Jump to content

Smartwatches - Wearables (Συζητήσεις, Απορίες, Αναλύσεις, Εντυπώσεις)


the_dynamite
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, junglist said:

Ε τότε δεν χρειάζεται καν να δούμε τις λεπτομέρειες.

Τι πιστέυεις εσύ δηλαδή ότι μπορεί να είναι κάτι που κοστίζει σε τόσο χαμηλή αξία;

Είναι δυνατόν να μπορεί να συγκριθεί με το ορίτζιναλ;

Σίγουρα δεν το συζητάω,άσε καταρχήν αυτά νομίζω δεν φοράνε wearos ,όπως τα αυθεντικά.Ασε που ποιοτικός είναι μάπα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Σήμερα είδα κάποιον να πληρώνει σε POS με smartband που έμοιαζε με Xiaomi, αλλά δεν πρόλαβα να ρωτήσω μοντέλο.
Ξέρετε κάποιο αντίστοιχο band που να λειτουργεί με πλατφόρμα πληρωμών επιλέξιμη με Ελληνική κάρτα;

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, minast said:

Σήμερα είδα κάποιον να πληρώνει σε POS με smartband που έμοιαζε με Xiaomi, αλλά δεν πρόλαβα να ρωτήσω μοντέλο.
Ξέρετε κάποιο αντίστοιχο band που να λειτουργεί με πλατφόρμα πληρωμών επιλέξιμη με Ελληνική κάρτα;

Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC (παίζει και προσφορά στον κοτσόβολο 30 ευρώ) αλλά μόνο με mastercard απ' ότι λέει στο επίσημο site. Θυμάμαι ότι μόνο με alpha bank δούλευε αλλά λίγο που κοίταξα κάποιες κριτικές στο σκρουτζ δουλεύει και με εθνική και αν γυρίσεις την χώρα Ιταλία μπορείς να βάλεις και curve. Για άλλες τράπεζες δεν ξέρω ίσως να ρωτήσεις κάποιον που να το έχει.

Edited by llib
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, llib said:

αν γυρίσεις την χώρα Ιταλία μπορείς να βάλεις και curve. Για άλλες τράπεζες δεν ξέρω ίσως να ρωτήσεις κάποιον που να το έχει

Όταν λες Ιταλία εννοείς το μενού αντί στα Ελληνικά να το βάλει Ιταλια:

Edited by Hliasat
Link to comment
Share on other sites






Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC (παίζει και προσφορά στον κοτσόβολο 30 ευρώ)

Προσεξτε τις ονλινε παραγγελίες σας.
Είδα στο σιτε οτι υπάρχει στην Καλλιθέα. Ήμουν στην Σταδίου και μπηκα στο κατάστημα για να το φερουν εκει.
Στο σύστημά τους φαίνεται (κ μου το έδειξε), οτι ολα τα ρολογια, απ ολα τα καταστήματα που υπάρχει, είναι εκθεσιακά μοντέλα (γιαυτό κ η προσφορά).
Τον ευχαρίστησα κ αποχώρησα.

Tapa

Edit:
Τα πήραν όλα.
Μονο Σπάρτη κ Δράμα εχει στοκ
(δες τα καταστήματα που ειναι διαθέσιμο )
https://www.kotsovolos.gr/mobile-phones-gps/wearables/activity-trackers/253230-activity-tracker-xiaomi-mi-band6-nfc-blk

Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Hliasat said:

Όταν λες Ιταλία εννοείς το μενού αντί στα Ελληνικά να το βάλει Ιταλια:

Όχι, όταν κάνεις λογαριασμό στην xiaomi να δηλώσεις χώρα Ιταλία... δεν έχω βέβαια το band οπότε μη σε πάρω και στο λαιμό μου ότι διάβασα σου λέω.

Edited by llib
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, llib said:

Όχι, όταν κάνεις λογαριασμό στην xiaomi να δηλώσεις χώρα Ιταλία... δεν έχω βέβαια το band οπότε μη σε πάρω και στο λαιμό μου ότι διάβασα σου λέω.

Κάποιος φίλος που το έχει ας μας πει αν είναι .update μόλις είδα αυτό ,είναι για το smartband 7 και για Ελλάδα λέει curve.

https://www.mi.com/global/support/nfc-bank?lang=en-001&tag=xiaomi-smart-band-7-nfc

Edited by Hliasat
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ερώτηση για κατόχους Samsung watch 5. Έχω εισερχόμενη κλήση στο τηλέφωνο και βεβαίως έρχεται ειδοποίηση
στο ρολόι. Από το ρολόι προσπαθώ να απαντήσω ΑΛΛΑ μόλις απαντήσω μου γράφει στην οθόνη πως η κλήση μεταφέρθηκε στο τηλέφωνο. Έχω σπάσει τα νεύρα μου να βρω πως θα το κάνω...
Θέλω όταν απαντώ από το τηλέφωνο η κλήση να είναι στο τηλέφωνο. Όταν απαντώ από το ρολόι, η κλήση να είναι στο ρολόι ...
Την βοήθειά σας.
ΥΓ. το τηλέφωνο είναι η έκδοση Wifi και όχι η LTe

Στάλθηκε από το SM-F936B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω λόγους για να πάρω Apple watch. 

Σίγουρα η αυτονομία είναι ανατρεπτικός (και ο σημαντικότερος) παράγοντας για αγορά. 

Ήδη με "κούρασε" το huawei που ζητάει πρίζα κάθε 5-6 ημέρες. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω λόγους για να πάρω Apple watch. 
Σίγουρα η αυτονομία είναι ανατρεπτικός (και ο σημαντικότερος) παράγοντας για αγορά. 
Ήδη με "κούρασε" το huawei που ζητάει πρίζα κάθε 5-6 ημέρες. 
 
 

Μόνο αν έχεις iphone.
Κανένας άλλος


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, rebel1 said:


Μόνο αν έχεις iphone.
Κανένας άλλος


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

13 ώρες πριν, motoboots said:

Αν πάρεις Apple Watch, είναι ευκαιρία να πάρεις και iPhone, αν δεν έχεις ήδη. 🙂

Προφανώς είμαι κάτοχος iPhone. 
 
Ψάχνομαι γενικώς να πάρω το watch αλλά βλέπω την αυτονομία και φρικαρω 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, mol said:

 

Προφανώς είμαι κάτοχος iPhone. 
 
Ψάχνομαι γενικώς να πάρω το watch αλλά βλέπω την αυτονομία και φρικαρω 

Μην φρικάρεις. Το apple watch είναι απίστευτο εργαλείο. Απλά θα προσαρμόσεις λίγο τον τρόπο ζωής σου... Μπαίνεις για ντουζ - το βάζεις στον φορτιστή ή κάθεσαι να χαλαρωσεις στο netflix - το βάζεις στον φορτιστή... Ένα μισαωράκι ξεκούρασης σου είναι ζωτικό και δεν θα σε αφήσει ποτέ από μπαταρία... 

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Εχει σε εκτπωση το σκρουτζ το Ticwatch C2+ στα 90€. Αν και παλιοτερο μοντελο, πιστευετε αξιζει σε αυτα τα λεφτα; wear os εχει εννοειται

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

On 3/8/2023 at 9:14 ΠΜ, r31134 said:

Καλημερα. Εχει σε εκτπωση το σκρουτζ το Ticwatch C2+ στα 90€. Αν και παλιοτερο μοντελο, πιστευετε αξιζει σε αυτα τα λεφτα; wear os εχει εννοειται

Το θέμα είναι ποιο Wear Os;

Ετοιμάζεται το 4. Αν δεν έχει το 3 δεν αξίζει, αν και με τέτοια τιμή μάλλον θα τρέχει πολύ αργά.

Πάντως πολύ χοντροκομμένα τα Ticwatch.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους. Σκέφτομαι να πάρω ένα απλό Smartwatch όμορφο με διάφορες λειτουργίες..
Ερχόμενος από το Amazfit gtr 47mm Stainless, που ακόμα με παλεύει, σκέφτομαι κάτι όπως ένα κινέζικο κλώνο του Apple watch ultra, όπως το Hello watch 3.

https://a.aliexpress.com/_mqOhAPy

Το κακό είναι ότι έχω δει πολλά reviews για apple clones και έχω μπερδευτεί.
Έχει κανείς κάποια εμπειρία ίσως να μου πει την γνώμη του.
Ευχαριστώ πολύ και καλό ξημέρωμα!!!

Sent from my SM-G990B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα σέ όλους

Σκέφτομαι να αγοράσω ενα amazfit gts4 mini το έχει κανένας να μας πει γνωμη? Εχετε κάτι άλλο να προτείνετε στα ιδια χρήματα?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά "δώστε" μου ένα descent ρολοι (όχι της τάξης χρημάτων του samsung Watch 5 pro) το οποίο να σε ειδοποιεί αν ξεχάσεις το κινητό σου (δλδ αν αποσυνδέεται το bluetooth), να είναι δοκιμασμένο όμως. Πήρα το xiaomi redmi watch 3 αλλά δεεεεννν. Έχω s22ultra 

Edited by alex61
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά "δώστε" μου ένα descent ρολοι (όχι της τάξης χρημάτων του samsung Watch 5 pro) το οποίο να σε ειδοποιεί αν ξεχάσεις το κινητό σου (δλδ αν αποσυνδέεται το bluetooth), να είναι δοκιμασμένο όμως. Πήρα το xiaomi redmi watch 3 αλλά δεεεεννν. 
εμένα το gt2 huawei το κάνει αυτό. χτες έφυγα χωρίς κινητό και δονηθηκε ότι είχε χάσει επαφή με το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, ilka71 said:

μου θυμίζει κάποιος πως και από που κατεβάζουμε το modded health app της huawei για να έχουμε πρόσβαση σε περισσότερα watchfaces;

https://t.me/DARKSTARHUAWEIMODS

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω ένα redmi watch 3 το οποίο συνδέεται μέσω bluetooth με το s22ultra μου. Όταν όμως αποσυνδέεται η σύνδεση του bluetooth το ρολόι ΔΕΕΕΕΝΝΝ ΔΟΝΕΊΤΑΙ. Μήπως το έχει κάποιος και μπορεί να βοηθήσει???? Thaaaanks 

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, alex61 said:

Ρε παιδιά έχω ένα redmi watch 3 το οποίο συνδέεται μέσω bluetooth με το s22ultra μου. Όταν όμως αποσυνδέεται η σύνδεση του bluetooth το ρολόι ΔΕΕΕΕΝΝΝ ΔΟΝΕΊΤΑΙ. Μήπως το έχει κάποιος και μπορεί να βοηθήσει???? Thaaaanks 

το εχω και εγω με s23 ultra ενωμενο.το δοκιμασα και εγω .και οταν το ενωνω και οταν το ξεσυνδεω δεν δονειται το ρολοι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...