Jump to content

Lenovo S850


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια καλησπερα,σκεφτομαι να παρω το εν λογο κινητο απο vickmall,αν το αφησω ετσι οπως ειναι,θα εχω προβλημα στη χρηση?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 477
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια καλησπερα,σκεφτομαι να παρω το εν λογο κινητο απο vickmall,αν το αφησω ετσι οπως ειναι,θα εχω προβλημα στη χρηση?

 

Εγω δεν εχω προβλημα . Το εχω 1 μηνα ( απο minideal ) . Aλλα σου βγαζει κινεζικα σε αρκετα σημεια τα οποια εμενα δεν με ενοχλουν

Επισης σε καποια σημειια κοβει καποια ελληνικα γραμματα ( θα το συνιθιζεις και αυτο)

 

----- προσθήκη μηνύματος 51 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτο που μου βγαζει καθε τοσο οτι το mobomarket ζητα αδεια superuser τι ειναι ξερει κανεις; Εγω του βαζω αρνηση.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εγω δεν εχω προβλημα . Το εχω 1 μηνα ( απο minideal ) . Aλλα σου βγαζει κινεζικα σε αρκετα σημεια τα οποια εμενα δεν με ενοχλουν

Επισης σε καποια σημειια κοβει καποια ελληνικα γραμματα ( θα το συνιθιζεις και αυτο)

 

Υπάρχουν λύσεις διόρθωσης της γραμματοσειράς, δες εδώ τη λύση για το

.

 

Δοκίμασα να κάνω root το κινητο με το vroot αλλα δεν έγινε δουλειά, για πείτε με ποιο να το κάνω root

 

Έχεις δοκιμάσει το Towelroot;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στο system update λέει πως έχω την τελευταία έκδοση επομένως πρέπει μέσω TWRP.

Καλησπέρα.

Είμαι καινούργιος στο forum και θα ζητούσα συγνώμη για την "χαζή" ίσως ερώτηση μου για κάποιους.

Δεν μπορώ να βρώ πουθενά το "system update"

Θα μπορούσα να έχω κάποια βοήθεια έστω και με μηνύματα για να μην ενοχλήσω εδώ.

Με εκτίμηση

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Είμαι καινούργιος στο forum και θα ζητούσα συγνώμη για την "χαζή" ίσως ερώτηση μου για κάποιους.

Δεν μπορώ να βρώ πουθενά το "system update"

Θα μπορούσα να έχω κάποια βοήθεια έστω και με μηνύματα για να μην ενοχλήσω εδώ.

Με εκτίμηση

Γιάννης

 

βρισκεται στο Settings>About Phone>System update

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Εχω παραγγειλει το συγκεκριμενο τηλεφωνο απο το minideal. Οταν βαζω το track number στα ΕΛΤΑ μου λεει οτι στις 30/12/14 εφυγε απο Σιγκαπουρη. Λετε να αργησει πολυ ακομα; Ποσο καιρο συνηθως κανει να ερθει Ελλαδα;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Εχω παραγγειλει το συγκεκριμενο τηλεφωνο απο το minideal. Οταν βαζω το track number στα ΕΛΤΑ μου λεει οτι στις 30/12/14 εφυγε απο Σιγκαπουρη. Λετε να αργησει πολυ ακομα; Ποσο καιρο συνηθως κανει να ερθει Ελλαδα;

Καλος ηρθες :) Διαβασε το πρωτο ποστ εδω --> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

βρισκεται στο Settings>About Phone>System update

 

Καλημέρα και ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Για κάποιο λόγο εμένα δεν μου το εμφανίζει.

Το τηλέφωνο το αγόρασα από Κίνα.

Υπάρχει άλλος τρόπος, γιατί έχει διάφορα κολλήματα και είπα μήπως λυθούν έτσι.

Βάζω και 2 φωτογραφίες από το μενού.

 

http://i1363.photobucket.com/albums/r716/jhal2al/Mobile%20Uploads/Screenshot_2015-01-22-09-26-17_zpswcfbfzou.jpeg

http://i1363.photobucket.com/albums/r716/jhal2al/Mobile%20Uploads/Screenshot_2015-01-22-09-26-28_zpsylym7npz.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Εχω παραγγειλει το συγκεκριμενο τηλεφωνο απο το minideal. Οταν βαζω το track number στα ΕΛΤΑ μου λεει οτι στις 30/12/14 εφυγε απο Σιγκαπουρη. Λετε να αργησει πολυ ακομα; Ποσο καιρο συνηθως κανει να ερθει Ελλαδα;

 

Εμενα απο minideal εκανε ακριβως 20 μερες

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Για κάποιο λόγο εμένα δεν μου το εμφανίζει.

Το τηλέφωνο το αγόρασα από Κίνα.

Υπάρχει άλλος τρόπος, γιατί έχει διάφορα κολλήματα και είπα μήπως λυθούν έτσι.

Βάζω και 2 φωτογραφίες από το μενού.

 

Το ποιο πιθανό είναι να το έχουν αφαιρέσει από το κατάστημα. Ποια εκδοση firmware εχεί το κινητό?

Link to comment
Share on other sites

Το ποιο πιθανό είναι να το έχουν αφαιρέσει από το κατάστημα. Ποια εκδοση firmware εχεί το κινητό?

 

Αν είναι αυτό που κατάλαβα τότε, S850_S123_Vibe_ROM

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι αυτό που κατάλαβα τότε, S850_S123_Vibe_ROM

 

Η rom που φορας ειναι ported απο το lenovo A850. Οπότε μην περιμενεις αναβάθμιση

Link to comment
Share on other sites

Η rom που φορας ειναι ported απο το lenovo A850. Οπότε μην περιμενεις αναβάθμιση

 

Μιας και δεν γνωρίζω πολλά, υπάρχει κάποιος τρόπος για αλλά της ROM ή παραμένει μόνο αυτή

Συγνώμη που ενοχλώ εδώ απλά δεν είχα δυνατότητα για προσωπικό μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και δεν γνωρίζω πολλά, υπάρχει κάποιος τρόπος για αλλά της ROM ή παραμένει μόνο αυτή

Συγνώμη που ενοχλώ εδώ απλά δεν είχα δυνατότητα για προσωπικό μήνυμα.

 

Έχω αναρτήσει οδηγό για το περασμα της ευρωπαϊκής ρομ καθως και το πως περναμε custom recovery για να κανουμε backup την nvram (βασικο) αλλα και ολη την ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Χρήστης του κινητού εδώ και ένα εξάμηνο. Είναι αυτό που λέμε value for money. Παραγγελία απο minideal, έφτασε τάχιστα και ήταν πολύ ωραία σεταρισμένο.

Από hardware θα έλεγα πολύ ικανοποιημένος εκτός απο την φωτογραφική...δεν ξέρω πως μετράν τα μεγκαπίξελ. Επίσης, έχει ένα θέμα με την απεικόνιση των χρωμάτων - το χάνει-. Η κατασκευή είναι δυνατή. Μετά απο πτώση σε πισοχάλικο δεν έσπασε, μόνο στην γωνία χαρακιά.

Στο Software αν εξεραίσεις κατι χαζοκινέζικα είναι οκ. Δεν έχει 100% ελληνικό μενού αλλά δεν τρέχει και κατι. Τον Νοέμβριο ή Δεκέμβριο δέχτηκε και μια επίσημη αναβάθμιση. Το μόνο επιπρόσθετο που έβαλα είναι το ελληνικό πληκτρολόγιο, openmaps navigation και officesuite...

 

Αυτό που δεν μπόρεσα να φτιάξω μέχρι τώρα είναι να εμφανίζεται απο που σε καλούν. Σε μια έκδοση cm 10 υπήρχε η δυνατότητα πχ έβγαζε αθήνα/πειραιάς/σαλαμίνα . Που μπορούμε να ενημερώσουμε το τηλέφωνο.

 

Α φοβερό το secuit

Επίσης έχει ενα θέμα με την αναγνωριση.Μπερδεύεται με το +30 και δεν βγάζει αναγνώριση, Καμιά ιδέα,

 

Σε γενικές γραμμές μια πολύ συμφέρουσα αγορά. Τέλος τα παλιά ακριβα κινητα που πουλάνε οι μεγάλοι για προσφορές. Έχει και ποιότητα η Κίνα

Link to comment
Share on other sites

Στο Lenovo s850 το λογοτυπο στο πισω μερος αναβει;

Ναι σωστά, ανάβει σε διάφορες περιπτώσεις, μηνύματα κλήσεις κλπ...

Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστά, ανάβει σε διάφορες περιπτώσεις, μηνύματα κλήσεις κλπ...

Καταλαβα! Ευχαριστω! :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αλλη μια ερωτηση: τι εννοει στα ΕΛΤΑ οταν λεει κλεισιμο απο τριπολη; οτι εφυγε απο τριπολη;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια παρελλαβα σημερα το κινητο! Σας παρακαλω βοηθηστε με σε ενα προβλημα που εχω: οταν με παιρνουν τηλεφωνο εμφανιζει διπλα το νουμερο κατι κινεζικα γραμματα, ξερετε πως φευγουν;
Link to comment
Share on other sites

Εμενα συμβαινει κυριως στην 2η sim. Ειναι η σιμ που εχω για τα τηλεφωνα και τα sms. Εχω θεμα με μερικα sms καθως μου ερχονται αρκετες ωρες μετα.

Σε λιγο καιρο θα την βαλω ως 1η σιμ μηπως δω διαφορα.

 

Ξερεις καποιον τροπο να το βγαλω;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια παρελλαβα σημερα το κινητο! Σας παρακαλω βοηθηστε με σε ενα προβλημα που εχω: οταν με παιρνουν τηλεφωνο εμφανιζει διπλα το νουμερο κατι κινεζικα γραμματα, ξερετε πως φευγουν;

Βρες στο μενου των κλήσεων τις ρυθμίσεις και κάπου Πρέπει να αναφέρει για τοποθεσία , απενεργοποιησετο .

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ! Το εφτιαξα. Μηπως γνωριζεις και κατι αλλο; οταν παω στην επιλογη θεματων μου βγαζει κινεζικα.. Μπορω να τα κανω ελληνικα;
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ! Το εφτιαξα. Μηπως γνωριζεις και κατι αλλο; οταν παω στην επιλογη θεματων μου βγαζει κινεζικα.. Μπορω να τα κανω ελληνικα;

Επειδή εχω βάλει την Ευρωπαϊκή rom και εσυ εχεις την κινέζικη προφανώς, δεν θυμάμαι σίγουρα, αλλά νομίζω πως οχι. Αν κάποιος μπορεί ας το επιβεβαιώσει...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Αγόρασα το κινητο πριν 20 μερες και έχει τις τελευταίες 5-6 μερες που δεν μ συνδεεται στο internet με το wi-fi. ειναι κλειστο,το επιλέγω να ανοιξει κ μένει εκει.μ γράφει στις ρυθμισεις ενεργοποίηση του wi-fi αλλα δεν το ανοιγει ποτε,ουτε βρίσκει διαθέσιμα δίκτυα.Επίσης δεν μ δίνει την επιλογή να το κλείσω κ παραμένει έτσι με αποτέλεσμα αν θέλω να το κλείσω να αναγκάζομαι να το κανω reboot.

Στο εικονίδιο της πάνω μπάρας αναβοσβήνει.

το πήγα στο Γερμανό (ειμαι παντελώς ασχετος με κινητα) κ το καναμε επαναφορα εργοστασιακων δεδομένων αλλα κ πάλι τπτ..

οποιαδήποτε βοήθεια ευπροσδεκτη.

Ευχαριστώ

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής έχει καταργηθεί και απαγορεύεται από τους κανονισμούς. Να θυμίσω ότι εδώ είναι forum και όχι chat room.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...