Jump to content

Οι Πύλες του Ανεξήγητου (Alter)


killing_you2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να θεσω κι εγω κατι απο την δικη μου πλευρα για ολους σας. Δεν θα σας ζητησω να τον πιστεψετε τον Ουρι Γκελλερ απλα θα θεσω ενα ερωτημα.

 

Υπάρχουν 2 αποψεις για τον ανθρωπο. Οτι ειναι εξελιξη του πιθηκου, και οτι δευτερον ειναι αμεσο κατασκευασμα της φυσης κι οτι μπορει να προηλθε από ενα μεγαλο Ον.

Θέλω να τεκμηριωσετε την απαντηση σας σε όσες παραγραφους θελετε, στο e-mail μου (csavvidis@acn.gr) θετωντας ορθες ομως απαντησης ή αναλυοντας μου την δικη σας προσωπικη αποψη.

 

Αυτό φιλοι μου θέλω ακριβως. Εκθεση ιδεων- αναζητησεων-ερευνα.

Και θα δουμε τι πιστευετε γυρω απο το εγω μας και το DNA μας.

 

Περαν οποιυδηποτε Γκελερ, εξωγηινου ή ομαδων Α,Ε,Ω,Ζ,Η,Θ.... κλπ.

 

Και μην το παρετε στα αστεια. Ειναι πολυ σοβαρο αυτο που θελω να κανω. Και τιποτε για να αποδειξω. Δεν θελω φερ' ειπειν να σας πω οτι ειμαστε απο τον αστερισμο του Ωριωνα! Ημαρτον!!

Παρακαλω, τεκμηριωστε τις αποψεις σας.

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 241
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Wirelessly posted (Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 5.0; Symbian OS; SonyEricsson P900; 306) Opera 6.30 [en])

 

Αρχικό Μήνυμα από Sotris

Καλα αυτη η Παπαπετρος τι ρολο βαραει;

 

Αάαααλο φρούτο!! Παιδιά όσο βρίσκουν χώρο θα τρυπώνουν όλο και περισσότεροι Παπαπέτρος style!! Οσο για τον Ούρι Γκέλερ ο άνθρωπος φένεται να έχει κάτι αληθινό αλλά τι να πείς! Η έλειψη παιδείας(μιλάω για μένα) σημαίνει ότι δεν μπορώ να τεκμηριώσω να πιστέψω η να απορρίψω τον άνθρωπο αυτό! Πρός το παρόν προτιμώ τον Κούλογλου που εκεί έχω άποψη και η εκπομπή ποιότητα!!

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 5.0; Symbian OS; SonyEricsson P900; 306) Opera 6.30 [en])

 

Αρχικό Μήνυμα από popolaros

?

 

Ωραία άποψη!! Τεκμηριωμένη!!

Link to comment
Share on other sites

Α! Επισης ειδατε εναν πιτσιρικα που μπηκε στο studio? Ειναι στο σχολειο που παω αυτος και επειδη ειναι πολυ σοβαρο παιδι και με μεγαλο βαθμο την Δευτερα μιλησε μετα την προσευχη σε ολους για την εμπειρια που ειχε... Λεει πως δεν ειδε καμια συνενοηση ουτε κατι που να δειχνει πως ολα ειναι ψευτικα!

 

Το μονο πραγμα που ανυσηχει εμενα ειναι το καναλι που δεν ειναι και εγγυηση (ΑLTER :p ) Καθως και ο μηδεν ενθουσιασμος του ακρωτηριου που βρισκοταν εκει!

 

Κανεις δεν μπορει να πει πως ειναι πραγματικα η ψευτικα αυτα που κανει αλλα ας εχουμε πιστη! Δεν βλαπτει! :)

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

 

Μπορεί κανείς με γνώσεις πάνω στο θέμα να μου εξηγήσει το κολπάκι που σηκώνεις τον άλλο απλώς με τα δάχτυλα??? Εδώ και 2 μέρες το κάνουμε συνέχεια στο σχολείο και πάντα πετυχαίνει!!!!! Αρχικά δοκιμάζουμε να το σηκώσουμε χωρίς καμία προετοιμασία και με δυσκολία σηκώνεται 10-20cm. Αφου βάλουμε τα χέρια μας πάνω από το κεφάλι του για 30sec - 1min τον σηκώνουμε με υπερβολική ευκολία όσο ψηλά φτάνουν τα χέρια μας!!! :!:

 

Για να καταλάβετε τι εννοώ σηκώσαμε ένα παιδί ~85κιλά και ένας άλλος αρκετά ελαφρύτερος παραλίγο να χτυπήσει γιατί τον σηκώσαμε απότομα και ουσιαστικά τον πετάξαμε στον αέρα!

 

Παιδιά έχει τρομερή φάση να το δοκιμάσετε για πλάκα αλλά εξήγηση δεν μπορώ να σκεφτώ....

Kill a man, and you are a murderer. Kill millions of men, and you are a conqueror. Kill them all, and you are god.

- Jean Rostand

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος CATI ( 4 Οκτ. 2004 , 20:40)

 

Aλλος ενας τσαρλατανος ειναι. Τιποτα περισσοτερο....

 

Μπορεις να το αποδειξεις? :whistle:

Εγω δεν ξερω αν εχει υπερφυσικες δυναμεις ή ειναι τσαρλατανος.Αλλα απο τη στιγμη που δεν μπορω να αποδειξω κανενα απο τα δυο,δεν μπορω να αποφανθω.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Revan ( 5 Οκτ. 2004 , 18:36)

 

Ερώτηση:

 

Μπορεί κανείς με γνώσεις πάνω στο θέμα να μου εξηγήσει το κολπάκι που σηκώνεις τον άλλο απλώς με τα δάχτυλα??? Εδώ και 2 μέρες το κάνουμε συνέχεια στο σχολείο και πάντα πετυχαίνει!!!!! Αρχικά δοκιμάζουμε να το σηκώσουμε χωρίς καμία προετοιμασία και με δυσκολία σηκώνεται 10-20cm. Αφου βάλουμε τα χέρια μας πάνω από το κεφάλι του για 30sec - 1min τον σηκώνουμε με υπερβολική ευκολία όσο ψηλά φτάνουν τα χέρια μας!!! :!:

 

Για να καταλάβετε τι εννοώ σηκώσαμε ένα παιδί ~85κιλά και ένας άλλος αρκετά ελαφρύτερος παραλίγο να χτυπήσει γιατί τον σηκώσαμε απότομα και ουσιαστικά τον πετάξαμε στον αέρα!

 

Παιδιά έχει τρομερή φάση να το δοκιμάσετε για πλάκα αλλά εξήγηση δεν μπορώ να σκεφτώ....

 

 

Πλακα μας κανεις τωρα ε; :worry: :confused:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το σήκωμα το θυμάμαι κι εγώ που το κάναμε στο Γυμνάσιο, μας το 'χε δειξει η γυμνάστριά μας και κάναμε πολύ χαβαλέ (μιλάμε για πριν 15 χρόνια)!
http://www.danasoft.com/sig/sigmacom.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ο πατέρας μου, μου είπε ότι το έκαναν αυτό και παλιά. Άμα πάρεις 10 βαθιές ανάσες και δοκιμάσεις να σηκώσεις έτσι λόγο υπεροξυγώνωσης μπορείς να τον σηκώσεις πολύ άνετα. Λογικά ο χρόνος που δίνει ίσως είναι για να πάρουν ανάσες.

 

Όσο για τα υπόλοιπα πειράματα... ο θείος μου είναι γιατρός. Και δοκίμασε να κάνει όλα αυτά που είπε στην TV. Και έπιασαν όλα. Έβαλαν 3 κουτάλια απάνω στην τηλεόραση και το ένα πήδηξε απάνω. Ένα κουτάλι που είχαν στο χέρι στράβωσε και ένα σίδερο για σιδέρωμα ξέρεται ενώ με το που το έβαζες στην μπρίζα ήταν χαλασμένο και υπερθερμαινόταν και έκαιγε παντού, δουλεύει μια χαρά πλέον. :wacko:

 

Πάντως θα ήθελα να είχε γίνει κάτι και σε εμένα να πειστώ 100% ότι όντως κάτι τρέχει. :o

 

Ένας βλάκας σήμερα στην εκπομπή αυτηνής που θα παρουσιάζει και το fame story έτριβε ένα κουτάλι και πετάγεται και λέει ότι του λύγισε. Και το έπαιζε και έξυπνος και έλεγε ότι γίνεται λόγο τριβών. Λες και με το τρίψιμο με το δάχτυλο μπορεί να πετύχει τόσο ψιλή θερμοκρασία ώστε να μαλακώσει το ατσάλι. Εκτός και αν αυτός είχε άλλες ιδιαίτερες δυνάμεις. :mad:

 

Δεν είπα να τα πιστέψουν όλα αυτά, αλλά δεν μπορούν να πετάνε και τόσο κοτσάνες και να αποκλείουν κάτι τόσο εύκολα. Δεν μπορώ να θεωρήσει κάποιον μορφωμένο που φοράει παρωπίδες και θεωρεί τις απόψεις ου απόλυτα σωστές.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με το σηκωμα απο τη καρεκλα ειναι πολυ ευκολο!Οταν το ειδα γελασα,ο καθενας μπορει να το κανει και το παρουσιαζε λες και εκανε μαγικα. Απο εκεινη τη στιγμη και μετα αρχισα να εχω τις αμφιβολλιες μου για αυτον τον κυριο.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gkr41 ( 4 Οκτ. 2004 , 23:07)

 

Εσένα όλη σου η ζωή δουλειά και προβλήματα είναι δηλαδή;

Δεν έχεις άλλες ανησυχίες ή hobbies;

Επειδή ασχολούμαστε με ένα θέμα δηλαδή, παεί να πει οτι παραμερίζουμε όλα τα υπόλοιπα ή νομίζεις πως όλη η ζωή μας περιστρέφεται γύρω από τα μεταφυσικά θέματα; :worry:

 

elpizo sti zoi sou na min einai i anisixia sou to an ligizoune ta koutalia i to hobby sou to na kathesai me tis ores prospathontas na ta ligiseis ;)

filikA

dionisis

Filika,

 

Dionisis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Spyros86 ( 5 Οκτ. 2004 , 23:22)

 

Ο πατέρας μου, μου είπε ότι το έκαναν αυτό και παλιά. Άμα πάρεις 10 βαθιές ανάσες και δοκιμάσεις να σηκώσεις έτσι λόγο υπεροξυγώνωσης μπορείς να τον σηκώσεις πολύ άνετα. Λογικά ο χρόνος που δίνει ίσως είναι για να πάρουν ανάσες.

 

Όσο για τα υπόλοιπα πειράματα... ο θείος μου είναι γιατρός. Και δοκίμασε να κάνει όλα αυτά που είπε στην TV. Και έπιασαν όλα. Έβαλαν 3 κουτάλια απάνω στην τηλεόραση και το ένα πήδηξε απάνω. Ένα κουτάλι που είχαν στο χέρι στράβωσε και ένα σίδερο για σιδέρωμα ξέρεται ενώ με το που το έβαζες στην μπρίζα ήταν χαλασμένο και υπερθερμαινόταν και έκαιγε παντού, δουλεύει μια χαρά πλέον. :wacko:

 

Πάντως θα ήθελα να είχε γίνει κάτι και σε εμένα να πειστώ 100% ότι όντως κάτι τρέχει. :o

 

Ένας βλάκας σήμερα στην εκπομπή αυτηνής που θα παρουσιάζει και το fame story έτριβε ένα κουτάλι και πετάγεται και λέει ότι του λύγισε. Και το έπαιζε και έξυπνος και έλεγε ότι γίνεται λόγο τριβών. Λες και με το τρίψιμο με το δάχτυλο μπορεί να πετύχει τόσο ψιλή θερμοκρασία ώστε να μαλακώσει το ατσάλι. Εκτός και αν αυτός είχε άλλες ιδιαίτερες δυνάμεις. :mad:

 

Δεν είπα να τα πιστέψουν όλα αυτά, αλλά δεν μπορούν να πετάνε και τόσο κοτσάνες και να αποκλείουν κάτι τόσο εύκολα. Δεν μπορώ να θεωρήσει κάποιον μορφωμένο που φοράει παρωπίδες και θεωρεί τις απόψεις ου απόλυτα σωστές.

 

paidia oi kleftes tha broune nea methodo na listeuoune trapezes. tha triboune me ta daxtila tous ta xrimatokibotia kai tha tous anoigoune logo tribis tripa. ase pou osoi poulane thermokolliseis kai kanoun oksigonokoliseis tha xasoun ti douleia tous :P

Filika,

 

Dionisis

Link to comment
Share on other sites

Mε τουτα και με εκεινα ο Γιουρι Γκελερ εχει σημερα μια περιουσια 20 δις την οποια λεει την εκανε οταν ηταν μικροτερος! Ενα trust απο εταιριες που ασχολουνται με ''εξορυξεις'', του ζητησαν να βρει κοιτασματα χρυσου, αμοιβοντας τον με 1.000.000 δολαρια! Απο οτι φαινεται τα καταφερε! Τωρα λεει χρεωνει τις εμφανισεις του στην Tv 15.000 €! Eαν αυτα αληθευουν λεγεται οτι ειναι προεδρος και σε 3 φιλανθρωπικα ιδρυματα για παιδια! Μακαρι.......
Link to comment
Share on other sites

Αν θες κι εσυ να βοηθας κοσμο οικονομικα (γιατρους, παιδια με Ειτζ, παιδια ορφανα) κάντο. Αρκει να εχεις γερο κομποδεμα.

 

Διοτι οικονομικη βοηθεια σε ανθρωπους που δεν εχουν σημαινει κατι 100αδες χιλιαδες ευρω καθε χρονο.

 

Αυτος ο Ανθρωπος καταφερε να κανει μια περιουσια και τελευταια χρονια την μοιραζει σε ανθρωπους που τα εχουν αναγκη. Μπραβο.

 

Αλλοι βγαζουν εκατομμυρια και τα τρωνε μονοι τους (Σφακιανακης, Τερζης, Καρρας κ.λ.π.) και άλλων τα τρωνε τα ζωα (Γαρμπή, Σχοινας, κ.λ.π.)

 

Παντως, μπορειτε να βοηθησετε κι εσεις με ενα απλο ευρω στο

http://www.winlife.gr

 

Παίξτε και στοιχημα. Κερδιστε 20,000 ευρω και δωστε τα στους ανθρωπους που τα χρειαζονται. Ή φάτε τα μόνοι σας. Δικαιωμα σας.

Τωρα αν ο Γκελερ εχει 20δις και βοηθάει ανθρωπους πρεπει να τον "τουφεκισουμε". Καποιοι που ΤΡΙΣ και δεν δεινουνε σεντ ΤΙ πρέπει να τους κάνουμε.????

ε? ρωτω...

Link to comment
Share on other sites

Ανεξάρτητα από το τι συμβαίνει με τον συγκεκριμένο άνθρωπο, θεωρώ ευεργετική την προβολή του από τα ΜΜΕ στον βαθμό που αφυπνίζει την κοινωνία σε μια εσωτερική ενδοσκόπηση του εαυτού της, θέτοντας διλήμματα και προβληματισμούς για αυτό που ονομάζουμε τόσο αδιάφορα «Άνθρωπος» και που ένα ολόκληρο σύμπλεγμα κοινωνικών, πολιτικών, οικονομικών και φυσικά θρησκευτικών αρχών μας μαθαίνουν από μικρούς πως είναι «έτσι» μέχρι που κάποια στιγμή μαθαίνουμε πως η υπόθεση «Άνθρωπος» μπορεί να είναι και «αλλιώς» (τότε βέβαια το «έτσι» μετατρέπεται σε «έτσι, πάει και τελείωσε» αλλά αυτό είναι μια άλλη ιστορία)..

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dionisis1973 ( 6 Οκτ. 2004 , 07:52)

 

elpizo sti zoi sou na min einai i anisixia sou to an ligizoune ta koutalia i to hobby sou to na kathesai me tis ores prospathontas na ta ligiseis ;)

filikA

dionisis

 

Αυτό κατάλαβες από το ποστ μου;

Όχι, έχω κι άλλα πράγματα να κάνω. Αλλά δε σημαίνει πως θα πάψω να ασχολούμαι με ένα θέμα, επειδή υπάρχουν κι άλλα προβλήματα.

Ελπίζω κι εσένα η ζωή σου να μην είναι μόνο δουλειά-ύπνος-δουλειά, χωρίς να ασχολείσαι και με τίποτα άλλο... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος chris79 ( 6 Οκτ. 2004 , 13:11)

 

Αν θες κι εσυ να βοηθας κοσμο οικονομικα (γιατρους, παιδια με Ειτζ, παιδια ορφανα) κάντο. Αρκει να εχεις γερο κομποδεμα.

 

Διοτι οικονομικη βοηθεια σε ανθρωπους που δεν εχουν σημαινει κατι 100αδες χιλιαδες ευρω καθε χρονο.

 

Αυτος ο Ανθρωπος καταφερε να κανει μια περιουσια και τελευταια χρονια την μοιραζει σε ανθρωπους που τα εχουν αναγκη. Μπραβο.

 

Αλλοι βγαζουν εκατομμυρια και τα τρωνε μονοι τους (Σφακιανακης, Τερζης, Καρρας κ.λ.π.) και άλλων τα τρωνε τα ζωα (Γαρμπή, Σχοινας, κ.λ.π.)

 

Παντως, μπορειτε να βοηθησετε κι εσεις με ενα απλο ευρω στο

http://www.winlife.gr

 

Παίξτε και στοιχημα. Κερδιστε 20,000 ευρω και δωστε τα στους ανθρωπους που τα χρειαζονται. Ή φάτε τα μόνοι σας. Δικαιωμα σας.

Τωρα αν ο Γκελερ εχει 20δις και βοηθάει ανθρωπους πρεπει να τον "τουφεκισουμε". Καποιοι που ΤΡΙΣ και δεν δεινουνε σεντ ΤΙ πρέπει να τους κάνουμε.????

ε? ρωτω...

 

 

Μα εγω δεν τον κακολογισα! Απλα ειπα οτι εμαθα! Και να σου πω και κατι? Ακομα δεν εχουμε μαθει αν ολα αυτα που κανει απο τα παραφυσικα μεχρι τις φιλανθρωπιες, ειναι αληθεια. Ακομα και το alter που τον παρουσιασε ελεγε στις ειδησεις μεσω αυτου του απαραδεκτου δημοσιογραφου που λεγεται Ευαγγελατος οτι '' Ο Γκελερ φαινεται οτι εχει τετοιες ικανοτηες, δειχνει οτι μπορει να λυγισει κουταλια κλπ'' Δεν ειπαν κατι σιγουρο! Δεν ηταν απολυτα καταφατικοι για αυτα που κανει. Ασε που δεν μπορουμε να ξερουμε αν ενας καλλιτεχνης ειναι φιλανθρωπος ή οχι, οπως δεν ξερεις εσυ αν ειμαι εγω ή εγω αν εισαι εσυ φιλανθρωπος και κανεις δωρεες. Ο Καρρας νομιζω εχει χτισει καπου στην Σαλονικα ενα χωριο με δικα του χρηματα για αστεγα παιδια ή κατι τετοιο. ;)

 

Φιλικα παντα. :)

Link to comment
Share on other sites

Αν το εκανε μπράβο του.

 

Εγω αυτο που θελω να πω ειναι οτι ολοι μπορουμε να προσφερουμε λιγα χρηματα σε καποιους. Αν καποιος εκμεταλλευθει κατι για να βγαλει χρηματα για τους δικους του σκοπους είτε προωσωπικους ειτε φιλανθρωπικους (αν ειναι το 2ο ακομα καλυτερα) του αξιζει ενα μπράβο.

 

Αλλωστε από ο,τι ειδα εγω αυτος ο ανθρωπος είναι κάπως ταπεινός.

Δεν ειναι υπερόπτης. ("Κοιταξτε τι κάνω, εσεις δεν μπορειτε χαχαχα!". Δεν το κανει αυτο. Λεει απλα κι εσεις μπορειτε αφου μπορω εγω)

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα ετσι δειχνει με αυτες του τις πραξεις! Αλλα η ταπεινοτητα καπου χανεται οταν υπογραφει 4000 αυτογραφα! Βεβαια αλλο το ενα και αλλο το αλλο! Τελος παντων......
Link to comment
Share on other sites

Τα αυτογραφα ειναι δικη μας ανωμαλια του τύπου "κοίτα εχω αυτογραφο του τάδε. Τον ειδα!! Τον είδα κι εγω!! χχεχε".

 

Εγω για παράδειγμα μια φορα στην ζωη μου πήρα αυτόγραφο, μωρό ειναι 8-9 χρονων και μετα από μερικες μερες το πέταξα. Ενα αχρηστο χαρτί.

Apo to site tou Uri Geller:

---------------------------------

"To all the Greek people that watched my TV shows, I want to thank you all from the bottom of my heart. I thank you for your hospitality, friendship and support, while I was in your beautiful country. I am wishing you all health, happiness and peace of mind. I am sending you lots of positive energy and love."

Uri

---------------------------------

http://www.urigeller.com

---------------------------------

Arthro apo to site tou gia to podosfairiko agona Agglia-Skotia

 

Psychic Uri Geller hovered over a stadium in a helicopter during a big soccer game - and says he helped his favourite team win by using Mindpower to make a player miss a kick.

 

The incredible feat was witnessed by millions of TV viewers around the globe who watched in astonishment as the ball actually MOVED when the player went to kick it!

 

He missed the chance to score a goal on a penalty shot - and his team lost the match. It happened during an important game between England and Scotland. Israeli-born Geller now lives in England and has adopted the country's team.

 

In the week before the game, Geller's incredible psychic powers were featured on TV when he accurately predicted the final 2-0 score and the name of England's first goal scorer.

 

And after the match, Geller was a special guest on a top TV soccer show when the mystical moment the ball moved was rerun over and over. Both players involved in the missed kick drama - England goalie David Seaman and Scotland skipper Gary McAllister said they were baffled by what happened.

 

McAllister, one of the world's top players, admitted it was one of his worst penalty kicks ever. He kicked the ball poorly as it moved, so his shot had no power, and the goalie easily scooped it up. "That's never happened before, the ball moving like that," said McAllister. Seaman added: "I noticed the ball started rolling, and I thought he might stop and start over. But Gary just went ahead and kicked it, and something told me to dive the right way and save it. The ball moving definitely caused him to miss."

 

During the big game Geller hovered 1,200 feet above the stadium clutching 11 energized crystals - one for each England team member - plus a giant crystal he uses "to receive and transmit positive thoughts."

 

Geller disclosed: "When that penalty kick was taken I willed Dave to dive to the right, and he did. And I willed the ball to move with pure telepathy.

 

"I tapped into the massive wave of positive vibrations from the England supporters and beamed them down to the players. I was like a receiver and a transmitter - I said before the game if all the fans visualised England winning, they would. The players felt my powers very strongly."

 

JOHN COOKE

 

Back to Press & TV choices

---------------------------------

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gkr41 ( 6 Οκτ. 2004 , 14:01)

 

Αυτό κατάλαβες από το ποστ μου;

Όχι, έχω κι άλλα πράγματα να κάνω. Αλλά δε σημαίνει πως θα πάψω να ασχολούμαι με ένα θέμα, επειδή υπάρχουν κι άλλα προβλήματα.

Ελπίζω κι εσένα η ζωή σου να μην είναι μόνο δουλειά-ύπνος-δουλειά, χωρίς να ασχολείσαι και με τίποτα άλλο... :rolleyes:

 

kala na pernas

over and out giati kratise poli

filika

dionisis

Filika,

 

Dionisis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Βασίλης ( 5 Οκτ. 2004 , 20:32)

 

Πλακα μας κανεις τωρα ε; :worry: :confused:

 

Θεωρείς αστεία την απορία μου ή η ερώτηση πήγαινε για αυτά που λέω ότι κάναμε στο σχολείο?? :worry:

Αν είναι το δεύτερο τότε σε διαβεβαιώ ότι όσα είπα δεν είναι ψέμματα και πολύ απλά το μόνο που σου προτείνω να κάνεις για να πειστείς είναι να το δοκιμάσεις με 4 φίλους σου... απλό είναι και έχει και πλάκα

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Nrg ( 6 Οκτ. 2004 , 02:27)

 

Αυτο με το σηκωμα απο τη καρεκλα ειναι πολυ ευκολο!Οταν το ειδα γελασα,ο καθενας μπορει να το κανει και το παρουσιαζε λες και εκανε μαγικα. Απο εκεινη τη στιγμη και μετα αρχισα να εχω τις αμφιβολλιες μου για αυτον τον κυριο.

 

Το θέμα κατα τη γνώμη μου είναι όχι ότι δεν είναι μαγικό αλλά γιατί συμβαίνει...

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Spyros86 ( 5 Οκτ. 2004 , 23:22)

 

Ο πατέρας μου, μου είπε ότι το έκαναν αυτό και παλιά. Άμα πάρεις 10 βαθιές ανάσες και δοκιμάσεις να σηκώσεις έτσι λόγο υπεροξυγώνωσης μπορείς να τον σηκώσεις πολύ άνετα. Λογικά ο χρόνος που δίνει ίσως είναι για να πάρουν ανάσες.

 

 

Τι να σου πω δεν ξέρω... θα δοκιμάσουμε αυριο απλώς να πάρουμε βαθιές αναπνοές πριν το κάνουμε για να δούμε τι θα γίνει και θα σας πω... πάντως χλωμό το κόβω να παίζει κάτι με ανάσες. Μια χαρά ήρεμοι ήμασταν και πριν βάλουμε τα χέρια μας πάνω από το κεφάλι του... άσε που δεν αναπνέουμε και βαθιά σε αυτά τα 30-60 sec , κανονικές αναπνοές πέρνουμε

 

 

Psychic Uri Geller hovered over a stadium in a helicopter during a big soccer game - and says he helped his favourite team win by using Mindpower to make a player miss a kick.

 

The incredible feat was witnessed by millions of TV viewers around the globe who watched in astonishment as the ball actually MOVED when the player went to kick it!

 

He missed the chance to score a goal on a penalty shot - and his team lost the match. It happened during an important game between England and Scotland. Israeli-born Geller now lives in England and has adopted the country's team.

 

In the week before the game, Geller's incredible psychic powers were featured on TV when he accurately predicted the final 2-0 score and the name of England's first goal scorer.

 

And after the match, Geller was a special guest on a top TV soccer show when the mystical moment the ball moved was rerun over and over. Both players involved in the missed kick drama - England goalie David Seaman and Scotland skipper Gary McAllister said they were baffled by what happened.

 

McAllister, one of the world's top players, admitted it was one of his worst penalty kicks ever. He kicked the ball poorly as it moved, so his shot had no power, and the goalie easily scooped it up. "That's never happened before, the ball moving like that," said McAllister. Seaman added: "I noticed the ball started rolling, and I thought he might stop and start over. But Gary just went ahead and kicked it, and something told me to dive the right way and save it. The ball moving definitely caused him to miss."

 

During the big game Geller hovered 1,200 feet above the stadium clutching 11 energized crystals - one for each England team member - plus a giant crystal he uses "to receive and transmit positive thoughts."

 

Geller disclosed: "When that penalty kick was taken I willed Dave to dive to the right, and he did. And I willed the ball to move with pure telepathy.

 

"I tapped into the massive wave of positive vibrations from the England supporters and beamed them down to the players. I was like a receiver and a transmitter - I said before the game if all the fans visualised England winning, they would. The players felt my powers very strongly."

 

JOHN COOKE

 

κάτι τέτοιες μπούρδες είναι που με κάνουν να αμφιβάλω για την τσαρλατανιά ή μη του Uri...

 

"When that penalty kick was taken I willed Dave to dive to the right, and he did. And I willed the ball to move with pure telepathy. "

 

Είπαμε ρε Uri καλά κόλπα κάνεις αλλά κάτι τέτοιες μαμακίες να μην έλεγες... :rolleyes:

 

Αφήστε που η σελίδα του είναι τελείως μα τελείως εμποριοποιημένη... :whistle:

Kill a man, and you are a murderer. Kill millions of men, and you are a conqueror. Kill them all, and you are god.

- Jean Rostand

Link to comment
Share on other sites

@Revan το δευτερο φυσικα!Μου προξενησε εντυπωση γι αυτο και το εγραψα,δεν ηταν ουτε ειρωνικο ουτε αστειο.

:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...