Jump to content

Οι Πύλες του Ανεξήγητου (Alter)


killing_you2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 241
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καθε ποτε και τι ωρα ειναι η εκπομπη;

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Θυμαμαι,πριν απο χρονια η Κορομηλα ειχε καλεσμενο εναν τετοιο τυπο σε ενα show της που λυγιζε κουταλια και εφτιαχνε χαλασμενα ρολογια.

Λετε να ηταν ο ιδιος και να μας τον πασαρει τωρα ο Χαρδαβελας για αποκλειστικο;

http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

εγώ δεν το είδα .. γμτ ττι ώρα είναι? Θα συνεχιστεί λέει το Σάββατο (χμ.. μήπως το κάνει για λόγους τηλεθέασης?) Πώς είπε να το βάλουν το κουτάλι πάνω στην tv??
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος vampyre (21 Σεπ. 2004 , 16:15)

 

There is no spoon :p

 

 

in reallity there is no spoon....

:p :p :lol: :D

 

Είσαι κορυφαίος!!

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

τελικα καθε ποτε εχει την εκπομπη ?

δ ηξερα καν πως αρχισε τετοια εκπομπη μ ενδιαφερουν τετοια θεματα να τα παρακολουθω κ ας μην τα πολυπιστευω

Link to comment
Share on other sites

Θυμαστε πριν την Ολυμπιαδα που ειχε καλεσμενους καποιους που ελεγαν οτι κατα την διαρκεια των Ολυμπιακων θα γινουν ακραια καιρικα φαινομενα που θα εχουν σαν αποτελεσμα να αναβληθουν οι αγωνες ;Μαλιστα ελεγε οτι αν δεν γινουν οι <προφητειες> αυτες θα ζητησει συγνωμη.Τελικα τιποτα απο αυτα δεν εγινε ,συγνωμη ζητησε ;
Link to comment
Share on other sites

Ξέχασες να αναφέρεις και το περιστατικό σε εκπομπή του , αν δεν κάνω λάθος στην τότε ΕΡΤ, που σε λάθος χειρισμό του αποκάλυψε την ταυτότητα ατόμου που έπασχε απο HIV χωρίς το ίδιο να το επιθυμεί, επωμίζοντας το τελευταίο όλες τις συνέποιες (περιθοριοποίηση κτλ κτλ).

Για να είμαι απόλυτα ειλικρινής δεν την είχα δει την εκπομπή αυτή.

Θυμάμαι όμως που το περιστατικό αυτό το είχαν αναφέρει σε αρκετές εκπομπές στην ιδιωτική τηλεόραση (χρόνια αργότερα), είχαν βγάλει και τους γονείς.

Δεν έχει σημασία τα θέματα που βγάζει αλλά ο τρόπος που τα χειρίζεται...

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bill33 (21 Σεπ. 2004 , 23:14)

 

Θυμαστε πριν την Ολυμπιαδα που ειχε καλεσμενους καποιους που ελεγαν οτι κατα την διαρκεια των Ολυμπιακων θα γινουν ακραια καιρικα φαινομενα που θα εχουν σαν αποτελεσμα να αναβληθουν οι αγωνες ;Μαλιστα ελεγε οτι αν δεν γινουν οι <προφητειες> αυτες θα ζητησει συγνωμη.Τελικα τιποτα απο αυτα δεν εγινε ,συγνωμη ζητησε ;

 

Ειπε οτι εβρεξε την πρωτη μερα και πλημμυρισαν ακετες αθλητικες εγκαταστασεις.Οποτε,προεβλεψε σωστα! ;)

Ανεφερε και ενα αλλο επιχειρημα το οποιο δε θυμαμαι τωρα!

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα ένας καραγκιόζης στο τηλεοπτικό στερέωμα... :( Ρε τι κάνει ο κόσμος μπας και πάρει καμιά μονάδα από την AGB... Αλλά τι να κάνουμε, μας δείχνουν αυτά που μας αξίζουν... :whistle:

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Καραγκιόζηδες είναι οι καλεσμένοι του... Ειδικά οι 2 γκόμενες ψυχολόγοι... Ντροπιάζουν τον κλάδο τους με αυτά που λένε...

Όσο για την εκπομπή χαλαρώστε... Μια χαρά είναι... Άλλωστε δεν υπάρχει καμία καλύτερη με αντίστοιχο περιεχόμενο στην ελληνική τηλεόραση...

Θυμάται κανείς τον Τριανταφυλλόπουλο που έκανε μια αντίστοιχη εκπομπή πριν αρκετά χρόνια ? Ήταν ασύλληπτη...

The effort to understand the universe is one of the very few things that lifts human life a little above the level of farce, and gives it some of the grace of tragedy.

Steven Weinberg (1933 - )

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/32eppforum.gif

Link to comment
Share on other sites

τωρα τα καταλαβα ολλα!!

ολλα αυτά γίνονται για να πλουτίζει ο κατασκευαστής των μαχαιρο-κουταλο-πίρουνων ο Stainless Steel :wacko: :p :lol:

 

:rolleyes:

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Bayern7 ( 3 Οκτ. 2004 , 00:43)

 

Moyfa re paidia. to koutali to lygise 2-3 fores panw katw kai espase. siga dld. vlakeies. kseftila

 

Δηλαδη εσυ,εγω & οποιοσδηποτε αλλος μπορουμε με 2-3 φορες που θα λυγισουμε ενα κουταλι να σπασει???Εκτος κι αν ειναι απο ζαχαρη... :whistle: Το αλλο που κουνησε την πυξιδα πως το σχολιαζετε?Δεν ξερω τι ικανοτητες εχει ο τυπος(μονο να φανταστω μπορω),αλλα και μονο που ασχολουνται μαζι του κυβερνησεις,Νασα,CIA κλπ δειχνει πως καθε αλλο παρα ενας συνηθισμενος τσαρλατανος ειναι...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Dimitris79 ( 3 Οκτ. 2004 , 00:57)

 

Δηλαδη εσυ,εγω & οποιοσδηποτε αλλος μπορουμε με 2-3 φορες που θα λυγισουμε ενα κουταλι να σπασει???Εκτος κι αν ειναι απο ζαχαρη... :whistle: Το αλλο που κουνησε την πυξιδα πως το σχολιαζετε?Δεν ξερω τι ικανοτητες εχει ο τυπος(μονο να φανταστω μπορω),αλλα και μονο που ασχολουνται μαζι του κυβερνησεις,Νασα,CIA κλπ δειχνει πως καθε αλλο παρα ενας συνηθισμενος τσαρλατανος ειναι...

 

 

Nai mporeis. An evlepes to koutali tou, sigoura. Pantws meta dokimasa na lygisw ena phrouni stis sdiafhmiseis xwris na enoxloume apo tis fwnes tihs tv, kai to lygisa. tha postarw pics se ligo.

 

na kai h eikona.

 

http://users.forthnet.gr/the/bayern7/thauma.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάλι και κουτάλι πάμω στην TV έβαλα και κρατούσα τίποτα δεν έγινε

και όταν το λύγισα με το χέρι πάλι ένα τέτοι σψήμα πήρε...

 

Αυτό που μου έκανε εντύπωση ήταν ο σπόρος στα χέρια του!! και αυτό που σήκωσαν ψηλά τον Χαρδαβέλα είχε πλάκα... :p

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ρε παίδες, πολύ περίεργα τα πράματα...ακόμα και τα αποτελέσματα της ψηφοφοφρίας ήταν περίεργα (αν προσέξατε, ήταν όλα πολλάπλάσια του 10...λίγο περίεργο...). Τέσπα, στην επόμενη εκπομπή θέλω live τον εξωγήινο από το "βίντεο του Ρούσβελτ" καθώς και τον Έλβις Πρίσλευ...

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Έλεος ρε Bayern7. Όλοι το λυγίζουν έτσι το κουτάλι... Δεν αποδεικνύει τπτ μια φωτογραφία....
Link to comment
Share on other sites

Πριν πολλούς μήνες είχα ακούσει σχετικά με αυτόν τον Άνθρωπο. Είχα ψάξει μάλιστα και είχα βρει και κάποια σχετικά κείμενα που έχουν οδηγίες εξάσκησης και αυτά. Άμα θέλετε μπορώ να σας δώσω το link. Επίσης είχα μιλήσει με άτομα που τον έχουν συναντήσει και από κοντά αν θυμάμαι καλά.

 

Πραγματικά ένα πράγμα πιστεύω. Και μάλλον προς το πρώτο πάω. Ή η δυνατότητες που νομίζουμε ότι έχει ο άνθρωπος είναι ένα τίποτα στο άπειρο, ή πέφτει το μεγαλύτερο δούλεμα που υπήρξε ποτέ.

 

Είναι πολλές ερωτήσεις και απορίες που ποτέ δεν θα απαντηθούν. Όπως από που προήλθε ο άνθρωπος γιατί και πολλά άλλα. Δεν γνωρίζουμε την αρχή?... δεν γνωρίζουμε και το τέλος ούτε πως και πότε θα έρθει. Πραγματικά ο άνθρωπος μπορεί να έχει προχωρήσει τόσο στον ιατρικό κλάδο και στις ιατρικές επιστήμες, αλλά ότι αφορά την ψυχή και το πνεύμα ήμαστε πολύ πίσω. Όλα αυτά με το μέλλον και τα χαρτιά τα θεωρώ την μεγαλύτερη απάτη. Και ξεφτιλίζουν κάθε τι θα μπορούσε να είναι χρήσιμο. Από την στιγμή που δεν ξέρουμε και δεν μπορούμε να εξερευνήσουμε προς το παρών κάτι, αλλά ούτε ξέρουμε και την λειτουργία του, δεν μπορούμε να γνωρίζουμε και τις δυνατότητές του.

 

Όχι, δεν έχω πεισθεί με όλα αυτά που είδα. Ούτε έχω κανένα συμφέρων να τα πιστεύω. Αλλά ποτέ δεν θα αποκλείσω την ύπαρξη μίας δύναμης που δεν έχουμε εξερευνήσει ακόμα.

 

Έκανα κι εγώ ότι είπε ο Uri... κουτάλια και τέτοια... αλλά τίποτα. Αυτό όμως δεν σημαίνει και πολλά. Οι δυνάμεις που μπορούμε να έχουμε δεν νομίζω αν υπάρχουν να περιορίζονται στο να χαλάμε μαχαιροπίρουνα. :p

 

Επομένως ναι μεν δεν καλύπτομαι από αυτά που βλέπω, αλλά δεν θα είμαι και κλιστόμιαλος ούτε θα αποκλείσω τίποτα. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Bayern7 ( 3 Οκτ. 2004 , 03:04)

 

Edw to vlepoyme kai den to pisteoume, h photo tha apodeiksei?

ostis thelei opisw mou elthein...

 

Αφού δεν πρόκειται να αποδείξει τπτ, γιατί την πόσταρες; :wacko: :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...