Jump to content

Lenovo S850


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι φωτογραφιες ειναι καλες . στο ιδιο επιπεδο με samsung s4 . το φλας ειναι δυνατοτερο απο αλλα κινητα στα λεφτα του αλλα αρκετα κατωτερο σε

σχεση με ενα iphone 6 Που το συγκρινα Επισης προς μεγαλη μου εκπληξη ειχε πιο ευρυγωνια καμερα (κυριως στο πανω κατω) σε σχεση

με το lg g2 φιλου μου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 63 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

θα ήθελα να δω τις φωτογραφίες που βγάζει σε εικόνα υπολογιστή αν σου είναι εύκολο να ανεβάσεις καμία γιατί αν πάω σε public δεν μπορώ

 

θα ανεβασω αυριο , αν και μπορεις να μεταφερεις με bluetooth φωτογραφιες στο κινητο σου απο αυτο του public και μετα να τις δεις σε υπολογιστη

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 477
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 

θα ανεβασω αυριο , αν και μπορεις να μεταφερεις με bluetooth φωτογραφιες στο κινητο σου απο αυτο του public και μετα να τις δεις σε υπολογιστη

 

Είμαι ανάμεσα σε xiaomi 1s doogee dg900, doogee dg700 και στο lenovo s850 τα κριτήρια μου για να επιλέξω είναι τα εξής να είναι μέχρι 5 ίντσες και να έχει καλή κάμερα όσο γίνεται απορρίπτω coolpad f1 και lenovo a806 λόγω κάμερας.

Σε ευχαριστώ πολύ θα με βοηθήσεις πολύ στην επιλογή μου!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είμαι ανάμεσα σε xiaomi 1s doogee dg900, doogee dg700 και στο lenovo s850 τα κριτήρια μου για να επιλέξω είναι τα εξής να είναι μέχρι 5 ίντσες και να έχει καλή κάμερα όσο γίνεται απορρίπτω coolpad f1 και lenovo a806 λόγω κάμερας.

Σε ευχαριστώ πολύ θα με βοηθήσεις πολύ στην επιλογή μου!!!

 

Γράφεις σε λάθος μέρος. Εδώ συζητάμε για τη συσκευή του τίτλου και μόνο. Απευθύνσου εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=371911

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]54809[/ATTACH]

 

[ATTACH]54810[/ATTACH]

 

Η 1η φωτο ειναι απο lg g3 και η δευτερη απο το lenovo . Πρακτικα ειναι ιδιες ισως ελαχιστα καλυτερη του lg

 

[ATTACH]54811[/ATTACH]

 

[ATTACH]54812[/ATTACH]

 

εδω η 1η απο το lenovo και η δευτερη απο το lg

 

[ATTACH]54813[/ATTACH]

 

[ATTACH]54814[/ATTACH]

 

σε εσωτερικο χωρο ομως που δεν εχει δυνατο φωτισμο το τηλεφωνο ειναι για κλαματα. Πρεπει να εχεις απολυτως σταθερο το χερι σου για να βγει η φωτο οπως φαινεται εδω ( κατι που δεν ισχυει για το lg ) ενω σε αντιθετη περιπτωση βγαινει θαμπη.

Στο media markt που ειχε δυνατο φωτισμο δεν ειχε αυτο το θεμα και ετσι επεσα στην παγιδα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα καλη χρονιά

ευχαριστώ πολύ για τις φωτογραφίες αλλά στο redmi 1s νομίζω ότι είναι καλύτερες οι φωτογραφίες του είναι πιο καθαρές και πιο ζωντανές

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]54809[/ATTACH]

 

[ATTACH]54810[/ATTACH]

 

Η 1η φωτο ειναι απο lg g3 και η δευτερη απο το lenovo . Πρακτικα ειναι ιδιες ισως ελαχιστα καλυτερη του lg

 

[ATTACH]54811[/ATTACH]

 

[ATTACH]54812[/ATTACH]

 

εδω η 1η απο το lenovo και η δευτερη απο το lg

 

[ATTACH]54813[/ATTACH]

 

[ATTACH]54814[/ATTACH]

 

σε εσωτερικο χωρο ομως που δεν εχει δυνατο φωτισμο το τηλεφωνο ειναι για κλαματα. Πρεπει να εχεις απολυτως σταθερο το χερι σου για να βγει η φωτο οπως φαινεται εδω ( κατι που δεν ισχυει για το lg ) ενω σε αντιθετη περιπτωση βγαινει θαμπη.

Στο media markt που ειχε δυνατο φωτισμο δεν ειχε αυτο το θεμα και ετσι επεσα στην παγιδα.

τυγχανει να εχω και τα δυο τηλεφωνα.δεν τιθεται θεμα συγκρισης.σε εξωτερικο χωρο και το leaggo της γυναικας μου μια χαρα βγαζει .πιστευω οτι η μια καλη καμερα περναει τα τεστ μονο αν δοκιμαστει σε εσωτερικους και με χαμηλο φωτισμο χωρους

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

τυγχανει να εχω και τα δυο τηλεφωνα.δεν τιθεται θεμα συγκρισης.σε εξωτερικο χωρο και το leaggo της γυναικας μου μια χαρα βγαζει .πιστευω οτι η μια καλη καμερα περναει τα τεστ μονο αν δοκιμαστει σε εσωτερικους και με χαμηλο φωτισμο χωρους

 

Ξέρεις να μου προτεινεις καποιο τηλεφωνο απαραιτητα δικαρτο με δυνατη καμερα σε εσωτερικους χωρους και χαμηλο φωτισμο;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ξέρεις να μου προτεινεις καποιο τηλεφωνο απαραιτητα δικαρτο με δυνατη καμερα σε εσωτερικους χωρους και χαμηλο φωτισμο;

 

Γράφεις σε λάθος μέρος, εδώ συζητάμε για τη συσκευή του τίτλου και μόνο. Απευθύνσου εδώ... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε κάποιο site ελληνικό με θήκες για αυτό το τηλέφωνο?,έκανα μια αναζήτηση αλλα δεν βρήκα και πολλά πράγματα
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε κάποιο site ελληνικό με θήκες για αυτό το τηλέφωνο?,έκανα μια αναζήτηση αλλα δεν βρήκα και πολλά πράγματα

 

Μπορείς να βρείς μεγάλη ποικιλία από θήκες σε πολύ καλές τιμές καθώς και screeen protectors ή tempered glass απο το aliexpress. Εναλλακτικά απο το ebay λιγο πιο ακριβά. Στην Ελλάδα δεν βρηκα κάπου να πουλάνε. Οποτε μονοδρομος το εξωτερικό.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα απο το play store το better camera και το night camera αλλα δεν ειδα σημαντικη διαφορα . Τελικα η λυση ηταν πιο απλη ισως.

Χρησιμοποιωντας παντα το φλας ( το οποιο ειναι σχετικα δυνατο ) μπορεις να βγαλεις καθαρες φωτογραφιες σε κλειστους χωρους μεχρι

τα 3-4 μετρα.

Link to comment
Share on other sites

οταν με καλουν στη σιμ 1 ,δεν φαινεται το ονομα στις αναπαντητες .περασα το fixer number και το +30 σε ολες τις επαφες αλλα χειροτερεψε τη κατασταση καθως δεν εβγαζε το ονομα ουτε κατα την κληση .εβγαλα το +30 απο ολες τις επαφες ,φαινονται τα ονοματα στις κλησεις(και προς τις δυο σιμ) αλλα στο αρχειο κλησεων με τις αναπαντητες φαινεται μονο ο αριθμος.ουτε στα μηνυματα δεν φαινεται το ονομα .καμια βοηθεια?

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια... χθες μου ηρθε και εμενα το κντ και απο οτι το εχω κοιταξει λιγο...εχει πολυ καλη φωτογραφικη μπροστα και πιισω, τα προγραμματα τρεχουν κανονικα...αλλα εχω ενα θεματακι... νομιζω κατι δεν παει καλα με το λογισμικο αλλα ειναι μισα ελληνικα,μισα αγγλικα και οι ειδοποιησεις της αρχικηης οθονης βγαινουν μεν με ελληνικα αλλα δεν τα γραφει κανονικα σαν να μην αναγνωριζει την ελληνικη γλωσσα. κοβει γραμματα, ειναι πιο αραια... κ καποια προγραμματα τα δειχνει με κινεζικους χαρακτηρες...αυτο γιατι γινεται? πως το αλλαζω? Edited by an_k
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια... χθες μου ηρθε και εμενα το κντ και απο οτι το εχω κοιταξει λιγο...εχει πολυ καλη φωτογραφικη μπροστα και πιισω, τα προγραμματα τρεχουν κανονικα...αλλα εχω ενα θεματακι... νομιζω κατι δεν παει καλα με το λογισμικο αλλα ειναι μισα ελληνικα,μισα αγγλικα και οι ειδοποιησεις της αρχικηης οθονης βγαινουν μεν με ελληνικα αλλα δεν τα γραφει κανονικα σαν να μην αναγνωριζει την ελληνικη γλωσσα. κοβει γραμματα, ειναι πιο αραια... κ καποια προγραμματα τα δειχνει με κινεζικους χαρακτηρες...αυτο γιατι γινεται? πως το αλλαζω?

 

ολα αυτα τα θεματα που λες με μισα εληνικα μισα αγγλικα , κομμενα γραμματα και κινεζικους χαρακτηρες τα εχω και εγω αλλα δεν με πειραζουνε ολα αυτα. Η πλακα ειναι αμα βαλεις στην φωτογραφικη την επιλογη self - foto οποτε ακουγεται μια κινεζουλα να σου λεει κατι !!! μαλλον οδηγιες!

Link to comment
Share on other sites

παιδια, θελω να παραγγειλω κινητο απο τα κινεζικα sites, αλλα ειμαι αναμεσα σε 3 μοντελα και δεν ξερω ποιο να διαλεξω...! το Lenovo S850, το Α8 Α806 ή το UMI zero??? με ενδιαφερει αρκετα η καμερα και να μην παρουσιαζει προβληματα το κινητο :happy: (επισης αν εχετε να μου προτεινετε και καποιο αλλο μοντελο της ιδιας κατηγοριας που θεωρειτε καλυτερο, ελευθερα!) Edited by tonia_
Link to comment
Share on other sites

[/color]

ολα αυτα τα θεματα που λες με μισα εληνικα μισα αγγλικα , κομμενα γραμματα και κινεζικους χαρακτηρες τα εχω και εγω αλλα dεν με πειραζουνε ολα αυτα. Η πλακα ειναι αμα βαλεις στην φωτογραφικη την επιλογη self - foto οποτε ακουγεται μια κινεζουλα να σου λεει κατι !!! μαλλον οδηγιες!

 

μπα οχι σε εμενα δεν ακουγεται η κινεζουλα που λες...αλλα θελω να το αλλαξω αυτο με τις γλωσσες..μηπως ξερει καποιος ποιο ειναι το προβλημα και τι πρεπει να κανω για να το αλλαξω?

Link to comment
Share on other sites

[/color]

 

μπα οχι σε εμενα δεν ακουγεται η κινεζουλα που λες...αλλα θελω να το αλλαξω αυτο με τις γλωσσες..μηπως ξερει καποιος ποιο ειναι το προβλημα και τι πρεπει να κανω για να το αλλαξω?

 

Φανταζομαι πρεπει να βαλεις την ελληνικη ρομ οπως εχουν κανει πολλοι απο εδωμεσα. Αν διαβασεις το θρεντ υπαρχουν πληροφοριες γιαυτο αλλα

δεν ειναι απλο και αν κανεις κατι λαθος μπορει να αχρηστευσεις το τηλεφωνο.

Εγω δεν νομιζω να το κανω.

Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι πρεπει να βαλεις την ελληνικη ρομ οπως εχουν κανει πολλοι απο εδωμεσα. Αν διαβασεις το θρεντ υπαρχουν πληροφοριες γιαυτο αλλα

δεν ειναι απλο και αν κανεις κατι λαθος μπορει να αχρηστευσεις το τηλεφωνο.

Εγω δεν νομιζω να το κανω.

 

Την ROW Rom την περνάς με flashtool. Δεν είναι και τόσο δύσκολο και υπάρχουν αναλυτικοί οδηγοί για αυτό. Αξίζει τον κόπο να το κάνεις και ο κίνδυνος να πάει κάτι στραβά δεν είναι μεγάλος.

Link to comment
Share on other sites

Την ROW Rom την περνάς με flashtool. Δεν είναι και τόσο δύσκολο και υπάρχουν αναλυτικοί οδηγοί για αυτό. Αξίζει τον κόπο να το κάνεις και ο κίνδυνος να πάει κάτι στραβά δεν είναι μεγάλος.

 

το θεμα ειναι πως δεν ξερω απο αυτα...και δεν ξερω πως να την περασω! επισης δεν εντοπιζει ελλαδα,οταν το δοκιμασα στον καιρο βασικα.. ειχε μονο κατι κινεζικα...αν αλλαξω τη row rom θα λειτοιυργει κανονικα ή θελει καποιες αλλες ρυθμισεις?

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι πως δεν ξερω απο αυτα...και δεν ξερω πως να την περασω! επισης δεν εντοπιζει ελλαδα,οταν το δοκιμασα στον καιρο βασικα.. ειχε μονο κατι κινεζικα...αν αλλαξω τη row rom θα λειτοιυργει κανονικα ή θελει καποιες αλλες ρυθμισεις?

 

Αυτό με τον καιρό που λες δεν κατάλαβα ακριβός τι εννοείς αλλά και να καταλάβω δεν ξέρω αν μπορώ να σε βοηθήσω γιατί δεν έχω το κινητό.

Για να περάσεις την Row υπάρχει οδηγός και εδώ στο topic στο post #67 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5674325#post5674325 και υπάρχει και ο γενικός οδηγός για flashtool εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372405

Όταν τα διαβάζεις και είσαι άσχετος σου φαίνονται κινέζικα αλλά αν αρχίσεις την διαδικασία και πας τα βήματα ένα-ένα θα δεις πως δεν είναι βουνό. Αν κάπου κολλήσεις και θες βοήθεια ή πιο αναλυτικά κάποιο βήμα εδώ είμαστε και κάποιος θα βοηθήσει. Και αν δεν κάνεις καμιά πατάτα (πχ. να πατήσεις κανένα "format") γενικός ο κίνδυνος να πάθει κάτι το τηλέφωνο είναι μικρός. Ακόμα και τότε υπάρχουν λύσεις, αλλά είναι πιο περίπλοκες.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ το forum. To πήρε μια φίλη και έχει μέσα την VIBEUI_V2.0_9434_ST_S850. Υπάρχει κάτι καλύτερο σε rom απο αυτή;

Ευχαριστώ!

Edited by gmo
Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι πως δεν ξερω απο αυτα...και δεν ξερω πως να την περασω! επισης δεν εντοπιζει ελλαδα,οταν το δοκιμασα στον καιρο βασικα.. ειχε μονο κατι κινεζικα...αν αλλαξω τη row rom θα λειτοιυργει κανονικα ή θελει καποιες αλλες ρυθμισεις?

Στην κινεζική rom εντοπίζει το widget του καιρού μονο τοποθεσίές της Κινας. Στην ευρωπαική rom εντοπίζει τον τοπο που βρίσκεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Άντε από σήμερα και εγώ με lenovo s850 για να δούμε ....:D

 

Δοκίμασα να κάνω root το κινητο με το vroot αλλα δεν έγινε δουλειά, για πείτε με ποιο να το κάνω root

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...