Jump to content

Οι Πύλες του Ανεξήγητου (Alter)


killing_you2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο σπόρος μάλλον ήταν ντοπέ. Πηγές αναφέρουν ότι ο κος Γκέλερ είχε ποτίσει τα χέρια του με τα ούρα του Κεντέρη. :D

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 241
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Σε γελοία πράγματα (ταχυδακτυλουργούς που θέλουν να εμφανιστούν ως άτομα με υπερφυσικά προσόντα) απαντάς με γελοία πράγματα...

 

Edit: Α, ξέχασα, μου είπε κάποιος ότι στον Τριανταφυλλόπουλο έκαναν το γνωστό κόλπο με την (τάχα μου) τηλεπάθεια όπου ο Μάκης είχε ζωγραφίσει ένα τρίγωνο και ο Ούρι το βρήκε. Όταν λέει όμως του είπε ένας επιστήμονας να το κάνει και με αυτόν επιτόπου, έκανε την πάπια. Έγινε όντως αυτό;

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος aimilios ( 4 Οκτ. 2004 , 12:07)

 

Σε γελοία πράγματα (ταχυδακτυλουργούς που θέλουν να εμφανιστούν ως άτομα με υπερφυσικά προσόντα) απαντάς με γελοία πράγματα...

 

Edit: Α, ξέχασα, μου είπε κάποιος ότι στον Τριανταφυλλόπουλο έκαναν το γνωστό κόλπο με την (τάχα μου) τηλεπάθεια όπου ο Μάκης είχε ζωγραφίσει ένα τρίγωνο και ο Ούρι το βρήκε. Όταν λέει όμως του είπε ένας επιστήμονας να το κάνει και με αυτόν επιτόπου, έκανε την πάπια. Έγινε όντως αυτό;

 

Ειδα την εκπομπη και οχι,δεν εγινε κατι τετοιο.Οσο για τους επιστημονες που λες,ειναι αυτοι που καθονται κλεισμενοι ολη τη μερα στα εργαστηρια τους & στα γραφεια τους & νομιζουν οτι τα'χουν ανακαλυψει ολα...ειναι αυτοι που δεν δεχονται ν'ακουσουν καμια νεα γνωμη που δεν προερχεται απο την κλικα τους & εχουν υφος χιλιων καρδιναλιων,σα να κανουν χαρη που βγαινουν σε μια εκπομπη να μιλησουν(οπως αυτος ο γελοιος επικεφαλης του Αστεροσκοπειου Αθηνων,που μονο που δεν εβρισε τον Τριανταφυλλοπουλο επειδη τολμησει να τον καλεσει σε εκπομπη που συμμετεχει ο Γκελερ-αλλα φταιει ο Μακης που δεν τον ρωτησε γιατι δεν υπηρχε κανεις να ενημερωσει τον κοσμο για το σεισμο που εγινε πριν μια βδομαδα :mad: ).Ολοι αυτοι ειναι οι ιδιοι που επεμεναν πως η Γη ειναι επιπεδη,που το Μεσαιωνα απειλουσαν ή σκοτωναν οσους ελεγαν πως η Γη γυριζει γυριζει γυρω απ'τον Ηλιο κι οχι το αντιθετο,που χαρακτηριζαν "διαμονα" & "τρελο" οποιον τολμουσε να μιλησει για πραγματα που ανακαλυφτηκαν μετα,που ειρωνευονταν τον Μαρκονι οταν τους ειπε πως ανακαλυψε τον ασυρματο κλπ κλπ...Αληθεια,ποτε θα καταλαβουν πως ο κοσμος εξελισσεται & δε μενει στασιμος οπως τα βιβλια στις (σκονισμενες) βιβλιοθηκες τους? :whistle:

 

 

Υ.Γ.Δεν ειμαι φαν του Γκελερ,απλα με εκνευριζουν ολοι αυτοι οι "διανοουμενοι" που δεν μπαινουν στον κοπο ουτε καν να συζητησουν κατι διαφορετικο απ'αυτα που πιστευουν,επειδη νομιζουν πως τα ξερουν ολα...φτανει πια,ας μαθουν οτι ο κοσμος κουραστηκε απ'το ακαδημαικο υφος τους & την ψευτοανωτεροτητα τους...

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον αυτοί αποδεικνύουν αυτά που ισχυρίζονται με μαθηματικά, φυσική, χημεία ή κάποια άλλη (αποδεκτή ελπίζω) επιστήμη. Όταν με το καλό αποδείξει και ο αγαπητός κος Γκέλερ οτί υπάρχει τέτοια δύναμη στον άνθρωπο (όχι σε στημένα show, με επιστημονικό τρόπο) τα ξαναλέμε (ποτέ δηλαδή).

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Ο Χαρδαβελλας κανει μια χαρα εκπομπες. Το θεμα ομως ειναι να μην πιστευουμε αλλα να εξερευνουμε και να ανακαλυπτουμε μονοι μας. Ο Χαρδαβελλας σου δινει απλα το ερεθισμα και την σπιθα για ενα θεμα π.χ. φαντασματα, σπηλια Νταβελη κλπ. Στην συνεχεια το ψαχνουμε στο διαδυκτιο στα βιβλια και βγαζουμε τα δικα μας συμπερασματα. Αν δειτε τις εκπομπες του με πιο αναλαφρη αισθηση και κατω απο αυτο το πρισμα (τις προσωπικης μας δηλαδη αναζητησης) τοτε ισως να σας φανουν πιο χρησιμες για τις προσωπικες σας γνωσεις. Τελος καλο θα ηταν ολους αυτους που εχει καλεσμενους και διατυμπανιζουν καταστροφες του κοσμου το 2012 (Παλμος), η μη εναρξη Ολυμπιαδας (Παππας) κλπ να μην τους παιρνετε στα σοβαρα. Για την προσωπικη τους προβολη κανουν τα παντα και λενε οτι βλακειες τους κατεβει για να εντυπωσιασουν. Και μαλιστα πολλες φορες χρησιμοποιουν και το διαδυκτιο (ορισμενες γνωστες ιστοσελιδες) κλεβοντας εργασιες και μελετες παιδιων και τις παρουσιαζουν σαν δικες τους.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος aimilios ( 4 Οκτ. 2004 , 12:07)

 

Σε γελοία πράγματα (ταχυδακτυλουργούς που θέλουν να εμφανιστούν ως άτομα με υπερφυσικά προσόντα) απαντάς με γελοία πράγματα...

 

Edit: Α, ξέχασα, μου είπε κάποιος ότι στον Τριανταφυλλόπουλο έκαναν το γνωστό κόλπο με την (τάχα μου) τηλεπάθεια όπου ο Μάκης είχε ζωγραφίσει ένα τρίγωνο και ο Ούρι το βρήκε. Όταν λέει όμως του είπε ένας επιστήμονας να το κάνει και με αυτόν επιτόπου, έκανε την πάπια. Έγινε όντως αυτό;

 

Και να ήξερε από πριν οτι ο Μάκης θα ζωγραφίσει τρίγωνο, πως το εξηγείς οτι το σχεδίασε ακριβώς στο ίδιο μέγεθος;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος aimilios ( 4 Οκτ. 2004 , 13:44)

 

Τουλάχιστον αυτοί αποδεικνύουν αυτά που ισχυρίζονται με μαθηματικά, φυσική, χημεία ή κάποια άλλη (αποδεκτή ελπίζω) επιστήμη. Όταν με το καλό αποδείξει και ο αγαπητός κος Γκέλερ οτί υπάρχει τέτοια δύναμη στον άνθρωπο (όχι σε στημένα show, με επιστημονικό τρόπο) τα ξαναλέμε (ποτέ δηλαδή).

 

 

Ναι οπως αποδεικνυαν και πριν χρονια πως η γη ειναι επιπεδη και πως το συμπαν λειτουργει σαν "ρολοϊ" και πως δεν υπαρχει περιπτωση να πεσει μετεωρητης στην γη ωσπου επεσε στο κεφαλι ενος αστρονομου και τοτε πεισθηκαν! :alien:

 

Πρεπει να μαθενετε απο τα λαθη σας! :o Γιατι αν σε λιγα χρονια ολα αυτα επαληθευτουν τοτε θα λετε "Ειχε δικιο αυτος τοτε..." Ακριβως οπως πριν χρονια οταν καποιοι ελεγαν καποιες αληθειες αλλα κανεις δεν τους πιστευε και ομως τωρα αυτες τις αληθειες βγαινουν και υποστηριζουν καποιοι που δεν μπορουν να πιστεψουν καποιες αλλες μελλοντικες αληθειες! ;)

 

Οταν καποιος ανθρωπος βγαινει και λεει πως "Δες! Κοιτα τι μπορεις να κανεις με το μυαλο σου! Προσπαθησε και εσυ και θα με καταλαβεις!" Δεν ειναι showman! Αλλα καποιος που χωθηκε στο "τρυπακι" μπορει και κατα τυχη και ανακαλυψε αγνωστες πτυχες του μυαλου του!

 

Επισης ο Uri εξηγησε τι πιστευει πως δημιουργει καποιες δυναμεις. Ειπε πως καποια ειδικη ενεργεια απο τον εγκεφαλο μεταφερετε στα ακρα και υστερα σε καποιο αντικειμενο... Κανεις δεν μπορει να το αποδειξει και κανεις δεν μπορει να το διαψευσει :cool:

 

Οσο για το αν κολωσε να το αποδειξει αυτο μπροστα στους επιστημονες ειναι επειδη για να δημουργηθει αυτη η συγκεκριμενη δυναμη θα πρεπει να υπαρχει πιστη οι επιστημονες ομως καθε αλλο παρα πιστη εχουν! Οταν το κλιμα ειναι αρνητικο γυρω του φυσικα και δεν μπορει να πιστεψει αυτο που παει να κανει γιατι καπιοι ανθρωποι απεναντι του τον αμφισβητουν! :!:

 

Εξαλλου προβληθηκαν και καποιες φωτογραφιες οι οποιες εδειχναν την δυναμη η οποια υπηρχε την στιγμη που ο geller λυγιζε το κουταλι...

 

Τι γνωριζει ο σημερινος ανθρωπος για τον εγκεφαλο του? Μονο το 1% απο αυτα που θα μπορεσει να γνωρισει!

 

Οσο και να το εκανε για την AGB ο Χαρδαβελας εγω I trust Τριανταφυλλοπουλο

 

Εχω αδικο? Μπορει ομως να μπορεσω να εχω και απολυτο δικιο σε λιγο καιρο... ;)

Link to comment
Share on other sites

1on) Asxeto-asxete stamata auta ta delete.

 

2on) 32 xronia ta kanei ola auta o Uri. Kanenas den mporese na apodeiksei oti einai pseytikos.

 

Arthra epi arthron gia auton ton anthropo Ki oute enas.

 

Den sas leei kati auto?

 

Oso gia tous epistimones mas? Autoi diapseuvdoun toys eautous tous. Den to akougate ton allon ton pseutoepistimona ston Maki? Elege kati kai meta elege kati allo pou to diepsevde ekeino pou eipe prin.

 

An thelei na legete epistimonas, as diabasei ena arthro to NewScientist gia ton Uri Geller, opou megaloi epistimones ton elegxane thelontas na ton diapsefsoun. Den nomizo na exei diabasei kanenas ellinas epistimonas (an theloun na legontai etsi) ena arthro allon sinadelfon tous gia ton Geller..

 

Auta...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gkr41 ( 4 Οκτ. 2004 , 15:48)

 

Και να ήξερε από πριν οτι ο Μάκης θα ζωγραφίσει τρίγωνο, πως το εξηγείς οτι το σχεδίασε ακριβώς στο ίδιο μέγεθος;

:confused: Το ενδεχόμενο να είχαν συννενοηθεί από πρίν το αποκλείεις; :worry:

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sxetikos_asxetos ( 4 Οκτ. 2004 , 16:17)

Ναι οπως αποδεικνυαν και πριν χρονια πως η γη ειναι επιπεδη και πως το συμπαν λειτουργει σαν "ρολοϊ" και πως δεν υπαρχει περιπτωση να πεσει μετεωρητης στην γη ωσπου επεσε στο κεφαλι ενος αστρονομου και τοτε πεισθηκαν!

Εντελώς ακραίο παράδειγμα, δεν νομιζώ να αμφισβητείς σύγχρονες θεωρίες επιστημόνων αποδεδειγμένες έτσι δεν είναι; :worry: Αν έχεις κάτι συγκεκριμένο, πες το.

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sxetikos_asxetos ( 4 Οκτ. 2004 , 16:17)

Πρεπει να μαθενετε απο τα λαθη σας! Γιατι αν σε λιγα χρονια ολα αυτα επαληθευτουν τοτε θα λετε "Ειχε δικιο αυτος τοτε..." Ακριβως οπως πριν χρονια οταν καποιοι ελεγαν καποιες αληθειες αλλα κανεις δεν τους πιστευε και ομως τωρα αυτες τις αληθειες βγαινουν και υποστηριζουν καποιοι που δεν μπορουν να πιστεψουν καποιες αλλες μελλοντικες αληθειες!

Μακάρι να επαληθευτεί ο μάστορας. Δεν το λέω ειρωνικά. Όμως να επαληθευτούν έτσι; ;)

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sxetikos_asxetos ( 4 Οκτ. 2004 , 16:17)

Οταν καποιος ανθρωπος βγαινει και λεει πως "Δες! Κοιτα τι μπορεις να κανεις με το μυαλο σου! Προσπαθησε και εσυ και θα με καταλαβεις!" Δεν ειναι showman! Αλλα καποιος που χωθηκε στο "τρυπακι" μπορει και κατα τυχη και ανακαλυψε αγνωστες πτυχες του μυαλου του!

Εντάξει αν το να γυρνάς στα show του κάθε Χαρδαβέλλα και Τριανταφυλλόπουλου είναι ο πλέον ενδεδειγμένος τρόπος να αποδείξεις ότι έχεις δίκιο, πάο πάσο... Ας ιδρύσει μια σχολή ρε παιδί μου ανάπτυξης των δυνατοτήτων αυτών...

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sxetikos_asxetos ( 4 Οκτ. 2004 , 16:17)

Επισης ο Uri εξηγησε τι πιστευει πως δημιουργει καποιες δυναμεις. Ειπε πως καποια ειδικη ενεργεια απο τον εγκεφαλο μεταφερετε στα ακρα και υστερα σε καποιο αντικειμενο... Κανεις δεν μπορει να το αποδειξει και κανεις δεν μπορει να το διαψευσει :cool:

Ας το κάνει με δικό μου κουτάλι, μπροστά στα μάτια μου και απροετοίμαστος και βλέπουμε... :whistle: Επίσης ας κάνει με μένα το κόλπο με το σχήμα. Αχ, ξέχασα, δεν πιστεύω οπότε δεν θα πιάσει (βλ. παρακάτω), κρίμα... :whistle:

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sxetikos_asxetos ( 4 Οκτ. 2004 , 16:17)

Οσο για το αν κολωσε να το αποδειξει αυτο μπροστα στους επιστημονες ειναι επειδη για να δημουργηθει αυτη η συγκεκριμενη δυναμη θα πρεπει να υπαρχει πιστη οι επιστημονες ομως καθε αλλο παρα πιστη εχουν! Οταν το κλιμα ειναι αρνητικο γυρω του φυσικα και δεν μπορει να πιστεψει αυτο που παει να κανει γιατι καπιοι ανθρωποι απεναντι του τον αμφισβητουν! :!:

Τελικά δεν κατάλαβα, κάποιος άλλος είπε ότι δεν ισχύει αυτό με τους επιστήμονες. Πάντως να του ζητήσουμε και συγνώμη επειδή δεν καταλαβαίνει γιατί τον αμφισβητούν οι επιστήμονες; :wacko: Ωραία δικαιολογία για να μην πιάνουν τα κόλπα! :lol:

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sxetikos_asxetos ( 4 Οκτ. 2004 , 16:17)

Εξαλλου προβληθηκαν και καποιες φωτογραφιες οι οποιες εδειχναν την δυναμη η οποια υπηρχε την στιγμη που ο geller λυγιζε το κουταλι...

Για πες, τι φωτογραφίες; Δεν έχω δεί παρά κομάτια εκπομπών με τον Γκέλερ. Αν και ότι και να είναι δύσκολο το βλέπω στην εποχή που ζούμε οι φωτογραφίες να είναι απόδειξη για οτιδήποτε...

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sxetikos_asxetos ( 4 Οκτ. 2004 , 16:17)

Τι γνωριζει ο σημερινος ανθρωπος για τον εγκεφαλο του? Μονο το 1% απο αυτα που θα μπορεσει να γνωρισει!

 

Οσο και να το εκανε για την AGB ο Χαρδαβελας εγω I trust Τριανταφυλλοπουλο

 

Εχω αδικο? Μπορει ομως να μπορεσω να εχω και απολυτο δικιο σε λιγο καιρο... ;)

Λοιπόν, για να ξεκαθαρίσω συνολικά τη θέση μου: Δεν πιστεύω ότι ο κος Γκέλερ είναι οτιδήποτε παραπάνω από ένας απλός ταχυδακτυλουργός. Πατάει πάνω στην ανάγκη του ανθρώπου να πιστέψει ότι είναι στάνταρ κάτι παραπάνω από ότι γνωρίζουμε σήμερα και πουλάει φύκια για μεταξωτές κορδέλες. Δεν αποκλείω σε καμία περίπτωση όντως να υπάρχουν ανεξερεύνητες δυνάμεις στον άνθρωπο, από την άλλη όμως δεν νομίζω ότι ο Γκέλερ έχει την παραμικρή ιδέα ποιές είναι αυτές. Τέλος, επαναλαμβάνω ότι τα TV shows είναι η χειρότερη οδός για να αποδείξεις οτιδήποτε.

 

Πουλάει όμως ο άτιμος και προσελκύει κόσμο. Οπότε δόξα και τιμή στην AGB, στο Alter και στους διαφημιστές!

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος aimilios ( 4 Οκτ. 2004 , 18:10)

 

:confused: Το ενδεχόμενο να είχαν συννενοηθεί από πρίν το αποκλείεις; :worry:

 

Μα μιλάμε για ΑΚΡΙΒΩΣ ίδιο μέγεθος. Όσο συνεννοημένος και να είσαι, είναι λίγο δύσκολο να το πετύχεις ακριβώς.

Και μη μου πεις τώρα ότι είχε βάλει σημαδάκια πάνω στο χαρτί και ήξερε πόσο μεγάλο θα το κάνει... :p :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gkr41 ( 4 Οκτ. 2004 , 18:40)

 

Μα μιλάμε για ΑΚΡΙΒΩΣ ίδιο μέγεθος. Όσο συνεννοημένος και να είσαι, είναι λίγο δύσκολο να το πετύχεις ακριβώς.

Και μη μου πεις τώρα ότι είχε βάλει σημαδάκια πάνω στο χαρτί και ήξερε πόσο μεγάλο θα το κάνει... :p :rolleyes:

 

Πλάκα μου κάνεις έτσι δεν είναι; Πραγματικά το βρίσκεις δύσκολο να πετύχεις ένα σχήμα στο ίδιο μέγεθος μερικών εκατοστών; :worry:

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος aimilios ( 4 Οκτ. 2004 , 18:42)

 

Πλάκα μου κάνεις έτσι δεν είναι; Πραγματικά το βρίσκεις δύσκολο να πετύχεις ένα σχήμα στο ίδιο μέγεθος μερικών εκατοστών; :worry:

 

Όχι, σοβαρά μιλάω :!:

Πως θα το πετύχει, εκτός από το να έχει σημαδέψει το χαρτί; Δεν τον έχω για τόσο τσαρλατάνο, ώστε να κάνει κάτι τέτοιο... :worry:

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, τι να πω; Πιστεύω ότι είναι εύκολο. Αρκετά πάντως με τον κο Γκέλερ. Δεν θα παίξω άλλο το παιχνίδι του Alter με την AGB συζητώντας εντός και εκτός forum για ανύπαρκτα, πάντα κατά τη γνώμη μου και φυσικά μέχρι αποδείξεως του εναντίον, θέματα.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος aimilios ( 4 Οκτ. 2004 , 22:04)

 

ΟΚ, τι να πω; Πιστεύω ότι είναι εύκολο. Αρκετά πάντως με τον κο Γκέλερ. Δεν θα παίξω άλλο το παιχνίδι του Alter με την AGB συζητώντας εντός και εκτός forum για ανύπαρκτα, πάντα κατά τη γνώμη μου και φυσικά μέχρι αποδείξεως του εναντίον, θέματα.

 

symfwnw re paidia...diladi lisame ola ta fisika provlimata mas kai psaxnomaste kai gia tis iperfisikes mas kai metafisikes mas anisixies;

basika einia omorfo na kathomai ksaplomenos se mia aiwra kai na skeftomai koitazontas ta asteria na tremopaizoun sto xaodes simpan an iparxoune eksogiinoi

kai meta apo ena lepto na xtipaei to tilefono kai na prosgeionomai se mia omi pragmatikotita me ena karo problimata kai enasxoliseis kai apasxoliseis k.o.k.

kalos o xardabelas...kanei ti douleia tou os anthropos pou paleuei na zisei mia oikogeneia...

as asxolithoume me kati pio praktiko kai gia emas..ektos ki an kaneis mas skeftetai na asxolithei epaggelmatika me to ligisma koutaliwn...pote kaneis den kserei..abisos i psixi tou anthropou :P

Filika,

 

Dionisis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος aimilios ( 4 Οκτ. 2004 , 13:44)

 

Τουλάχιστον αυτοί αποδεικνύουν αυτά που ισχυρίζονται με μαθηματικά, φυσική, χημεία ή κάποια άλλη (αποδεκτή ελπίζω) επιστήμη. Όταν με το καλό αποδείξει και ο αγαπητός κος Γκέλερ οτί υπάρχει τέτοια δύναμη στον άνθρωπο (όχι σε στημένα show, με επιστημονικό τρόπο) τα ξαναλέμε (ποτέ δηλαδή).

 

 

Όλες οι θετικές επιστήμες ξεχωρίζουν λόγο της αποδείξεις των θεωριών τους και με πειράματα. Δεν νομίζω να υπάρχει διαφωνία σε αυτό. Οι φυσικοί που έχουν αποδείξει αυτά που γνωρίζουμε άμα εξετάσουμε την ιστορία της επιστήμης, θα δούμε ότι ποτέ δεν κατέληξαν σε κάτι με τόση σιγουριά. Αλλά πάντα υπήρχε βελτίωση της προηγούμενης θεωρίας, όπως για την δομή του ατόμου. Ο Uri νομίζω το έδειξε με πράξεις αλλά δεν το τεκμηριώνει με θεωρεία και με τους ήδη υπάρχοντες νόμους. Επίσης αυτή που βγαίνουν τώρα στην τηλεόραση δεν έχουν αποδείξει τίποτα αλλά κάθονται σε μια έδρα συνήθως σε ένα πανεπιστήμιο. Δεν είναι όλοι ερευνητές. Και κανένας αλάνθαστος. Καλό είναι να μην αποκλείουμε ποτέ ένα ενδεχόμενο. Αλλιώς αν γινόταν το αντίθετο, η επιστήμη θα ήταν ακόμα πολύ πίσω.

 

Σαφώς και θα σεβαστό την άποψή σου βέβαια. Και δεν απαντάω κακόβουλα. Φιλικά πάντα. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος aimilios ( 4 Οκτ. 2004 , 22:04)

 

ΟΚ, τι να πω; Πιστεύω ότι είναι εύκολο. Αρκετά πάντως με τον κο Γκέλερ. Δεν θα παίξω άλλο το παιχνίδι του Alter με την AGB συζητώντας εντός και εκτός forum για ανύπαρκτα, πάντα κατά τη γνώμη μου και φυσικά μέχρι αποδείξεως του εναντίον, θέματα.

 

Ε άλλο αν πιστεύεις κι άλλο αν έχεις κάτι που μπορεί να το αποδεικνύει...

Κουβέντα κάνουμε, δε μας πληρώνει ούτε Geller, ούτε το Alter, ούτε παίζουμε κανενός το παιχνίδι. :!:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dionisis1973 ( 4 Οκτ. 2004 , 22:16)

 

symfwnw re paidia...diladi lisame ola ta fisika provlimata mas kai psaxnomaste kai gia tis iperfisikes mas kai metafisikes mas anisixies;

basika einia omorfo na kathomai ksaplomenos se mia aiwra kai na skeftomai koitazontas ta asteria na tremopaizoun sto xaodes simpan an iparxoune eksogiinoi

kai meta apo ena lepto na xtipaei to tilefono kai na prosgeionomai se mia omi pragmatikotita me ena karo problimata kai enasxoliseis kai apasxoliseis k.o.k.

kalos o xardabelas...kanei ti douleia tou os anthropos pou paleuei na zisei mia oikogeneia...

as asxolithoume me kati pio praktiko kai gia emas..ektos ki an kaneis mas skeftetai na asxolithei epaggelmatika me to ligisma koutaliwn...pote kaneis den kserei..abisos i psixi tou anthropou :P

 

Εσένα όλη σου η ζωή δουλειά και προβλήματα είναι δηλαδή;

Δεν έχεις άλλες ανησυχίες ή hobbies;

Επειδή ασχολούμαστε με ένα θέμα δηλαδή, παεί να πει οτι παραμερίζουμε όλα τα υπόλοιπα ή νομίζεις πως όλη η ζωή μας περιστρέφεται γύρω από τα μεταφυσικά θέματα; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Ο Matrix57 εχει δωσει πιο πανω καποια links που ειναι πολυ αποκαλυπτικα ;) , σχετικα με τον εν λογω κυριο...

με λιγα λογια τον βγαζει "παπατζη"...

Εντυπωση μου κανει και η αναφορα σ' αυτο που ειπε ο Geller το Σαββατο στον Χαρδαβελα, οτι σταματησε(?) το Big Ben και μετα ελαβε γραμμα απο την αγγλικη κυβερνηση να μην το ξανακανει! :rolleyes:

Στο τριτο link του Matrix57 αναφερει οτι το Big Ben σταματαει 2 φορες το χρονο για ελαχιστα seconds ετσι κι αλλιως! :whistle:

 

...αν οντως ειναι αληθινα ή οχι αυτα ολα δεν ξερω. Εμεις παντως στο σπιτι δεν μπορεσαμε να λυγισουμε το ενα κουταλι και το δευτερο, οχι, δεν πηδηξε απο την tv...που, η αληθεια ηταν οτι ηλπιζα κατι να συμβει....μετα απο αυτο απογοητευτικα..ντυθηκα και βγηκα για σαββατοβραδινο ξενυχτι!

http://new.koolart.co.uk/catalog/images/1822.jpg

http://www.msprotege.com/vbb225/images/smilies/drive.gif

My love for you insatiable, not superficial

You 'LL never waLk aLone!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...