Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για κάποιον που ρωτούσε για μαύρο εγω πείρα μαύρο και δεν το μετάνιωσα καθόλου. Την οθόνη στα 720ρ δεν βλέπω διαφορά. Έβαλα το sygic και το GPS κλείδωσε πρώτη φορά μόλις άνοιξε το πρόγραμμα που το sygic δεν θέλει πάνω από 2 δεύτερα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης το sar που είδα στα χαρτιά γράφει 0.44

 

Πως αλλαζει βρε παιδια σε 720 ...δεν το βλεπω:O

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αν δεν σε ενδιαφέρει το δικαρτο τότε όποια εφαρμογή μηνυμάτων πλην της εργοστασιακής στέλνει με 160.αν έχεις δύο σιμ προς το παρόν μόνο το go sms αλλά δεν υποστηρίζει όλα τα δικαρτα

 

Το Go υποστηρίζει δικαρτα

 

----- προσθήκη μηνύματος 69 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πως αλλαζει βρε παιδια σε 720 ...δεν το βλεπω:O

 

Ρύθμιση ROG στις ρυθμίσεις του κινητού απαιτεί επανεκκίνηση.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

OK, ευχαριστώ πολύ.

Ήδη δοκιμάζω το Handcent SMS και φαίνεται εντάξει.

 

Εγώ μόλις έβαλα το Go Pro SMS που υποστηρίζει 2 κάρτες.

Για να υποστηρίζει 160 χαρακτήρες κάνε το εξής:

 

Μέσα απο το Go Pro SMS:

Settings -> Send&Receive ->Τελευταία επιλογή (SMS/MMS Advanced Settings) -> Enable locale support (ΟΝ)->Επόμενη επιλογή Supported languages -> Greek SMS Mode (check) -> OK

 

Επίσης Settings -> Application (T language) -> Ελληνικά (Download) θα σε βγαλει στο App store για να κατεβασεις το ελληνικο plug in.

 

Πλέον έχω και ελληνικά στα sms 160 χαρακτήρες και υποστήριξη 2 καρτών :cool::cool::cool:

 

Υποσημείωση...τα παραπάνω είναι για όσους δέν το ξέρουν...ίσως πρέπει να μπεί σε άλλο νήμα το παρόν μυνημά? χμμμ...

Edited by Talos74
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόλις έβαλα το Go Pro SMS που υποστηρίζει 2 κάρτες.

Για να υποστηρίζει 160 χαρακτήρες κάνε το εξής:

 

Μέσα απο το Go Pro SMS:

Settings -> Send&Receive ->Τελευταία επιλογή (SMS/MMS Advanced Settings) -> Enable locale support (ΟΝ)->Επόμενη επιλογή Supported languages -> Greek SMS Mode (check) -> OK

 

Επίσης Settings -> Application (T language) -> Ελληνικά (Download) θα σε βγαλει στο App store για να κατεβασεις το ελληνικο plug in.

 

Πλέον έχω και ελληνικά στα sms 160 χαρακτήρες και υποστήριξη 2 καρτών :cool::cool::cool:

 

Υποσημείωση...τα παραπάνω είναι για όσους δέν το ξέρουν...ίσως πρέπει να μπεί σε άλλο νήμα το παρόν μυνημά? χμμμ...

 

Όχι, μια χαρά είναι εδώ το μήνυμα για να ξέρουμε τι να κάνουμε μόλις έρθει το τηλέφωνο.

Αν έχει βάλει κι'άλλος άλλα apps που βελτιώνουν τη χρήση του συγκεκριμένου τηλεφώνου... ευπρόσδεκτα!

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον όχι. Για μένα δεν χρειάζεται.
Και με τις εφαρμογες που ζητανε root για να εγκατασταθουν τι γινεται? Αυτες ειναι ουκ ολιγες. Εναν file explorer πχ η το xposed installer δεν ειναι δυνατον να μη βαλεις. Android χωρις αυτα δεν γινεται..

 

ΥΓ Αντε να σας αναψω φωτιες..:D

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Και με τις εφαρμογες που ζητανε root για να εγκατασταθουν τι γινεται? Αυτες ειναι ουκ ολιγες. Εναν file explorer πχ η το xposed installer δεν ειναι δυνατον να μη βαλεις. Android χωρις αυτα δεν γινεται..

 

ΥΓ Αντε να σας αναψω φωτιες..:D

 

Kι' όμως το EMUI καλύπτει τις περισσότερες ανάγκες.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έτσι... απλά το απολαμβάνεις. Δεν χρειάζεται τίποτα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στο xda πάντως υπάρχει θέμα για ρουτ και ξεκλείδωμα του boot loader

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με Romano και komatoza.Το EMUI καλύπτει σχεδόν τα πάντα.Εκτός και θέλει κάποιος κάτι εξεζητημένο.

Παιδιά λόγω εργασίας είμαι σε φάση, όταν δεν σκαλίζω το κινητό, να το βάζω σε κατάσταση ultra battery.Μιλάμε έχω βρει την υγειά μου,ξεχνάω να το φορτίσω(σχεδόν κρατά τρείς μέρες).Με το παλαιό κινητό μου (zte blade v,ωραίο τηλέφωνο)αλλά το φόρτιζα κάθε βράδυ.

Τελικά αυτή η διευκόλυνση μπαταρίας που σου προσφέρουν τα πιο τελευταία κινητά ειναι μεγάλη μαγκιά:rolleyes:.

Link to comment
Share on other sites

Στο xda πάντως υπάρχει θέμα για ρουτ και ξεκλείδωμα του boot loader
αυτο ακριβως διαβαζω εδω και δυο ωρες, εχω φτασει στη σελιδα 40...(να ειμαι διαβασμενος οταν ερθει η ωρα..:lol:)

Μακαρι παντως να μην χρειαζεται τιποτα, κανεις δεν θελει να μπαινει σε διαδικασιες..

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ asot.

παιδια ειμαι κοντα στο να το παραγγειλω. αγοραζω πρωτη φορα απο κινεζομαγαζο. να εχω το νου μου να ζητησω κατι απο το μαγαζι για να μην τρεχω αργοτερα? κατι σχετικα με λογισμικο ή κατι αλλο?

μην με ξεχνατε και εμενα ρε παιδια.........:(

Link to comment
Share on other sites

την συσκευή την έχω 4 μέρες (αύριο πακεταρω να την στείλω στον κάτοχο για των οποίο και την παρήγγειλα)

όλα καλα

πολύ καλή οθόνη με πολύ καλά και σωστά χρώματα

δυνατό και καθαρό ηχείο

άψογο gps

ταχύτατο σε όλα πραγματικά, το λαγ ούτε στους ποιο τρελούς εφιάλτες

καλή λήψη wifi 3g (έως και πολύ καλή)

αρκετά καλή ποιότητα κατασκευής (καμιά σχέση με κάτι thl και Samsung)

καλή αυτονομία (2 μέρες με βαριά χρήση)

 

τώρα τα αρνητικά...

 

η camera του για τα γούστα μου φάνηκε τελείως μουφα.....

Link to comment
Share on other sites

http://honor6.nianios.gr/img/honor6/battery/battery-1.jpg

http://honor6.nianios.gr/img/honor6/battery/battery-2.jpg

Παντως βρε παιδια δεν βλεπω και τοσο εντυπωσιακή αυτονομία κρίνοντας από τα screenshot του Romanos ( 11 ώρες On και 3:38 λεπτα on screen)

Για δυο τετραπυρινους που μαλιστα τρεχουν εναλαξ με τον μεγάλο να φτάνει μολις στα 1.7 θα περίμενε κανεις με μπαταρια 3100 τουλάχιστον 5 ωρες οθονης.

Τρεις ώρες οθονης φτανω με το φτωχό πλεον s3 των 2100ma και δεν θα τα ελεγα αρκετό

http://i402.photobucket.com/albums/pp110/cinemusic/My%20phone%20screenshots/Screenshot_2014-08-31-01-49-13_zps0a85357f.png

http://i402.photobucket.com/albums/pp110/cinemusic/My%20phone%20screenshots/Screenshot_2014-08-31-01-49-19_zpsb4776664.png

Edited by telmusic
Link to comment
Share on other sites

Ποιο κινητό έχεις;

z5s και εδώ και δύο βδομάδες και find 7a αν και θα το δώσω με τπτ δεν με βόλεψε το μέγεθος

όσο για αυτονομία στο honor έβγαλα 5 ώρες οθόνη με 23 ώρες wake time και ειχα άλλο 6% (όχι χρήση 3g) 90% φως

κάτι σου τρώει την μπαταρία μου φαίνεται, αν έκανες χρήση του gps δοκίμασε χωρίς αυτό παρατήρησα ότι ρουφάει αρκετά α ναι κάνε disable η uninstal όσα Google Apps δεν θέλεις τα αφαίρεσα στο oppo και πήρα μισή μέρα αυτονομία Το λιγότερο (Google ότι βλέπει το ρουφάει, προσωπικά δεδομένα, μπαταρία κλπ :p :p)

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

z5s και εδώ και δύο βδομάδες και find 7a αν και θα το δώσω με τπτ δεν με βόλεψε το μέγεθος

όσο για αυτονομία στο honor έβγαλα 5 ώρες οθόνη με 23 ώρες wake time και ειχα άλλο 6% (όχι χρήση 3g) 90% φως

κάτι σου τρώει την μπαταρία μου φαίνεται, αν έκανες χρήση του gps δοκίμασε χωρίς αυτό παρατήρησα ότι ρουφάει αρκετά α ναι κάνε disable η uninstal όσα Google Apps δεν θέλεις τα αφαίρεσα στο oppo και πήρα μισή μέρα αυτονομία Το λιγότερο (Google ότι βλέπει το ρουφάει, προσωπικά δεδομένα, μπαταρία κλπ :p :p)

Ε ναι τώρα μάλιστα... Το πενταωρο που λες εάν το έκανες χωρίς τις ρυθμίσεις εξοικονόμησης είναι καλός χρόνος.

Με το z5s όταν το είχες καινούργιο πόσες ώρες οθόνης είχες;

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι τώρα μάλιστα... Το πενταωρο που λες εάν το έκανες χωρίς τις ρυθμίσεις εξοικονόμησης είναι καλός χρόνος.

Με το z5s όταν το είχες καινούργιο πόσες ώρες οθόνης είχες;

χωρίς εξοικονόμηση ήταν ναι... το z5s και στην αρχή και τώρα βγάζει 24 ώρες με 90 95% φως και 3 και μισή ώρα οθόνη το ίδιο και το z5s mini, με wifi και αυτά αν πάμε σε 3g τότε δυόμισι ώρες οθόνη η αν έχει καλό σήμα 3 ωρες. όλα αυτά με το MIUI, με μαμά zte ούτε καν τα μισά... άθλιο λογισμικό μιλάμε

Link to comment
Share on other sites

το παρήγγειλα και εγώ αλλά μάλλον έκανα λαλακια και επέλεξα nl post τρόπο αποστολής,έχει παραγγείλει κάποιος με nl post?από το vickmall έγινε η παραγγελία
Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση με τα 32GB και υποστήριξη NFC υπάρχει κάπου διαθέσιμη;

 

440$ σε κάποια όπως το pompmall.

Το οποίο όμως δεν εμπιστεύομαι.

Επίσης, γιατί να δώσεις 70-80$ παραπάνω για νφς και 16γ επιπλέον;

Link to comment
Share on other sites

το παρήγγειλα και εγώ αλλά μάλλον έκανα λαλακια και επέλεξα nl post τρόπο αποστολής,έχει παραγγείλει κάποιος με nl post?από το vickmall έγινε η παραγγελία

 

Εχω παραγγειλει απο ibuygou.com, αλλο τηλεφωνο πριν 3 μηνες, επελεξα αποστολη με NL Post, δεν αντιμετωπισα προβλημα με τελωνεια. Μαλιστα, ηλθε παρα πολυ γρηγορα (περιπου 12 μερες).

 

Παιδιά το κινητό υποστηρίζει κανονικά τα 4G δίκτυα στην Ελλάδα? Το έχει δοκιμάσει κανένας?

 

Αυτο ειναι που προβληματιζει κι εμενα!!! Συγκεκριμενα, στο δικτυο της Vodafone, αντιμετωπιζω σημαντικο προβλημα, το τηλεφωνο χανει συνεχως το σημα, οταν εχεις επιλεξει Auto 4G/WCDMA/GSM, με αποτελεσμα να χρειαζεται διαρκως επανεκκινηση!!!:mad::mad:

Αλλαξα SIM, τα ιδια και με την καινουρια!!!:(

Δοκιμασα με SIM της COSMOTE, κανενα προβλημα, ολα δουλεψαν ρολοι!!!!:blink::wacko::wacko: Εχει κανεις να δωσει καποια εξηγηση????:confused::lost:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...