Jump to content

Smartwatches - Wearables (Συζητήσεις, Απορίες, Αναλύσεις, Εντυπώσεις)


the_dynamite
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ που είχα κ τα δύο θα σου πρότεινα το Sony! Είναι πιο εύχρηστο πιστεύω εγώ, λόγω touch...
Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Σκέφτομαι και εγώ σοβαρά το pebble. Ψάχνω ένα τέτοιο gadget εδώ και καιρό αλλά δεν ξέρω τι. Επίσης δεν θέλω να ξεφύγω πολύ σε τιμή. Η pebble ή Sony. Βοηθάτε

Κι εγω το Sony εχω και ειναι πολυ βολικο. Επισης η μπαταρια με μετρια χρηση σε βγαζει 2 μερες περιπου.

Το αλλο δεν το ξερω και δεν μπορω να εκφερω γνωμη.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω το Sony εχω και ειναι πολυ βολικο. Επισης η μπαταρια με μετρια χρηση σε βγαζει 2 μερες περιπου.

Το αλλο δεν το ξερω και δεν μπορω να εκφερω γνωμη.

Όλοι λένε για άνετα πέντε ημέρες το pebble. Λογικό λόγο οθόνης. Δεν ξέρω. Το έχω δει το Sony σε δύο παιδιά από το φόρουμ.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Όλοι λένε για άνετα πέντε ημέρες το pebble. Λογικό λόγο οθόνης. Δεν ξέρω. Το έχω δει το Sony σε δύο παιδιά από το φόρουμ.

Ρε Θοδωρή. Το Pebble είναι σαν παιδικό παιχνίδι. Το Sony σου πάει και στο χέρι πιο πολύ

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Ρε Θοδωρή. Το Pebble είναι σαν παιδικό παιχνίδι. Το Sony σου πάει και στο χέρι πιο πολύ

Μου αρέσουν οι λειτουργίες που έχει το pebble. Περίμενα να δω και το android wear από LG το οποίο δεν με εντυπωσίασε. Είμαι Στο 50-50 ακόμα. Καλύτερα τώρα που ακόμα δεν έχω τα χρήματα να το πάρω. Καταλαβαινεις

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσουν οι λειτουργίες που έχει το pebble. Περίμενα να δω και το android wear από LG το οποίο δεν με εντυπωσίασε. Είμαι Στο 50-50 ακόμα. Καλύτερα τώρα που ακόμα δεν έχω τα χρήματα να το πάρω. Καταλαβαινεις

 

Ασε το παιδικό pebble και τρέξε για Sony με κλειστά μάτια. Το android wear μου φαίνεται κι εμένα απαίσιο. Εκτός αυτού μεχρι να ρθουν Ελλαδα τα LG GWatch & Gear live εχω την εντύπωση οτι θα περάσει καποιο διάστημα.

 

Σε gear 2 neo στα 199€ δεν μπορείς να πας λογο συσκευής, οπότε μην το σκέφτεσαι. Sony smartwatch 2 :)

Link to comment
Share on other sites

Ασε το παιδικό pebble και τρέξε για Sony με κλειστά μάτια. Το android wear μου φαίνεται κι εμένα απαίσιο. Εκτός αυτού μεχρι να ρθουν Ελλαδα τα LG GWatch & Gear live εχω την εντύπωση οτι θα περάσει καποιο διάστημα.

 

Σε gear 2 neo στα 199€ δεν μπορείς να πας λογο συσκευής, οπότε μην το σκέφτεσαι. Sony smartwatch 2 :)

Φίλε σε Ευχαριστώ για την απάντηση. Η αλήθεια είναι πως ακόμα λόγο οικονομικών δεν μπορώ να κάνω κίνηση και έτσι θα περιμένω. Ρώτησα περισσότερο για να δω τι άποψη έχετε. Να είσαι καλά και παλι

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Πόσο έχει καινούργιο το smartwatch 2 τώρα;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι και εγώ σοβαρά το pebble. Ψάχνω ένα τέτοιο gadget εδώ και καιρό αλλά δεν ξέρω τι. Επίσης δεν θέλω να ξεφύγω πολύ σε τιμή. Η pebble ή Sony. Βοηθάτε

 

Εγώ που είχα κ τα δύο θα σου πρότεινα το Sony! Είναι πιο εύχρηστο πιστεύω εγώ, λόγω touch...

 

 

Το αυτό.

 

 

130 ελαχιστη skroutz

150 eshop

 

Από skroutz θα πας σίγουρα σε σχέση με e-shop. Ο Νίκος και ο Ηλίας το φέρνουν;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Το αυτό.

 

 

 

 

Από skroutz θα πας σίγουρα σε σχέση με e-shop. Ο Νίκος και ο Ηλίας το φέρνουν;

Δεν ξέρω σίγουρα όμως θα είναι κοντά στην τιμή αυτή. Είπα την τιμή με μια γρήγορη ματιά.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι και άσχημη πιστεύω αλλά δεν ξέρω αν το ρολόι παίρνει/θα πάρει ενημερώσεις λογισμικού καθώς και τι γίνεται από εφαρμογές.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο ή το δεύτερο;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Πάντως κλείνω προς pebble μεριά. Έχω λιώσει τα reviews και μου αρέσουν όλες οι λειτουργίες που έχει. Είναι λίγο άσχημο αλλά στο μαύρο πάει και έρχεται.

Μου είπαν ότι αν το πάρω από το site παίζει να έχω θέμα με τελωνείο. Έχετε να προτείνετε κάτι να αρχίσω να κοιτάζω? Το Sony μπορούμε εύκολα να το τσιμπησουμε γι'αυτό δεν ρωτάω.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Πάντως κλείνω προς pebble μεριά. Έχω λιώσει τα reviews και μου αρέσουν όλες οι λειτουργίες που έχει. Είναι λίγο άσχημο αλλά στο μαύρο πάει και έρχεται.

Μου είπαν ότι αν το πάρω από το site παίζει να έχω θέμα με τελωνείο. Έχετε να προτείνετε κάτι να αρχίσω να κοιτάζω? Το Sony μπορούμε εύκολα να το τσιμπησουμε γι'αυτό δεν ρωτάω.

Θοδωρή σε καμία περίπτωση να μην πάρεις το Pebble. Tο SW2 είναι μακράν καλύτερο

Για το design είναι υποκειμενικό αλλά για τα δικά μου τουλάχιστον γούστα είναι ''κλάφτα Χαράλαμπε'' :p

Oχι touch και κουμπάκια το 2014;; ε όχι ρε φίλε ....... άσε που έχουν σχεδόν και την ίδια τιμή

 

ps

Τα ειχα και τα δυο.

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Θοδωρή σε καμία περίπτωση να μην πάρεις το Pebble. Tο SW2 είναι μακράν καλύτερο

Για το design είναι υποκειμενικό αλλά για τα δικά μου τουλάχιστον γούστα είναι ''κλάφτα Χαράλαμπε'' :p

Oχι touch και κουμπάκια το 2014;; ε όχι ρε φίλε ....... άσε που έχουν σχεδόν και την ίδια τιμή

 

ps

Τα ειχα και τα δυο.

Να σαι καλά. Ξέρεις τι γίνεται. Όποιον ρωτάω και εννοείται τα έχει η έχει χρησιμοποιησει ένα από τα δύο μου λεει ο ένας το ένα και ο άλλος το άλλο. Είμαι 50-50 σε Ευχαριστώ για την απάντηση έτσι κι αλλιώς

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά. Ξέρεις τι γίνεται. Όποιον ρωτάω και εννοείται τα έχει η έχει χρησιμοποιησει ένα από τα δύο μου λεει ο ένας το ένα και ο άλλος το άλλο. Είμαι 50-50 σε Ευχαριστώ για την απάντηση έτσι κι αλλιώς

Αν δεν δοκιμασεις και τα δυο, ποτε δεν θα εισαι σιγουρος :rolleyes:

 

Το pebble ειναι μονο για αυτους που εχουν iPhone

Για τους χρηστες android υπαρχουν τα υπολοιπα που ειναι καλυτερα.

Edited by Jig
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν δοκιμασεις και τα δυο, ποτε δεν θα εισαι σιγουρος :rolleyes:

 

Το pebble ειναι μονο για αυτους που εχουν iPhone

Για τους χρηστες android υπαρχουν τα υπολοιπα που ειναι καλυτερα.

Έχω δοκιμάσει το Sony σε δύο παιδιά από εδώ. Θα δοκιμάσω να το συνδέσω με το τηλέφωνο μου για λίγη ώρα ώστε να δω πως θα πάει.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει το Sony σε δύο παιδιά από εδώ. Θα δοκιμάσω να το συνδέσω με το τηλέφωνο μου για λίγη ώρα ώστε να δω πως θα πάει.

 

Να προσέξεις όμως να τα δοκιμάσεις κ τα δύο σε συνθήκες πραγματικές, δλδ. στην οδήγηση ή φορτωμένος με πράγματα κτλ!!

Εγώ έτσι κατάλαβα ποιο "μου έκανε"!!

Όταν είχα φορτωμένα τα χέρια πχ στο sony μου ήταν πολύ πιο εύκολο να αγγίξω το πράσινο "κουμπάκι" παρά στο pebble που ήθελε δύναμη!!

Αυτές οι λεπτομέρειες κάνουν κ την διαφορά για μένα τουλάχιστον :)

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Να προσέξεις όμως να τα δοκιμάσεις κ τα δύο σε συνθήκες πραγματικές, δλδ. στην οδήγηση ή φορτωμένος με πράγματα κτλ!!

Εγώ έτσι κατάλαβα ποιο "μου έκανε"!!

Όταν είχα φορτωμένα τα χέρια πχ στο sony μου ήταν πολύ πιο εύκολο να αγγίξω το πράσινο "κουμπάκι" παρά στο pebble που ήθελε δύναμη!!

Αυτές οι λεπτομέρειες κάνουν κ την διαφορά για μένα τουλάχιστον :)

Έχεις απόλυτο δίκιο σε αυτό. Και ισχύει για τα περισσότερα. Βέβαια δεν έχω τη δυνατότητα για τέτοιο τεστ.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Τότε... Απλά εμπιστεύεσαι! Ψάξτο καλά όμως, γιατί τα λεφτά είναι σχεδόν ίδια!
Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Τότε... Απλά εμπιστεύεσαι! Ψάξτο καλά όμως, γιατί τα λεφτά είναι σχεδόν ίδια!

Πέρα από τα κουμπιά που το κάνουν δύσχρηστο το pebble δεν έχει ακουστεί ότι κκολλαει η έχει άλλο θέμα. Το Sony το έχουν δύο παιδιά από το forum και μου πάει όπως λέει και ο Αντώνης.

Edited by tpal
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Go for it... ;)
Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Smartwatches - Wearables (Συζητήσεις, Απορίες, Αναλύσεις, Εντυπώσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...