Jump to content

Οι Πύλες του Ανεξήγητου (Alter)


killing_you2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Spyros86 ( 3 Οκτ. 2004 , 03:24)

 

Έκανα κι εγώ ότι είπε ο Uri... κουτάλια και τέτοια... αλλά τίποτα. Αυτό όμως δεν σημαίνει και πολλά. Οι δυνάμεις που μπορούμε να έχουμε δεν νομίζω αν υπάρχουν να περιορίζονται στο να χαλάμε μαχαιροπίρουνα. :p

 

Επομένως ναι μεν δεν καλύπτομαι από αυτά που βλέπω, αλλά δεν θα είμαι και κλιστόμιαλος ούτε θα αποκλείσω τίποτα. :)

 

 

Αυτα τα ekanes otan ta lege aytos sth tv? Giati kai egw prospathisa na to kanw enoso milouse alla apetyxa. Me apospouse giati mia milouse sto kosmo, mia sto koino, akougotan kai h fwnh ths metafrastrias...

Otan ekane dialeima kai ekleisa th fwnh to petyxa (sxedon). Apla malakwse dld to phrouni kai lygize poly pio eukola. :!: :blink:

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gkr41 ( 3 Οκτ. 2004 , 03:28)

 

Αφού δεν πρόκειται να αποδείξει τπτ, γιατί την πόσταρες; :wacko: :p

 

 

Ws endeiksh. oxi ws apodeiksh. :whistle:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 241
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ενα εχω να πω.

Ειμαι 26 ετων και αυτο που εκανε ο Ούρι με τον σπόρο ΔΕΝ το ΜΑΤΑΞΑΝΑΔΑ στην ζωη μου.

 

Αυτό το πράγμα δίνει μια διαφορετική τροπή, όχι στον άνθρωπο Γκέλερ, αλλα στην εννοια της ζωης και των δυναμεων που μας περιβάλλουν.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Bayern7 ( 3 Οκτ. 2004 , 03:28)

 

Αυτα τα ekanes otan ta lege aytos sth tv? Giati kai egw prospathisa na to kanw enoso milouse alla apetyxa. Me apospouse giati mia milouse sto kosmo, mia sto koino, akougotan kai h fwnh ths metafrastrias...

Otan ekane dialeima kai ekleisa th fwnh to petyxa (sxedon). Apla malakwse dld to phrouni kai lygize poly pio eukola. :!: :blink:

 

 

 

Μα δεν κατάφερα τίποτα. Γενικά την ώρα που μιλούσε, αλλά είχα αφήσει το κουτάλι πάνω στην tv, δεν το είχα στα χέρια μου. Μετά το πήρα όταν έλεγε άλλα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Εμείς αφήσαμε απλά ένα κουτάλι πάνω στην τηλεόραση...Μετά από 15 λεπτά το ακούσαμε που έπεσε...

The effort to understand the universe is one of the very few things that lifts human life a little above the level of farce, and gives it some of the grace of tragedy.

Steven Weinberg (1933 - )

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/32eppforum.gif

Link to comment
Share on other sites

Κάτι είχε ειπωθεί ότι θα έκοβε το κάπνισμα σε όσους έβλεπαν την εκπομπή.. Ειπώθηκε τίποτα για αυτό γιατί δεν την είδα....

 

Λένε ότι για να πείσουν τους Ρώσους να υπογράψουν για nuclear disarmament χρησιμοποίησαν τον Geller!

Κλάψαμε με στίχους που γραφτήκαν για τις πτώσεις των όμορφων, ανέγγιχτων, απόμακρων ονείρων...

Current User of: Samsung Omnia II

Previous User of: Siemens C11, Siemens S6, Nokia 3210, Ericsson T28s, Ericsson T29s, Sony Ericsson T68i, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson P800, Qtek 8310

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος emufear ( 3 Οκτ. 2004 , 05:25)

 

Κάτι είχε ειπωθεί ότι θα έκοβε το κάπνισμα σε όσους έβλεπαν την εκπομπή.. Ειπώθηκε τίποτα για αυτό γιατί δεν την είδα....

 

Λένε ότι για να πείσουν τους Ρώσους να υπογράψουν για nuclear disarmament χρησιμοποίησαν τον Geller!

 

Nαι είπε κατι λίγα, αλλά δεν τα είδα όλα.

Πάντως σε δείγμα 5 ατόμων, ήμουν ο μόνος που μάντεψα σωστά το αστεράκι :p Μάλλον hackaρεται εύκολα ο εγκέφαλός μου :alien:

 

Εμείς αφήσαμε απλά ένα κουτάλι πάνω στην τηλεόραση...Μετά από 15 λεπτά το ακούσαμε που έπεσε...

Σκέψου να συγκεντρωνόμασταν κιόλας, που θα είχε φτάσει :p

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια επειδη δεν ειδα την εκμπομπη τι tips εδωσε για να λυγισετε το κουταλι?Συγκεντρωμενο βλεμα και τριψιμο στο επιμαχο σημειο κι μετα το κουταλι μαλακωνει και λυγιζει ευκολα?

 

Παντος θα δοκιμασω αυτο που εκανε με τον χαρδαβελα που τον σηκωσε στον αερα.....μου κινησε την περιεργεια....εχω και εναν φιλο που ειναι 120 κιλα....α ρε γλεντια

Link to comment
Share on other sites

Ήταν εκπληκτικό. οταν τον εβλεπες στα μάτια για να σου πεί τι έχει ζωγραφήσει, προσπαθούσα να κάνω το μυαλό μου να πάει σε άλλο σχέδιο αλλα στη κυριολεξία δεν μπορούσα να σκευτώ τίποτα αλλο εκτος απο το αστεράκι.

 

τρομερό ήταν και αυτό με τους σπόρους, αλλα εκεί διατηρώ τις αμφιβολίες μου γιατι θα μπορούσε πολύ απλα να είχε ήδη ενα φυτρομένο σπόρο στο μανικι του και απλα να τον εριξε μεσα στους αλλους, γι'αυτό και πήρε πολλα σπορακια και όχι 4 που εβγαλε ο Χαρδαβδέλας για να μη φανεί οτι ήταν ένα παραπάνω.

 

πάντος εγω πιστεύω πως ο ανθρωπος έχει δυνάμεις που δεν μπορεί ουτε και ο ίδιος να φανταστεί. οι επιστήμες προχωράνε, η Ιατρική έχει φτάσει σε ένα κορεσμό, η τεχνολογία επεισης, οχι ομως οτι δεν υπάρχουν περιθώρια ανάπτηξης.οι επιστήμη που ακολουθεί είναι η ψυχολογία η οποια βρισκετα σε πρώιμο σταδιο ακόμα. ποιος ξέρει πως θα'ναι ο κόσμος σε 100, 200 χρονια. Ποιος θα φανταζόταν πως θα έχει εξελιχθει ο κοσμος το 2000 αν ζουσε το 1800 ή το 1900. ότι για εμάς τώρα φαντάζει επιστημονική φαντασία σε αρκετά χρόνια θα είναι μια πραγματικότητα.

 

Μακάρι η εποχη που ζούμε να επικεντρωθεί στον ανθρωπο, στην ψυχή και στο μυαλο του. αν γίνει αυτό τοτε εχουμε να ζήσουμε συμαντικότατα επιτεύγμαστα και θαυμαστές εποχές.

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Την εκπομπή δεν την είδα όλη, περίπου από τη μέση και μετά είδα, και για να πω την αλήθεια το μόνο σημείο που πραγματικά εντυπωσιάστηκα ήταν με το σπόρο. Το έβλεπα και δεν πίστευα στα μάτια μου!!! Και ο Geller για να πω την αλήθεια ρε παιδιά δεν μου φαίνεται και ο τρελλός τσαρλατάνος που θα τα έκανε όλα αυτά για να πάρει δημοσιότητα, δηλαδή όση ώρα τον έβλεπα... τον συμπάθησα.

 

Όσο για το κόλπο που σηκώνεις τον άλλο με τα δάχυτλα το έχω δοκιμάσει αρκετές φορές στο σχολείο πριν κάτι χρόνια και πραγματικά σηκώνεις τον άλλο όσο βαρύς και να είναι, πανεύκολα...

 

Τέλος... μήπως ξέρει κανείς που μπορώ να βρω το χθεσυνό επεισόδιο γιατί δεν πρόλαβα το σημείο με το κουτάλι και πραγματιικά θα ήθελα να το δω. Ή τουλάχιστον ας πει κάποιος τις οδηγίες αν είναι έυκολο. :alien:

Kill a man, and you are a murderer. Kill millions of men, and you are a conqueror. Kill them all, and you are god.

- Jean Rostand

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα ούτε κουτάλι λύγισε ούτε συσκευή έφτιαξε, κρίμα δηλαδή γιατί είχα ενα χαλασμένο σκληρό δίσκο :lol: :lol: :lol:
Link to comment
Share on other sites

Έγραψε κανείς σε βίντεο ή σε pc την εκπομπή?Βρήκα ένα χαλασμένο ρολόι και θέλω να το φτιάξω...
Link to comment
Share on other sites

Επεισης ειναι πανευκολο να επιρεάσεις μια πυξήδα οχι με τη δυναμη του μυαλού αλλα με ενα μαγνήτη!:whistle: γι'αυτό ίσως είχε κλειστη τη γροθιά του! ;)

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (NEC N410i)

 

Αρχικό μήνυμα από τον/την Revan

Την εκπομπή δεν την είδα όλη, περίπου από τη μέση και μετά είδα, και για να πω την αλήθεια το μόνο σημείο που πραγματικά εντυπωσιάστηκα ήταν με το σπόρο. Το έβλεπα και δεν πίστευα στα μάτια μου!!! Και ο Geller για να πω την αλήθεια ρε παιδιά δεν μου φαίνεται και ο τρελλός τσαρλατάνος που θα τα έκανε όλα αυτά για να πάρει δημοσιότητα, δηλαδή όση ώρα τον έβλεπα... τον συμπάθησα.

 

Όσο για το κόλπο που σηκώνεις τον άλλο με τα δάχυτλα το έχω δοκιμάσει αρκετές φορές στο σχολείο πριν κάτι χρόνια και (...)

 

Σήμερα μετά το κεντρικό δελτίο θα το ξανάδείξει!! Εγώ έχω λυγίσει από χθες 4 κουτάλια!!!!! (έφαγα βρίσιμο από τη μάνα μου :p )

Link to comment
Share on other sites

telika o allos me to xalasmeno laptop! ti egine? to ftiakse??

xaxaxaxax

eixe gelio pou pigenan oloi me kati xalasmeno

ee kirie geller o ksaderfos tou kouniadou tis petheras mou exei ena xalasmeno plintirio!!!

pantos me ta 5 sximata

otan ta sxediase ego eipa oi grammes

alla tin ora pou koitaze stin tv .. evlepa , mou erxontan sximata apo kati trigoniko kai leo to asteraki!

YOU BELIEVE IT ?

RIPLEY'S BELIEVE IT OR NOT xexexe

 

ala mipon einai kai thema psixologiko i egkefaliko diladi ean sou vazane ayta ta sximata,, xoris ton geller oute na xeis akousei gia ayton

pio sxima tha dialeges?

are you scarred? you shouldnt !

http://www.mourmour.gr/upload/iphone_court.thumbnail.jpg I-phone FTW
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (NEC N410i)

 

Αρχικό μήνυμα από τον/την s2000

telika o allos me to xalasmeno laptop! ti egine? to ftiakse??

xaxaxaxax

eixe gelio pou pigenan oloi me kati xalasmeno

ee kirie geller o ksaderfos tou kouniadou tis petheras mou exei ena xalasmeno plintirio!!!

pantos me ta 5 sximata

otan ta sxediase ego eipa oi grammes

alla tin ora pou koitaze stin tv .. evlepa , mou erxontan sximata apo kati trigoniko kai leo to asteraki!

YOU BELIEVE IT ?

RIPLEY'S BELIEVE IT OR NOT xexexe

 

ala mipon einai kai thema psixologiko i egkefaliko diladi ean (...)

 

you shouldn't be! cause you're on scare tactics!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος s2000 ( 3 Οκτ. 2004 , 15:11)

 

telika o allos me to xalasmeno laptop! ti egine? to ftiakse??

xaxaxaxax

eixe gelio pou pigenan oloi me kati xalasmeno

ee kirie geller o ksaderfos tou kouniadou tis petheras mou exei ena xalasmeno plintirio!!!

pantos me ta 5 sximata

otan ta sxediase ego eipa oi grammes

alla tin ora pou koitaze stin tv .. evlepa , mou erxontan sximata apo kati trigoniko kai leo to asteraki!

YOU BELIEVE IT ?

RIPLEY'S BELIEVE IT OR NOT xexexe

 

ala mipon einai kai thema psixologiko i egkefaliko diladi ean sou vazane ayta ta sximata,, xoris ton geller oute na xeis akousei gia ayton

pio sxima tha dialeges?

are you scarred? you shouldnt !

 

Εγώ στην αρχή είχα διαλέξει τα κύματα, αλλά μόλις τον κοίταξα κι εγώ αστεράκι είδα. Αν και δεν το πολυπιστεύω γιατί παίζει να είναι απάτη όπως λες. Δηλαδή πήρε 1000 ανθρώπους πχ, τους έδειξε τα 5 σχήματα και τους είπε να διαλέξουν ένα στην τύχη. Οι περισσότεροι διάλεξαν το αστεράκι, οπότε αυτό ζωγράφισε...

Link to comment
Share on other sites

"Σίδερα μασάειιι -ο κουταλιανός-

τρένα σταματάειιιι - ο κουταλιανός-"...

 

Σοβαρά τώρα:

Θεωρώ τον εαυτό μου ανοιχτόμυαλο σε κάτι τέτοια, όμως σε κάθε "θαύμα" που αντίκριζα, αυτομάτως έψαχνα να βρώ μια λογική εξήγηση (φυσικής, ηλεκτρομηχανικής, κλπ) και δε μπορούσα να το δεχτώ ότι ήταν αλήθεια! Εγω ούτε κουτάλια λύγισα, ούτε έπεσε από την TV, συνεχίζω να καπνίζω, και σκέφτηκα τον κύκλο (μού-χα-χα-χα!)

Γενικά μου φαίνεται μούφα, ότι έδειξε μπορώ να υποστηρίξω ότι ήταν δυνατόν να ήταν στημένο, και το μόνο που δε πολυέπιασα ήταν αυτό με τον σπόρο. Κάτσε να το ξαναδώ στο replay που το έχουν τώρα για να αποφανθώ...

http://www.danasoft.com/sig/sigmacom.jpg
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, αυτό με το σπόρο δεν φάνηκε οτι εριξε κανένα άλλο από την χούφτα του. Αν κάποιος ομως είναι σχετικός με σπόρους, και δη ραπανιου, ας μας επιβεβαιώσει ότι δεν "σκάνε" ετσι με την ζέστη... :)
http://www.danasoft.com/sig/sigmacom.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sigmacom ( 3 Οκτ. 2004 , 22:37)

 

ΟΚ, αυτό με το σπόρο δεν φάνηκε οτι εριξε κανένα άλλο από την χούφτα του. Αν κάποιος ομως είναι σχετικός με σπόρους, και δη ραπανιου, ας μας επιβεβαιώσει ότι δεν "σκάνε" ετσι με την ζέστη... :)

 

Και την υγρασία που μπορεί να υπάρχει στη χούφτα του...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gkr41 ( 3 Οκτ. 2004 , 22:41)

 

Και την υγρασία που μπορεί να υπάρχει στη χούφτα του...

 

 

Ρε ‘σεις, το θεωρώ αδύνατο με την υγρασία. :o Εξάλλου δεν έσκασε απλά, έβγαλε και φιλαράκι. Και όσο το κρατούσε και κρεμόταν μεγάλωνε. :!: :blink: :wacko:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

μπορεί να ήταν πλακωμένο απο τους αλλους σπορους και οταν το "ετριβε" να εβγαλε τον φυτρομένο που ήταν απο κάτω.;)

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος killing_you2 ( 3 Οκτ. 2004 , 23:17)

 

μπορεί να ήταν πλακωμένο απο τους αλλους σπορους και οταν το "ετριβε" να εβγαλε τον φυτρομένο που ήταν απο κάτω.;)

 

 

Όχι ρε... φαινόταν πολύ καθαρά. Εξάλλου μετά το είχε μόνο του στο χέρι του και κρεμόταν. Εξάλλου ήταν τόσο κοντά ο φακός που όσοι ήταν εκεί θα τον έβλεπαν αν όχι εμείς.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

λοιπον τον εχει τωρα ο Τριανταφυλλοπουλος.... το βλεπω στο Pc.... αχ, ας φτιαξει το dsl επιτελους!!!!!!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

Κοιταξτε...

 

Εγω εδω και περιπου 2,5 χρονια σκεφτομαι παρα μα παρα πολλα πραγματα τα οποια δεν μπορουν να αποδειξουν οι ανθρωποι σημερα! Οταν ειδα αυτον τον Uri Geller θυμηθηκα ολες αυτες τις σκεψεις μου! Μου κινησε το ενδιαφερον και καθησα να δω τι λεει και κανει... Ο ανθρωπος ειναι πολυ ψαγμενος και φενεται!!! ;) Δεν ειναι τσαρλατανος σαν κατι "δηθεν" μαγους! Λεει πως αυτο που κανει δεν το κανει με μαγεια και θαυματα αλλα με την θεληση, την "κρυφη" δυναμη και τις συχνοτητες του εγκεφαλου...

 

Αν προσεξατε το κουταλι δεν εσπαγε... λυγιζε σαν πλασταιλινη! Δειτε ξανα το βιντεο και θα καταλαβετε τι λεω... ηταν λες και το χωνανε μεσα σε 800 βαθμους κελσιου και να λιωνει... το κραταγε απο την ακρη και αυτο ελιωσε και επεσε κατω!

 

Οταν ειπε "Θα πρεπει να βρειτε τωρα πιο σχεδιο σχεδιασα εγω πισω απο τον πινακα" κοιταξα την αδερφη μου και οι 2 ειπαμε ταυτοχρονα το "αστερακι" Ηταν τα ματια του και η εκφραση του που στο ελεγε πεντακαθαρα!

 

Ολα αυτα ηρθε να τα σφραγισει αυτο με τον σπορο που βλαστησε μεσα στο χερι του!!!

 

Ακομα ειπε κατι πολυ σοφο:

 

"Δεν εχω εγω τις δυναμεις μονο! ΤΙΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΤΙΣ ΕΧΟΥΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ! Εγω το μονο που κανω ειναι να πυροδοτω, να δινω την σπιθα και την περιεργια στον αλλον να δοκιμασει αυτες τις δυναμεις του εγκεφαλου του που κανεις δεν του ειπε πως υπαρχουν"

 

Εγω τον υποστηριζω και θα συνεχιζω να τον πιστευω γιατι ολες αυτες οι σκεψεις που εκανα και νομιζα πως ηταν απλα η φαντασια μου επαληθευονται απο εναν ανθρωπο που οχι μονο με λογια αλλα με πραξεις επαληθευει τις σκεψεις μου!

 

Σιγουρα θα πρεπει ο Uri Geller να βαλει ολους τους ανθρωπους σε σκεψεις πιστευω σαν τις δικες μου και παρα πολλα μπορουν να ανακαλυφθουν! :happy:

 

Σε ευχαριστω Uri που με εκανες να νιωσω πως δεν εχω αρκετη φαντασια ωστε να σκεφτομαι "τρελα" πραγματα :cool:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...