Jump to content

Smartwatches - Wearables (Συζητήσεις, Απορίες, Αναλύσεις, Εντυπώσεις)


the_dynamite
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο μονος λογος να το συνδεσεις με την συσκευη σου ειναι για να μεταφερεις τις επαφες σου η φωτογραφιες.

Ειναι αυτονομη συσκευη.

 

Εννοώ ότι δεν έκανα δοκιμή κλήσης, ειδοποίησης κτλ

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα,

Θα ήθελα να ρωτήσω αν δίνει τη δυνατότητα κάποιο smartwatch να μπορείς να μεταφέρεις αρχεία .pdf από pc στο ρολόι και να μπορείς τόσο να ανοίξεις εικόνες, όσο και να zoomαρεις πάνω τους.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Θα ήθελα να ρωτήσω αν δίνει τη δυνατότητα κάποιο smartwatch να μπορείς να μεταφέρεις αρχεία .pdf από pc στο ρολόι και να μπορείς τόσο να ανοίξεις εικόνες, όσο και να zoomαρεις πάνω τους.

 

Πολλά ζητάς. Ένα ρολογάκι με 1.5 ίντσα οθόνη έχεις, και θέλεις να ζουμάρεις σε PDF??? :X

Significant tags: achievement, dreams, failure, fear
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Θα ήθελα να ρωτήσω αν δίνει τη δυνατότητα κάποιο smartwatch να μπορείς να μεταφέρεις αρχεία .pdf από pc στο ρολόι και να μπορείς τόσο να ανοίξεις εικόνες, όσο και να zoomαρεις πάνω τους.

 

Για σκονάκι πχ..... ;;;

Τα μυαλά μας πονάνε.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να αγοράσω το galaxy gear 1ης γενιάς. Ti λέει το ρολογάκι; Βέβαια έχω το note 2 αλλά δεν νομίζω να αποτελεί πρόβλημα. Το λειτουργεί κπαοοιος να μου πεί εντυπωσεις, μπαταρία κλπ;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να αγοράσω το galaxy gear 1ης γενιάς. Ti λέει το ρολογάκι; Βέβαια έχω το note 2 αλλά δεν νομίζω να αποτελεί πρόβλημα. Το λειτουργεί κπαοοιος να μου πεί εντυπωσεις, μπαταρία κλπ;

 

Μια χαρά θα λειτουργούν μαζί, απλά υστερεί σε αυτονομία να το ξέρεις. με πολλή χρήση 1.5 μέρα και πολύ λέω.

People are more violently opposed to fur than leather because it's safer to harass rich women than motorcycle gangs. - Alexei Sayle
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά θα λειτουργούν μαζί, απλά υστερεί σε αυτονομία να το ξέρεις. με πολλή χρήση 1.5 μέρα και πολύ λέω.

 

Οι κάτοχοι έχουν αναφέρει οτι μετα απο μπολικα updates και την αναβαθμιση σε tizen, η αυτονομια του εχει αυξηθεί κατά πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά θα λειτουργούν μαζί, απλά υστερεί σε αυτονομία να το ξέρεις. με πολλή χρήση 1.5 μέρα και πολύ λέω.

 

Εγώ που το είχα πριν το Τιζεν άνετα κρατούσε 3 ημέρες με αρκετά βαριά χρήση

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που το είχα πριν το Τιζεν άνετα κρατούσε 3 ημέρες με αρκετά βαριά χρήση

 

Κατάλαβα.Αρα εξαρτάται απο τη χρήση.Εμένα με ενδιαφέρει οτι συνεργάζεται και με το note 2.

Link to comment
Share on other sites

Αποψη καποιος για το LG G watch έχει;

Απο την πρώτη στιγμή που το είδα μ'άρεσε οπτικά!

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

Αποψη καποιος για το LG G watch έχει;

Απο την πρώτη στιγμή που το είδα μ'άρεσε οπτικά!

 

Εχει θεματακια. Δεν εχει ελληνικά μητε εγγύηση στην Ελλάδα ενω το Android wear δεν ειναι ακομα οτι καλύτερο. Υπάρχει lag.

 

Αν οπωσδήποτε θελεις κατι με wear κοιταξε προς την νεα υλοποιηση της sony. Αν εχεις samsung , τα Gear ειναι η καλυτερη επιλογή

Link to comment
Share on other sites

πριν λίγες μέρες είχαμε και την παρουσίαση του garmin vivosmart.

νομίζω ότι πιο κοντά στα δεδομένα μου :)

μένει μόνο να δούμε αν θα έχει υποστήριξη ελληνικών στην αναγνώριση κλήσεων.

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό τι λέτε ? ZenWatch από την ASUS

http://techingreek.com/to-neo-entiposiako-zenwatch-parousiase-i-asus-video/

 

Εμένα μου άρεσε πάρα πολύ!!! :):):)

Είναι πιο λεπτό από το pebble steel, πιο φαρδύ (λόγω μεγαλύτερης οθόνης) και το ίδιο μακρύ!!

Είναι κ πολύ ποιοτικά τα προϊόντα της asus, οπότε μετά την κακή μπαταρία του 360...θα ασχοληθώ με αυτό!!!:):):)

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Μετά από την αποκάλυψη της μικρής αυτονομίας του360 νομίζω είναι μονόδρομος για αυτούς που ψάχνουν κάτι κομψό και όμορφο. Ή Asus δεν είναι και καμία άσχετη. Θεωρώ πως μπήκε δυναμικά στο χώρο.

Το gear s δεν θέλω να το σχολιάσω. Πιο μεγάλο και χοντρό πεθαίνεις. (Είναι να το πάρεις και να δοκιμάζεις με ομιλία μήπως και σε κάνει transformer)

Παρολαυτα αν βρω λεφτά θα πάρω το pebble εγώ. Ψάχνω κάτι σπορ

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Αύριο παραλαμβάνω το LG G watch.

Λαμβάνοντας την διαβεβαίωση πως σύντομα θα έχει και ελληνική γλώσσα, με τα υπόλοιπα θετικά που έχει, αποφάσισα και προχώρησα στην αγορά.

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

Αύριο παραλαμβάνω το LG G watch.

Λαμβάνοντας την διαβεβαίωση πως σύντομα θα έχει και ελληνική γλώσσα, με τα υπόλοιπα θετικά που έχει, αποφάσισα και προχώρησα στην αγορά.

Να μας γράψεις εντυπώσεις :)

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Να μας γράψεις εντυπώσεις :)

 

Βεβαίως. Το κινητό μου είναι το xperia Z1. Ελπίζω σε μια καλή συνεργασία τους! :)

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε το pebble. Αν σας καλούν έχει επιλογή να απαντήσεις κατευθείαν από το ρολόι η μόνο να πατήσεις χ?
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε το pebble. Αν σας καλούν έχει επιλογή να απαντήσεις κατευθείαν από το ρολόι η μόνο να πατήσεις χ?

Τι εννοείς? Να απαντήσεις και να μιλάς μέσω του ρολογιού (David hasselhoff style) ή να δεχθείς την κλήση και να απαντήσεις το τηλέφωνο.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς? Να απαντήσεις και να μιλάς μέσω του ρολογιού (David hasselhoff style) ή να δεχθείς την κλήση και να απαντήσεις το τηλέφωνο.

Το δεύτερο. Να δεχτώ την κλήση και να μιλήσω είτε από το τηλέφωνο είτε από κάποιο Bluetooth

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα και εγώ Ένα κινέζικο να δω ,μιας και ήθελα και Ένα φθηνό ρολόι Για την δουλεία....το m26...Για να δούμε τι λέει

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Αύριο παραλαμβάνω το LG G watch.

Λαμβάνοντας την διαβεβαίωση πως σύντομα θα έχει και ελληνική γλώσσα, με τα υπόλοιπα θετικά που έχει, αποφάσισα και προχώρησα στην αγορά.

 

Mερικές πρώτες "βιαστικές" κάπως εντυπώσεις. Εμφάνιση άριστη και οθόνη ζωντανή ευανάγνωστη και πολύ καλό μέγεθος. Ποιότητα κατασκευής πολύ καλή, απόκριση αφής αμεσότατη. Πάμε στην ουσία τώρα. Η εγώ δεν γνωρίζω τις δυνατότητες του η απλά δεν κάνει αυτά που θέλω. Κατ'αρχήν δεν έχω καταλάβει τι σκληρό δίσκο έχει και εαν έχει. Διότι διάβασα στα spec του σε διαφημιστικό spot οτι έχει εκδόσεις απο 500mb εως 4 gb. Εαν τελικά έχει, μπορώ να βάζω πχ μουσική μέσα και μετά με bluetooth ακουστικά να κάνω τζόκινγκ τρέξιμο κλπ; Κάτι άλλο. Gps έχει ώστε να δείχνει διαδρομή για τρέξιμο κλπ δίχως επαφή του με το κινητό; Το sony για παράδειγμα έχει κάτι απ'αυτά που αναφέρω; Ένα αρνητικό επίσης (ελπίζω προσωρινό) είναι πως δεν υποστηρίζει ελληνικά και όχι μόνο ως γλώσσα μενού αλλα και στην φωνητική ανίχνευση λέξεων προτάσεων και εντολών. Δεν γνωρίζω επίσης εαν συνδέεται με ακουστικά bluetooth και το κινητό ταυτόχρονα ώστε εαν για παράδειγμα είμαι επάνω στο μηχανάκι μου και το κινητό μου το έχω κρυμμένο στην σέλα, όταν βλέπω στο ρολόι μια κλήση να μπορώ να απαντώ.

Αυτά και θα επανέλθω. Αναμένω απαντήσεις. Ευχαριστώ.

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

Mερικές πρώτες "βιαστικές" κάπως εντυπώσεις. Εμφάνιση άριστη και οθόνη ζωντανή ευανάγνωστη και πολύ καλό μέγεθος. Ποιότητα κατασκευής πολύ καλή, απόκριση αφής αμεσότατη. Πάμε στην ουσία τώρα. Η εγώ δεν γνωρίζω τις δυνατότητες του η απλά δεν κάνει αυτά που θέλω. Κατ'αρχήν δεν έχω καταλάβει τι σκληρό δίσκο έχει και εαν έχει. Διότι διάβασα στα spec του σε διαφημιστικό spot οτι έχει εκδόσεις απο 500mb εως 4 gb. Εαν τελικά έχει, μπορώ να βάζω πχ μουσική μέσα και μετά με bluetooth ακουστικά να κάνω τζόκινγκ τρέξιμο κλπ; Κάτι άλλο. Gps έχει ώστε να δείχνει διαδρομή για τρέξιμο κλπ δίχως επαφή του με το κινητό; Το sony για παράδειγμα έχει κάτι απ'αυτά που αναφέρω; Ένα αρνητικό επίσης (ελπίζω προσωρινό) είναι πως δεν υποστηρίζει ελληνικά και όχι μόνο ως γλώσσα μενού αλλα και στην φωνητική ανίχνευση λέξεων προτάσεων και εντολών. Δεν γνωρίζω επίσης εαν συνδέεται με ακουστικά bluetooth και το κινητό ταυτόχρονα ώστε εαν για παράδειγμα είμαι επάνω στο μηχανάκι μου και το κινητό μου το έχω κρυμμένο στην σέλα, όταν βλέπω στο ρολόι μια κλήση να μπορώ να απαντώ.

Αυτά και θα επανέλθω. Αναμένω απαντήσεις. Ευχαριστώ.

 

Δεν μπορείς να περάσεις τραγουδια μητε να κανεις αυτόνομη χρηση gps (θα μπορεις ομως με update αργότερα)

 

Ελληνικά δεν έχει(άγνωστο ποτε θα λαβει) ενω δεν συνδέεται με bluetooth hs.

 

Οταν μιλάμε οτι τα πληρεστερα ειναι τα gear μας λετε και haters.

 

Το sony smartwatch 2 θα σε καλύψει περισσότερο. Το sony smartwatch 3 λογο android wear θα εχει τα ιδια θεματα με το g watch

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Smartwatches - Wearables (Συζητήσεις, Απορίες, Αναλύσεις, Εντυπώσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...