Jump to content

Εφαρμογές Πλοήγησης για Windows Phone 8


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είχα ακριβώς το ίδιο θέμα. Το πρόβλημα ήταν μετά την ενημέρωση των χαρτών. Αν έχεις τους χάρτες στην κάρτα μνήμης σύνδεσε την κάρτα μνήμης στο pc με ένα card reader, διέγραψε όλο τον φάκελο και ξανακατέβασέ τους.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 543
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έκανα κάτι που δεν ξέρω αν ήταν αυτό τελικά αλλά διορθώθηκε το πρόβλημα, οπότε ας το έχουν υπόψιν και άλλοι αν τους τύχει. Έχω το lumia 520.

 

Πρώτον μεγάλωσα στα tiles της οθόνης στην προεπιλογή για την 4αρα οθόνη πριν έρθει η 8.1.

Δεύτερον είχα κάπου 400ΜΒ ελεύθερα από μνήμη. Καθάρισα κάποιες εφαρμογές και τώρα έχω κάπου 1GB ελεύθερο.

 

Έκανα μόνο αυτές τις δύο ενέργειες και τώρα λειτουργεί κανονικά από ότι φαίνεται. Αν ξαναεμφανιστεί πρόβλημα θα επανέλθω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, στο here maps υπάρχει η δυνατότητα να δω σε τι συντεταγμένες βρίσκομαι;

 

Δε νομίζω,χωρίς να ειμαι και 100% σίγουρος.Εγω πάντως έχω κατεβάσει και αυτό http://www.windowsphone.com/s?appid=78a6d035-0467-e011-81d2-78e7d1fa76f8

όπου μπορείς να στείλεις και με SMS τις συντεταγμένες σου

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!

η αδερφή μου εχει το 625 και εχει το εξης θεμα με την εφαρμογή πλήγησης της Nokia

όταν πατάει μια οδό, της βγάζει μόνο τις κοντινές στην περιοχη που ειναι και όχι όλες.

πχ

Ερμού υπάρχει στα Μελίσσια αλλά υπάρχει και στο κέντρο της αθήνας.

Αν ειναι στην Κηφισιά, αν πατησει ερμού (ή και Ερμού Αθήνα) και κανει αναζητηση, της βγάζει ερμου σε γυρω περιοχές (Μελίσσια, Κηφισιά, Βριλίσια, Πεντέλη κλπ), αλλά όχι όλες, και ετσι δεν μπορει να βαλει την Ερμού στο κέντρο.

καμιά ιδέα για το πως λύνεται αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς ότι δεν βρίσκει την Ερμού στο κέντρο ή ότι βγάζει πολλά αποτελέσματα και αυτό είναι κουραστικό πχ?
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, στο here maps υπάρχει η δυνατότητα να δω σε τι συντεταγμένες βρίσκομαι;

 

Αν πας να κάνεις share ένα σημείο στο βγάζει στο URL που πάει να στείλει.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς ότι δεν βρίσκει την Ερμού στο κέντρο ή ότι βγάζει πολλά αποτελέσματα και αυτό είναι κουραστικό πχ?

 

οτι δεν την βρισκει. αν είναι στο κέντρο και γραψει ερμου θα την βρει.. αλλα οταν ειναι "μακρια" δεν την βρίσκει

Link to comment
Share on other sites

οτι δεν την βρισκει. αν είναι στο κέντρο και γραψει ερμου θα την βρει.. αλλα οταν ειναι "μακρια" δεν την βρίσκει

 

Μόλις έκανα αναζήτηση και μου τη βρήκε κανονικά :)

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα αναζήτηση και μου τη βρήκε κανονικά :)

 

Έχει δικιο σ αυτο που λέει, τις περισσοτερες φορές βγάζει μόνο την πιο κοντινή οδο, μόνο μια οδό, αν παίξεις με τα γράμματα και τους τόνους βγαζει και αυτό που θες.

Link to comment
Share on other sites

Έχει δικιο σ αυτο που λέει, τις περισσοτερες φορές βγάζει μόνο την πιο κοντινή οδο, μόνο μια οδό, αν παίξεις με τα γράμματα και τους τόνους βγαζει και αυτό που θες.

 

Δεν μου έχει τύχει ποτέ... Σκέψου εγώ έκανα την αναζήτηση από Πάτρα... Πάτησα "Ερμού Αθήνα" και μου τα έβγαλε όλα αμέσως... Αλλά δεν μου έχει τύχει...

 

Και ο φίλος έλεγε ότι βγάζει σχεδόν όλες τις "Ερμού" αλλά όχι αυτή στο κέντρο...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου έχει τύχει ποτέ... Σκέψου εγώ έκανα την αναζήτηση από Πάτρα... Πάτησα "Ερμού Αθήνα" και μου τα έβγαλε όλα αμέσως... Αλλά δεν μου έχει τύχει...

 

Και ο φίλος έλεγε ότι βγάζει σχεδόν όλες τις "Ερμού" αλλά όχι αυτή στο κέντρο...

 

http://s11.postimg.org/80rcvdm3z/wp_ss_20140531_0003_1.jpg http://s28.postimg.org/sv83ysq8p/wp_ss_20140531_0004_1.jpghttp://s29.postimg.org/t05fpapar/wp_ss_20140531_0005_1.jpg

 

Διαφορά με τόνους και κεφαλαία... Το ίδιο γίνεται με το here drive k here maps

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο να κάνεις αναζήτηση από το HERE Drive???? Από το HERE Maps κάνε που μπορείς να έχεις και το χάρτη μπροστά σου... Και μετά σε πεταει από εκεί στην πλοήγηση...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου έχει τύχει ποτέ... Σκέψου εγώ έκανα την αναζήτηση από Πάτρα... Πάτησα "Ερμού Αθήνα" και μου τα έβγαλε όλα αμέσως... Αλλά δεν μου έχει τύχει...

 

Και ο φίλος έλεγε ότι βγάζει σχεδόν όλες τις "Ερμού" αλλά όχι αυτή στο κέντρο...

 

Επιβεβαιώνω όσα λέει ο Alex.

Έκανα αναζήτηση από το here drive+ και μου την βρήκε κανονικά την οδό. Αναζήτησα (από τα Γιάννενα που είμαι) "ερμού αθήνα" και μου βρήκε όλες τις οδούς Ερμού που υπάρχουν στην Αθήνα αλλά μέσα σε αυτές είναι και η σωστή. Μάλιστα καταλαβαίνεις ότι είναι ο εμπορικός δρόμος γιατί στο μπλε εικονίδιο που εμφανίζει αριστερά από την διεύθυνση έχει και κάτι σαν σακούλα για ψώνια.

 

http://i1159.photobucket.com/albums/p624/niotheros/th_wp_ss_20140531_0002_zpsd1f434ca.png

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο να κάνεις αναζήτηση από το HERE Drive???? Από το HERE Maps κάνε που μπορείς να έχεις και το χάρτη μπροστά σου... Και μετά σε πεταει από εκεί στην πλοήγηση...

 

Την ίδια μηχανή αναζήτησης έχουν και τις δουλεύω με ιντερνετ. Το ξέρω πως μπορείς να κάνεις πλοήγηση απο το here maps αλλά και εκεί τα ίδια αποτελέσματα βγάζει

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι και σε μένα μερικές φορές έχει τύχει να μην βρω αμέσως τον δρόμο που θέλω αλλά με την δεύτερη ή τρίτη φορά, αλλάζοντας κάποια στοιχεία στην αναζήτηση. Πάντα ψάχνω από το Here Maps+, εκτός σύνδεσης.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

από το drive δεν μπορω να τη βρω με διαφορους συνδυασμους. απο την βρισκει, αλλά δεν σου λέει περιοχη. λέει αθήνα, και εχει διαφορετικούς τ.κ. δηλαδή ερμου-αθήνα-15127, αρμου-αθήνα 15164 (δεν θυμαμαι ολους τους τ.κ σωστα) κλπ
Link to comment
Share on other sites

Από την.....??? Κάτι ξέχασες να προσθέσεις μάλλον εκτός αν εγώ κάτι δεν κατάλαβα :p
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Απο τους χάρτες ήθελα να γράψω.. Όχι το drive, αλλά το here maps

 

Από το Here Maps δεν χρειάζεται να σου γράψει εφαρμογή... Έχεις το χάρτη από πάνω για να βλέπεις τις περιοχές που υπάρχει η οδός με το όνομα που ανέφερες όπως φαίνεται και στη φώτο που έβαλα πιο πάνω...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπερα παιδια μια ερωτηση. επειδη θα παω εξωτερικο, αλλα δεν θελω να χρεωνομαι, αν θελω να χρησιμοποιησω το gps αλλα χωρις να δουλευει το assisted gps που σε χεωνει, πρεπει απλα να εχω ανοιχτο το location αλλα κλειστα τα δεδομενα? ευχαριστω!!!!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια μια ερωτηση. επειδη θα παω εξωτερικο, αλλα δεν θελω να χρεωνομαι, αν θελω να χρησιμοποιησω το gps αλλα χωρις να δουλευει το assisted gps που σε χεωνει, πρεπει απλα να εχω ανοιχτο το location αλλα κλειστα τα δεδομενα? ευχαριστω!!!!!

 

Σωστα,και μην ξεχασεις να κατεβασεις τους χαρτες της χωρας που σκοπευεις να επισκεφτεις πριν πας...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνω εγκατάσταση το here drive + μου βγάζει το μήνυμα που βλέπετε στην φωτογραφία που έχω στην επισύναψη.το αποτέλεσμα είναι να μην έχω φωνητικές οδηγίες στην πλοήγηση. Ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω? Στο 1520 που είχα δεν υπήρχε τέτοιο πρόβλημα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...