Jump to content

Ποιό λειτουργικό προτιμάτε;


 Κοινοποίηση

Ποιό λειτουργικό προτιμάτε;  

195 members have voted

  1. 1. Ποιό λειτουργικό προτιμάτε;



Recommended Posts

Android κι εγώ για την ελευθερία του πειράγματος (root,xposed) και για την πληθώρα των εφαρμογών.
:chair:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 126
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα ποσοστά πάντως δεν συμβαδίζουν με τον «έξω κοσμο».....:blink::!:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας περάσει από τα χέρια μου συσκευές και με τα 3 λειτουργικά, για τις δικές μου ανάγκες και την τσέπη μου, τα windows phone αποτελούν το καλύτερο os.
Link to comment
Share on other sites

Έχοντας περάσει από τα χέρια μου συσκευές και με τα 3 λειτουργικά, για τις δικές μου ανάγκες και την τσέπη μου, τα windows phone αποτελούν το καλύτερο os.

Θα μπορουσες να μας εξηγησεις τις δικες σου αναγκες και γιατι ικανοποιουνται καλυτερα απο τα αλλα λειτουργικα? :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά: Εγώ κοιτώ τα mail, χρήση tapatalk, λίγο browsing και viber και όλα αυτά απροβλημάτιστα, δίχως να ψάχνομαι.

 

 

 

Η εμπειρία μου με android δεν είναι πως δεν με ικανοποίησε, αλλά σίγουρα δεν ήταν απροβλημάτιστη: Θες η ραμ, θες η διαχείριση μπαταρίας, θες η λειτουργία άχρηστων εφαρμογών στο παρασκήνιο που έτρωγαν πόρους και μπαταρία.....δεν ξέρω ακριβώς.

 

Με ios είχα φτάσει μέχρι το 6 ( os ) μιας και είχα το 3gs. Θεωρώ πως δεν αξίζει να δώσω τόσα πολλά χρήματα, γιατι οι αναγκεςμου είναι τέτοιες που δεν μπορούν να δικαιολογήσουν τέτοιο μπατζετ. Δεν είναι θέμα τσιγκουνιάς, ελπίζω να καταλαβαίνεις τι εννοώ.

 

Εν αντιθέσει τα wp σε αυτά που θελω με υπερκαλύπτουν και με λιγότερα χρήματα για να έχω αντίστοιχες επιδόσεις με τα λλα 2 os. Ότι ήθελα σε apps το βρήκα, μηδέν λαγκαρισμα και δεν με απασχολεί κατι άλλο πέραν του αρχικού σεταρισματος. Όχι φυσικά πως δεν έχει αρνητικά, αλλά το τελικό ισοζύγιο είναι θετικό.

 

 

 

Ελπίζω να σε κάλυψα.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ λογικα επιχειρηματα και νομιζω οτι με αυτα τα κριτηρια οντως ειναι value for money τα wp.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά: Εγώ κοιτώ τα mail, χρήση tapatalk, λίγο browsing και viber και όλα αυτά απροβλημάτιστα, δίχως να ψάχνομαι.

 

 

 

Η εμπειρία μου με android δεν είναι πως δεν με ικανοποίησε, αλλά σίγουρα δεν ήταν απροβλημάτιστη: Θες η ραμ, θες η διαχείριση μπαταρίας, θες η λειτουργία άχρηστων εφαρμογών στο παρασκήνιο που έτρωγαν πόρους και μπαταρία.....δεν ξέρω ακριβώς.

 

Με ios είχα φτάσει μέχρι το 6 ( os ) μιας και είχα το 3gs. Θεωρώ πως δεν αξίζει να δώσω τόσα πολλά χρήματα, γιατι οι αναγκεςμου είναι τέτοιες που δεν μπορούν να δικαιολογήσουν τέτοιο μπατζετ. Δεν είναι θέμα τσιγκουνιάς, ελπίζω να καταλαβαίνεις τι εννοώ.

 

Εν αντιθέσει τα wp σε αυτά που θελω με υπερκαλύπτουν και με λιγότερα χρήματα για να έχω αντίστοιχες επιδόσεις με τα λλα 2 os. Ότι ήθελα σε apps το βρήκα, μηδέν λαγκαρισμα και δεν με απασχολεί κατι άλλο πέραν του αρχικού σεταρισματος. Όχι φυσικά πως δεν έχει αρνητικά, αλλά το τελικό ισοζύγιο είναι θετικό.

 

 

 

Ελπίζω να σε κάλυψα.

Καλή άποψη αλλά με τα σημερινά Android με 2 giga ram, μεγάλες μπαταρίες και μενού όπως εξοικονόμηση ενέργειας δεν νομίζω ότι υπάρχει θέμα

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Στα 138 € που πήρα το lumia 640 δεν βρήκα κάτι παρόμοιο σε android και μάλιστα με συνδυασμό os και μεγέθους μπαταρίας (δεν θα επεκταθώ , υπάρχουν τα κατάλληλα νήματα). Αν και δυσκολεύτηκα αρχικά, πλεον είμαι τόσο ευχαριστημένος με τα wp που αμφιβάλλω αν θα μπορέσω να γυρίσω σε android.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Στα 138 € που πήρα το lumia 640 δεν βρήκα κάτι παρόμοιο σε android και μάλιστα με συνδυασμό os και μεγέθους μπαταρίας (δεν θα επεκταθώ , υπάρχουν τα κατάλληλα νήματα). Αν και δυσκολεύτηκα αρχικά, πλεον είμαι τόσο ευχαριστημένος με τα wp που αμφιβάλλω αν θα μπορέσω να γυρίσω σε android.

 

Συμφωνω αν και εγω ειμαι κολλημενος σταθερα τα τελευταια 7 χρονια σε iOS απο το 3Gs και μετα... αν φυγω απο το iOS θα παω σε WP. Τα τελευταια 2 χρονια καλοβλεπω τα lumia απο το 925 και μετα... και περιμενω την αφορμη.Αν φετος δεν ενθουσιαστο με την μηλομηχανη... εχω φυγει σε wp

Link to comment
Share on other sites

Έχει εδώ και εναμησι χρόνο που δοκιμασα πρώτη φορά ios με ένα 5s. Έκτοτε κάνω συνεχείς προσπάθειες μήπως ξαναγύρισω στο android, δοκιμαζοντας κάποια ναυαρχίδα της περιόδου, αλλά μάταια.

Ναι το ios μπορεί να έχει κάποια κουτσουρεμενα χαρακτηριστικά αλλά είναι πολύ πιο mobile friendly από το Android! Μέχρι να βάλουν σωστά gestures αλλά και να σταματήσουν τα specrace δύσκολα με βλέπω να γυρίσω

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Android για εμενα...εχω τωρα Windows αλλα εχουν ακομα δρομο.Αμα στρωσουν και φτασουν σε ενα καλο επιπεδο ευχαριστως να ξαναγυρισω.Περιμενω πως και πως να αφησω το Lumia στην ακρη.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Android για εμενα...εχω τωρα Windows αλλα εχουν ακομα δρομο.Αμα στρωσουν και φτασουν σε ενα καλο επιπεδο ευχαριστως να ξαναγυρισω.Περιμενω πως και πως να αφησω το Lumia στην ακρη.

Aμα στρωσουν;;; Δεν ρολαρουν καλα τα 10αρια;; Εγω παντα ακουγα οτι τα wp εχουν ενα καλο,οτι ρολαρουν μια χαρα,το χαλασαν αυτο ;;;

Link to comment
Share on other sites

Aμα στρωσουν;;; Δεν ρολαρουν καλα τα 10αρια;; Εγω παντα ακουγα οτι τα wp εχουν ενα καλο,οτι ρολαρουν μια χαρα,το χαλασαν αυτο ;;;

 

Μια χαρά ρολάρουν. Δεν ξέρω τι εννοεί ο φίλος ή αν έχει συσκευή που δεν τα πήρε επίσημα (πχ 920).

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά ρολάρουν. Δεν ξέρω τι εννοεί ο φίλος ή αν έχει συσκευή που δεν τα πήρε επίσημα (πχ 920).

 

 

 

Εχω 535...αμα στρωσουν λεω σε bugs,γιατι πολλες φορες σε messenger beta & Instagram εχω θεμα γιατι δεν φαινονται σωστα στην οθονη.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Εχω 535...αμα στρωσουν λεω σε bugs,γιατι πολλες φορες σε messenger beta & Instagram εχω θεμα γιατι δεν φαινονται σωστα στην οθονη.

 

Αυτά δεν είναι θέματα των 10ριων άλλα των εφαρμογών που είναι beta.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Όπως και να 'χει montoya, ενα firmware το θέλουν και οι υπόλοιπες Lumia συσκευές!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Όπως και να 'χει montoya, ενα firmware το θέλουν και οι υπόλοιπες Lumia συσκευές!

 

Ξέρεις κάποιο πρόβλημα συγκεκριμένο που να οφείλεται σε έλλειψη firmware? Γιατί εγώ δεν έχω διαπιστώσει. ΠΧ το 930 της αδερφης μου και το 830 του κολλητού μου πετάνε απλά.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Ξέρεις κάποιο πρόβλημα συγκεκριμένο που να οφείλεται σε έλλειψη firmware? Γιατί εγώ δεν έχω διαπιστώσει. ΠΧ το 930 της αδερφης μου και το 830 του κολλητού μου πετάνε απλά.....

Ενα firmware προς αποφυγή των hard reset's για κάθε bug! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ενα firmware προς αποφυγή των hard reset's για κάθε bug! ;)

 

Το hard reset δεν έχει καμία σχέση με το firmware. Αν δεν κάτσει καλά η αναβάθμιση το firmware που κολλάει;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Το hard reset δεν έχει καμία σχέση με το firmware. Αν δεν κάτσει καλά η αναβάθμιση το firmware που κολλάει;;;;;

Τότε για πιο λόγο ειναι το firmware;

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Τότε για πιο λόγο ειναι το firmware;

 

Για να επικοινωνεί το hardware με το software. Ψάξε στο google και θα καταλάβεις κάποια στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Για να επικοινωνεί το hardware με το software. Ψάξε στο google και θα καταλάβεις κάποια στιγμή.

Ε τότε δεν επικοινωνούν σωστά φαντάζομαι! Γι αυτο και το hard reset!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις κάποιο πρόβλημα συγκεκριμένο που να οφείλεται σε έλλειψη firmware? Γιατί εγώ δεν έχω διαπιστώσει. ΠΧ το 930 της αδερφης μου και το 830 του κολλητού μου πετάνε απλά.....

Μηπως για να ερθει η ηχογραφιση κλησεων χρειαζεται αναβαθμιση firmware?

Link to comment
Share on other sites

Μηπως για να ερθει η ηχογραφιση κλησεων χρειαζεται αναβαθμιση firmware?

Ακριβώς. ;)

 

 

Όπως και το double tap για το 950 ήθελε firmware! Ενα firmware πάντα χρειάζεται, αλλιώς ποιος ο λόγος ύπαρξης του;

Γιατί όλα τα λειτουργικά έχουν και τα 10 δεν έχουν; Ακόμα και τα 8.1 είχαν γι αυτο πήγαιναν σφαίρα!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...