Jump to content

Smartwatches - Wearables (Συζητήσεις, Απορίες, Αναλύσεις, Εντυπώσεις)


the_dynamite
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πέρα από τα κουμπιά που το κάνουν δύσχρηστο το pebble δεν έχει ακουστεί ότι κκολλαει η έχει άλλο θέμα. Το Sony το έχουν δύο παιδιά από το forum και μου πάει όπως λέει και ο Αντώνης.

Ρε φίλε αν είχε βγει το moto 360 θα στο έδινα για μερικές μέρες να το δοκιμάσεις, αλλά έχω μόνο αυτό και το χρειάζομαι ρε ****το. Πάντως το moto 360 θα το προπαραγγειλω.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ρε φίλε αν είχε βγει το moto 360 θα στο έδινα για μερικές μέρες να το δοκιμάσεις, αλλά έχω μόνο αυτό και το χρειάζομαι ρε ****το. Πάντως το moto 360 θα το προπαραγγειλω.

Να είσαι καλά Αντώνη. Είναι εργαλειο για εσένα και σε καμία περίπτωση δεν θα στο στερουσα. Θα το συνδέσω από κοντά του Θανάση με το κινητό μου και θα κάνω δοκιμές να δω πως θα πάει. Έχουμε καιρό μέχρι να πάρω απλά έγραψα να πάρω ιδέες. Moto 360 φίλε όμορφο και διακριτικο

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Να είσαι καλά Αντώνη. Είναι εργαλειο για εσένα και σε καμία περίπτωση δεν θα στο στερουσα. Θα το συνδέσω από κοντά του Θανάση με το κινητό μου και θα κάνω δοκιμές να δω πως θα πάει. Έχουμε καιρό μέχρι να πάρω απλά έγραψα να πάρω ιδέες. Moto 360 φίλε όμορφο και διακριτικο

Βιασου ομως γιατι δεν θα το χει για πολυ... :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε αν είχε βγει το moto 360 θα στο έδινα για μερικές μέρες να το δοκιμάσεις, αλλά έχω μόνο αυτό και το χρειάζομαι ρε ****το. Πάντως το moto 360 θα το προπαραγγειλω.

 

Και εγω αυτό περιμένω, αλλά δεν βλέπω να βγαίνει. Για αυτό θέλω να πουλήσω το gear και το sony 2.:-)

Link to comment
Share on other sites

Εσύ είσαι λοιπόν Ε? Χαχαχαχα.

Χαχαχ... Εγω ειμαι ο αυτουργος! :lol: :lol:

Ασε και το περιμενω καρτερικα εδω και πολυ καιρο! Ακους Θαναση;; :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλξσπέρα παιδιά.Τελικά αποφάσισα αν πάρω να πάω στο pebble.Στο χέρι μου φαινεται καλυτερα διότι ναι μεν πιο ομορφο το sony αλλά το λουρί του μου φάνηκε λιγο χοντρό.

Η ερώτηση είναι απο που μπορώ να το πάρω.Έχει κανείς καμία ιδέα?

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Από το επίσημο site λογικά.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Από το επίσημο site λογικά.

Φίλε Αλέξη το επίσημο site στέλνει από Αμερική και έτσι επειδή δεν γράφουν ψέματα στην τιμή πολύ πιθανό να περάσει τελωνείο που σημαίνει άντε γεια.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Το τελωνείο κρατάει το ΦΠΑ για ποσά κάτω των 150€

Από αυτό το ποσό κ πάνω πληρώνεις κ φόρο! Αλλά η δική μου εμπειρία λέει ότι δεν θα έχεις θέμα με τελωνεία...

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Το τελωνείο κρατάει το ΦΠΑ για ποσά κάτω των 150€

Από αυτό το ποσό κ πάνω πληρώνεις κ φόρο! Αλλά η δική μου εμπειρία λέει ότι δεν θα έχεις θέμα με τελωνεία...

Ή dhl στέλνει σίγουρα τελωνείο τα πάντα. Αλλιώς με απλό ταχυδρομείο και με μεγάλη αναμονή μπορεί και να μην περάσει. Επειδή δεν τα γνωρίζω και τελωνείο να περάσει τι θα πληρώσω παραπάνω. Αν ξέρεις πόσο γιατί δεν τα πάω και πολύ καλά με αυτα

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Μα σου είπα. Μέχρι 150, πληρώνεις τον ΦΠΑ! Από εκεί κ πάνω αποφασίζουν οι πανσοφοι τελωνειακοί! Εγώ θα πρότεινα να το πάρεις με ταχυδρομείο απλό, όχι κουριερ κ πιστεύω ότι δεν θα έχεις θέμα :)
Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Μόνο το ΦΠΑ πληρώνει ή + έξοδα εκτελωνισμου?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν αγόρασα το pebble πήρα τηλέφωνο στο Ελ. Βεν κ μίλησα με τους τελωνειακούς, αυτοί μου είπαν οτι ανέφερα παραπάνω! Μάλιστα μου είπε μία γυναίκα, ότι αφού δεν είναι κάτι με ελβετικό μηχανισμό ή κάτι τέτοιο να μην ανησυχώ! χαχαχαχαχαχα

Προφανώς εννοούσε ότι δεν θα το ελέγξουν

Για να σου φύγει η απορία όμως κάνε ένα τηλέφωνο στο αεροδρόμιο στο τμήμα του τελωνείου μετά τη 1 το μεσημέρι όμως κ ζήτα ελεγκτή!!

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Θα το κοιτάξω σε ευχαριστώ πολύ. Εγώ ρώτησα γιατί δεν ξέρω πόσο είναι το ΦΠΑ. Δηλαδή είναι όσα πληρώσω συν 150€ σορυ αλλά δεν ξέρω -καταλαβαινω
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Αν η αγορά του προϊόντος μαζί με τα έξοδα αποστολής είναι μέχρι 150€ πληρώνεις μόνο τον ΦΠΑ, αν το ελέγξουν κ σε καλέσουν! Αν το συνολικό κόστος είναι παραπάνω από 150€ τότε προσεύχεσαι ο τελωνειακός να είναι σε καλή μέρα, γιατί το παραπάνω κόστος-φόρος είναι στο χέρι του! :) :)
Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Αν η αγορά του προϊόντος μαζί με τα έξοδα αποστολής είναι μέχρι 150€ πληρώνεις μόνο τον ΦΠΑ, αν το ελέγξουν κ σε καλέσουν! Αν το συνολικό κόστος είναι παραπάνω από 150€ τότε προσεύχεσαι ο τελωνειακός να είναι σε καλή μέρα, γιατί το παραπάνω κόστος-φόρος είναι στο χέρι του! :) :)

Οκ αυτό το κατάλαβα. Αυτός ο ΦΠΑ δεν ξέρω πόσο είναι. Δεν το κατέχω βρε παιδί.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν αγόρασα το pebble πήρα τηλέφωνο στο Ελ. Βεν κ μίλησα με τους τελωνειακούς, αυτοί μου είπαν οτι ανέφερα παραπάνω! Μάλιστα μου είπε μία γυναίκα, ότι αφού δεν είναι κάτι με ελβετικό μηχανισμό ή κάτι τέτοιο να μην ανησυχώ! χαχαχαχαχαχα

Προφανώς εννοούσε ότι δεν θα το ελέγξουν

Για να σου φύγει η απορία όμως κάνε ένα τηλέφωνο στο αεροδρόμιο στο τμήμα του τελωνείου μετά τη 1 το μεσημέρι όμως κ ζήτα ελεγκτή!!

Νομιζω ξεχασαν να σου πουν οτι υπαρχουν και εξοδα εκτελωνισμου :cry: οκ αν εισαι απο αθηνα μπορεις σχετικα ευκολα να πας και να τα γλυτωσεις, αν εισαι απο επαρχια :cry:

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω ξεχασαν να σου πουν οτι υπαρχουν και εξοδα εκτελωνισμου :cry: οκ αν εισαι απο αθηνα μπορεις σχετικα ευκολα να πας και να τα γλυτωσεις, αν εισαι απο επαρχια :cry:

 

Εννοείται αυτό!!

Αν κάνει εταιρία την όλη διαδικασία...τότε κλάφτα, εσύ θα κάνεις όλη την διαδικασία!!!

Είναι μια λεπτομέρεια που μου διέφυγε!! :p:p

 

Ο ΦΠΑ είναι 23% της συνολικής τιμής, πχ έχει κοστίσει 150 $ δλδ ~ 110€ τότε θα πληρώσεις 110+23% = 135,3 :D

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται αυτό!!

Αν κάνει εταιρία την όλη διαδικασία...τότε κλάφτα, εσύ θα κάνεις όλη την διαδικασία!!!

Είναι μια λεπτομέρεια που μου διέφυγε!! :p:p

 

Ο ΦΠΑ είναι 23% της συνολικής τιμής, πχ έχει κοστίσει 150 $ δλδ ~ 110€ τότε θα πληρώσεις 110+23% = 135,3 :D

Ά τι ωραία ρε μάγκες. Άλλες λύσεις είναι από Αγγλία στα 160€+ οοοοκ περιμένω λοιπόν.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Όχι όμως με DHL με απλό γιατί οι ληστές χρεώνουν 101€ τον εκτελωνιστή τους. Συμφέρει να πας εσύ Αθήνα...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Όχι όμως με DHL με απλό γιατί οι ληστές χρεώνουν 101€ τον εκτελωνιστή τους. Συμφέρει να πας εσύ Αθήνα...

Αλέξη όταν το πάρω θα πάω στη λύση Ευρώπης και κυρίως Αγγλία. Τριάντα ευρώ παραπάνω είναι. 160€

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Και πολύ καλά θα κάνεις. Πάντως εμένα σαν συσκευή δεν με πείθει λόγω έλλειψης οθόνης αφής και εκτεταμένης χρήσης κουμπιών.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Και πολύ καλά θα κάνεις. Πάντως εμένα σαν συσκευή δεν με πείθει λόγω έλλειψης οθόνης αφής και εκτεταμένης χρήσης κουμπιών.

Αφήστε βρε το παιδί που έχει πάρει την απόφαση του, να δούμε και από κοντά κάτι άλλο :D

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου τε Αντώνη συμφεροντολόγε... :P

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Smartwatches - Wearables (Συζητήσεις, Απορίες, Αναλύσεις, Εντυπώσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...