Jump to content

Smartwatches - Wearables (Συζητήσεις, Απορίες, Αναλύσεις, Εντυπώσεις)


the_dynamite
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχθες έπεσε στα χέρια μου το ρολογάκι της Sony. Εμφανισιακά όμορφο και με ωραίο λουράκι, ίσως μόνο λίγο πιο μεγάλο θα το ήθελα.
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εχθες έπεσε στα χέρια μου το ρολογάκι της Sony. Εμφανισιακά όμορφο και με ωραίο λουράκι, ίσως μόνο λίγο πιο μεγάλο θα το ήθελα.

 

Ποιο απο τα δυο; :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κonstantinoslp δεν το ψαξα πολύ για το πρώτο smartwatch της Sony αλλά στα reviews για το δεύτερο έλεγαν ότι είναι πολύ ανώτερο. Για το 1 είχα διαβάσει πως εμφανίζει προβλήματα ασυμβατότητας με μερικά κινητά και πολλές φορές αποσυνδέεται με το κινητό στα ξεκάρφωτα. Θεωρείται κάτι παλιό πλέον, στην θέση σου θα έδινα άλλα 25-30 ευρώ για να πάρω το 2 αν κατέληγα σε sony. Το οποίο δείχνει να το στηρίζει με updates η εταιρία.

Σου χρωστούσα και μια απάντηση για το smartq z σχετικά με το αν υποστηρίζει ελληνικά. Μετά από 5-6 emails για να μπορέσουν να καταλάβουν οι Κινέζοι το απλό που τους ρώτησα, τελικά έμαθα πως ΔΕΝ υποστηρίζει για την ώρα. Τους είπα να περάσουν και τα ελληνικά με firmware upgrade και μου απάντησαν πως όταν τα περάσουν θα μου στείλουν email.

Θα σου έλεγα να κοιτάξεις ξανά και το pebble. Θα σου έκανα και review αλλά δεν μου ήρθε ακόμα. Όπως και να χει θα βγούνε πολλά στο επόμενο διάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η ώρα να χρησιμοποιήσω το pebble steel μου!! Μετά απο τόση αναμονή, έφτασε στα χέρια μου!

Αν έχετε καμιά απορία ή και σύγκριση με το sony sw2 μου λέτε!! :) :) :)

Edited by miketra
Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η ώρα να χρησιμοποιήσω το pebble stell μου!! Μετά απο τόση αναμονή, έφτασε στα χέρια μου!

Αν έχετε καμιά απορία ή και σύγκριση με το sony sw2 μου λέτε!! :) :) :)

 

Η διαφορά τιμής είναι συντριπτική, οπότε φαντάζομαι και οι δυνατότητες. Αν θες μετά από κάποια χρήση, γράψε μας τι σου αρέσει περισσότερο και τι λιγότερο από το smartwatch 2

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλε miketra! Επειδή έχεις και τα δύο, η γνώμη σου είναι πολύτιμη για όλους! Κάνε ένα συγκριτικό αν θέλεις, όταν μπορέσεις.
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, έχουν μια διαφορά στην τιμή...:) αλλά νομίζω ότι είναι λόγω φόρων κτλ. εμένα μου έστειλαν 2 από Αμερική!

Εξωτερικά δεν νομίζω ότι θέλει κ πολύ ανάλυση...το pebble είναι πιο...ρολόι.

Τα επιπλέον θα τα γράψω σε λίγες μέρες...γιατί είναι άδικο ακόμα για το pebble μιας κ θέλει πολύ ψάξιμο...(έχει πολλές εφαρμογές unofficial!!)

 

Μετά από την 1η επαφή μου μπορώ να σας βεβαιώσω ότι το pebble είναι όπως έγραψα κ παραπάνω πιο ρολόι ΑΛΛΑ είναι πιο δύσχρηστο από το sony.

Η εφαρμογή του android είναι πιο αργή κ από τον θάνατο, κ πολλές εφαρμογές είναι επί πληρωμή, επίσης αν δεν περάσεις τα firmware από pebblebits δεν θα έχεις ελληνικά! Φυσικά είναι πιο εντυπωσιακό όσον αφορά την εμφάνιση των ειδοποιήσεων γιατί "πιάνει" ολόκληρη την οθόνη του!

 

Απορίες...ακούω απορίες :) :) :)

Edited by miketra
update
Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι...το sony είναι πιο εύκολο μιας που όλα (εμφάνιση, εφαρμογές) είναι πολύ κοινά για όλους του χρήστες του android. Ενώ οι εφαρμογές του pebble και ο τρόπος φόρτωσής τους είναι διαφορετικός, οπότε είναι λίγο ξένο στην αρχή!

Στον ήλιο η οθόνη του pebble απλά δεν υπάρχει...ενώ του sony υστερεί λίγο!

Τα watchfaces του pebble είναι άπειρα κ τα περισσότερα είναι δωρεάν αφού αρκετά κυκλοφορούν στο internet.

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Το smartwatch 2 μετά την τελευταία αναβάθμιση και την υποστήριξη widgets έχει γίνει απολύτως πιο χρηστικό από το gear. Έχει αποκτήσει πολύ περισσότερες εφαρμογές και watchfaces που έχουν τα πάντ. Ουσ ιαστικά μπορείς να χειριστείς όλο το τηλέφωνο από το ρολόι. Όποιος θέλει κάτι πραγματικά χρήσιμο just go for it

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Τι γίνεται ρε παιδιά, το αμίλητο νερό ήπιαμε ; Λοιπόν βρίσκω το ansmart smartwatch μια πολύ τίμια λύση σε value for money. Θα ποστάρω και links με video reviews για αυτό. Χρωστάω και το τρίτο μέρος του άρθρου για τα έξυπνα ρολόγια...
Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται ρε παιδιά, το αμίλητο νερό ήπιαμε ; Λοιπόν βρίσκω το ansmart smartwatch μια πολύ τίμια λύση σε value for money. Θα ποστάρω και links με video reviews για αυτό. Χρωστάω και το τρίτο μέρος του άρθρου για τα έξυπνα ρολόγια...

 

Φίλε περιμένουμε. Και με fm radio. Το σκέφτομαι να τα δώσω μόνο για αυτό

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

 

Τσάμπα πράμα. Το πηρες;. Θα το δούμε την Παρασκευή;:)

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Τσάμπα πράμα. Το πηρες;. Θα το δούμε την Παρασκευή;:)

Δεν το πήρα :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Δεν το πήρα :)

 

Έχουμε smartwatch 2 και περιμένουμε Motorola 360 άλλωστε

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Ρε Θαναση, αυτο δεν εχει καν ελληνικα

έχει αγγλικά και κινέζικα. Ο Θανάσης τα μιλάει άψογα και τα δύο

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

έχει αγγλικά και κινέζικα. Ο Θανάσης τα μιλάει άψογα και τα δύο

 

Χαχαχαχα!

Θαναση πουλα μου το smartwatch και μην προτεινεις κινεζιες!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το smartwatch 2 μετά την τελευταία αναβάθμιση και την υποστήριξη widgets έχει γίνει απολύτως πιο χρηστικό από το gear. Έχει αποκτήσει πολύ περισσότερες εφαρμογές και watchfaces που έχουν τα πάντ. Ουσ ιαστικά μπορείς να χειριστείς όλο το τηλέφωνο από το ρολόι. Όποιος θέλει κάτι πραγματικά χρήσιμο just go for it

 

Πάντως εγώ μετά το gear το έβαλα στο κουτί του. Όποιος ενδιαφέρεται το πουλάω. Το πολύ να έχω κάνει 3 φορτίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι να κανω μια αγορά smart watch. Εχω galaxy note 3, Ativ S, iPhone 5 & blackberry Z10... Εκ περιτροπής με την κοπέλα μου.

Τι μου προτείνετε;

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Εγω παραγγειλα το i'm watch και αυριο περιμενω να ερθει,πολυ καλο ρολοι και δουλευει με ολα τα λειτουργικα αντροιντ,ιος κ.λ.π και πολυ ντιζαινατο.
Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάποιο λινκ εύκαιρο;;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Εγω παραγγειλα το i'm watch και αυριο περιμενω να ερθει,πολυ καλο ρολοι και δουλευει με ολα τα λειτουργικα αντροιντ,ιος κ.λ.π και πολυ ντιζαινατο.

 

Με γειαα

Ειναι το πιο ομορφο απο ολα που κυκλοφορουν.

Το μονο θεμα ειναι η μπαταρια που δεν ξεπερναει με τιποτα την μια ημερα.

Δεν ξερω βεβαια αν εχουν κανει καποια αναβαθμιση του λογισμικου και εχει διορθωθει προς το καλυτερο.

 

http://www.imsmart.com/en/store/buy-i-m-watch/color-buy

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Smartwatches - Wearables (Συζητήσεις, Απορίες, Αναλύσεις, Εντυπώσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...