Jump to content

Εφαρμογές Πλοήγησης για Windows Phone 8


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 543
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@keras Βρήκες λύση;

 

Αν όχι πήγαινε Ρυθμισεις,σύρε δεξιά,χάρτες και πατα στην τελευταία επιλογή για ορισμό φωνής προγράμματος περιήγησης.Εκεί επέλεξε Here Drive+ και είσαι έτοιμος.

Link to comment
Share on other sites

@keras Βρήκες λύση;

 

Αν όχι πήγαινε Ρυθμισεις,σύρε δεξιά,χάρτες και πατα στην τελευταία επιλογή για ορισμό φωνής προγράμματος περιήγησης.Εκεί επέλεξε Here Drive+ και είσαι έτοιμος.

 

Το έχουμε πει ηδη αλλά δεν.....

Τελικά πιστεύω πως είναι ματιασμένο.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω αλλά δεν το βρίσκω.

Ενδιάμεσοι προορισμοί δε μπαίνουν στο here drive? Δεν υπάρχει κανένας τρόπος να αλλάξω την προτεινόμενη διαδρομή και να του πω πήγαινε με μέσω εκείνου του σημείου?

Thnx!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Μετά τη σημερινή αναβάθμιση των HERE maps, ο λογαρισμός Nokia που χρησιμοποιούσαμε για να συγχρονίζουμε τα αγαπημένα σημεία στους χάρτες αντικαταστάθηκε από τον λογαρισμό HERE. Θα πρέπει να γίνει καινούριος λογαρισμός και μετά να γίνουν Import οι πληροφορίες που είναι αποθηκευμένες στον λογαρισμό Nokia.

 

Can I copy or import the stuff I saved with my Nokia account to my HERE account?

Yes. Go to HERE account and sign in. At the top of the HERE account settings page, you’ll see a blue box with an Import button. Just select it, sign in to your Nokia account, and the import will start.

 

Προς το παρόν η σελίδα https://account.here.com/ δεν μου φορτώνει οπότε και δεν μπορώ να κάνω Import τα δεδομένα από τον λογαρισμό Nokia. Το κατάφερε κανείς;

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα εγώ. Με ρώτησε μόλις άνοιξα την εφαρμογή στο κινητό και απλά επέλεξα να κάνει το συγχρονισμό.

Όλα καλά πλέον και όλες οι τοποθεσίες στο "νέο" HERE.

Link to comment
Share on other sites

Διέγραψα και ξαναπέρασα τον λογαριασμό Nokia από την συσκευή και αφού έκανα αποσύνδεση από τον καινούριο τον λογαρισμό HERE, μόλις ξανα συνδέθηκα με ενημέρωσε αν θέλω να συγχρονιστούν τα αγαπημένα.

Όλα καλά λοιπόν με τον συγχρονισμό!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν τα κατάφερα. Έχω το ονομα χρηστή του Nokia λογαριασμού μου αλλα δεν έχω το email..... Τι πρέπει να κάνω?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν τα κατάφερα. Έχω το ονομα χρηστή του Nokia λογαριασμού μου αλλα δεν έχω το email..... Τι πρέπει να κάνω?

 

Εγώ με το όνομα χρήστη συνδέομαι στον λογαριασμό Nokia.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με το όνομα χρήστη συνδέομαι στον λογαριασμό Nokia.

 

Κι εγώ με το όνομα. Δεν κατάλαβα τι πρέπει να κάνω τώρα. Θα δημιουργήσω νεο λογαριασμό here και μετά θα μπορέσω να τους συνδέσω?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ με το όνομα. Δεν κατάλαβα τι πρέπει να κάνω τώρα. Θα δημιουργήσω νεο λογαριασμό here και μετά θα μπορέσω να τους συνδέσω?

 

Έτσι ακριβώς!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά έκανα εγγραφή στο Here μέσα από την εφαρμογή, κι όλα καλά, έκανε και συγχρονισμό.
Link to comment
Share on other sites

Μέσα από την εφαρμογή? Δεν είμαι σε PC

 

Ναι από την εφαρμογή!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Eιχα μια ελπιδα μπας και επιτελους βαζανε την ανακοινωση ονοματων οδων στην πλοηγηση αλλα τζιφος. :(

Μας εχουν ξεχασμενους οι φινλανδοι, ουτε το here.com δεν εχει ελληνικα ενω εχει τουρκικα και πολωνικα.

Κριμα για μια αγορα που τους εχει στηριξει τοσο πολυ. (τις νοκια συσκευες εννοω)

LG G8s Black

Νικόλας

Link to comment
Share on other sites

Τζίφος...

Έκανα εγγραφή στο here maps αλλα δεν υπήρχε επιλογή να συνδέσω τον Nokia λογαριασμό μου. Επανεγκατεστησα την εφαρμογή αλλά τίποτα.....

Μια βοήθεια???

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τζίφος...

Έκανα εγγραφή στο here maps αλλα δεν υπήρχε επιλογή να συνδέσω τον Nokia λογαριασμό μου. Επανεγκατεστησα την εφαρμογή αλλά τίποτα.....

Μια βοήθεια???

 

Πήγαινε ρυθμίσεις> email+λογαριασμοί και ξανασυγχρόνισε τον Nokia λογαριασμό σου. Μετά μπες στο HERE maps και κάνε αποσύνδεση από τον Here λογαριασμό. Συνδέσου ξανά και θα σου βγάλει να κάνεις συγχρονισμό. Αυτό ακριβώς έκανα και εγώ χθες που δεν μπορούσα να συγχρονίσω τους λογαριασμούς και δούλεψε. Μην ξεχάσεις να επιβεβαιώσεις και το email που σου ήρθε όταν έκανες τον λογαριασμό Here.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε ρυθμίσεις> email+λογαριασμοί και ξανασυγχρόνισε τον Nokia λογαριασμό σου. Μετά μπες στο HERE maps και κάνε αποσύνδεση από τον Here λογαριασμό. Συνδέσου ξανά και θα σου βγάλει να κάνεις συγχρονισμό. Αυτό ακριβώς έκανα και εγώ χθες που δεν μπορούσα να συγχρονίσω τους λογαριασμούς και δούλεψε. Μην ξεχάσεις να επιβεβαιώσεις και το email που σου ήρθε όταν έκανες τον λογαριασμό Here.

 

Δεν είχα κάνει επιβεβαίωση του email.....

Ευχαριστώ πολύ.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι έγινε; Έκαναν update οι here εφαρμογές σήμερα και έχασα όλα τα favorites.

Βασικά μου ξανάεβγαλε να κάνω register ή signup αλλά δεν νομίζω είχα κάνει!

Σε κάθε περίπτωση τι σοι update είναι που έχασε τα τοπικά δεδομένα;

 

 

Υπάρχει και κάποια εφαρμογή που δείχνει τα release notes των εγκατεστημένων εφαρμογών?

 

Θα πρέπει να κάνεις έναν λογαριασμό HERE και μετά να εισάγεις τα αγαπημένα σου που ήταν αποθηκευμένα στον Nokia λογαριασμό που χρησιμοποιούσαμε μέχρι τώρα για τις εν λόγω εφαρμογές.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ κατάλαβα. Διάβασα και τα παραπάνω και αυτό που αισθάνομαι είναι Bof με τους λογαριασμούς!

Από περιέργεια, με την νόκια η ms δεν πήρε και το here service?

Αν το πήρε γιατί δεν μας βάζει το account της;

 

Δεν το πήρε, ανήκει στην Nokia το HERE Division.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε ρυθμίσεις> email+λογαριασμοί και ξανασυγχρόνισε τον Nokia λογαριασμό σου. Μετά μπες στο HERE maps και κάνε αποσύνδεση από τον Here λογαριασμό. Συνδέσου ξανά και θα σου βγάλει να κάνεις συγχρονισμό. Αυτό ακριβώς έκανα και εγώ χθες που δεν μπορούσα να συγχρονίσω τους λογαριασμούς και δούλεψε. Μην ξεχάσεις να επιβεβαιώσεις και το email που σου ήρθε όταν έκανες τον λογαριασμό Here.

 

Εσύ καλά τα λες, φίλε μου...

 

Εγώ που έχω το 8Χ και δεν έχω επιλογή για Nokia λογαριασμό?

 

:mad::mad::mad:

 

εδιτ: Τα έχουν παίξει λιγάκι, με το update.

 

Αμ δεν συγχρόνισαν αυτόματα. Αμ δεν κράτησαν τα τοπικά favorites/lists/etc.

 

Έφτιαξα το λογαριασμό απο το τηλέφωνο, πάω να μπω από τον υπολογιστή και μου λέει πως τα στοιχεία μου είναι λάθος (έχω επιβεβαιώσει το mail μου). Στέλνω (πριν μια ώρα) αίτημα για password reset, ακόμα περιμένω να έρθει στο mail ο σύνδεσμος για να το κάνω μπας και ξεκολλήσει.

Edited by Dekaohtoura
Link to comment
Share on other sites

Σε μενα δεν ρωτησε ποτε για συγχρονισμο με το νοκια account οτι και να δοκιμασα με συνδεση/αποσυνδεση.

Ομως εκεινο που μου αρεσε ειναι οτι ειχα φτιαξει here account στο Nexus οταν βγηκε η beta των here για android και συγχρονισε με οτι ειχα εκει αποθηκευμενο.

LG G8s Black

Νικόλας

Link to comment
Share on other sites

Άντε και κατάφερα να ανακτήσω τον παλιό Nokia λογαριασμό μου...

 

Άντε και κατάφερα και τον συγχρόνισα με τον Here λογαριασμό μου...

 

Ας μην πω τί ακριβώς συγχρόνισε...1 (ολογράφως, μία) αποθηκευμένη τοποθεσία.

 

Βαριέμαι...δεν ασχολούμαι...μπούρδες!

 

εδιτ: Διορθώνω: Στο τηλέφωνο, τελικά μου πέρασε τα πάντα. Από τον υπολογιστή, στο Here.com, βλέπω μόνο εκείνη τη μία.

 

Πιθανότατα, κολλήματα της συγχώνευσης.

Edited by Dekaohtoura
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...