To 16ari?

μια χαρα

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Ποιες εφαρμογές μπορώ να απενεργοποιησω με ασφάλεια από την stock rom που δεν καταργούνται;

 

Αμα εισαι ροοτ μπορεις απλα να της freezaris με titanium backup σε περιπτωση που καποια την χρειαστεις μετα. Της εχω freezari ολες και δεν υπαρχει κανενα προβλημα.

 

Alarm Widget

ANT HAL Service

App Updates

Calender

com.android.backupconfirm

com.android.provider

com.android.sharestor...

com.lge.defaultaccount

com.lge.hiddenmenu

com.hiddenpersonmenu

com.lge.lgfota.permission

E-mail

EasyHome

ELTest

FM radio

Gmail

GNSS Air Test

gnsslogcat

GnssTest 1.2.5.0

Google Backup Transport

Google Calender Sync

Google Play Music

Google Search 4.0.28

Google Text-to-speech

Google+

Home 4.40.08

Home Theme

Key Chain 5.0

LG Backup

LG GNSS

LG Health 1.0

LG Health 4.21.106

LG Intelligent Agent

LG Keyboard

LG Keyboard Black Theme

LG PC Suite

LG PC Suite Service 4.40.1

LGATCMD Service

LGInstallService

LGSearchWidgetProvider

LGSmartcardService

LGSmartCover

LIA Informant

LIA MrGDBLogger

LIA S4URecommender

Live Wallpaper Picker

Market Feedback Agent

Multi-photo

Music 4.40.4

Music 4.40.9

MusicFX 1.6 mod

QuickSet SDK

Smart Notice

Smart Tips

SmartShare Push

SmartShare.DLNA

SmartShare.MediaServer

SmartShare.Provider

T action

Tags

Trusted Face

Unified EULA

Video

Video Trim

Voice Recorder

VpnDialogs

WAP Service

Weather

Weather Theme

WeatherPlatform

Wfd Service

Widevine Keybox Test

 

Remove LG

 

Alarm Widget

App Updates

Calender

com.lge.defaultaccount

com.lge.hiddenmenu

com.lge.lgfota.permission

E-mail

EasyHome

ELTest

FM radio

Home 4.40.08

Home Theme

LG Backup

LG GNSS

LG Health 1.0

LG Health 4.21.106

LG Intelligent Agent

LG Keyboard

LG Keyboard Black Theme

LG PC Suite

LG PC Suite Service 4.40.1

LGATCMD Service

LGInstallService

LGSearchWidgetProvider

LGSmartcardService

LGSmartCover

LIA Informant

LIA MrGDBLogger

LIA S4URecommender

QuickSet SDK

Smart Notice

Smart Tips

T action

Unified EULA

Weather

Weather Theme

WeatherPlatform

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει με snapdragon 805 το g3 f460s και ρολαρει πολυ καλυτερα απο το απλο..οπως και το s5 g906s με snapdragon 805 που εχω ρολαρει πολυ καλυτερα απο το απλο...τωρα γιατι δεν το εφεραν ελλαδα μεγα fail!!!

Ρε σεις ΔΕΝ τρεχει καλυτερα το lte a δειτε yoυtube για επαλήθευση.....

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

324 σε ΓΕΡΜΑΝΟ και ΠΛΑΙΣΙΟ

το 16αρι

 

Πολύ καλή προσφορά για μεγάλες αλυσίδες με οτι συνεπάγεται αυτό απο after sales και διευκολύνσεις , άτοκες κτλ... Απ ότι είδα έχει ρίξει και το note 4 στον γερμανο στα 540€ ευρώ και έχω αρχίσει και το χαζαρώνω το ρημάδι... πάλι για καταστροφή με βλέπω και θα με χωρίσει η γυναίκα μου....! :blink::blink::blink::blink:

 

edit: και σε συνδυασμό με χρεωστική ή πιστωτική eurobank μέχρι 11/4 έχει επιστροφή άλλα 10% κοινώς άλλα 32,40€ στην κάρτα για αγορές σε άλλες επιχειρήσεις η για καμιά θηκούλα...!

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ναι το 16αρι σε μαύρο.

 

καλοριζικο!!!!!:happy:

 

Τι σειριακο αριθμο εχεις;Παρτιδα;

ειναι ελληνικης αντιπροσωπειας;

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

324 σε ΓΕΡΜΑΝΟ και ΠΛΑΙΣΙΟ

το 16αρι

 

Και παίρνεις σειρά 406... :lol::lol::lol::lol:

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Και παίρνεις σειρά 406... :lol::lol::lol::lol:

 

τοσο παλια εχουν;

 

καλα αυτο δεν λεει και κατι,

για μενα τα προβληματα παιζει να ηταν αποκλειστικα fw....

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άμα σας πω ότι δεν το έχω βγάλει ακόμα από το κουτί θα με πιστέψετε;χαχαχα οικογενειακές υποχρεώσεις βλέπετε.
Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άμα σας πω ότι δεν το έχω βγάλει ακόμα από το κουτί θα με πιστέψετε;χαχαχα οικογενειακές υποχρεώσεις βλέπετε.

 

μην το ανοιξεις,τον σειριακο θελουμε τα πρωτα 3 ψηφια

:D

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή προσφορά για μεγάλες αλυσίδες με οτι συνεπάγεται αυτό απο after sales και διευκολύνσεις , άτοκες κτλ... Απ ότι είδα έχει ρίξει και το note 4 στον γερμανο στα 540€ ευρώ και έχω αρχίσει και το χαζαρώνω το ρημάδι... πάλι για καταστροφή με βλέπω και θα με χωρίσει η γυναίκα μου....! :blink::blink::blink::blink:

 

edit: και σε συνδυασμό με χρεωστική ή πιστωτική eurobank μέχρι 11/4 έχει επιστροφή άλλα 10% κοινώς άλλα 32,40€ στην κάρτα για αγορές σε άλλες επιχειρήσεις η για καμιά θηκούλα...!

Τακαρε αν αν πας σε note 4 κανε μια συγκριση!

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Τακαρε αν αν πας σε note 4 κανε μια συγκριση!

 

τάκη αν πάω σε note 4 θα κάνω μια σύγκριση και με την εργένικη ζωή γιατί για εκεί με βλεπώ... με απειλεί οτι θα πάρει αμάξι και παιδί!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:.... πλάκα κάνω κάτσε να δω με τις υποχρεώσεις πως θα πάει και αναλόγως πράττω...!

 

Edit:επίσης αν δώσω κάποιο κινητό το note θα δώσω το g3 μου δεν το δίνω. Με έχει βολέψει απίστευτα

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

τάκη αν πάω σε note 4 θα κάνω μια σύγκριση και με την εργένικη ζωή γιατί για εκεί με βλεπώ... με απειλεί οτι θα πάρει αμάξι και παιδί!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:.... πλάκα κάνω κάτσε να δω με τις υποχρεώσεις πως θα πάει και αναλόγως πράττω...!

 

Edit:επίσης αν δώσω κάποιο κινητό το note θα δώσω το g3 μου δεν το δίνω. Με έχει βολέψει απίστευτα

Χαχαχαχαχ.... Καλα κανεις και κρατας το g3!

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

παιδια θα κανω μια ερωτηση που μπορει να φανει περιεργη τελοσπαντων οταν φορτιζω το κινητο και ειναι ετοιμο πειραζει να βγαζω μονο το βυσμα απ το σημειο που συνδεεται στο κινητο και να αφηνω το αλλο ακρο στην πριζα μονιμα?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...